Profile cover photo
Profile photo
Lucy eS
196 followers
196 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
Wystrój wnętrz wprost z murów nowojorskiej biblioteki? Do tego za darmoszkę i bez wychodzenia z domu? Jest taka możliwość.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Zjawisko żerowania na strachu rodzica o dziecko, a wręcz przyczynianie się do jego powstawania jest na wskroś smutne.

Jestem wściekła, że tę słabość z premedytacją wykorzystujemy same przeciwko sobie. Matki przeciwko matkom. Jak można z czystym sumieniem produkować te wszystkie mrożące krew w żyłach nagłówki, posty na forach, teksty na blogach, wpisy na facebooku… Gdzie poczucie odpowiedzialności za własne słowa?

Dlaczego wciąż czytam: „Sprawdź czy robisz to swojemu dziecku”, „Oddałabym wszystko, żeby wiedzieć to zanim…”, „Błąd, który popełnia 98% rodziców”. A w środku o tym, żeby soku nie podawać niemowlakom, pasy zapinać w samochodzie i dawkować paracetamol według masy ciała dziecka. To nie można napisać: „Najnowsze wytyczne w sprawie podawania małym dzieciom soku”?

http://well-well.pl/straszne-rzeczy/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Jeśli czujesz, że zupełnie nie ogarniasz – to świat Ci powie, że to źle, bardzo, bardzo źle. Na podłodze masz śmiercionośne bakterie, dziecko się uwstecznia, twoja dieta zabija, mąż cię rzuci, nie dbasz o siebie, nie rozwijasz się, nie podaje się ogórka z pomidorem, a kawa i gluten jest passe. Weź się w garść. Trochę organizacji i wszystko się da – co się ma nie dać! Czytaj i się ucz

http://well-well.pl/organizacja-czasu-dla-mam/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Dawanie dziecku tego, co najlepsze – może być dla niego tym, co najgorsze

http://well-well.pl/daj-dziecku-to-co-najlepsze/

Jesteśmy maksymalistami – nie zamierzamy poprzestawać na małym, zadowalać się czymś byle jakim, wciąż szukamy, porównujemy, analizujemy. Dzieci obserwują, chłoną, nasiąkają takim podejściem.
Add a comment...

Post has attachment
Public
NOWY POST
Nie mogę powiedzieć, że jestem spójna z którymś nurtem wychowawczym, że działam zgodnie z precyzyjnym planem i wedle ustalonych rytuałów. Nie jestem eko, sreko, montessori, minimali, nie wychowuję bezstresowo i nie stresuję, nie jestem w rodzicielstwie bliskości, ale w dalekości też nie, nie jestem na medal i na pohybel też nie. Grunt, że jestem?

http://well-well.pl/rodzicielska-filozofia-panstwa-srodka/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Da się prowadzić działalność z małymi wspólnikami u boku pod kilkoma warunkami – każda z Was na pewno wyznaczy je sobie sama w sposób właściwy dla własnych warunków. Najczęściej dobrze, gdy biznes nie wymaga wychodzenia z domu (przynajmniej nie od razu i nie na 8 czy 12 godzin dziennie), jest możliwy do realizowania w dowolnym czasie (gdy drzemka, gdy weekend, gdy noc, gdy tata w domu), nie wymaga dużych nakładów finansowych, da się skalować, można zacząć w pojedynkę i daje rozwijać się od zera w dowolnym tempie. Jednym z rozwiązań, które przychodzi mi na myśl jako pierwsze (i które sama uskuteczniam) jest prowadzenie sklepu internetowego. Pewnie pomyślisz teraz „ale, ale…”. Wiem, zanim się zacznie, takie przedsięwzięcie wydaje się szalone. Nie jest to jednak nic trudnego – zaraz rozprawie się z kilkoma wątpliwościami, które mogą pojawiać się na samym starcie.

http://well-well.pl/jak-zbudowac-sklep-internetowy/
Add a comment...

Public
Trzy zasady, dzięki którym ogarniam dom, biznes i lakier na paznokciach
http://well-well.pl/jak-zadbac-o-dom-i-biznes/
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Public
Zachwycam się czasem, doceniam, cieszę na coś. Takich kwestii, rzeczy, odkryć zdarza się całkiem sporo, a później nikną gdzieś pod jedną słabą książką lub kawałkiem niestrawnego batona. Postanowiłam spisywać wszelkie dobrodziejstwa na swój (i mam nadzieję) Wasz użytek. Losowo uszeregowaniu ulubieńcy sierpnia:

http://well-well.pl/ulubiency-sierpnia-2017/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded