Profile cover photo
Profile photo
Apartamenty Bursztynowe Komnaty Darłówko
3 followers
3 followers
About
Apartamenty Bursztynowe Komnaty Darłówko's interests
Apartamenty Bursztynowe Komnaty Darłówko's posts

Post is pinned.Post has attachment
Cisowo w gm. Darłowo
Dla jednych standardowa usterka, dla innych poważny powód do obaw. Uszkodzony wiatrak w Cisowie wywołał spore poruszenie.
gm. Darłowo. Dla jednych standardowa usterka, dla innych poważny powód do obaw. Uszkodzony wiatrak w Cisowie wywołał spore poruszenie. (fot. archiwum)
W miniony weekend, najprawdopodobniej w wyniku silnego wiatru, odpadła końcówka śmigła wiatraka o długości około 150 centymetrów - potwierdzają sławieńscy policjanci, którzy byli nawet wezwani na miejsce - do nadmorskiego Cisowa w gminie Darłowo - by zabezpieczyć miejsce usterki. I na tym fakty się kończą, a zaczynają rozbieżne komentarze.
- Ktoś niedawno mówił, że wielkie wiatraki są bardzo bezpieczne. Tymczasem teraz odpada końcówka śmigła! Wielka konstrukcja wpadła podobno w jakieś niebezpieczne drgania. Musieli wszystko wyłączyć - dzwonili do nas Czytelnicy z gminy Darłowo sugerując, że może dojść niemalże do katastrofy budowlanej. - Nie wiem kto narobił takiej paniki. To stary, mały wiatrak, stoi na środku pola i końcówka śmigła odpadała już kilka razy. Żadna sensacja - mówi z kolei Wanda Hańczaryk, sotłys Cisowa, która od soboty odbiera mnóstwo telefonów w tej sprawie.
- Była nawet telewizja, ale sami doszli do wniosku, że nic tu się nie stało. Na miejscu zjawiła się już ekipa, która zajęła się naprawą turbiny. - Wiatrak jak stał, tak stoi. Nic nadzwyczajnego się nie dzieje - komentuje pani sołtys.
Photo

Post has attachment
Darłówko Plaża Wschodnia

Post has attachment
Zazwyczaj narzekamy, że Bałtyk zimny i drogi, a pogoda kapryśna. Jednak kiedy zaczynają się wakacje, okazuje się, że cała Polska tłumnie zjeżdża na Wybrzeże, by rozkoszować się pięknymi plażami, których pomiędzy Świnoujściem a Krynicą Morską nie brakuje.
Procedura powstawania naszego raportu jest niezmienna od siedmiu lat: przejeżdżamy całe wybrzeże, notujemy, obserwujemy, rozmawiamy z turystami i właścicielami mniejszych i większych biznesów nad naszym morzem. Zaglądamy do ponad 70 miejscowości i kąpielisk praktycznie w tym samym czasie, dzięki czemu łatwiej nam porównać funkcjonowanie kurortów, a tym samym precyzyjniej ustalić pozycję w rankingu, czyniąc go na tyle obiektywnym, na ile jest to możliwe.
W tym roku zmieniliśmy tylko jedną rzecz – nie pojechaliśmy przed sezonem, jak to bywało w ostatnich latach, ale "przebiliśmy się" przez wybrzeże już na początku wakacji, kiedy kurorty pracują już prawie pełną parą. Dzięki temu jeszcze lepiej poznaliśmy realia, w jakich funkcjonują nasze kurorty w lipcu i sierpniu. Trafiliśmy na falę upałów i tłumy plażowiczów, które w doskonały sposób ujawniły zalety i wady poszczególnych miejscowości. Stąd w porównaniu z poprzednimi latami spore przetasowania, zwłaszcza w czołówce!
O pozycji w naszym rankingu decyduje ściśle wypracowana od lat punktacja. Najważniejsze są plaże i ich otoczenie – za samą wodę i piasek można zdobyć połowę punktów; dalej pod uwagę bierzemy różnorodność bazy noclegowej i gastronomicznej, możliwości wypoczynku aktywnego, kryte pływalnie, aquaparki oraz bogactwo imprez artystycznych, sportowych i rozrywkowych.

Photo

Post has attachment
Operetki w wykonaniu Teatru Muzycznego IWIA w darłowskim Kinie Bajka
19 lutego 2016 o godz. 18.00 będzie można wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym. Mamy możliwość zobaczyć operetki tj. : Wesoła Wdówka, Wiedeńska Krew, Księżniczka Czardasza. Nie zabraknie pięknego śpiewu, tańca i dobrego humoru. Soliści operetkowej sceny muzycznej, których będziemy oglądać i słuchać, to: Izabela Witwicka i Katarzyna Guran – sopran, Sebastian Dolnicki – baryton, Jarosław Bielecki – tenor. Tańczyć będą: Anna Hamryszak, Marta Materny, Krzysztof Sojka, Paweł Nowak. Bilety w cenie 30 zł można nabyć przed występem w Kinie Bajka. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Darłowa i turystów zakwaterowanych w Darłówku. 
Photo

Post has attachment
Każda okazja jest dobra, żeby powiedzieć komuś, że go kochasz. Teraz masz również szansę wyrazić się za co lubisz tak mocno Darłowo. A może by tak połączyć oba wyznania? Dlaczego nie? Od czwartku do niedzieli możesz przyjść na rynek darłowski i dopisać na banerze obok Rybaka za co lub za kogo tak mocno lubisz Darłowo. Wystarczy przyjść i dokończyć zdanie: lubiędarłowo – mocno tak za…Można również sfotografować się na tle baneru z hasłem: lubiędarłowo i wysłać facebookową wiadomość na stronę http://www.facebook.com/darlowo. Zdjęcia opublikowane będą w galerii o tej nazwie, co akcja. Anonimowy juror wyłoni najciekawszy wpis zdradzający emocje. Najlepszy twórca wygra lnianą torbę dedykowaną wraz z wkładem dla niej i dla niego w limitowanej edycji lubiędarłowo. Wszystkich zakochanych, kochających, lub pragnących wielkiego uczucia zapraszamy na finał akcji w niedzielę o godz. 15.00 na Rynek Miejski w Darłowie. Trzeba wiedzieć, że Rybak sprzyja szczęściu!

Photo

Post has attachment
X Zimowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Malechowie

Zimą również mamy Zlot Pojazdów Wojskowych, z tym , że większość atrakcji odbędzie się w Malechowie, a nie jak latem, w Darłówku. Jednak warto przyjechać do Darłowa i na weekend pełen wojskowych niespodzianek udać się do Malechowa. Impreza będzie trwać przez cały weekend od 29.01. do 31.01. Oficjalne otwarcie zlotu zaplanowane jest w piątek (29.01.) na 18.00. Uczestnicy mogą wówczas zobaczyć wojskową kolekcję w muzeum Tytan. O 21.00 dla przybyłych gości będzie ognisko zlotowe. W sobotę dalsza część imprezy już od 9.00 – będzie prezentacja pojazdów i załóg. W Darłówku Zachodnim od 10.00 zwiedzanie bunkrów z przewodnikiem. W palnie są również parada pojazdów przez okoliczne miejscowości(13.00), „MILITARY ENDURO”, czyli jazda na czas motocykli, jeepów, ciężarówek i ciężkiego sprzętu(16.00), wytypowanie najlepszych(18.00), ognisko(20.00), dyskoteka Military Party(21.00). W niedzielę na zakończenie (12.00) będzie kąpiel morsów w strojach moro, wpisy pamiątkowe do zlotowych ksiąg i pożegnanie uczestników. Polecamy mieszkańcom i turystom przyjeżdżającym nad morze do Darłówka.

Photo

Wyjątkowe zakończenie roku 2015 w Kinie Bajka, Darłowo 30 grudnia

Zapraszamy do Darłowa nad morze. Tu zawsze coś się dzieje. Tym razem będzie wieczór zbrodni w kinie.
" Teatr w kinie" ma do zaoferowania spektakl z muzyką na żywo. Premierę teatralną " 4 kryminały Agaty Christie" będzie można obejrzeć w godz. od 18:00 do 20:30. Akcja toczy się w Anglii w latach 30/40 XX wieku. Obsada stuprocentowo darłowska. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.


Post has attachment
Święta Bożego Narodzenia w Darłowie

Nad morzem ciepło, jak na tę porę roku, a Święta coraz bliżej. Wieczorami na darłowskich ulicach mienią się kolorowe światełka i ozdoby świąteczne. Na wystawach sklepowych, w oknach naszych domów, na prywatnych posesjach, w hotelach – wszędzie przybywa świątecznych akcentów. Każdy przygotowuje się do Świąt po swojemu. Bożonarodzeniowe zakupy, prezenty, choinki… Nie zapominajmy jednak o tym, co najważniejsze w Święta. Mały Jezus narodził się po to, aby dać nam świadectwo swojej miłości. My również powinniśmy kochać i być dobrym dla drugiego człowieka.
Photo

12 i 13 grudnia odbędzie się Świąteczny Jarmark w Darłowie, Gościniec Zamkowy

Mamy czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Już w tą sobotę i niedzielę można wziąć udział w Jarmarku Świątecznym na terenie Gościńca Zamkowego. Będzie to znakomita okazja do spróbowania świątecznych specjałów lokalnych gospodyń, posłuchania kolęd, zakupienia ręcznie wykonanych przedmiotów – wszystko w świątecznym klimacie. Choinka i Mikołaj to nie wszystko. Darłowo ma do zaoferowania dla mieszkańców i turystów o wiele więcej. Przyjdź i przekonaj się sam. Z atrakcji można korzystać od godz. 11:00 do wieczora.


Post has attachment
W Darłówku wciąż słonecznie
Photo
Wait while more posts are being loaded