Profile cover photo
Profile photo
Grupa SILIKATY
17 followers -
"Grupa SILIKATY" Sp. z o.o. – największy w Polsce producent wysokiej jakości bloczków i cegieł wapienno-piaskowych (silikatów).
"Grupa SILIKATY" Sp. z o.o. – największy w Polsce producent wysokiej jakości bloczków i cegieł wapienno-piaskowych (silikatów).

17 followers
About
Posts

Post has attachment
Cisza i ciepło = nowy bloczek SILIKAT NT25. Idealny dla ścian oddzielających mieszkanie od korytarza klatki schodowej

Wysoka izolacyjność akustyczna oraz wysoka izolacyjność termiczna, to dwie bardzo pożądane cechy materiałów budowlanych - niestety najczęściej nie idą ze sobą w parze. W przypadku wielu materiałów budowlanych uzyskanie lepszych parametrów cieplnych zwykle wiąże się ze spadkiem ich izolacyjności akustycznej. Dlatego zapewnienie odpowiedniego poziomu izolacyjności akustycznej i odpowiedniego poziomu współczynnika przenikania ciepła stanowi tak trudne wyzwanie. Grupa SILIKATY opracowała produkt łączący w sobie te dwa wymagania. Jest to nowy, innowacyjny SILIKAT NT25 o grubości 25 cm, przeznaczony do wznoszenia ścian oddzielających klatkę schodową od części mieszkalnej budynku.
http://grupasilikaty.pl/aktualnosci.php?news_id=129
Photo
Add a comment...

Post has attachment
PRZEWAGA NAD KONKURENCJĄ - Maciej Rutkowski Wiceprezes i Dyrektor Handlowy Grupy SILIKATY udzielił wywiadu w październikowym wydaniu magazynu Builder.

Builder jest niezależnym i dynamicznym magazynem branżowym ukazującym się od 1997 roku, liderem fachowej prasy budowlanej. Tematyka pisma to budownictwo, ludzie i opinie.

Rozmowa z Wiceprezesem Grupy SILIKATY dotyczyła szerokiego zakresu zagadnień, m.in. poruszono kwestie takie jak: przemysł materiałów budowlanych, panujące rynkowe trendy sprzedażowe, a także kluczowe realizacje i plany na przyszłość. Rozważano co aktualnie można określić receptą na sukces, za którą uznano dobry asortyment, dopasowany do zmieniających się potrzeb rynku, trendów w budownictwie i przepisów prawa budowlanego, wszystko to wsparte fachowym działem sprzedaży. Maciej Rutkowski w udzielonym wywiadzie wyraził przekonanie, że sukces firmy zależy głównie od dobrego produktu, który w odniesieniu do materiałów budowlanych, oznacza produkt wysokiej jakości o odpowiednich parametrach technicznych.

Zapraszamy do lektury!
PhotoPhotoPhoto
17.10.2016
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
SILIKATY DO ZADAŃ SPECJALNYCH - Biurowiec Q22 dołączył do grona naszych spektakularnych obiektów referencyjnych.

Elementy murowe z silikatów wykorzystano do konstrukcji ścian nośnych np. bloczki N24 czy N18 o dużej wytrzymałości, pozwalające na tworzenie cieńszych ścian, a co za tym idzie i przestronniejszych pomieszczeń. Bloczki silikatowe Grupy SILIKATY użyte zostały również do budowy ścian działowych m.in. N12, N15 czy też SILIKAT A o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Bloczki silikatowe już jako materiał stworzony jedynie z naturalnych surowców są bardzo przyjazne środowisku. Dodając do tego możliwość tworzenia przy ich pomocy ścian energooszczędnych oraz cichych, mamy rozwiązania, które pozwalają wznosić nowoczesne obiekty spełniając restrykcyjne wymogi, czego potwierdzeniem jest właśnie Biurowiec Q22.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
30.09.2016
7 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Grupa SILIKATY wyróżniona w rankingu BUDOWLANA MARKA ROKU 2016

W miniony czwartek (23.06) najlepsze marki zostały uhonorowane wyróżnieniami i tytułami Budowlanej Marki Roku oraz tytułami Championa Roku, które są przyznawane stabilnym markom od lat cieszącym się renomą wśród wykonawców. W gronie laureatów znalazła się także Grupa SILIKATY.

Udział w rankingu Budowlana Marka Roku jest dla każdej firmy, działającej na rynku budowlanym, szansą na znalezienie się w grupie organizacji uznanych w branży za najlepsze. Ranking przez wiele lat swojego istnienia zyskał prestiż i szacunek w środowisku profesjonalistów branży budowlanej. Należy podkreślić, że badanie ukazujące spontaniczną znajomość marek jest w pełni niezależne i wiarygodne.
Wyróżnienie Budowlana Marka Roku jest swoistą pochwałą dla naszych produktów, docenieniem ich zalet przez końcowych użytkowników. Dla samych użytkowników nagroda jest informacją, iż dany wyrób jest sprawdzony i rekomendowany przez innych fachowców. Nasi bezpośredni Klienci uzyskują nie tylko świadectwo właściwego wyboru, ale i gwarancję jakości, potwierdzoną przez samych kupujących. Jednocześnie otrzymanie nagrody Budowlanej Marki Roku przynosi wiele satysfakcji dla naszej firmy - osób odpowiadających za rozwój wyrobów, marketing, produkcję czy serwis techniczny.
Photo
Photo
2016-06-27
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
SILIKATY - materiał, który lepiej chroni przed hałasem

Gdy obawiamy się hałasu otoczenia i wewnątrz domu, warto użyć do budowy silikatów. Rozmowa z ekspertem.
Add a comment...

Post has attachment
Ściany piwnic

Fundamenty i ściany piwnic to elementy konstrukcji budynku, które  wymagają użycia wyjątkowo wytrzymałych i trwałych materiałów. W Polsce powszechne stało się stosowanie bloczków betonowych, ale dającym większe korzyści rozwiązaniem jest stosowanie bloczków silikatowych. Mają one wysoką wytrzymałość (20,25 MPa), niską nasiąkliwość i doskonałą odporność na korozję biologiczną. W ofercie Grupy SILIKATY znajduje się produkt przeznaczony do wykonywania ścian poniżej poziomu terenu SILIKAT F25. Optymalne wymiary, waga, specjalne uchwyty pozwalają na proste i wygodne przenoszenie bloczka oraz ustawienie w murze, a dokładność wymiarowa T2 (±1mm) pozwala na wykonanie muru zarówno na cienkiej jak i tradycyjnej spoinie. Oczywiście tak jak każdy inny materiał musi być odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią. W tym przypadku gładka faktura powierzchni silikatu ułatwia i przyspiesza wykonanie izolacji przeciwwilgociowej. Należy pamiętać, że ściany piwnic ze względu na parcie gruntu zawsze muruje się na pełne spoiny poziome i pionowe, nawet jeśli przegrody nadziemnej części budynku są wykonywane w systemie bezspoinowym.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded