Profile cover photo
Profile photo
Filistin Haber Ajansı
21 followers
21 followers
About
Posts

Post has attachment
ABD'de Başkan Donald Trump'ın danışmanlarından Raymond McMaster'ın izlediği politikalar ülkedeki Yahudileri ikiye bölmüş durumda. ABD'deki etkin örgütlerden Amerikan Yahudi Örgütü ya da kısaca ZOA, McMaster'ın İsrail-ABD ilişkilerini tehlikeye attığını öne sürüyor.

Trump'ın Ortadoğu politikalarının altını oyduğunu iddia ediyor.

#israil amerika #israil pürüz istemiyor #israil siyonistler #raymond mcmaster #siyonistler amerika

https://FilistinHaberAjansi.com/siyonistler-puruz-istemiyor/
Photo

Post has attachment
Buna göre İşgalcilerin Kahire’deki elçiliklerini yeniden açmak için bazı şartları var.

Darbeci SİSİ rejimiyle son derece iyi ilişkilere sahip olan İsrail, 8 aydır kapalı olan Kahire elçiliğini yeniden açmak için harekete geçti. Geçtiğimiz gün, Siyonist rejim yetkililerinden bir heyet, güvenlik nedeniyle geçici olarak kapatılan elçiliğin açılmasıyla ilgili durumları görüşmek için Kahire’ye gitti.

İşgalci İsrail, elçiliği açmak için Sisi rejimine belirli şartlar ileri sürüyor.

#darbeci sisi israil #israil mısır #israil mısır elçilik #israil mısır ilişkileri #israil mısır kahire #sisi israil şartları #sisi siyonistler

https://FilistinHaberAjansi.com/darbeci-sisi-siyonistlerin-sartlarini-kabul-etti/
Photo

Post has attachment

Post has attachment
İşgal polisi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Kudüs'ün güneyindeki Beyt Safafa Mahallesi'nde işgal rejimi iç istihbarat teşkilatı "Şabak" ile birlikte gerçekleştirilen güvenlik faaliyeti sırasında 52 yaşında bir Filistinlinin gözaltına alındığını ifade etti.

Bildiride, "Şabak"ın muhtemel bir bıçaklama eylemi uyarısı üzerine işgal güçlerinin ateş açarak Filistinliyi ayağından yaraladığı ve sorguya çekilmesi için Şabak'a teslim ettiği kaydedildi.

#işgalciler gözaltı #israil filistin yaralama #yaralı filistinli #yaralı filistinli gözaltı

https://FilistinHaberAjansi.com/isgalciler-yarali-filistinli-gozalti/
Photo

Post has attachment
Gazze kentindeki Ed-Durra Çocuk Hastanesi'nin yayınladığı rapora göre Filistinli çocuk, Gazze kentinin batısındaki Şeyh Aclin sahilinde ailesiyle yüzmeye gittikten bir gün sonra bilinmeyen bir hastalığa yakalandı.

El-Mizan Merkezi'ne konuşan çocuğun babası, Gazze'deki bitmeyen elektrik kesintisi ve sıcak hava nedeniyle serinlemek için denize girmeye karar verdiklerini ifade etti.

#abluka son kurban #gazze 5 yaşındaki muhammed #gazze abluka #gazze abluka ambargo #gazze çocuk ölüm #gazze şeridi #gazze şeridi insani kriz #israil gazze

https://FilistinHaberAjansi.com/gazze-abluka-son-kurban-5-yasindaki-muhammed/
Photo

Post has attachment
Ez-Zahiriyye Belediye Başkanı Ratib El-Hevarin, işgal yönetiminin Ez-Zahiriyye kontrol noktası yakınlarında 47 dönüm 261 metrekare araziye askeri bölge komutanının emriyle el koyduğunu söyledi.

Quds Press Haber Ajansı'na konuşan El-Hevarin, el konulan arazilerin Ebu Allan ailesine ait olduğunu ve ailenin işgal mahkemelerinde karara itiraz etmeye hazırlandığını ifade etti.

#filistin 47 dönüm arazi #filistin işgal #siyonistler filistin arazi #siyonistler filistin işgal

https://FilistinHaberAjansi.com/siyonistler-47-donum-arazi-el-koydu/
Photo

Post has attachment
İsrail merkez mahkemesi dün, Kudüs'teki Aksa muhafızı Seher El Neteşeh'i "Facebook'tan kışkırtıcı paylaşımlar yaptığı" suçlamasıyla 3 ay hapse mahkûm etti.

Muhafız Seher, evli ve yedi çocuk annesi ve El Aksa Camii muhafızı bir kadın. Daha önce alınan bir kararla Aksa'dan uzaklaştırılmıştı ve şimdi cezaevine girene kadar ev hapsine mahkum edildi.

#aksa kadın muhafız #israil facebook hapis #kadın muhafız #kadın muhafız hapis #mescidi aksa facebook #mescidi aksa hapis #mescidi aksa muhafızı

https://FilistinHaberAjansi.com/israil-mescidi-aksa-kadin-muhafiz-facebook-hapis/
Photo

Post has attachment
Dün İsrail işgal makamları, yıkım ilanlarını, işgal altındaki Kudüs'ün kuzeydoğusundaki Anata köyünde bulunan 23 Filistinli aileye teslim etti.

Yerel kaynaklar, İsrail işgal makamlarının bölgeyi bastığını, yıkım bildirimlerini ailelere teslim ettiğini ve karara itiraz etmek için sadece 72 saat verdiğini söyledi.

İşgalciler, evlerin bulunduğu arazinin "Anatot" bölgesi yakınında kamp kurdu ve bu alanda inşaata izin verilmiyor.

#filistin 23 ev yıkım #filistin kudüs yıkım #israil filistin yıkım #israil kudüs işgal #kudüs 23 aile #siyonistler yıkım

https://FilistinHaberAjansi.com/siyonistler-kudus-23-aile-ev-yikim/
Photo

Post has attachment
İşgal güçlerinin astığı duyurularda Filistinlilerden ülke dışına, 1948'de işgal edilen topraklara veya Kudüs'e gitmek isteyenlerin Sivil İdare merkezine başvurmaları gerektiği belirtildi.

Duyurularda, direniş faaliyetlerine katılmamış olmaları şartıyla Filistinliler için yolculuk yasağının kaldırıldığı öne sürüldü.

#filistin duvarlara duyuru asıldı #işgal ordusu duyuru #israil duyuru #israil işgal ordusu

https://FilistinHaberAjansi.com/isgal-ordusu-duvarlara-duyuru-asti/
Photo

Post has attachment
İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı raporda, Halamiş eylemini gerçekleştiren Filistinli esirin annesinin ve erkek kardeşinin Ramallah'a bağlı Kuber köyünde gözaltına alındığını bildirdi.

Raporda ayrıca işgal güçlerinin Kudüs'e bağlı Bi'r Nebala ve Bedu beldelerinden üç kişiyi, Beytlahim'e bağlı Tegu' beldesinden iki kişiyi, El-Halil'e bağlı Beyt Ula beldesinden üç kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

#10 filistinli gözaltı #israil 10 kişi gözaltı #israil filistin gözaltı #siyonistler gözaltı

https://FilistinHaberAjansi.com/siyonistler-10-filistinli-gozalti/
Photo
Wait while more posts are being loaded