Profile cover photo
Profile photo
PRNet
medya takibi, basın takibi, tv takibi, sosyal medya takibi, internet takibi, radyo takibi, medya analizi
medya takibi, basın takibi, tv takibi, sosyal medya takibi, internet takibi, radyo takibi, medya analizi
About
Posts

Post has attachment
EN ÇOK KONUŞULANLAR

PRNet A.Ş, 2015’in ilk günlerinde en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 02 – 08 Mart 2015 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “PRNet En’leri” 5 başlık altında sıralandı.

IŞİD SALDIRILARI GÜNDEMİ ZORLADI

Aylardır bitmek bilmeyen katliamlar, saldırılar ve infazlar ile gündemde süreklilik sağlayan IŞİD yine en fazla konuşulan konu oldu. Terör örgütü son günlerde özellikle tarihi eserleri ve kentleri yakıp yıkması ile bolca anıldı.

92 yaşında hayatını kaybeden Türk Edebiyatı’nın ulu çınarı Yaşar Kemal, 1.500’e yakın haberde yer alırken, Sanatçının vefatı Türk halkını derinden üzdü.

Başkanlık Sistemi; tartışmalar ve iddialar ile yine çok konuşulanlar arasında yer aldı. 
 
Türkiye’nin sınırları dışındaki tek toprağı Süleyman Şah Türbesi’nin yeniden inşasında tartışmalar bitmedi. Ama geçtiğimiz haftanın en fazla konuşulanlar listesinde ilk sırada olan konu bu hafta dördüncü sıraya geriledi.

F4 tipi askeri uçağın Konya civarlarında düşmesi ve 2 pilotumuzun şehit olması haftaya damgasını vuran olaylar arasındaydı.  
 
SİYASETİN EN ÇOK KONUŞULANI “RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4 bine yakın haber yansıması ile siyaset gündeminin ilk sırasına yerleşirken;  Başbakan Ahmet Davutoğlu ikinci sırada yer aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun üçüncü olarak raporlandığı listede;  HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş 559 haberi ile dördüncü sırada kaydedildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise siyasi medyanın konuşulanları arasında beşinci sırada yer aldı.

SHOW DÜNYASININ EN ÇOK KONUŞULANI “HÜLYA AVŞAR”

Show dünyasında Hülya Avşar, MHP Genel Sekreteri ile medya üzerinden tartışması ve TV8’de devam eden programı ile  geçen haftanın en fazla konuşulan ünlü ismi oldu. “Fuat Bahri” kimliğiyle Twitter hesabından sohbetler yayınlayan Cem Yılmaz, medyatik ünlüler sıralamasında ikinci olarak raporlandı.  Google Kültür Enstitüsü projesi kapsamında internet üzerinden gezilebilen sergilere eklenen Masumiyet Müzesi projesinin, 2008 yılında yayınlanan aynı isimli romanından hayata geçirilmesi sebebiyle,  Orhan Pamuk, haftanın en çok konuşulan ünlüleri arasına yer aldı.  Yeni filminin Galasıyla Erkan Petekkaya ve Survivor All Star ile Acun Ilıcalı bolca yansıma bulan ünlüler arasındaydı. 

SPORUN EN ÇOK KONUŞULANI “ERSUN YANAL”

Trabzonspor’un Teknik Direktörü Ersun Yanal geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi bu dönemde de spor medyasında ilk sırada raporlandı. Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’nun 442 haber ile ikinci sırada yer aldığı listede; Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in üçüncü olarak yer aldı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın 352 yansıma bulduğu spor dünyasında; Bursaspor teknik direktörü Şenol Güneş ilk beş arasında kaydedildi. 

SPORCU MEDYASININ EN ÇOK KONUŞULANI  “WESLEY SNEIJDER”

Galatasaray’ın yıldız ismi Wesley Sneijder haftanın dikkat çeken sporcuları arasında dört yüze yakın haberi ile yer aldı. Beşiktaş’ın yıldız isimlerinden Demba Ba’nın ikinci olarak kaydedildiği sıralamada, Fenerbahçeli Emmanuel Emenike’nin 329 haberi ile raporlandı. Trabzonspor futbolcusu Kevin Constant’ın listenin dördüncüsü olarak yer aldığı sıralamayı; Galatasaray’da oynayan Burak Yılmaz izledi.

www.prnet.com.tr
Photo
Add a comment...

Post has attachment
EN ÇOK KONUŞULANLAR
PRNet A.Ş, hafta boyunca en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 19 – 25 Ocak 2015 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “PRNet En’leri” 5 başlık altında sıralandı.

GÜNDEMİN BELİRLEYİCİSİ “ÖĞRENCİLER ve KARNELERİ” 

Geçtiğimiz Cuma günü; 2014-2015 yılı eğitim ve öğretim döneminde ilk yarıyılın sona ermesiyle öğrenciler için sömestr tatili başlamış oldu. 1.755 adet haber ile Öğrenciler ve Karneleri gündemin en fazla konuşulan konusu olurken; sömestr tatil planları, velilerin heyecanlı bekleyişi, karne hediyeleri de bolca anıldı.

Yolsuzluk ile suçlanan eski bakanların Yüce Divan’da yargılanması kararını vermek üzere Meclis’te yapılan gizli oylamadan “hayır” kararı çıktı. Meclis Genel Kurulu’nun 4 Eski Bakanı Yüce Divan’a Sevk Etmemesi gündemin de ilgisini çeken önemli konu başlıkları arasındaydı.

Hz. Muhammet’e (SAV) hakaret içeren karikatürü yayınlaması sebebiyle; terör saldırısına uğrayan Charlie Hedbo olayın gerçekleştiği günden bu yana gündemdeki sıcaklığını korumakta. Binden fazla haber yansıması bulan terör saldırısı karşıt protestolar ve ülkelerin vize zorlaştırıcı yeni kararları ile konuşulmaya devam ediyor.

Gezi olayları esnasında bir polis memuru tarafından dövülmesi sonrasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz davasında karar çıktı. Polis memurunun 10 yıl 10 ay cezaya çarpıtılması ve davayla ilgili süren itirazlar geçtiğimiz günlerin de en çok konuşulan haberleri arasında yerini aldı.

Akciğer rahatsızlığı nedeniyle 90 yaşında hayatını kaybeden Suudi Kralı Abdullah, 406 haber yansıması bulan, gündemin önemli konu başlıklarından birisi olarak raporlandı. Suudi kralının cenazesine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

SİYASETİN EN ÇOK KONUŞULANI “RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Geçtiğimiz günlerde siyaset dünyasında en fazla yansıma bulan isim; 3 bin 835 haberi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 3 bin 469 haber ile ikinci sırada raporlandığı listeyi; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu takip etti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız 572 haber yansıması bularak siyasetin konuşulanları arasında yerini alırken; İstanbul Milletvekili Egemen Bağış sıralamanın beşincisi olarak kaydedildi.

SHOW DÜNYASININ EN ÇOK KONUŞULANI “BURAK ÖZÇİVİT” 

Birlikteliklerini, kamera karşısına geçtikleri yeni filmleri “Aşk Sana Benzer”ın Galasında resmi olarak açıklayan Burak Özçivit ve Fahriye Evcen çifti; geçen hafta ünlüler arasında medyada en fazla yer alan isimler oldular. Geçtiğimiz haftanın birinciliğini kaptıran Mahsun Kırmızıgül ise üçüncü sırada raporlandı. Gündemde kalmayı her zaman başaran Hülya Avşar ise, 143 haber yansıması ile listede dördüncü sırada yerini alırken; onu takip eden ünlü isim Cem Yılmaz oldu.

SPORUN EN ÇOK KONUŞULANI “ERSUN YANAL”

Trabzonspor’un Teknik Direktörü Ersun Yanal, geçen haftanın en medyatik spor adamı olarak belirlendi. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 362 haber yansıması ile Yenal’ı takip ederken; Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu sıralamada üçüncü olarak yer aldı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, dördüncü sırada raporlanırken; Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ise, PRNet EN’ler listesini tamamlayan beşinci sıradaki isim oldu. 

SPORCU MEDYASININ EN ÇOK KONUŞULANI “ERKAN ZENGİN”

Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor’a transfer olan Erkan Zengin en fazla habere sahip sporcu olarak belirlendi. Beşiktaş oyuncularından Demba Ba, 376 haberi ile spor gündemindeki popülerliğini sürdürürken, Galatasaray’ın golcüsü Burak Yılmaz listede yerini aldı. Fenerbahçe’de forma giyen Emmanuel Emenike 252 haber ile dördüncü sırada raporlanırken; Trabzonspor oyuncusu Oscar Cardozo sırayı tamamladı.
www.prnet.com.tr
Photo
Add a comment...

Post has attachment
EN ÇOK KONUŞULANLAR

PRNet A.Ş, 2015’in ilk günlerinde en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 12 – 18 Ocak 2015 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “PRNet En’leri” 5 başlık altında sıralandı.

GÜNDEMİN BELİRLEYİCİSİ “CHARLIE HEBDO” 

Fransa’da 2012 yılında yayımladığı Hz. Muhammed (SAV) karikatürüne tepki gerekçesiyle saldırı düzenlenen mizah dergisi Charlie Hebdo konusu gündemdeki etkisini korudu. 2 bin 931 haberiyle bahsi geçen dönemde en fazla yansıma bulan haber olarak raporlandı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği tarafından düzenlenen 52. Yıl Sporun Zirvesi Semineri medyanın ilgisini çeken konular arasında ikinci sırada kaydedilirken; spor dünyasındaki uygulamalar da masaya yatırılmış oldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılım gösterdiği Cumhuriyet Yürüyüşü önemli gündem başlıkları arasındaydı. Fransa’da düzenlenen etkinliğe 50’ye yakın ülkenin lideri eşlik ederken; Fransa’da yaşanan terör saldırısı protesto edildi.

Fransa'da karikatür dergisine düzenlenen saldırı ile başlayan olayların ardından Almanya'nın birçok şehrinde büyük mitingler düzenleyen "Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar" (PEGİDA) hareketi, geçtiğimiz günlerde bolca konuşuldu. PEGİDA hareketi İspanya’ya da sıçrayarak; örgütlenmesini sürdürdü.

Türkiye'nin de akaryakıt fiyatlarını belirlemede temel aldığı Brent Petrol yüzde 2 düşüşle yaklaşık altı yılın en düşüğü olan 45 dolara kadar inen varil fiyatıyla gündem maddeleri arasında yer alan konulardan birisiydi. 

SİYASETİN EN ÇOK KONUŞULANI “AHMET DAVUTOĞLU”

Siyaset gündeminin belirleyicisi 3 bin 473 adet haberi ile Başbakan Ahmet Davutoğlu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 bin 917 haberi ile ikinci sırada kaydedilirken; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sıralamayı izledi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın yer aldığı listede; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 424 haberi ile sıralamayı tamamladı.

SHOW DÜNYASININ EN ÇOK KONUŞULANI “MAHSUN KIRMIZIGÜL” 

Geçtiğimiz günlerde vizyona giren filmi “Mucize” ile oldukça yansıma bulan Mahsun Kırmızıgül ünlü gündeminin belirleyicisi oldu. Cem Yılmaz ikinci sırayı takip ederken; Hande Yener 87 haberi ile listede yerini aldı. Dördüncü olarak raporlanan Hülya Avşar’ı takip eden isim Yılmaz Erdoğan oldu.

SPORUN EN ÇOK KONUŞULANI “AZİZ YILDIRIM”

Spor medyasında en fazla haber ile kaydedilen medyatik isim Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım oldu. Yıldırım’ı, Trabzonspor’un Teknik Direktörü Ersun Yanal takip ederken; Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim 347 haberi ile gündemde yer aldı. Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman 298 haberi ile spor medyasında yansıma bulurken; Bursaspor teknik Direktörü Şenol Güneş listenin beşinci sırasında yer aldı.

SPORCU MEDYASININ EN ÇOK KONUŞULANI “KEVIN CONSTANT”

Geçtiğimiz günlerin medyatik sporcusu Trabzonsporlu Kevin Consant olarak raporlandı. Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Wesley Sneijder sıralamada ikinci olurken; Fenerbahçe’de forma giyen Emmanuel Emenike listede yerini aldı. Türk Milli takımında forma giyen Arda Turan 264 habere sahip olarak raporlanırken; Beşiktaş oyuncularından Demba Ba listeyi tamamladı.

www.prnet.com.tr / info@prnet.com.tr
Photo
Add a comment...

Post has attachment
PRNet, Bu Yıl da Marka Konferansı Sponsorları Arasında!

Markanızın Medya Arşivine Göz Atmak İster misiniz? Öyleyse, Standımıza Bekleriz..

18-19 Aralık / Hilton İstanbul Bomonti - International Brand Conference…

www.prnet.com.tr
Photo
Add a comment...

Post has attachment
HAFTANIN EN’LERİ

PRNet A.Ş, geçtiğimiz hafta basında en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 01 - 07 Aralık 2014 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “Haftanın En’leri” 5 başlık altında sıralandı.

HAFTANIN GÜNDEMİ “IŞİD” 

Suriye’nin Kobane bölgesini ele geçirmek için uzun zamandır YPG ile çatışan IŞİD; geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi, bu hafta da gündemin belirleyici oldu. 

Yeni yasa teklifi olarak getirilen; 18 bin lirayı 2 ay içerisinde ödemek koşuluyla, 28 yaşından gün almış kişilerin temel askerlik eğitimini almış sayılacakları Bedelli Askerlik; 1185 haberi ile haftanın en fazla konuşulan ikinci konusuydu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim ve öğretim sistemi üzerine yeni kararlar almak üzere düzenlediği ve bu yıl 19.sunun Antalya’da yapıldığı Milli Eğitim Şurası 260 haberi ile listenin üçüncüsü olarak kayıtlara geçti.  

Türkiye’de partilerin meclise girmeleri için gereken Yüzde 10 Seçim Barajı ile İlgili Yapılan Tartışmalar haftanın en fazla yansıma bulan haberlerinden birisi oldu.

Ucuz atık kansorejen maddeden üretilerek ülkemize sokulan ve bazı tüketicilerin enfeksiyon kapması ile araştırma süreci başlatılan Zehirli Ayakkabı konusu; gündemde bolca yansıma bulan konulardan birisi olarak sıralamanın beşincisi olarak raporlandı.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SİYASETÇİSİ “RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Haftanın en fazla yansıma bulan siyasetçisi 3 bin 376 adet haberi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Cumhurbaşkanını ikinci sıradan takip eden Başbakan Ahmet Davutoğlu 3 bin 207 haberi ile ikinci sırada kaydedilirken; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu listenin üçüncüsü olarak raporlandı. 578 haberi ile haftanın siyaset gündeminde dördüncü isim olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi 523 haber yansıması ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız takip etti. 
 
HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN ÜNLÜSÜ “YAVUZ BİNGÖL”         

Gezi olayları ile ilgili yaptığı açıklama sonrası hafta boyunca bolca yansıma bulan Yavuz Bingöl 298 haberi ile haftanın en fazla konuşulan ünlü ismi oldu. Cem Yılmaz 213 haberi ile ikinci sırayı takip ederken; Acun Ilıcalı ünlü gündeminin üçüncüsü olarak raporlandı. 153 haberi yansıması ile listenin dördüncüsü olarak kayıtlara geçen Yılmaz Erdoğan’ı; beşinci sıradan Sezen Aksu izledi.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SPOR ADAMI “ERSUN YANAL”

Trabzonspor’un Teknik Direktörü Ersun Yanal; haftanın spor gündeminde 770 haberi ile ilk sırada raporlandı. Galatasaray’ın Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ise 534 haberde konuşularak listenin ikincisi olarak kayıtlara geçti. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim gündemde 327 haberi ile sıralamayı takip ederken; Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım listenin dördüncüsü oldu. Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam hafta gündemini beşinci sıradan tamamladı.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SPORCUSU “OSCAR CARDOZO”

Hafta boyunca haber yansıması bulan sporculardan Trabzonspor oyuncusu Oscar Cardozo en fazla haber adediyle raporlandı. Beşiktaş oyuncularından Demba Ba; 501 haberi ile ikinci sırada iken, Fenerbahçe’nin futbolcularından Emre Belözoğlu 372 haberi ile listenin üçüncüsü oldu. Galatasaray’ın golcüsü Wesley Sneijder sıralamayı 309 yansıması ile takip etti. Sporcu gündeminde beşinci sırada kayıtlara geçen Trabzonsporlu Kevin Consant listeyi tamamladı.

www.prnet.com.tr
Photo
Add a comment...

Post has attachment
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun! 


#engelliler   #engelli
Photo
Add a comment...

Post has attachment
PRNet A.Ş, geçtiğimiz hafta basında en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 24 - 30 Kasım 2014 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “Haftanın En’leri” 5 başlık altında sıralandı.

HAFTANIN GÜNDEMİ “IŞİD” 

Kobane’yi ele geçirmek için YPG ve IŞID arasındaki çatışmalar dört koldan devam ederken, aylardır gündemden düşmeyen IŞID; 1470 adet haberi ile geçtiğimiz haftanın da en fazla yansıma bulan konusuydu. 

Dört eski bakan hakkında sürdürülen “Yolsuzluk Davasına Yayın Yasağı” getirilmesi 534 haber ile listenin ikincisi olarak raporlandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tarihi Görüşmesi hafta boyunca en fazla konuşulan haberler arasındaydı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Saray’da ağırladığı İlk Yabancı Konuk Papa Francis gündemde 312 haber yansıması bularak listenin dördüncüsü olarak kayıtlara geçti.

2015 yılının Ocak ayında 15 bin Öğretmenin Atamasının Yapılacağı haberi ise en fazla konuşulan konular arasında beşinci sıradaydı. 

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SİYASETÇİSİ “RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 bin 360 adet haberi ile haftanın en fazla konuşulan siyasetçisi oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu 3 bin 147 haber ile ikinci sırada raporlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu listenin üçüncüsü olarak kayıtlara geçerken; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 685 haberi ile sıralamayı takip etti.  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 412 haber yansıması ile haftanın en fazla konuşulan siyasileri arasında yer aldı.
 
HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN ÜNLÜSÜ “CEM YILMAZ”

 “Paris’te Türk Sinemasıyla Randevu” film festivaline son filmi “Pek Yakında” ile konuk olan Cem Yılmaz; haftanın da en fazla konuşulan ünlüsü olarak kayıtlara geçti. 147 adet haberi ile Sezen Aksu listenin ikincisi olarak raporlanırken; Murat Boz üçüncü sıradaydı. Listenin dördüncüsü olarak kayıtlara geçen Deniz Seki’yi 114 haber yansıması ile Demet Akalın takip etti.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SPOR ADAMI “CESARE PRANDELLI”

Geçtiğimiz hafta Galatasaray ile yollarını ayıran teknik direktör Cesare Prandelli; 834 adet haberi ile haftanın da en fazla yansıma bulan spor adamı oldu. Trabzonspor’un teknik direktörü Ersun Yanal ikinci sırada 759 yansıma bulurken; Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ise 497 haberi ile listenin üçüncüsü olarak kayıtlara geçti. Sıralamayı, SAİ K. Erciyesspor ile yollarını ayıran Bülent Korkmaz dördüncü; Galatasaray’ın yeni Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ise beşinci olarak tamamladı.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SPORCUSU “DEMBA BA”

Beşiktaş’ın golcüsü Demba Ba; haftanın en fazla konuşlan sporcusu olarak kayıtlara geçti. Galatasaray futbolcularından Wesley Sneijder sporcu gündeminde 603 haberi ile ikinci sıradaydı. Trabzonsporlu Kevin Consant 578 haberi ile listenin üçüncüsü olarak kayıtlara geçerken; Trabzonspor oyuncusu Oscar Cardozo sıralamayı takip etti. Listenin beşincisi olarak raporlanan sporcu ise Beşiktaşlı Jose Ernesto Sosa oldu.

www.prnet.com.tr
https://www.facebook.com/Prnet.Turkey/photos/a.461322653920229.124757.348019401917222/850285331690624/?type=1&theater
Photo
Add a comment...

Post has attachment
HAFTANIN EN’LERİ

PRNet A.Ş, geçtiğimiz hafta basında en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 17 - 23 Kasım 2014 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “Haftanın En’leri” 5 başlık altında sıralandı.

HAFTANIN GÜNDEMİ “IŞİD” 

Suriye’nin Kobane bölgesinde sürdürdüğü çatışmalara ara vermeyen IŞİD; 1898 haberiyle haftanın gündemini belirledi.

Türkiye’de Kürt sorununun çözümünü hedef alan “PKK ve Çözüm Süreci” konusu 1527 haberi ile gündemde en fazla yansıma bulan ikinci konu oldu.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesi hafta boyunca en fazla bahsi geçen olaylar arasında raporlandı.

Gündemde önemli yansıma bulan haberler sıralamasında dördüncü sırada kayıtlara geçen konu ise Ak Saray için yurtdışından “İthal Edilen Ağaçlar” konusuydu.

Dört kişinin hayatını kaybetmesine yol açan “Kudüs Sinagog Saldırısı”; haftanın en fazla haber alan beşinci konusu olarak raporlandı.

 
HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SİYASETÇİSİ “RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 bin 126 adet haberle, hafta boyunca en fazla habere konu olan siyasi oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu ise 2 bin 576 adet haberi ile ikinci sıradaydı. Listede 1144 haberle üçüncü sırada yer alan isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olurken; Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç sıralamayı takip etti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise 456 haberi ile listenin beşincisiydi.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN ÜNLÜSÜ “DENİZ SEKİ”     

Hakkında çıkan tutuklanma kararı sonrası uzun zaman yeri tespit edilemeyen Deniz Seki; yakalanması haberleri ile haftanın en fazla habere sahip ünlüsü olarak kayıtlara geçti. Listenin ikinci sırasında 90 haberi ile yer alan Sezen Aksu’yu; 87 adet haber ile Cem Yılmaz takip etti. Ünlüler gündeminde haber adetleri birbirine çok yakın olan Sarp Apak ve Acun Ilıcalı ilk beşi tamamladı.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SPOR ADAMI “ERSUN YANAL”

Trabzonspor’un teknik direktörü Ersun Yanal hafta boyunca en fazla konuşulan spor adamı olarak kayıtlara geçti. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ise 583 haberi ile ikinci sıradaydı. Terim’i 459 haberle Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım talip ederken; Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli listenin dördüncüsüydü. İlk 5 listesini 313 haberi ile tamamlayan spor adamı ise Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş olarak raporlandı.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SPORCUSU “WESLEY SNEIJDER”

Spor gündeminde 418 haberi ile en fazla yansıma bulan sporcu Galatasaray oyuncularından Wesley Sneijder oldu. Trabzonsporlu Kevin Consant listede ikinci sırayı alırken; Galatasaray’da forma giyen Burak Yılmaz üçüncü sırada 266 haber ile raporlandı. Fenerbahçe’nin futbolcularından Emre Belözoğlu’nun dördüncü sırada yer aldığı sporcu gündeminde, listenin beşincisi Trabzonspor oyuncusu Oscar Cardozo olarak belirlendi.

www.prnet.com.tr
Photo
Add a comment...

Post has attachment
HAFTANIN EN’LERİ

PRNet A.Ş, geçtiğimiz hafta basında en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 10 - 16 Kasım 2014 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “Haftanın En’leri” 5 başlık altında sıralandı.

HAFTANIN GÜNDEMİ “10 KASIM” 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının bu yıl 76. yıl dönümü olan 10 Kasım; 2 bin 768 haberi ile gündemin en fazla yansıma bulan konusu oldu.

Çatışmaların etkisi sürse de son haftalarda gündemin ilk sırasında görmediğimiz IŞİD; haftanın en fazla habere sahip ikinci konusuydu.

Manisa’nın Soma ilçesinde Yırca Mahallesinde termik santral yapmak amacıyla kesilen 6 bin Zeytin Ağacı gündemde 570 haber ile yer alarak haftanın en fazla konuşulan üçüncü konusuydu.

2014 Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası ortaya atılan bir tabir olarak devlet kontrolündeki yeni yapılanmalar ile anılan Yeni Türkiye konusu; 566 haber ile en fazla konuşulan haber sıralamasında dördüncü sırayı takip etti.

Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde Başbakanlık Hizmet Binası olarak inşa edilen Ak Saray; 337 haberle medyada en fazla yansıma bulan haber sıralamasının beşincisiydi.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SİYASETÇİSİ “AHMET DAVUTOĞLU”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2 bin 974 adet haberi ile haftanın en fazla konuşulan siyasetçisi olarak kayıtlara geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 2 bin 715 haberi ile listede ikinci sırada yer alırken; 898 haberi ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üçüncü sırayı tamamladı. Siyaset gündeminde 621 haber yansıması ile dördüncü olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı, 489 haber adedi ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız takip etti.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN ÜNLÜSÜ “TÜRKAN ŞORAY”       

Ünlüler gündeminde en fazla haberi ile dikkat çeken isim bu hafta Türkan Şoray olarak belirlendi. Evliliklerini bitirme kararı ile gündeme gelen oyuncu çiftten; Ata Demirer 113 haberi ile ikinci olurken; Özge Borak 107 adet haber ile üçüncü sırada yer aldı. Komedi ustası Cem Yılmaz ünlüler gündeminde dördüncü olarak kayıtlara geçerken,  89 haberi ile Nurgül Yeşilçay listenin beşincisi oldu.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SPOR ADAMI “ERSUN YANAL”

Geçtiğimiz günlerde teknik direktör olarak Trabzonspor’un başına getirilen Ersun Yanal hafta boyunca en fazla haber yansıması bulan spor adamı olarak kayıtlara geçti. Milli maçlar sonrası gündemde sıkça yer alan Fatih Terim ise 803 haberi ile ikinci sıradaydı. Trabzonspor’un eski teknik direktörü Vahid Halilhodzic hafta gündemini üçüncü sıradan tamamlarken; Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım listenin dördüncüsü olarak kayıtlara geçti. Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli ise sıralamanın beşincisi olarak yansıma buldu. 

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SPORCUSU “GÖKHAN TÖRE”

Hafta boyunca 480 haberi ile listenin ilk sırasına yerleşen sporcu Beşiktaş’ta forma giyen Gökhan Töre’ydi. Haftanın en fazla habere sahip sporcu sıralamasını takip eden isimler sırasıyla; Trabzonspor oyuncularından Oscar Cardozo ve Kevin Constant oldu. Listenin dördüncüsü 305 adet haberi ile Beşiktaş’ın golcüsü Demba Ba olurken; beşinci olarak kayıtlara geçen isim Galatasaray oyuncularından Semih Kaya oldu.
www.prnet.com.tr
Photo
Add a comment...

Post has attachment
HAFTANIN EN’LERİ

PRNet A.Ş, geçtiğimiz hafta basında en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 03 - 09 Kasım 2014 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “Haftanın En’leri” 5 başlık altında sıralandı.

HAFTANIN GÜNDEMİ “ERMENEK ve MADEN” 

28 Ekim’de Ermenek’te yaşanan maden faciası geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da 2 bin 144 haber ile gündemin belirleyicisi oldu. Madende yapılan arama kurtarma çalışmalarında 18 işçiden ikisinin cansız bedenine ulaşılabilmişken, mahsur kalan diğer madencilerden henüz bir haber yok.

Haftalardır çok fazla konuşulan IŞİD; 1932 haberiyle gündemin ikinci konusuydu. Kobane’de IŞID kuşatması sürerken; IŞİD Kaniya Kurda ve Belediye bölgelerinden geri çekilmek zorunda kaldı. 

İsrail askerlerinin postallarıyla girerek savaş alanına çevirdikleri Mescid-i Aksa medyada 1481 haberi ile oldukça yer alan konulardan birisiydi.

Mahkûmiyet kararları, Yargıtay tarafından bozulan 62 sanığın yargılandığı Balyoz Davası; haftanın gündeminde dördüncü sıradaydı. 

Yıldız Holding bünyesindeki Ülker’in dünya devi United Biscuits’i satın alması ile United Biscuits konusu en fazla konuşulan haberler arasında yer aldı.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SİYASETÇİSİ “RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündemde 2 bin 805 haberi ile haftanın en fazla konuşulan siyasetçisi olurken, Başbakan Ahmet Davutoğlu 2 bin 643 haberi ile ikinci sıradaydı. 791 haberi ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu listeyi üçüncü sıradan takip etti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise dördüncü olarak kayıtlara geçerken, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek haber yansımalarında beşinci sırada yer aldı.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN ÜNLÜSÜ “KADİR İNANIR”

Haftanın ünlü gündemini belirleyen kişi 143 haberi ile Kadir İnanır oldu. Müzisyen Fazıl Say en fazla bahsi geçen ünlü sıralamasının ikinci sırasında yer alırken, komedyen Cem Yılmaz 116 haber ile listenin üçüncüsü oldu. Hafta boyunca medyada en fazla haberi ile yer bulan dördüncü ünlü Necati Şaşmaz iken, listeyi 94 haberi ile Türkan Şoray tamamladı.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SPOR ADAMI “VAHİD HALILHODZIC”

Trabzonspor’un eski teknik direktörü Vahid Halilhodzic hafta gündeminin en fazla habere sahip spor adamı olarak kayıtlara geçti. Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli haber yansımalarında haftanın ikinci spor adamı olurken; Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım listede üçüncü sırayı doldurdu. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim 353 haber yansıması ile sıralamanın dördüncüsü olurken; Ersun Yanal 299 haberi ile beşinci sıradaydı.

HAFTANIN EN ÇOK KONUŞULAN SPORCUSU “DEMBA BA”

Hafta boyunca 507 haberi ile listenin ilk sırasına yerleşen sporcu Beşiktaş’ın golcüsü Demba Ba oldu. Gökhan Töre listenin ikincisi olurken; Fenerbahçe’li Emmanuel Emenike üçüncü sıradaydı. Galatasaray’ın futbolcusu Wesley Sneijder, haftanın en fazla habere sahip dördüncü sporcusu olarak kayıtlara geçerken; listenin beşincisi 410 haberi ile Tranbzonspor’lu Kevin Constant oldu.

www.prnet.com.tr
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded