Profile cover photo
Profile photo
Aclan Sezer Genç
327 followers -
Horon Evi - Horon Eğitmeni
Horon Evi - Horon Eğitmeni

327 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has shared content

Post has shared content

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Atina 2017.12
36 Photos - View album

Post has shared content
Horon Evi Apolas Lermi konserinde.. 🎶🎶
Horon Evi Apolas Lermi konserinde.. 🎶🎶

Post has shared content
Horon Evi Apolas Lermi konserinde.. 🎶🎶
Photo
Photo
29.11.2017
2 Photos - View album

Savaş sonrası İstanbul'a ekmek parası için geldiklerinde amaçları sadece para kazanıp karınlarını doyurmaktı.

Folklor nedir? bilmeden Maçka Soldoy'da eğlenmek için öğrendikleri horonun onları İstanbul sahnelerine taşıyacağını elbette bilemezlerdi.

Öncelikli amaç ekmek parasıydı. İstanbul eğlencenin merkezi, iş hayatında ise Türkiye'nin kalbiydi.

Tv yok Halk Gülhane parkı gibi açık alanlarda halk için yapılan sünnet düğünü ile karışık konserlerdeķ eğlenebiliyordu.

Rahmetli babam Ali Genç bir tarafta , Meddah İsmail Dümbüllü, diğer tarafta radyolara adı " beş bin(o zaman) kişiyi ayağa kaldıran adam" olarak geçiyordu.

İstanbul da çok para kazanan insanlar ; Yenikapı Gar Gazinosu, Çakıl Gazinosu, Lunapark , Bebek Belediye Gazinosu, Maksim, Caddebostan Maksim, Tepebaşı Gazinosu ile o zamanın turistik eğlence mekanları olan ; Foliberjer, Hisar Kulüp, Cumhuriyet Pavyon ve Kervansaray da eğleniyorlardı.

Para kazanan ve İstanbul'un ticaret hayatını elinde bulunduran bir çok Karadenizli iş adamı vardı. Rahmetli Hüseyin veya Hasan Cevahir olabilir , arkadaşları olan Kemal Genç'e ve Ali Genç'e Hilton da gösteri yapmalarını istiyor, babam ve Kemal amca Kemençeci Osman Genç ile ilk olarak Hilton Otelinde başlayarak devam ediyorlardı.

İki hafta da veya bir ayda kazandıklarını gösteri yaparak iki üç günde kazanıyorlar, talep fazla olunca İzmir Fuarı gibi bir çok yerde gösteri yapıyorlar, sonra kardeşlerini daha sonra da bizleri yetiştiriyorlardı..

Eyy Gidiii :)

14 Senedir, kurulduğumuz günden beri bu şahıs, zat güya arama motorlarına kendini " horon.evi kadıköy " olarak yazarak reklam yapıyor. Bu site " Kemençenin Sesi " denilen sitedir ve bizimle, eğitiminizle, anlayisimizla uzaktan yakından alakası yoktur.

Yaşayanlar bilir bizde bir ayda ogreneceklerinizi üç ayda öğrenirsiniz.. Eğitim bilgi birikim isidir vs fedakarlıkla oluşur.

Kendi adını kullanmak yerine horon evi adını tercih etmek fikrini sizin yorumunuza bırakıyorum.

Önce tescilli logomuzu kullandı sonra inkar etti. Şimdi de adınızı kullanarak kül hakkı yemeğe devam ediyor. Adınızın lekeleneceginden korkuyoruz.

Telefondan tepki gösterenlere pişkince yanlışlık olmuştur demeye devam ediyor..

Sayfilarimizla Aclan Sezer Genç
@horonevi @Horon #karadeniz

Post has shared content
Zeki K: Dans ve horon dünyaya farklı (hümanist ve barışçıl) bakmakla illgili bir davranış. Bunu sağlayan Horonevi'nin kurucusu Aclan Sezer Genç ve eğitmen kardeşlerime gönülden teşekkür.

Sare A. : Bu yaşımda beni hala öğrenci kılan, çok keyifli ders saatleri geçirmeme vesile olan tüm öğretmenlerim teşekkür ederim, gününüz kutlu olsun

Şeniz P: Öğrencinin özelliği ne olursa olsun öğretmeyi amaçlayan, horon birlikteliğini değişik ortamlarda ve coğrafyalarda yaşatan, bıkmayan usanmayan Aclan Hoca'ma, onun izinden giden Tolga ve Barış'a, onların izinden giden Batuhan'a çok teşekkür ediyorum. İyi ki de varsınız🌺🌺🌺

Post has shared content
Eğlenmek, spor yapmak, terapi niyetine dost olmak içinn dansa zaman ayırmalınız. Bunu en iyi yapan takımlardan biri.
+Aclan Sezer Genç+Horon Evi+Karadeniz Horon Organizasyon+Horon Evi+Horon Evi ; Horon Kursu
PhotoPhotoPhotoPhoto
21.11.2017
4 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded