Profile cover photo
Profile photo
Hamidreza Salehi
8,608 followers
8,608 followers
About
Posts

Post is pinned.
نانجیب ها

کروبی تو نامه اش نوشته 84 تقلب شده سال 88 مهندسی. بعد تا حالا همه تئوری های این سبزا این بوده که انتخابات مجلس اخیر و 96 در آینده دست احمدی نژاد نیست پس تقلب نمیشه، انتخابات 92 هم نذاشتیم تقلب بشه (چطوری باز هزاران تئوری داماد لرستانی ارائه میدن). اینا با هم هماهنگ نمیکنن تئوری ها رو؟ یا چی دقیقا؟ 
یعنی الان دولت خاتمی سال 84 تقلب کرده بود احمدی نژاد شد؟ البته وقتی زمزمه اومدن دوباره احمدی نژاد در سال 96 شنیده میشه این شامورتی بازیا طبیعی به نظر میاد به هر چیزی دست میندازن برای تغییر صورت مسئله و متشنج کردن فضا. 
البته الان هدف این نوشته صحبت در مورد رفتار شترگاو پلنگ اینها و رهبرانشونه در طول این 7 سال ما آخر متوجه نشدیم حرف حسابشون چیه.

حالا این مسئله که نقد احمدی نژاد درجای خودش باقیه حرفی نیست. مسئله بین احمدی نژاد و سبزها دو مسئله متفاوته کاملا. احمدی نژاد رئیس جمهور قانونی این کشور بود که خب کارنامه مشخصی داره هر فردی هم میتونه نقدش کنه موافق باشه یا مخالف. مسئله موسوی و کروبی مسئله اقدام علیه امنیت ملی، آشوب و براندازیه. از این جهت من نوعی اینجا صرفا موافق احمدی نژاد نیستم ولی در مقام مقایسه از رئیس جمهور قانونی کشور در مقابل این انسانهای نانجیب حمایت میکنم. ولی در نهایت احمدی نژاد رو اصلا گزینه خوبی برای رئیس جمهور آینده نمیدونم. دلایلش بماند در نوشته های بعدی.

#نانجیب  
Add a comment...

Post has attachment
امروز 29 اسفندماه 1395.
مثل هر سال خیابان ستارخان حد فاصل فلکه دوم صادقیه تا چهار راه خسرو بسته شده دست فروشان بساط کردن. من هم مثل هر سال حدود 8 صبح زدم بیرون و وقتی هنوز خیلی از دست فروش ها کنار بساطشون خوابن دارم میونشون قدم میزنم.
علی رغم زیبایی هایی که داره بعضی نقاطش رو نمیشه نادیده گرفت. دست فروش هایی که روز قبل از ساعت 4 بعد از ظهر اومدن جا گرفتن. مادر و دختری که کنار بساطشون اجبارا ساعت ها نشستن که کسی جاشون رو نگیره. چهره های سختی کشیده و خسته دست فروش ها. دعوای دو جوان سر اینکه دو متر جای کنار سطل زباله برای کدومشون بوده.
برنامه هر ساله، چهار لاین دست فروش کنار هم از ساعت 9 صبح شروع میکنن تا 12 -1 شب، آخرین روز سال رو آخرین تلاش هاشون رو میکنن برای درآوردن روزی خودشون.
البته بعضی هاشون هم مغازه دارهای همین راسته هستن و هوشمندی به خرج میدن و دو سه رول لباس رو میذارن وسط خیابون برای فروش.
از بامزگی های کار دست فروش ها هم بگم. یکی موزیک گذاشته و برای جذب مشتری داره میرقصه. چه رقص غمگینی! بغل دستش یک نفر یک آیینه بزرگ آورده تکیه داده به سطل زباله آهنی خیابون و کناش یک گونی به درخت گره زده، اتاق پرو پرتابل (به قول دوستی) تا بهتر شلوارهاش رو بفروشه.
یک زن و دختر نوجوانش با یک قابلمه بزرگ روی پیک نیک، شیر برنج میفروشن. دقت میکنم میبینم فقط همین یک قابلمه است و کسی همراهشون نیست. تصورش سخته فقط همین داراییشون برای فروش باشه.

منظورم از این مقدمات چی بود؟ همه را گفتم که بگم هنوز تصمیم نگرفتم به چه کسی رای خواهم داد.
از چهره های دوره قبل بگم؟ آقای روحانی، آقای قالیباف، آقای جلیلی در ذهن من مطرح ترین ها بودند.
آقای ولایتی و حداد و عارف را از یاد نبردم. آقای ولایتی که گفته بودند اگر ائتلاف ما بهم خورد به مسلمانیمان شک کنید. ما هم قبول کردیم و به مسلمانیشان شک کردیم وقتی فهمیدیم ایشان عمدا کنار نکشیده اند. خیرتان مقبول

اما کنار نمیکشیدند هم خروجی خیلی نوید بخش نبود. آقای قالیباف که از سال 84 شهردار تهران بوده اند و در این نزدیک به 12 سال مدیریتشان وحشتناک بوده. واقعا شبیه یک کابوس وحشتناک. از فساد و بی قانونی های شهرداری بگوییم، از زور گیری ها و استخدام اراذل و اوباش برای مقابله با دست فروش ها و سد معبر و اجرای احکام. از گذاشتن بلوک سیمانی جلوی محل کسب افراد، از فروش خیابان که بر اساس قانون در اختیار راهنمایی و رانندگی است و درآمد آن از طریق پارکومتر باید به خزانه کشور واریز شود. طرح های عمرانی و توسعه زیر سوال و قردادهای مشارکت مبهم. ایجاد رانت های بزرگ در شرق و غرب تهران و جهش چند برابری قیمت زمین در این نقاط مثل منطقه 22 و دریاچه چیتگر که کم کم دارد به مرداب چیتگر تبدیل میشود.
اقای عارف هم که گفتن ندارد از اول هم نفر اول نبودند. در انتخابات که کنار کشیدند مشخص شد ایشان مهره ایشان دست بازیگر دیگریست.عملکرد مجلسشان را ببینید اگر از دیوار صدا در آمد از ایشان هم درمی آید.
آقای جلیلی را فرد به طور نسبی سالمی میشناسم که درگیر سیاست بازی های کثافت برخی سیاسیون نشده اما به نظرم یک مقدار هوشمندی سیاسی ایشان کم است. خیلی رو بازی میکنند و چندان دنبال کار تشکیلاتی و نظام مند نیستند. برای کسوت ریاست جمهوری فقط سالم بودن کافی نیست، باید دیالوگ اکثریت جامعه رو شناخت، از برنامه ها حرف زد و کار منسجم کرد. نه چند ماه مانده به انتخابات شروع به فعالیت کرد و ...
در هر حال فعلا نتوانسته اند نظرم را نسبت به توانایی مدیریتی خودشان جذب کنند.
اصولگرایان که ظاهرا میخواهند مثل انتخابات مجلس یه افتضاح و شکست دیگر به یادگار بگذارند و نشان دهند کماکان هیچ حرف تازه ای برای گفتن ندارند. هنوز هم سیاست و ادبیاتشان این است ما میفهمیم و مصلحت فلان است.

از دار و دسته احمدی نژاد و شامورتی بازیهاشون به کل ناامید شده ام. سال 90 تقریبا وقتی جهت گیری احمدی نژاد و اطرافیانش از دغدغه و درد مردم زاویه پیدا کرد به دعواهای سیاسی کثافت، به این نتیجه رسیدم. البته به نظر خیلی ها این زاویه گیری خیلی وقت بود انجام شده بود ولی برای من سال 90 نقطه تصمیم بود.
همان چیزی که جوانفکر و داوری و امثالهم الان تبلیغش را میکنند. هموانقدر که هواپیما و کنسرت دغدغه عموم مردم نیست برگشتن معین و امید هم دغدغه مردم نیست.

اما اگر حس کنم یک نفری واقعا دغدغه اصلاح ساختار اقتصادی ایران را دارد حتما به او فکر میکنم. مخصوصا کسی که دنبال اصلاح ساختار نظام مالیاتی، شفافیت فانونی و مالی دولت ها و ارگان های کشور باشد. چون حرف از عدالت اجتماعی زدن بدون سر و سامان دادن به دخل و خرج و جیب مردم و به زبان ساده مدیریت شفاف و صحیح بیت المال بیشتر از اینکه شعار باشد یک دروغ است.
به نظرم کشور ما رئیس جمهوری میخواهد که شجاعت این جراحی سخت را داشته باشد. جراحی سخت اصلاح ساختار مالی و اقتصادی ایران. ساختار فعلی ظلم و فساد مجسم است. مملکت ها به کفر باقی هستند و به ظلم باقی نمی مانند. ظلم یعنی همین جان کندن دست فروش ها روز 29 اسفندماه برای اینکه سالشان اندکی راحت تر تمام شود. همزمان زمزمه مسئولیت گرفتن مجدد یک شخص فاسد و دست انداز به مال مردم شنیده شود.
کسی نیازمند 50 هزار تومان یارانه باشد و کسی ماهی 50 میلیون تومان به خاطر کار نکرده دریافت کند.
یک طلا فروش با 200 متر مغازه در بازار در یک سال کلا 5 میلیون مالیات بدهد و اداره مالیات ضرر هیچ احدی را قبول نکند و مالیات چشم بسته بر دیگران ببندد و مبنای درآمد مالیاتی کشور هر چه میتوانی از مردم بکن باشد.
یک نفری بیاید این ساختارها را اصلاح کند. مسکن های کوتاه مدت پاسخ مشکلات بلند مدت نیستند. اصلاح اقتصاد و جیب مردم مقدمه هر چیزی است. اگر نشود معروف اثر نمیکند و منکر منتشر میشود، دین سست میشود و دلها سخت. مهمتر از صدقه دادن و دست نیازمند را گرفتن مقابله کردن به مفسدین و دست اندازان به مال مردم است. راه آن هم انتخاب افرادی که چنین دغدغه ای داشته و نشان داده اند میتوانند این مسئولین را بر عهده بگیرند. کمک های خیلی از ما به نیازمندان بیشتر صدا خفه کن وژدان است. خودمان را راحت کنیم که ما کمک کردیم. یک پولی بدهیم و رد شویم و دیگر به دردهای او فکر نکنیم. بعدا از مسئولین هم انتقاد کنیم چرا کار نمیکنند. مهمترین وجه و عملی که میتوان برای اصلاح این مسائل برداشت آن برگ کاغذی و نامی است که روی آن مینویسیم. برای امثال همچو منی انتخابات خیلی مهم است. روز به روز هم اهمیت آن را بهتر متوجه میشوم.
شاید برخی فکر کنند که انتخابات اثری ندارد یا اسم انتصابات برآن بگذارند. بحث بلند است ولی با همه این مسائل به نظر من انتخاب مهم است و اثر دارد. بیشترین اثر را دارد.

سال 1396 بر شما مبارک باشد. امیدوارم سال خوب و پربرکتی برای شما باشد،دلهایتان شاد و تنتان سلامت باد. عدالت برقرار شود و حق مظلومین ستانده شود. امور مردم اصلاح شود و دلها نسبت به هم نرم و مهربان تر شود. اللهم عجل لولیک الفرج
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
3/19/17
9 Photos - View album
Add a comment...

خیلی وقته به پلاس سرنزده بودم. تویئتر باعث شده کمتر بنویسم.
Add a comment...

Post has attachment
حس یلدای اینها ...
Photo
Add a comment...

نکته ای در مورد انقلاب کوبا و کاسترو وجود داره و اون اینکه از نظر سختی شرایط و میزان تحریم و فشار و دشمنی با امریکا با ایران قابل مقایسه است. این مقایسه هم دو جنبه میتونه داشته باشه

اول اینکه کدامیک بیشترو بهتر و پایدارتر در مقابل امریکا ایستاده اند و دوم اینکه با همه این شرایط کدام در حکومت داری شرایط بهتری داشته اند.
در مورد اول به نظر من جمهوری اسلامی ایران کماکان این رویه را حفظ کرده و از این نظر چند پله از کوبا جلوتر است. پرچم امریکا در زمان حیات کاسترو در خاک کوبا افراشته شد و عملا استحاله اهداف اولیه انقلاب خیلی زودتر از موعدی که باید بوجود آمد.
اما در مورد دوم شاخص های رشد، توسعه متوارن وعدالت در کوبا حرف های دیگری میزند. اینحاست که یک مقدار آدم برای جمهوری اسلامی و شیوه مدیریت کارگزارانش نگران میشود. استدلال خیلی از آقایان به خاطر فقر و فساد و تبعیض و اختلاف طبقاتی و امثالهم یک عبارت تحریم بوده، اما وقتی کوبا را به عنوان یک کشور غیر نفتی بدون ثروت های معدنی عظیم نگاه کنیم میبینیم با همان وضع تحریم، عملکرد بهتری در این مقوله ها داشته ...

شاید کوبا به واسطه خستگی و تغییر فکر رهبرانش یا هر تحلیل دیگری با امریکا دست سازش داده باشد ولی جمهوری اسلامی اگر فکری به حال این وضع اسفناک مدیریت فساد و رانتی نکند مردمش شاید تا یک نسل دیگر آن را دچار استحاله معنوی و معنایی کنند. پوسته جمهوری اسلامی برقرار باشد اما تبدیل بشود به یک حکومت لیبرال.
Add a comment...

‏تابحال بیش از ۸۰ شهید که ظاهرا ۶۰ نفر اونها ایرانی هستند در انفجار تروریستی در حله عراق ...
‏خدایشان بیامرزد و با سیدالشهدا محشور کند و به خانواده های این عزیزان صبر بدهد.
========
انشآله خون این شهدای حسینی مقدمه خبر نابودی سریع تر داعش و مادر سعودی اش باشه.
Add a comment...

Post has attachment
خیلی مونده تا از نظر قدرت رسانه ای و هنر رسانه بتونیم به امریکا برسیم.
مصاحبه دونالد ترامپ با خودش (جیمی فالون) جلوی آیینه

این هم نسخه مصاحبه هیلاری با خودش : https://www.youtube.com/watch?v=6Jh2n5ki0KE
Add a comment...

‏فردا ۲۵ آبان ۱۳۹۵، ماه در نزدیک ترین و درخشانترین حالت خود نسبت به زمین در ۷۰ سال گذشته، شعف کائنات رو از سالروز تولد بنده اعلام خواهد نمود.
این رویداد بدیع رو از دست ندید ...
Add a comment...

جالب اینه آرای مردمی کلینتون بیشتر شد و آرای الکترال ترامپ بیشتر. یعنی اون قضیه پوپولیستی بودن، بیشتر برای کلینتون صادق شد تا ترامپ چون اتفاقا قدرتمندان و صاحبان آرای الکترال به ترامپ رای دادن.
Add a comment...

با به پایان رسیدن انتخابات امریکا و عکس العمل رهبران بازندگان به پیروزی ترامپ این حرف رو باید بزنم

آقای میرحسین موسوی
آقای کروبی

عاقبتتان شر باد
اخرتتان ویران باد
دنیایتان بی آبرو و سخت باد
انشآلله خداوند متعال نه تنها در اخرت در دنیا شما رو معذب گرداند که بی رای مردم احترام نگذاشتید و اعنبار ایران عزیز را خدشه دار کردید. از یک زن و مرد فاسد و بی اخلاق کمترید. از مستکبرترین و خونخوارترین موجودات بشر کمترید.
خدا از شما نگذرد و توبه تان قبول نشود
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded