Profile cover photo
Profile photo
Michal Pulda
110 followers
110 followers
About
Michal's posts

Post has attachment
Pár krátkých citací o tom, kdo si myslím, že je lídr.

Post has attachment
Chvíli jsem to odkládal, ale nakonec jsem tu recenzi přece jenom napsal :-D

Post has attachment
Po dlouhé době zase jeden můj článek o vděčném tématu brainstormingu. Budu se snažit psát víc, ale čas mi toho moc nedovolí.

Post has attachment
Mláďata všech zvířecích druhů se ráda učí - baví je to. Stejně tak i malé děti, než přijdou do školy, která jejich touhu učit se za pár týdnů zničí.

Post has attachment
Často se setkávám s evergreenem, který tvrdí, jak Internet pomáhá lidi sbližovat, protože odstraňuje tyranii místa a boří tak hranice. Lidé pak mohou komunikovat s lidmi z druhé strany zeměkoule a lépe pochopit jejich pohnutky. Pomáhá však „informační dálnice“ v překonání hranic států, etnik a kultur?

Post has attachment
Citaci, která je vlastně celým následujícím článkem, jsem měl přepsanou a nepublikovanou dlouho. Je to pro mě nádherný příklad lidského chování a současně je to i mou intimní záležitostí, protože takové chování již dlouho oslovuje i mě. Nakonec jsem se ji přece jen rozhodl zveřejnit (a to i přesto, že neobsahuje takřka žádný můj vklad). Snad vás ale přiměje k přečtení velmi dobré knihy Štěstí doručeno od Tonyho Hsieha.

Post has attachment
V procesu rozhodování někdy můžeme být „bráni na milost“ tím, jak nevyzpytatelně naše mysl pracuje. Někdy totiž podvědomé rutiny, které používáme, dokáží „sabotovat“ i naše nejlepší úmysly. Někdy to jsou chyby vnímání, někdy to mohou být předsudky či anomálie v naší racionalitě. To, co je tvoří nebezpečnými, je jejich relativní neviditelnost, protože jsou přímo součástí procesu rozhodování, jsou používány nevědomky a velmi obtížně se označují. Nejjednodušší, jak těmto problémům předejít, je poznat a identifikovat je.

Post has attachment
Svoboda v práci byla po Podivínovi a Štěstí doručeno mou třetí knihou zabývající se svobodou v práci. Chtělo by se mi říct, že kniha pro mě byla uzavřením jakési kapitoly, nicméně to by nebylo úplně přesné — v tématu budu určitě pokračovat. Podivín byl výborný příběh o přerodu striktně hierarchické firmy ve firmu svobodnou a Štěstí doručeno zase o budování svobodné firmy od píky. Ve Svobodě v práci však autoři zvolili jiný postup: vzali si množinu plus mínus patnácti svobodných společností a snažili se najít jejich společné rysy. Ovšem již na začátku rezignovali na vytvoření pravidel, kterými by se měly svobodné firmy řídit. Ona totiž svoboda zakotvená do pravidla už není svobodou.

A jak hodnotíte funkci u vašeho profilu "View profile as..."?
Wait while more posts are being loaded