Profile cover photo
Profile photo
ĮŽVALGOS.LT - Žvilgsnis iš dešinės
76 followers -
Žvilgsnis iš dešinės. Lietuvos politinių ir ekonominių aktualijų apžvalga.
Žvilgsnis iš dešinės. Lietuvos politinių ir ekonominių aktualijų apžvalga.

76 followers
About
Posts

Post has attachment
Dabartinė vieša visiškai nuo realybės atitrūkusi, tačiau nepaisant to atkakliai ginama Rusijos pozicija leidžia aiškiai suprasti, kokiais kvailiais ar bent veidmainiais skystablauzdžiais likusį pasaulį laiko ta šalis ir, reikia pripažinti, ne visada be pragrindo.

Nors už ekonominę naudą parsiduodantys kai kurių Vakarų šalių lyderiai ir mano, kad dar griežtesnės sankcijos jiems būtų per brangios, tačiau Rusijos sutramdymo kaina kasdien tik auga. Ir galiausiai ją mes vis tiek sumokėsime.
Add a comment...

Post has attachment
Turime šaunią prezidentę. 

Jei to dar nepadarėte, paremkite sveikos nuovokos nestokojančią ir Lietuvai dirbančią prezidentę būsimuose rinkimuose. Tai galite padaryti pasirašydami už D. Grybauskaitės kandidatūrą el. būdu adresu: https://aikis.vrk.lt/

Citatos iš vakarykščio interviu:
http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/38235/d._grybauskaite_jei_reikes_bus_ir_nato_laivai_visas_interviu_
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Būkime atviri - Rusija Europos politinius lyderius laiko idiotais. 

Kol tie kalba apie sankcijas tikėdamiesi, kad nubudus jos politinei sąžinei, kurios ji, aišku, neturi, Rusija atsitrauks, ir reiškia savo niekuo neįpareigojančius „gilius susirūpinimus“ svaigdami apie demokratiją, laisvę ir taiką karinės agresijos pašonėje, Rusija toliau didina karinį kontingentą Kryme ir elgiasi lygiai priešingai. 

Kiekviena gražbylystėms sugaišta diena tik mažina tikimybę atgauti Krymą. Rusijai stiprinant savo karines pozicijas patys europiečiai Ukrainos gynybos kainą padarys tokia didele, kad nebepajėgtų jos sumokėti. Su kiekviena diena Rusija Kryme jaučiasi vis labiau „teisėtai“, o Vakarų lyderiams kyla vis daugiau pagundų susidariusią situaciją įsivaizduoti kaip neišsprendžiamą ir ją toleruoti.

Gruzijos nebuvo gana, kad pasimokytume. Tačiau tokia apgailėtina flegmatiška ir liurbiška Vakarų šalių bendruomenės reakcija bei Rusijos nebaudžiamumas tik skatina agresoriaus apetitą. Nepaisant visko, Lietuva turi padaryti ką gali, kad šį Rusijos terorą sustabdytų. Ir ne tik todėl, kad mes galime būti kiti eilėje. 

http://www.izvalgos.lt/2014/03/kariaujame-svetimus-karus-darome.html
Add a comment...

Post has attachment
Kol Rusija Ukrainoje vykdo karinę intervenciją, JAV ir ES lyderiai reiškia savo "gilų susirūpinimą". Ukrainai tokia parama padės tiek pat, kiek ji savu laiku tepadėjo Gruzijai. Situacija prašosi spyrio į užpakalį. Tad reikalaukime, kad Ukrainos teritorinis vientisumas būtų užtikrintas. Mums svarbu ne priemonės, o rezultatas. Rusija vieną kartą turi būti sustabdyta. 

Pasirašykite ES lyderiams adresuotą peticiją, raginančią veikti nedelsiant ir pasijuskite geriau prisidėję bent tiek. Ilgai netruksite. Ačiū.

https://secure.avaaz.org/en/petition/European_Union_Catherine_Ashton_Herman_van_Rompuy_Act_on_Ukraine_Immediately/?faJSahb&pv=3
Add a comment...

Post has attachment
Ketinate emigruoti? OK. Bet nepamirškite ir Lietuvos. Jūs čia dar sugrįšite.

 Jei ekonominės tendencijos Europos Sąjungoje nepasikeis:

 * 2026 m. pagal BVP, tenkantį gyventojui, Lietuva pasieks ES vidurkį;
 * Portugaliją ir Graikiją pagal šį rodiklį pralenksime jau ateinančiais (po savaitės galėsite sakyti „šiais“) metais;
 * 2030 m. Lietuva bus 11-a labiausiai išsivysčiusi ekonomika ES iki to laiko pralenkdama tokį patį skaičių šiuo metu pirmaujančių šalių;
 * Italiją pralenksime 2022, J. Karalystę ir Ispaniją - 2026, o Prancūziją - 2027 m;
 * 2030 m. ekonominės atskirtis tarp Europos Sąjungos pietų ir šiaurės viršys dabartinę skirtį tarp rytų ir vakarų.

Kaip tai atrodo žemėlapyje galite pažiūrėti čia:
http://izvalgos.tumblr.com/image/71296827556

Ši prognozė sudaryta remiantis ilgalaikiais istoriniais 1995-2012 m. BVP augimo ES šalyse duomenimis. Be abejonės, istoriniai duomenys neužtikrina tokių pačių rezultatų ir ateityje, todėl tai ir tėra pažintiniais tikslais sudaryta apytikrė prognozė, kuri leidžia pažvelgti į bendro pobūdžio tendencijas ir ko galima tikėtis ateityje, jei jos nepasikeis. Šie duomenys apima dvi ekonomines krizes, kurias patyrė Lietuva, todėl, nors mums ir įspūdingi, Lietuvos atžvilgiu nėra laikytini perdėm optimistiniais.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Latvija prie Euro zonos prisijungs jau po savaitės. Tačiau neverta kaimynams pavydėti. Vos po metų tą padarys ir Lietuva. Laikykite tai mūsų šventiniu palinkėjimu Lietuvai ateinantiems metams :)

Šiuo metu Lietuva tenkina visus Mastrichto kriterijus. Kai kurie ekonomistai nerimauja dėl Lietuvos biudžeto deficito, kuris šiemet, pagal prognozes, vos vos tenkins konvergencijos kriterijų (ne daugiau 3 proc. BVP). Vis dėlto, Lietuvos biudžeto deficitas nuosekliai ir sparčiai mažėja jau eilę metų, todėl net ir viršiję limitą keliomis dešimtosiomis procento dalimis būtume priimti į Euro zoną. 

Kriterijai numato išimtis toms valstybės, kurių rodikliai nežymiai viršija limitą ir artėja jo tenkinimo link. 2007 m. infliacija Lietuvoje limitą viršijo vos 0,1%, tačiau tuo metu jos tendencijos buvo neigiamos ir išimtis Lietuvai nebuvo pritaikyta. To nebūtų galima pasakyti apie šiandienines biudžeto deficito prognozes. Todėl Lietuvos atitikimas Mastrichto kriterijams yra praktiškai garantuotas.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
2014 m.:

1. investicijų augimas Lietuvoje bus sparčiausias ES (+6,8%);
2. eksporto augimas - taip pat sparčiausias (+6,7%);
3. BVP augimas - antras sparčiausias (+3,6%);
4. darbo našumo augimas - trečias sparčiausias (+2,1%);
5. užimtumo augimas - ketvirtas sparčiausias (+1,4%).

Prie to pridurkim, kad šiuo metu atlyginimų augimas šalyje yra antras sparčiausias ES, kitąmet mūsų biudžeto deficitas tenkins Mastrichto kriterijus, o valstybės skola, nepriklausomai nuo to, kiek labai Lietuva yra „praskolinta“ - šešta mažiausia ES.

Baisu žiūrėt, kur šalis ritasi.

Daugiau prognozių:
http://ec.europa.eu/economy_finance/eu/forecasts/2013_autumn/statistical_en.pdf
Photo
Add a comment...

Post has attachment
„Kinija keičia pasaulio taisykles – Vakarų hegemonijai pribrendo galas“:
http://www.izvalgos.lt/2013/12/kinija-keicia-pasaulio-taisykles-vakaru.html

Vos prieš keliasdešimt metų JAV ir šiandieninės Europos Sąjungos šalys galėjo pasigirti sukuriančios daugiau nei pusę viso pasaulio BVP. Šiandien euroatlantinio bloko valstybės vis dar išlieka ekonomiškai svarbios, tačiau jau šio dešimtmečio pabaigoje tiek ES, tiek JAV pasivys ir pralenks Kinija.

Globalios galios dreifas Rytų link yra daugiau nei akivaizdus. Akivaizdu ir tai, kad jo sustabdyti nepavyks. Vakarai turėtų rinktis tokią taktiką, kokią ilgą laiką kontinentinėje Europoje taikė Jungtinė Karalystė, o vėliau ir JAV – užimti moderatoriaus vaidmenį ir siekti, kad jokia atskira šalis, šiuo atveju – Kinija, neįgytų dominuojančių pozicijų Azijoje. To pasiekti galima remiant Indiją, pagrindinę Kinijos varžovę regione, o taip pat savo pusėn palenkiant Rusiją.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Negalima laikyt verksnių be darbo tai te jiems dar vieną progą įrodyt, kad Lietuvoje tai jau tikrai gerai nėra ir nebus.

Visus likusius sveikinam su dar vienu Lietuvos ir likusių Baltijos šalių lyderystės Europos Sąjungoje pavyzdžiu.

Šaltinis:
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/cache/ITY_PUBLIC/3-17122013-BP/EN/3-17122013-BP-EN.PDF
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams organizatoriams būtų pats metas nuleisti jų taip gausiai savo agitacinėje atributikoje naudojamas Lietuvos vėliavas ir jas susivynioti. Gerbiamieji, jūs kovojate ne už, bet prieš Lietuvą. Ir, nors patys to dar nesuprantate, tesate kažkieno rankų tampomų virvučių valdomi naudingi idiotai.

http://www.izvalgos.lt/2013/12/kas-ka-sveikas-protas-pries-naudingus.html
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded