Profile cover photo
Profile photo
Michal Pulda
109 followers
109 followers
About
Posts

Post has attachment
Pár krátkých citací o tom, kdo si myslím, že je lídr.
Add a comment...

Post has attachment
Chvíli jsem to odkládal, ale nakonec jsem tu recenzi přece jenom napsal :-D
Add a comment...

Post has attachment
Po dlouhé době zase jeden můj článek o vděčném tématu brainstormingu. Budu se snažit psát víc, ale čas mi toho moc nedovolí.
Add a comment...

Post has attachment
Mláďata všech zvířecích druhů se ráda učí - baví je to. Stejně tak i malé děti, než přijdou do školy, která jejich touhu učit se za pár týdnů zničí.
Add a comment...

Post has attachment
Často se setkávám s evergreenem, který tvrdí, jak Internet pomáhá lidi sbližovat, protože odstraňuje tyranii místa a boří tak hranice. Lidé pak mohou komunikovat s lidmi z druhé strany zeměkoule a lépe pochopit jejich pohnutky. Pomáhá však „informační dálnice“ v překonání hranic států, etnik a kultur?
Add a comment...

Post has attachment
Citaci, která je vlastně celým následujícím článkem, jsem měl přepsanou a nepublikovanou dlouho. Je to pro mě nádherný příklad lidského chování a současně je to i mou intimní záležitostí, protože takové chování již dlouho oslovuje i mě. Nakonec jsem se ji přece jen rozhodl zveřejnit (a to i přesto, že neobsahuje takřka žádný můj vklad). Snad vás ale přiměje k přečtení velmi dobré knihy Štěstí doručeno od Tonyho Hsieha.
Add a comment...

Post has attachment
V procesu rozhodování někdy můžeme být „bráni na milost“ tím, jak nevyzpytatelně naše mysl pracuje. Někdy totiž podvědomé rutiny, které používáme, dokáží „sabotovat“ i naše nejlepší úmysly. Někdy to jsou chyby vnímání, někdy to mohou být předsudky či anomálie v naší racionalitě. To, co je tvoří nebezpečnými, je jejich relativní neviditelnost, protože jsou přímo součástí procesu rozhodování, jsou používány nevědomky a velmi obtížně se označují. Nejjednodušší, jak těmto problémům předejít, je poznat a identifikovat je.
Add a comment...

Post has attachment
Svoboda v práci byla po Podivínovi a Štěstí doručeno mou třetí knihou zabývající se svobodou v práci. Chtělo by se mi říct, že kniha pro mě byla uzavřením jakési kapitoly, nicméně to by nebylo úplně přesné — v tématu budu určitě pokračovat. Podivín byl výborný příběh o přerodu striktně hierarchické firmy ve firmu svobodnou a Štěstí doručeno zase o budování svobodné firmy od píky. Ve Svobodě v práci však autoři zvolili jiný postup: vzali si množinu plus mínus patnácti svobodných společností a snažili se najít jejich společné rysy. Ovšem již na začátku rezignovali na vytvoření pravidel, kterými by se měly svobodné firmy řídit. Ona totiž svoboda zakotvená do pravidla už není svobodou.
Add a comment...

A jak hodnotíte funkci u vašeho profilu "View profile as..."?
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded