Profile cover photo
Profile photo
حیطه جامعه مجازی صنعت ساختمان
7 followers -
دکوراسیون داخلی ، معماری ، عمران ، ساختمان
دکوراسیون داخلی ، معماری ، عمران ، ساختمان

7 followers
About
Posts

Post has attachment
معرفی پروژه‌های معماری جذاب: ویلای مکلین

یکی از راه‌های آشنایی و به‌کارگیری ایده‌های جذاب و متفاوت در معماری و ساختمان‌سازی و همچنین دکوراسیون داخلی، آشنایی با پروژه‌های برجسته و پروژه‌هایی است که شامل جزئیات پیچیده می‌باشد. پروژه‌های معماری این‌چنین گرچه به لحاظ جزئیات نیاز به بررسی و تأمل بیشتر دارد، اما درنهایت می‌توان موارد مفید و تأثیرگذار بیشتری را از آن‌ها فراگرفت. لذا در حیطه سعی می‌کنیم تا برخی از پروژه‌های جالب و جذاب معماری و ساختمان‌سازی را معرفی و بررسی کرده و کلیات آن‌ها را در اختیار شما قرار دهیم. البته پیوندهای موردنیاز جهت بررسی عمیق‌تر و بیشتر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب:

https://heeteh.com/s/XS28

#ویلا #پروژه_معماری_جذاب
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
9/16/17
8 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
مسجد محمد رسول‌الله مسجدی با معماری مینیمال در شیراز

به نقل از معمار پروژه:

کارفرما از ما درخواست کرده بود تا مسجدی در منطقه‌ای که در گذشته محل عبادت مردم بود با گنجایش حداکثری طراحی کنیم که به‌وسیله‌ی درختان کهن ۷۰ ساله و خیابان‌های اصلی اطراف بیمارستان احاطه می‌شد.

ایده‌ی اصلی این پروژه با ۴ چالش اصلی روبه‌رو بود. اولین چالش حداکثر بودن فضا برای نمازگزاران، دومین چالش نیز حفظ تمامی درختان مجموعه، سومین چالشی که با آن روبه‌رو بودیم نزدیکی به پیاده‌رو اصلی و آخرین چالش نزدیکی با سالن قدیمی نمازگزاران بود.

برای آشنایی بیشتر با این مسجد زیبا، به لینک زیر مراجعه کنید:

https://heeteh.com/s/QL27

#مسجد #مینیمال
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
9/16/17
9 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
مروری جذاب بر مینیمالیسم در صنعت، معماری و طراحی داخلی (قسمت اول)

بدون شک صحبت از مینیمالیسم در طراحی صنعتی بدون آوردن نام دیتر رامز (dieter rams) تلاشی بیهوده است. دیتر رامز طراح آلمانی که اغلب نام وی را در ارتباط با کمپانی براون (braun) می شناسیم، با طراحی های خود تبدیل به نقطه ی عطفی در تاریخ طراحی صنعتی شد. در دوران تحصیلش در رشته ی معماری با معماران امریکایی چون میس ون در روهه و والتر گروپیوس آشنا شد و از آنجا بود که راهی به سوی دنیای جدید در ذهنش گشوده گشت و سر انجام در سال ۱۹۵۵ پس از استخدام در کمپانی براون توانست به ایده ی خود جامه ی عمل بپوشاند. در آن زمان برادران براون به عنوان طراح از او خواستند تا خط تولید را تغییر داده و رویکرد کاملا جدیدی در پیش گیرد که صرفا برای طراحی متمرکز نباشد.به عقیده ی وی طراحی تنها جزئی از یک کلِ بزرگتر بود و می بایست بتوان گستره ی وسیع تری را با محصولات تحت تاثیر قرار داد.

ادامه مطلب را در وبسایت حیطه مشاهده کنید...

http://heeteh.com/Blog/Post/brief-look-on-minimalism-design-ideas-part-1

Post has attachment
سری مقالات آموزش کاربردی ساختمان سازی (قسمت اول) : انواع ساختمان از نظر سازه و باربری

در این سری مقالات که قصد داریم حجم گسترده ای از مطالب کاربردی را در حیطه در رابطه با آموزش عملی ساختمان سازی به شما معرفی کنیم، تلاش میکنیم تا با یک دسته بندی منطقی و با زبانی ساده و جذاب شما را به این مبحث علاقه مند کرده، همچنین مروری کلی بر مراحل پیش روی یک پیمانکار در امر ساختمان سازی داشته باشیم.

البته روشن است که امر ساختمان سازی یک بحث تخصصی است و نیازمند انجام مطالعات اولیه و یا کارآموزی در محیط واقعی کارگاه دارد...

ادامه مطلب را در وبسایت حیطه مشاهده کنید...

http://heeteh.com/Blog/Post/articles-on-how-to-run-a-civil-project-part-1

Post has attachment
مروری جذاب بر مینیمالیسم در صنعت، معماری و طراحی داخلی (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله در مورد فلسفه و تاریخچه مینیمالیسم در معماری و طراحی داخلی صحبت کردیم و کاربرد اساسی این سبک از معماری ذهن را در طراحی صنعتی نیز نشان دادیم. در ادامه بحث میخواهیم این مباحث را بیشتر توضیح داده و کاربرد های عملی این سبک از طراحی را عمیق‌تر بررسی کنیم.

ادامه مطلب را در وبسایت حیطه مشاهده کنید...

http://heeteh.com/Blog/Post/brief-look-on-minimalism-design-ideas-part-2

Post has attachment
خانه هایی هوشمند تر از ما (قسمت اول)

ایده خانه ای که به شکلی حساب شده زندگی را برای ساکنانش آسانتر کند به پیش از اختراع کامپیوتر باز می گردد . زمانی که هنوز کامپیوتر وجود نداشت باز هم افکاری در مورد ساختن خانه هایی با تمهیدات هوشمندانه برای آسان کردن زندگی وجود داشت . این روند همچنان ادامه پیدا کرد و با ورود کامپیوتر و سپس اینترنت و اینترانت وارد مرحله ای تازه شد . پس از ظهور کامپیوتر و استفاده از شبکه، پیشروان تکنولوژی به این فکر افتادند که از ارتباطات الکترونیک در طراحی خانه استفاده کنند و از این پس بود که مفهوم خانه های هوشمند به شکل رسمی مطرح شد ...

ادامه این مطلب را در وبسایت حیطه مشاهده کنید...

https://heeteh.com/Blog/Post/smart-home-revolution-part-1

Post has attachment
طراحی منحصر به فرد باشگاه صخره‌نوردی پلور

با توجه به پتانسیل بالای شهر پلور در رشته‌ی صخره‌نوردی، گروه معماری موج نو در میان سرزمین‌های صخره‌ای مازندران تالار صخره‌نوردی را در پلور طراحی کرد.

صرف‌نظر از منظره‌ی بلندترین نقطه‌ی کشور ایران (دماوند) در دور نمای این باشگاه، رشته‌کوه‌های بی‌نظیر و بلند، شما را مجذوب طبیعت زیبا و طراحی این سازه می‌کند و شما را به گذراندن وقت و لذت بردن از منظره و امکانات این مجموعه ترغیب خواهد کرد...

ادامه مطلب را در وبسایت حیطه مشاهده کنید...

https://heeteh.com/Blog/Post/special-design-of-rock-gym-in-polur

Post has attachment
#جالب_انگیز:


یه میمیک معماری جالب از طرح پل #داوینچی که میشه بدون پیچ و مهره اونو ساخت. اگه میخواین بیشتر با این مورد آشنا بشین از این لینک ویدئو رو ببینید.


http://www.aparat.com/v/ux17b


#عمران #معماری #دکوراسیون_داخلی #پل_مینیمال

Post has attachment
تعاریف برخی از واژه های مهم و پرکاربرد مورد استفاده در شهرداری ها

#شهرداری


#قطعه_مالکیت: قطعه‌زمین‌ دارای‌حدود مشخص و سند مالکیت رسمی .


#تفکیک: تقسیم یک قطعه مالکیت به چند قطعه مالکیت جهت استفاده واحد یا مختلف(عکس عمل تجمیع).


#تجمیع: ادغام چند قطعه مالکیت جهت استفاده واحد یا مختلف ( عکس عمل تفکیک )


مساحت قطعه مالکیت یا #مساحت_زمین : مساحت محاسبه شده از ابعاد مندرج در سند مالکیت رسمی .


سطح ساختمانی‌ یا #زیربنا: سطح ‌ساخته‌ شده‌ در مجموعه‌ طبقات‌ ساختمان ...

ادامه مطلب را در حیطه بخوانید...

https://heeteh.com/UserStatus/Details/c7a79f20-3986-e711-80c4-448a5b9b9e02

Post has attachment
آموزش: آشنایی مقدماتی با نرم‌افزار ETABS در تحلیل و طراحی ساختمان


نرم‌افزار ETABS یکی از نرم‌افزارهای معروف در بحث طراحی و تحلیل رفتار المان‌های مختلف سازه‌ای در یک ساختمان است. لذا اولین مرحله در ساختمان‌سازی استفاده از نرم‌افزارهای این‌چنینی جهت تحلیل نهایی سازه‌ای ساختمان هست. درنتیجه یک مهندس سازه برای طراحی یک ساختمان امن می‌بایست از این نرم‌افزار مهم رشته عمران استفاده کند. در این نرم‌افزار، المان‌های مختلف ساختمان شناخته‌شده‌اند و جزئی‌ترین المان را نیز می‌توان تعریف کرد و رفتار سازه‌ای آن را جهت امنیت ساختمان بررسی کرد...

ادامه مطلب را در حیطه بخوانید.

https://heeteh.com/Blog/Post/introduction-to-etabs-for-structure-analysis
Wait while more posts are being loaded