Profile cover photo
Profile photo
PROWENT BIAŁYSTOK SP. J.
6 followers
6 followers
About
PROWENT BIAŁYSTOK SP. J.'s posts

Post has attachment
Na początku czerwca w Prowent Białystok odbyło się szkolenie wewnętrzne. Omawialiśmy kluczowe kwestie dla efektywnego rozwoju przedsiębiorstwa. Na szkoleniu miały miejsce także seminaria z udziałem producentów. Nie zabrakło również czasu na aktywny wypoczynek - spływ kanoe po Narwi.
PhotoPhotoPhoto
2016-06-21
3 Photos - View album

Post has attachment
Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego filmu z targów Forum Wentylacja 2016. Materiał opisuje m.in. właściwości innowacyjnych przewodów wentylacyjnych Artist.

Post has attachment
Serdecznie zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera, w którym będziemy informować o:
- promocjach i akcjach specjalnych organizowanych przez hurtownię Prowent Białystok
- nowościach w naszej ofercie
- poradach oraz ciekawostkach ze świata kominków i wentylacji. 

Aby zapisać się do newslettera wystraczy odwiedzić naszą witrynę www.prowent-bialystok.com oraz wypełnić znajdujący się tam formularz zapisu. Postaramy się aby wysyłane do Państwa wiadomości były ciekawe i merytoryczne.

Post has attachment
Z przyjemnością prezentujemy najnowszą edycję naszego katalogu na rok 2016. Publikacja obejmuje sprawdzone i cenione przez Państwa produkty, a także wiele ciekawych nowości branżowych, między innymi: przewody Artist, kratki kominkowe V-open, systemy Smartflex oraz Starflex Kit.

Katalogi w wersji papierowej otrzymają Państwo w najbliższym czasie przy okazji wizyt naszych handlowców.

Katalog w wersji elektronicznej mogą Państwo pobrać również z naszej strony ( http://prowent-bialystok.com/pdf/KATALOG_PROWENT_2016.pdf )

Liczymy na dalszą, owocną współpracę i wspólny rozwój. W razie pytań prosimy o kontakt z Państwa opiekunem handlowym lub z naszym działem obsługi klienta tel. 85 740 22 55.

Post has attachment
Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska podczas zeszłotygodniowych targów Budma/Kominki w Poznaniu.

Mamy nadzieję, że Państwa wizyta będzie miała przełożenie na naszą owocną współpracę w przyszłości.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera - postaramy się aby wysyłane do Państwa wiadomości były ciekawe i merytoryczne.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-02-11
9 Photos - View album

Post has attachment
Niniejszym mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska Prowent Białystok Sp. j.
(pawilon 5A, stoisko 7) oraz udziału w programie wydarzeń Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury – Budma 2016, odbywających się w dniach 2 – 5 lutego 2016 w Poznaniu na terenie MTP ul. Głogowska 14.

Każdy kto odwiedzi nasze stoisko i złoży zamówienie na kwotę powyżej 3000 zł netto otrzyma dodatkowy rabat w wysokości 3% (szczegóły poniżej).
Photo

Post has attachment
Szanowni klienci,
 
Informujemy, iż każde zamówienie złożone z dowolnym Aparatem Nawiewnym firmy DARCO - koszt transportu po stronie Prowent Białystok.
 
Dotyczy wszystkich modeli APARATÓW I ZESTAWÓW NAWIEWNYCH - Ceny katalogowe* i zestawienie produktów w załączeniu.
*Dotychczasowe rabaty i oferty specjalne, pozostają bez zmian
 
Promocja trawa od dnia 28 października do 31 grudnia 2015
 
Zapraszamy do skorzystania z oferty promocyjnej.
Photo

Post has attachment
Zapraszamy do zapoznania się z mapą dystrybutorów produktów Hansa dzięki której odnajdą Państwo najbliższy sklep w okolicy.

Post has attachment
Ogień to zjawisko będące efektem skomplikowanej reakcji chemicznej, podczas której paliwo reaguje z tlenem, jedna substancja zaś zamienia się w inną.
W trakcie spalania drewna w rzeczywistości palą się wydzielające się z niego gazy palne: wodór, tlenek węgla, metan. Wysoka temperatura stymuluje dalszy rozkład termiczny drewna, a błękitny płomień oznacza, że spala się toksyczny gaz – tlenek węgla. Gdy palą się gazy wydzielające się z drewna, widzimy dym. Biały dym tworzy para wodna, a czarny – węgiel drobnocząsteczkowy (sadza) oraz trudnopalne opary kreozotu, znajdujące się w drewnie. Wydzielające się razem z dymem sadza i kreozot stwarzają największe niebezpieczeństwo dla użytkowników i urządzeń, gdyż wytwarzająca się podczas spalania drewna para wodna „zlepia” je, schładza i nie pozwala spłonąć. Z powodu dużej masy te lepkie elementy sadzy nie mogą zostać usunięte razem z dymem, dlatego też osadzają się na elementach urządzenia grzewczego i komina, tworząc osad smoły i sadzy. Nawet niewielka ich ilość nie pozwala na normalne działanie urządzenia grzewczego, zmniejsza jego sprawność, przyspiesza zużywanie się i korozję. Osad smoły i sadzy zatykają komin, a co najbardziej niebezpieczne mogą zapalić się w kominie i w konsekwencji spowodować pożar w całym obiekcie.
Opisanym niebezpiecznym konsekwencjom procesu spalania można zapobiec. Prowent Białystok proponuje Państwu efektywny preparat do usuwania smoły firmy Hansa, której jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Ten niezwykle skuteczny środek składa się z mieszanki specjalnych kryształów: jedne ich składniki katalizują proces spalania drewna – smoła znajdująca się w drewnie rozkłada się na palne gazy, a inne w wysokiej temperaturze wydzielają gaz, reagujący z osadem smoły rozbijając jego strukturę. W efekcie działania środka odparowuje woda – główny składnik utrzymujący osadzającą się smołę. W ostatniej fazie działania preparatu pozostają jedynie kruche resztki smoły, które osypując się w dół komina i paleniska, rozkładają się termicznie i ulegają spaleniu. Przy regularnym stosowaniu preparatu system grzewczy pozostaje „czysty”, koszty ogrzewania nie zwiększają się , a urządzenie grzewcze nieprzerwanie będzie pracowało pełną mocą.
Photo

Post has attachment
POTĘŻNA MOC CZYSZCZĄCA KOMIN DZIĘKI ZASTOSOWANIU WIERTARKI

Zestaw TORNADO działa po podłączeniu dowolnej wiertarki elektrycznej. Po zamocowaniu do wiertarki szczotka obraca się z ogromną prędkością, usuwając nawet najtrwalsze osady w kominie.

Zalety:

- samodzielne czyszczenie komina
- szczotka i trzonki z mocnego i giętkiego nylonu
- dzięki wiertarce wytwarzana bardzo duża siła czyszcząca
- odpowiedni do kominów stalowych i murowanych
- można wyczyścić nim komin o dowolnej długości, średnicy i kształcie 
- elastyczny, dzięki czemu można wyczyścić wszystkie wycięcia i trudno dostępne miejsca
- nie zarysowuje wewnętrznych ścianek komina
Wait while more posts are being loaded