Profile cover photo
Profile photo
Medicina Practica Laboratorija UAB
48 followers
48 followers
About
Medicina Practica Laboratorija UAB's interests
View all
Medicina Practica Laboratorija UAB's posts

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Kaip neperdozuoti vitamino D?

Nuo įvairių ligų saugančio saulės vitamino dabar stinga daugybei šalies gyventojų. Tačiau prieš griebiantis papildų išsitirkite kraują – reikia žinoti, kiek organizmas turi vitamino D.
Savo sveikata rizikuojame ne tik senkant vitamino D atsargoms. Pavojų sukelia ir jo perteklius. Perdozavus pirmiausia būna silpna, pykina ar vemiama, pablogėja apetitas, gausiai šlapinamasi, užkietėja viduriai arba viduriuojama. Vitamino D perteklius gali pažeisti širdį, kraujagysles, inkstus ir kt.
Perdozuoti galima tuomet, jei neapdairiai vartojami šio vitamino turintys papildai. Norint išvengti rizikos patariama tikrinti sukauptą vitamino D (25 OH) kiekį – atlikti kraujo tyrimą.
Dėl perdozavimo problemos nereikia sukti galvos, kai vitamino D atsargas papildome saulės šviesoje. Tai – pagrindinis šaltinis. Be apsauginių kremų atidengus bent ketvirtadalį kūno paviršiaus saulėje pakanka pabūti 10–15 min. per dieną. Su maistu galime gauti tik 10–20 proc. vitamino D.
Tačiau šaltuoju metų laiku Lietuvoje saulės matome mažai. Todėl dažniau susiduriame su vitamino D stygiumi. Išsityrus jo turimą kiekį lengviau ieškoti priežasčių, kodėl sumažėjo atsparumas infekcijoms, trūksta jėgų, skauda raumenis, sąnarius ar užklupo depresija.

Labiausiai vitamino D (25 OH) kiekį reikėtų išsitirti mažai gaunantiesiems saulės, sergantiesiems nutukimu, cukriniu diabetu, navikinėmis, širdies ir kraujagyslių, inkstų, autoimuninėmis ligomis, turintiesiems aukštą kraujospūdį, kūdikiams ir paaugliams, nėščiosioms, vyresniems nei 65 metų amžiaus žmonėms.

Photo

Post has attachment
Saugote santykius? Išsitirkite prostatą ir skydliaukę

Dirglumas, emocijų proveržiai, dažnas nuovargis, problemos lovoje gali prišaukti net skyrybas. Todėl geriau kuo anksčiau išsiaiškinti, ar dėl nesutarimų nėra kalti skydliaukės hormonai. Vyrams taip pat reikėtų atlikti PSA tyrimą.

Mažytė skydliaukė gali sukelti didelių problemų. Ji gamina hormonus, reguliuojančius visą kūno medžiagų apykaitą. Skydliaukė yra jautri lyg drugelio sparnai. Jos veiklą išderina jodo stygius, stresas, blogas maistas, užteršta aplinka ir kt.

Štai jeigu skydliaukė dirba per daug aktyviai, vyras gali susidurti su priešlaikiniu spermos išsiveržimu. Jeigu skydliaukė sulėtėja, tada jo potencija silpsta, gali būti erekcijos sutrikimų. Sumažėjus šios liaukos hormonų silpsta ir moterų lytinis potraukis, sutrinka mėnesinių ciklas.

Skydliaukės hormonų tyrimą paėmus kraujo geriau atlikti profilaktiškai, kol nejaučiami minėti ir kiti simptomai: depresija, širdies ritmo sutrikimai, odos ir plaukų sausėjimas, svorio pokyčiai ir kt. Skydliaukės veiklos pablogėjimo iš pradžių dažniausiai nejaučiame.

Vyrams dėmesio centre taip pat turėtų būti ir prostatos veikla. Nuo jos priklauso darbingumas, lytinė potencija, vaisingumo funkcijos. Prostatos ligas pirmiausia leidžia įtarti šlapinimosi sutrikimai, skausmas ar deginimas tarpvietėje ar nugaros srityje, silpstantis lytinis pajėgumas.

Tačiau svarbiausia – nepraleisti klastingojo prostatos vėžio, kuris iš pradžių neturi jokių simptomų. Todėl PSA tyrimą iš kraujo mėginio būtina atlikti ne tik pajutus sutrikimus, bet ir gerai besijaučiantiems rizikos amžiaus vyrams. Profilaktinis PSA tyrimas leidžia anksti pastebėti vėžio galimybę, kai dar galima išsaugoti pilnavertį gyvenimą.

Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Kaip aplinka veikia mūsų sveikatą
Photo

Post has attachment
Šalčiai vargina skydliaukę ir prostatą

Dabar lengvai galite sužinoti, ar nesutriko skydliaukės hormonų gamyba – tereikia ištirti kraują. Rizikos grupės vyrams verta pasitikrinti ir prostatą – atlikti PSA tyrimą.

Šalčiai atslūgo, bet jūs vis tiek nuolat drebate, šąla rankos ir kojos? Neįveikiate mieguistumo ir tingumo, netgi aplanko depresinė nuotaika? Be to, didėja svoris, sausėja oda, užkietėja viduriai ar sutrinka menstruacijos? Tai gali reikšti, kad kaklo priekyje esanti skydliaukė nebepajėgia gaminti pakankamai hormonų – sergama hipotiroze.

Nesigydant būklė dar labiau pablogėja žiemą, kai organizmo laikrodis – skydliaukė – dirba daug sunkiau. Prasidėjus šalčiams daugeliui žmonių ji dažnai nebepajėgia „įšildyti“ organizmo. Tada silpsta ir imunitetas, lengviau įveikia peršalimo ligos.

Jei skydliaukė pradeda veikti per daug aktyviai, susergama hipertireoze. Jos požymiai: dirglumas, greitas nuovargis, rankų drebulys, širdies permušimai, svorio kritimas, viduriavimas ir kt.

Sutrikus skydliaukės veiklai sekinamas visas organizmas. Jos ligos prasideda nepastebimai. Todėl rekomenduojama skydliaukės hormonus išsitirti profilaktiškai.

Šalčiai ir saulės šviesos stygius blogai veikia ir vyrų „antrąją širdį“ – prostatą. Didesnis sergamumas prostatos vėžiu pastebėtas būtent Šiaurės šalyse. Manoma, kad šaltas oras nusodina teršalus ir pesticidus, kurie paskatina ligą. Be to, vystosi vitamino D deficitas.

Lietuvoje prostatos vėžys kasmet nusineša 500–600 gyvybių. Tačiau daugybę vyrų būtų galima ištraukti iš tyliai atsėlinančios ligos gniaužtų, jeigu ji būtų nustatyta anksti. Tai padeda padaryti reguliariai iš kraujo mėginio atliekami PSA tyrimai. Svarbiausia – ryžtis laiku apginti savo vyriškumą.

Photo

Post has attachment

Post has attachment
Primename, jog Medicina practica laboratorijose vyksta akcija, kurios metu prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimą galite atlikti daug pigiau!
http://medicinapractica.lt/prostata-vyro-gyvenimo-kokybe/
Photo

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded