Profile cover photo
Profile photo
Nadav Kavalerchik
1,438 followers -
Open Source Software developer for the Education sector, Organic grower and Vipassana Meditator
Open Source Software developer for the Education sector, Organic grower and Vipassana Meditator

1,438 followers
About
Nadav's posts

Post has attachment
"תוספת חנקן למערכות טבעיות היא אחד האיומים הגדולים על מגוון מינים ברחבי העולם. בניסוי שדה בבית גוברין נבחנה "היפותזת אסימטריות האור", שהיא אחת ההשערות הנפוצות המסבירות דחיקה תחרותית בעקבות תוספת דישון. מערכת הניסוי כללה מדידות אור בגבהים שונים ומניפולציות של סילוק מתחרים לכימות עוצמת התחרות. תוצאות הניסוי תומכות בהיפותזה ומראות שאסימטריה בתחרות על האור (שוני בקליטת אור בין צמחים גדולים וקטנים) היא הגורם המרכזי לדחיקה תחרותית ולירידה בעושר המינים בעקבות דישון."

#groworganic

Post has attachment
ביוגז בגינה: מערכת אקולוגית מהפכנית

אנשי מקצוע מתחום הגינון פוגשים מערכת אקולוגית מהפכנית המייצרת אנרגיה ירוקה בגינה הפרטית. את המערכת פיתחה חברת הום ביוגז הישראלית והיא תושק באירוע שיתקיים בשבוע הבא בבית ינאי

המערכת החדשה עשויה לעניין גם בעלי גינות ששמים דגש על גידולים אורגניים, כיוון שהדשן הנוזלי המרוכז שהמערכת מפיקה הוא אורגני. המערכת מפיקה בממוצע עשרה ליטרים של דשן נוזלי ביום. התוצר העיקרי הוא גז בישול ביומתאן, שמספיק לשעתיים של בישול ביום, או יותר.

#groworganic

קול קורא להגשת מועמדות
עמית/ת מחקר במרכז לחקר חדשנות בטכנולוגיות למידה, האוניברסיטה הפתוחה
המרכז לחקר חדשנות בטכנולוגיות למידה מחפש עמית/ת מחקר בתחום טכנולוגיות למידה חדשניות. במסגרת התפקיד על העמית/ה ליזום מחקרים, לרכז קבוצות מחקר ולהשתתף באופן פעיל בארגון הפעילויות השוטפות והמגוונות הנערכות במרכז.
דרישות התפקיד:
בעל/ת תואר דוקטור במועד התחלת המינוי.
טרם חלפו חמש שנים ממועד סיום הדוקטורט.
רקע אקדמי ומחקרי בתחומי העיסוק של המרכז לחקר חדשנות בטכנולוגיות למידה.
יכולת מחקרית מוכחת ופרסומים בתחום.
נוכחות של לפחות שני ימים בשבוע באוניברסיטה.
תנאי ההעסקה
חצי משרה.
מקום העבודה: רעננה
המינוי לשנה, החל מ 1.10.17, עם אפשרות להארכה
המועמדים יגישו: קורות חיים בכתב, כולל רשימת פרסומים ופעילויות אקדמיות ומחקריות אחרות; מכתב מלווה המסביר את ההתאמה לתפקיד, הכולל תיאור תחומי המחקר, תכניות למחקר עתידי ופירוט של התרומה הפוטנציאלית למרכז המחקר; שמות שלושה ממליצים אליהם תוכל הוועדה לפנות.
את המסמכים יש לשלוח בדואר אלקטרוני למזכירות המרכז לחקר חדשנות בטכנולוגיות למידה: innovation@openu.ac.il ולציין "מועמדוּת לעמית/ת מחקר במרכז לחקר חדשנות בטכנולוגיות למידה". על המסמכים להגיע לא יאוחר מיום ראשון, 19 בפברואר 2017. רק פניות מתאימות תענינה.

Post has attachment
שמיר, פטרוזיליה, עירית; גידול עשבי תיבול הוא אחד הדברים המשתלמים והמספקים ביותר. בנינו, מה יותר כיף מכוסברה טרייה על הדג או אורגנו טרי על הפיצה?
אם אין לכם חצר, וגם לא מרפסת, זכיתם – כך תוכלו לגדי עשבי תיבול בתוך הבית בדרכים הכי יצירתיות שיש!
הקלאסי – אדניות שמעצבות כל מטבח
#groworganic

Post has attachment
סדנאות
חברת LivinGreen מקיימת ברציפות למעלה מארבע שנים סדנאות אקוופוניקה, הידרופוניקה וחקלאות עירונית בארץ ובעולם.
אנו מספקים מגוון הדרכות וסדנאות בהתאם לצורך הלקוח החל מהרצאות העשרה קצרות, קורסים למגדלים ביתיים וכלה בהכשרות למגדלים מסחריים ועכשיו גם בתל אביב !.
#groworganic

Post has attachment
למה חקלאות עירונית ?
יותר ויותר אנשים מעוניינים לאמץ לעצמם אורח חיים בריא, ולדעת מה מרכיב את המזון שהם צורכים. לכן, רבים מפנטזים על הרעיון לגדל בעצמם ירקות, רעיון שלרוב שמור לבעלי מקצוע או לבעלי גינות פרטיות. תחום החקלאות העירונית מהווה תנועה עולמית המבשרת שינוי בכל הנוגע לצריכת המזון שלנו - היכולת לגדל מזון בעיר.

למה ירוק בעיר ?
בדיזנגוף סנטר, המקדם את תפישת הקיימות העירונית, החליטו להירתם לנושא, ובתחילת שנת 2015 הושק על גג דיזנגוף סנטר מיזם משותף עם חברתLivinGreen בשם "ירוק בעיר" – חברה ישראלית לחקלאות עירונית, העוסקת ביישום חדשני של חקלאות עירונית (כולל הקמת חוות, גידול ושיווק של תוצרת חקלאית) בשיטות חקלאות מתקדמות במרחב העירוני בארץ ובעולם, תוך שמירה על ערכי הקיימות העירונית, פשטות היישום והנגשת הידע.

המשימה שלנו
הקמת רשת חוות מסחריות לגידול, הפצה ושיווק של תוצרת חקלאית מקטגוריית הפרימיום כיום: תוצרת איכותית, טרייה, בעלת ערכים תזונתיים גבוהים, ללא ריסוס כימי וללא אדמה, ללא פערי תיווך, לאורך כל השנה ובמחירים נמוכים. בנוסף, הקמת מרכזים הדרכתיים להפצת הידע ומכירת מערכות ללקוחות עסקיים ופרטיים, במטרה לאפשר לכל אחד ואחת המתגורר/ת בעיר לגדל תוצרת חקלאית באופן עצמי, פשוט וחסכוני, וליהנות ממזון איכותי ובריא.

על הירקות שלנו
הירק אותו אנו מגדלים נקטף בבוקר, ותוך זמן קצר כבר מונח על הצלחת בבית או במסעדה. אנו מחויבים לשמור על ערכים סביבתיים, ולכן שומרים על רדיוס חלוקה מצומצם בתוך העיר, כלי שינוע ירוקים, ושימוש מינימלי באריזות חד פעמיות.
#groworganic

Post has attachment

Post has attachment
לאחרונה נערך ניסיון לחשוב מחוץ לקופסא בהתמודדות עם שיקום צמחיית הנחל. לאחר שהובהר כי הצמחייה הטבעית אינה מתפתחת בקרקע המזוהמת, ונראה כי תהליך שיקום הנחל דורש תהליך מקדים של "ריפוי" הקרקע, הוחל ניסוי שבמסגרתו השתמשו בחיידקים "מועילים" – שיטה שמקורה ביפן – ואחר ניסוי מוצלח שנערך בשנים האחרונות, תיושם השיטה במסגרת פרויקט שיקום גדות הנחל והביצה באזור שפך נחל שורק.
#groworganic

Post has attachment

Post has attachment
Nadav Kavalerchik commented on a post on Blogger.
Great post! thanks :-)
Wait while more posts are being loaded