Profile cover photo
Profile photo
Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław
59 followers
59 followers
About
Posts

Post has attachment
Zapraszamy na Długą Majówkę z Jogą!

DŁUGI WEEKEND MAJOWY - W POSZUKIWANIU RÓWNOWAGI

01.05 2018 – 06.05.2018
(od wtorku do niedzieli)

TEMAT
Zapraszamy na wyprawę w poszukiwaniu równowagi i harmonii, podczas której odkrywać będziemy swoje wnętrze i porządkować je. Życie codzienne wprowadza w nasz organizm wiele bałaganu. Stres, przemęczenie, bezustanny wyścig z czasem prowadzi do braku stabilności w ciele fizycznym i emocjonalnym. Sprawia to, że nawet jeśli wszystko już w życiu mamy, nie jesteśmy do końca szczęśliwi i wciąż czujemy, że czegoś nam brakuje. Długi weekend z jogą pomoże nam spojrzeć w głąb siebie i sprawi, że w końcu poczujemy się dobrze ze samym sobą. Dzięki jodze z jednej strony nabierzemy nowych sił do działania a z drugiej nauczymy się spoglądać na życie z większym spokojem i odpowiednim dystansem.
Za pomocą praktyki pozycji jogi (asan), kontroli oddechu (pranayamy) oraz nauki wyciszenia wprowadzimy w swoje ciało ład i porządek. Rozciągając i wzmacniając mięśnie, usuwać będziemy nadmiar napięć i stresu, dodając sobie więcej pewności i stabilności. Relaks zapewni odpowiednie rozluźnienie i spokój dla umysłu, natomiast aktywna praktyka zwiększy w nas ilość energii i siły, niezbędnej by móc stawić czoła codziennym wyzwaniom.

PROWADZACY
Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara®stopnia Inermediate Junior II. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II (prowadzący: K.Kocot), 2011-2012 r. Intermediate Junior I (prowadzący: J. Jagucki i K.Kocot), Intermediate Junior II (prowadzący: K. Pilorz), 2017 Intermediade Junior III (prowadzący: K. Pilorz). Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), Eyal Shifroni (Izrael), David Meloni (Florencja), Christian Pisano (Nicea). Dwukrotnie odbył miesięczne szkolenia w Instytucie Iyengara w Punie, gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".

MIEJSCE
Szklarska Poręba - Pensjonat Raad na Uroczysku. Górskie powietrze, bliskość natury, piękno okolicy i komfortowe warunki pobytu, wprowadzą w stan relaksu nawet najbardziej zapracowanych. Cisza ukoi nie tylko uszy od gwaru miasta, a klimatyczność samego miejsca pozwoli oderwać się od codzienności i świadomie rozgościć się w teraźniejszości.

KUCHNIA - wegetariańska

DODTKOWE ATRAKCJE

WARSZTAT CERAMICZNY
Lepienie z gliny to świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu, jest to możliwość realizacji swoich pomysłów a przy okazji niesamowity relaks i rozwój manualny. Glina jest masą bezkształtną a lepienie z niej pobudza wyobraźnię, myślenie przestrzenne, ćwiczy cierpliwość, sprzyja wyciszeniu i odprężeniu.

WYCIECZKA NA ŁABSKI SZCZYT I SZRENICĘ
Dodatkową atrakcją będzie wycieczka piesza z przewodnikiem trasą z Raadu na Łabski Szczyt dalej na Szrenicę i do wodospadu Kamieńczyka. Następnie odbierze nas bus i odwiezie z powrotem do pensjonatu.

Cena: od 940 zł


ZAPISY I INFORMACJE
Zadzwoń 505 845 545 lub napisz wyjazdy@fabrykaenergii.pl - spytaj o wolne miejsca.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na bezpłatne zajęcia jogi w ramach Dnia Otwartego w Fabryce Energii.

Na dobry początek wszystkie karnety kupisz w dniu Drzwi Otwartych 20% TANIEJ *.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA TO

10:00 "Moje pierwsze kroki na macie" (sala: Wzorcownia Postaw)
10:00 "Zajęcia dynamiczne" (sala: Walcowania Charakterów)
11:30 - Przerwa herbatę/kawę i coś słodkiego. W przerwie obejrzymy film o życiu B.K.S. Iyengara - twórcy metody jogi nazwanej od jego imienia (strefa chilloutu)
13:00 - "Zajęcia relaksacyjne" (sala: Wzorcownia Postaw)
13:00 - "Moje pierwsze kroki na macie" (sala:Walcownia Charterów)
14:30 - "Joga dla kobiet w ciąży i po porodzie" (sala: Wzorcownia Charakterów)


CZAS
14.01.2018 (niedziela)
Po zajęciach nasi nauczyciele będą do Waszej dyspozycji i odpowiedzą na wszelkie interesujące Was pytania.

KONKURS
Mamy też konkurs, w którym do wygrania będzie karnet na 4 wejścia - wystarczy, że polubicie fan page Fabryki Energii na Facebooku, a na Dniu Otwartym wypełnicie kupon i wrzucicie go do skrzynki.

PAMIĘTAJ
- zabierz ze sobą strój do ćwiczeń (spodenki i koszulkę),
- jogę ćwiczymy tylko i wyłącznie na boso,
- przed zajęciami wyłącz telefon,
- cenne przedmioty możesz zabrać ze sobą na salę,
- jogę może ćwiczyć każdy niezależnie od wieku i sprawności fizycznej z wyjątkiem osób z poważnymi schorzeniami, po niedawno przebytej operacji, oraz panie w ciąży. Dla tych osób organizowane są osobne lekcje.
- wszystkie pomoce do jogi (w tym maty) znajdują się w Fabryce Energii,
- na bezpłatne zajęcia nie ma wcześniejszych rezerwacji,
- kupując na Drzwiach otwartych karnet zapłacisz za niego 20% mniej *

MIEJSCE
Fabryka Energii - Centrum Jogi Wrocław, pl. Wolności 7, I piętro, lokal 101


Zapraszamy także na Drzwi Otwarte na ul. Strzegomską 322 do Przedszkole nr 58.

• 19:30 - 20:30 - "Moje pierwsze kroki na macie" - zajęcia jogi dla każdego

Na dobry początek wszystkie karnety kupisz w dniu Drzwi Otwartych 20% TANIEJ *.

CZAS
15.01.2018 (poniedziałek)

MIEJSCE
Fabryka Energii mieści się przy ul. Strzegomskiej 322. To tutaj znajduje się budynek przedszkola nr 58, który po godzinie 17:30 zmienia się całkowicie. Z różnych zakątków Wrocławia i okolic zjeżdżają się osoby zainteresowane praktyką jogi. Spotkać tu możesz osoby w różnym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Nowy, estetyczny budynek posiada salę gimnastyczną, szatnie, toalety oraz wspaniały ogród, w którym praktykujemy wiosną i latem przy słonecznej pogodzie. Klimat miejsca udziela się każdemu i sprzyja wyciszeniu oraz poczuciu lekkiej i łagodnej energii.

Po co siedzieć w domu! Przyjdź na jogę i rozpocznij przygodę swojego życia!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Stało się!!! Zmieniliśmy lokalizację!!!

Wraz z początkiem roku nasza szkoła przeprowadziła się na pl. Wolności 7 do Kamienicy pod Złotym Dębem.
Nowe miejsce przywitaliśmy parapetówką na którą przybyło mnóstwo osób, za co wszystkim serdecznie dziękujemy. Pojawił się także nasz krasnal Asanek ;) Była to dla nas okazja do poznania naszej nowej szkoły, wspólnej praktyki jogi oraz medytację w tańcu. Przy torcie i szampanie bardzo miło spędziliśmy wspólny czas. Niniejszym możemy wiec ogłosić, że nasze nowe miejsce przesiąkło już duchem jogi i nabrało mnóstwa pozytywnej energii ;) Zapraszamy!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
06.01.2018
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Będziemy mieli krasnala!
Z dalekich Indii już jedzie do nas krasnal Asanek, który stanie pod naszą nową szkołą na pl. Wolności 7. Krasnal pojawi się na otwarciu naszej szkoły już pod koniec grudnia.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
PRZEPROWADZAMY SIĘ!!!

BIUROWIEC POD ZŁOTYM DĘBEM, PLAC WOLNOŚCI 7
TUTAJ POWSTAJE NASZE NOWE MIEJSCE SPOTKAŃ

Dzieje się!!! Myśl o przeprowadzce była w naszej głowie już od dawna i w końcu nadarzyła się okazja, żeby przenieść się w miejsce bardziej przyjazne nam, joginom ;)
Pragniemy aby nasza szkoła była najlepszą z możliwych i robimy wszystko, by tak było. To właśnie dlatego postanowiliśmy przenieść się w inne miejsce, gdzie będziemy mieli nie jedną a dwie sale do jogi, tak byście mieli więcej przestrzeni do praktyki, strefa wypoczynku będzie jeszcze większa, tak byście mogli wszyscy wygodnie czekać na zajęcia i gdzie będzie najlepiej zaopatrzony i najładniejszy sklep z pomocami do jogi we Wrocławiu. Mało tego!!! Teraz będziemy drugą największą szkołą jogi Iyengara w Polsce i największą szkołą jogi Iyengara we Wrocławiu!
To nie wszystko!!! Dwie sale = więcej zajęć!!! Tak, specjalnie dla Was nasza szkoła będzie miała największy wybór zajęć we Wrocławiu! Dojdzie kilku nowych nauczycieli ale o tym napiszemy Wam wkrótce ;)
I to nadal jeszcze nie wszystko! Warsztatów i wyjazdów z jogą też będziemy mieli więcej ! Oj, będzie się działo!
A to wszystko całkiem niedaleko od naszej obecnej szkoły, tak byście wszyscy nadal mieli do nas możliwie jak najbliżej. Dodatkowo dla zmotoryzowanych czeka duży parking pod Forum Muzyki.
Wszystkie projekty już mamy gotowe, czas zacząć przebudowę! Jak widać na razie wszystko wygląda jak na placu budowy ale zobaczycie jak pięknie będzie kiedy skończymy! Zaglądajcie na nasza stronę, gdzie będziemy Was na bieżąco informować o postępach prac.

PRACE BUDOWLANE W TOKU - mamy nadzieję do końca grudnia wyrobić się z remontem tak, żebyście już przed sylwestrem mogli przyjść na zajęcia do naszej nowej szkoły.


KONKURS NA NAZWĘ SALI
WYMYŚL NAZWY DLA NASZYCH SAL I WYGRAJ KARNET OPEN!!!
Jak dobrze wiecie, w naszej nowej szkole będą dwie sale do jogi - większa i mniejsza. Jak widać na zdjęciu poniżej robota wre. Ale Wy też możecie się wykazać!!!
Ogłaszamy konkurs na nazwy dla naszych sal! Najlepszą odpowiedź nagrodzimy karnetem open. Swoje pomysły zgłaszajcie na recepcji lub wysyłajcie mailem albo piszcie na facebooku
Zapraszamy do zabawy!


GDZIE TERAZ BĘDZIEMY
pl. Wolności 7
50-071 Wrocław, I piętro
Kojarzycie nowe Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego. To jest taka mała, świeżo wyremontowana kamieniczka na placu Wolności. To będzie teraz nasz widok z okna ;)

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na warsztat jogi "Zimowe pobudzenie", który poświęcony będzie żywiołowi ognia.

Zima zaczyna się na dobre. Jest coraz chłodniej i dociera do nas coraz mniej światła dziennego, co sprawia, że popadamy w marazm, senność i w efekcie zagrzebujemy się w fotelu z wymówką, że nie mamy na nic siły.
Pora się tym zająć. Na warsztacie spróbujemy obudzić w sobie żywioł ognia, który rozgrzeje nas w te chłodne zimowe dni i sprawi, że będziemy mieli więcej energii. Równowaga żywiołu ognia sprawia, że przyswajamy bez problemu pożywienie oraz mamy dużo siły na zmierzenie się z bieżącymi sytuacjami życiowymi. Posiadamy ponadto dużą samodyscyplinę oraz czujemy w sobie ogromną moc, sprawiającą, że z odwagą i determinacją stawiamy czoła codziennym wyzwaniom. Brak równowagi żywiołu ognie sprawia zaś, że czujemy się ociężali i nie mamy siły do realizacji wybranych celów.
Na warsztacie będziemy pracowali z naszym ciałem tak, by rozbudzić w sobie moc ognia. Lenistwo i gnuśność przerodzimy w działanie. Rozbudzimy nasze ciała i umysły do aktywnego, pełnego pasji i determinacji życia. Wszystko to pod czujnym okiem doświadczonego nauczyciela, który dopilnuje, żeby nasz wewnętrzny ogień nas nie spalił oraz by był w równowadze z pozostałymi żywiołami, takimi, jak ziemia, woda oraz powietrze i przestrzeń.

PROWADZĄCY
Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara®stopnia Inermediate Junior II. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II (prowadzący: K.Kocot), 2011-2012 r. Intermediate Junior I (prowadzący: J. Jagucki i K.Kocot), Intermediate Junior II (prowadzący: K. Pilorz), 2017 Intermediade Junior III (prowadzący: K. Pilorz). Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), Eyal Shifroni (Izrael), David Meloni (Florencja), Christian Pisano (Nicea). W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".

PLAN DNIA 10.12.2017
09:00 - 12:00 praktyka asan i medytacja
12:30 - przerwa na posiłek wegetariański
14:00 - 16:00 relaks i pranayama

MIEJSCE
Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław
Ul. św. Antoniego 2/4
Pasaż Pokoyhof

KOSZT
120 zł – udział w warsztacie (1 dzień)
400 zł – cykl warsztatów (4 warsztaty)


Warsztat należy do cyklu "Cztery pory roku. "Zapisując się na cały cykl oszczędzasz 80 zł. W przypadku absencji na jednym z warsztatów istnieje możliwość odrobienia go na innym warsztacie z cyklu, wyznaczonym przez Fabrykę Energii (w zależności od ilości wolnych miejsc).

ZAPISY I INFORMACJE
Zadzwoń 505 845 545 lub napisz wyjazdy@fabrykaenergii.pl - spytaj o wolne miejsca.

Więcej informacji:
http://fabrykaenergii.pl/warsztaty/zimowe-pobudzenie
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na weekend z jogą w Szklarskiej Porębie "Energetyczna jesień"

Weekend z jogą jest sposobem, aby mimo braku czasu, wypocząć i zwolnić w naszym rozpędzonym życiu. Praca, obowiązki i codzienne zmagania sprawiają, że na nasze barki spada coraz więcej zmęczenia, stresu i napięcia. Kiedy już wpadniemy w wir takiego życia, nie jesteśmy w stanie się sami zatrzymać i wtedy potrzebujemy bodźca, który nas na moment obudzi. Tym dzwonkiem jest z pewnością weekendowy wyjazd z jogą. Zajęcia fizyczne, podczas których aktywnie pracujemy z ciałem, wykonując asany, dają odpocząć naszej głowie i uspokajają umysł. Spotkania popołudniowe nastawione na relaks i regenerację redukują napięcia ciała i dają nam głęboki wypoczynek. Na koniec dnia spotkamy się, aby podczas wspólnych rozmów spróbować spojrzeć na nasze życie nieco z boku i poszukać sposobów, by po powrocie do domu ponownie nie wpaść w niekończący się wir obowiązków. Wszystko bardzo blisko jogi, zdrowego stylu życia i pozytywnego myślenia.
Gospodarze pensjonatu zadbają o nasze wygody i syte, zdrowe wegetariańskie posiłki.

Warsztat przeznaczony jest dla początkujących i zaawansowanych.

Sprzęt do jogi zapewnia organizator.


Prowadzący: Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara®stopnia Inermediate Junior II. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy). W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".

MIEJSCE
Pensjonat Raad Na Uroczysku
Szklarska Poręba

CZAS
26.10.2017 - 29.10.2017
(od czwartku do niedzieli)


DODATKOWE ATRAKCJE:
Relaksacja holistyczna i misy tybetańskie. Prowadzi Joanna Filas - muzykoterapeutka holistyczna, masażystka misami tybetańskimi, arteterapeutka metodą KorArt.

CENA ZA WARSZTAT (zajęcia, noclegi, wyżywienie): od 460 zł
RELAKSACJA HOLISTYCZNA: 12 zł
MASAŻ MISAMI TYBETAŃSKIMI: 60 zł

ZAPISY I INFORMACJE
Zadzwoń 505 845 545 lub napisz wyjazdy@fabrykaenergii.pl - spytaj o wolne miejsca.

więcej informacji o warsztacie na stronie:
http://fabrykaenergii.pl/wyjazdy/energetyczna-jesień
ENERGETYCZNA JESIEŃ
ENERGETYCZNA JESIEŃ
fabrykaenergii.pl
Add a comment...

Post has attachment
15 października zapraszamy na całodniowy warsztat w Fabryce Energii "Jesienna ekspresja".


Na warsztacie "Jesienna ekspresja" spróbujemy obudzić w sobie żywioł ziemi i ugruntować się w niej po gorących letnich dniach. Ziemia w jodze to witalność przejawiająca się w sile naszych mięśni, stabilność oraz gruntowne ukorzenienie w asanach. To także siła umysłu, pewność siebie oraz wytrwałość i siła psychiczna pojawiająca się nie tylko na macie ale także w codziennym życiu. Warsztat "Jesienna ekspresja" pozwoli nam się ugruntować w żywiole ziemi dzięki czemu po wakacjach będziemy mieli silę na stawienie czoła wszelkim codziennym wyzwaniom.

Warsztat przeznaczony jest dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

Zajęcia prowadzi Marek Bednarski - dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara®stopnia Inermediate Junior II. Uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), Eyal shifroni (Izrael), David Meloni (Florencja). W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".

PLAN DNIA 15.10.2017
09:00 - 12:00 praktyka asan i medytacja
12:30 - przerwa na posiłek wegetariański
14:00 - 16:00 relaks i pranayama

MIEJSCE
Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław
Ul. św. Antoniego 2/4
Pasaż Pokoyhof

KOSZT
120 zł – udział w warsztacie z posiłkiem
400 zł – cykl warsztatów (4 warsztaty)

Warsztat należy do cyklu "Cztery pory roku. Zapisując się na cały cykl oszczędzasz 80 zł.


ZAPISY I INFORMACJE
Zadzwoń 505 845 545 lub napisz wyjazdy@fabrykaenergii.pl - spytaj o wolne miejsca.

więcej informacji o wydarzeniu na stronie:
http://fabrykaenergii.pl/warsztaty/jesienna-ekspresja
JESIENNA EKSPRESJA
JESIENNA EKSPRESJA
fabrykaenergii.pl
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na Jogę w Parku - bezpłatne zajęcia jogi, które odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 10:30 za Panoramą Racławicką (Park Juliusza Słowackiego).

Ideą projektu Joga w Parku jest promocja zdrowego, aktywnego i naturalnego stylu życia. Spotkania w ramach akcji to szansa na aktywny wypoczynek dla mieszkańców Wrocławia i zaproszenie ich do wspólnej praktyki jogi. Gwarantujemy prawdziwy wakacyjny relaks i atmosferę pełną pozytywnej energii. Fabryka Energii zaprasza zarówno tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z jogą, jak tych, którzy już ćwiczą.

Wystarczy wziąć ze sobą wygodny strój oraz matę do jogi, duży ręcznik lub koc.

Więcej informacji na stronie:
www.fabrykaenergii.pl
505-845-545
Add a comment...

Post has attachment
W najbliższą niedzielę świętujemy wspólnie Międzynarodowy Dzień Jogi. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do Parku Juliusza Słowackiego gdzie odbędą się darmowe zajęcia jogi. Wystarczy wziąć ze sobą wygodny strój i matę do jogi bądź duży ręcznik lub koc. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku! ;)

Data: 25.06.2017 (niedziela)
Czas: 10:30
Miejsce: Park Juliusza Słowackiego (za Panoramą Racławicką)
Wstęp: wolny

więcej informacji: www.fabrykaenergii.pl
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded