Profile cover photo
Profile photo
Tak decor
5 followers
5 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
اولین نمایشگاه بین‌المللی تکنولوژی سرامیک (CeramTech) کشور از 15 تا 18 شهریور ماه همزمان با چهارمین کنگره کاشی، سرامیک و چاپ دیجیتال کشور در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.
www.takdecor.com
☑️https://www.instagram.com/takdecor
Photo
Add a comment...

Post has attachment
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل

مکان : نمایشگاه بین المللی تهران

زمان : 10 الی 13 مرداد ماه 96

http://www.takdecor.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
چگونه بفهمیم هنگام خرید برای دکوراسیون داخلی چه چیزهایی باید خریداری کنیم؟
اکثر مردم خرید را با قطعه اصلی شروع می کنند. مثلاً در مورد دکوراسیون اتاق نشیمن، اول مبل راحتی خریداری خواهد شد.
بیشترین اشتباهاتی که عموماً هنگام خرید مبلمان وجود دارند :
1. خرید مبلمان بیش از حد برای اتاق.
2. خرید مبلمان با ابعادی که برای اتاق بسیار بزرگ هستند.
تعداد کمی مبلمان با کیفیت می تواند چیدمان فوق العاده ای ایجاد کند.
تعداد زیاد تکه های مبلمان، با ایجاد فضای شلوغ و درهم برهم اثر بدی روی دید خواهد داشت و باعث می شود اتاق کوچکتر به نظر برسد و اساساً زیبایی هیچ کدام از تکه ها به چشم نمی آید.
هنگام خرید مبل راحتی به چه چیزهایی باید توجه کنیم؟
در سه کلمه: کیفیت، راحتی، مدل
یک نکته مهم وجود دارد: مبلمان راحتی اغلب بسیار بزرگ هستند اما شوروم ها مبلمان بزرگ خوبی دارند که ظاهرشان کوچکتر از اندازه واقعی آنها به نظر می رسد. بنابراین می توانید از یک متر استفاده کنید. طول و عرض و ارتفاع و حجم کلی مبل را اندازه گیری کنید. ببینید آیا این ابعاد برای فضای اتاق شما مناسب است یا خیر.
اگر نمی توانید دقیقاً چیزی را که می خواهید پیدا کنید، می توانید آن را سفارش دهید که در حقیقت هزینه آن کمتر از چیزی است که اکثر مردم فکر می کنند. در دکوراسیون منزل همیشه سعی کنید بهترین وسایلی که برایتان مقدور است را خریداری کنید. در این صورت هرگز پشیمان نخواهید شد.
Add a comment...

Post has attachment
چگونه باید یک فرش مناسب در دکوراسیون داخلی انتخاب کرد؟
فرش نقطه عطف یک اتاق است. به همین دلیل برای انتخاب آن باید به عناصر داخل اتاق که به صورت دائمی در اتاق قرار گرفته اند ویا آیتم های مختلف مبلمان و لوازم که قبلاً داشته اید و می خواهید از آنها در دکوراسیون اتاق استفاده کنید، توجه کنید. آنها تا حد زیادی روی سبک و رنگ فرش تاثیر خواهند گذاشت. کف اتاق و فرش به عنوان اجزاء حیاتی برای ایجاد یک اتاق صمیمانه و راحت نام برده می شوند. سبک و رنگ مبلمان نیز در انتخاب فرش تاثیرگذار هستند. باید توجه کنید که چه چیزی برای شما و خانواده تان و همین طور دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر مناسب تر است. اندازه مناسب برای فرش در فضای اتاق را مشخص کنید. وقتی که جای مناسب مبلمان را مشخص کنیم به راحتی می توانیم اندازه مناسب برای فرش را تعیین کنیم. باید مطمئن شوید که پایه های جلویی مبلمان دقیقاً جلوی فرش قرار می گیرند، اما این مسئله در مورد پایه های عقبی الزامی نیست.
در حالت ایده آل، در اتاق ناهارخوری، اندازه فرش باید به قدری باشد که دقیقاً زیر میز و صندلی ها پهن شود، حتی زمانی که صندلی ها برای نشستن عقب کشیده می شوند. اگر دو دست مبل در اتاق قرار گرفته است می توان برای هر قسمت از یک فرش کوچکتر استفاده کرد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
رنگ اتاق را چگونه باید انتخاب کرد؟
قبل تر در مورد رنگها صحبت کردیم. اما تصمیم نهایی انتخاب تم رنگ می باشد. در اینجا یک نکته اساسی را یادآوری می کنیم: رنگ را می توان چندبار روی هم استفاده کرد. یعنی اگر یکبار اتاق را رنگ کردید و از آن خوشتان نیامد، می توانید روی آن دوباره رنگ بزنید. رنگ نسبتاً ارزان قیمت است و یکی از کم هزینه ترین موارد دکوراسیون منزل شما در هر متر مربع به حساب می آید. پس اگر تم رنگ را دوست ندارید مجبور نیستید آن را تحمل کنید. اما راههای بسیاری وجود دارند تا مطمئن شوید رنگی که برای اتاق انتخاب کرده اید، مناسبترین گزینه است:
1. اکثر شرکتهای رنگ سازی یک کالیته از رنگهای خود به عنوان تستر دارند. شما می توانید یکی از آنها را تهیه کنید و قسمتی از یک دیوار اصلی را با آن رنگ آمیزی کنید تا در انتخاب آن رنگ مطمئن شوید.
2. بعضی شرکتها نمونه هایی از رنگهای خود را روی قطعاتی به عنوان نمونه تهیه کرده اند. شما می توانید با قرار دادن هر کدام از آنها روی دیوار، ببینید آیا آن رنگ را برای دکوراسیون داخلی مناسب می دانید یا خیر.
3. می توانید از نرم افزارهای شبیه ساز سه بعدی استفاده کنید. و به این صورت با شبیه سازی رنگ انتخابی روی دیوار مورد نظر می توانید مطمئن شوید که آن را دوست دارید.
انتخاب رنگ یک مسئله بسیار شخصی است اما درصد پشیمانی در کسانی که رنگهای تیز مانند قرمز، بنفش یا نارنجی انتخاب می کنند بیشتر است.
اما توجه داشته باشید که دکوراسیون داخلی یک کار منسجم و یکپارچه است و تمام اجزاء باید باهم همخوانی داشته باشند و در انتخاب تک تک موارد باید تم کلی حفظ شود.
ما می توانیم چند گزینه به شما پیشنهاد دهیم و سپس با در نظر گرفتن عوامل مهم مانند کاربری اتاق، نور و کنتراست به شما کمک کنیم تا انتخاب خود را نهایی کنید. و به این صورت مطمئن می شوید که با تم کلی در هماهنگی و تعادل هستید.
ما با در نظر گرفتن موارد زیر برای دکوراسیون اتاق، رنگهای مناسب را پیشنهاد می دهیم:
_رنگ کمدها و کابینت ها (مگر اینکه تصمیم داشته باشید آنها را تعویض کرده ویا حداقل رنگ آنها را عوض کنید.
_رنگ و تم چوب هر قطعه از مبلمان
_رنگهای مختلف موجود در هر تکه از پارچه های مورد استفاده در اتاق
_مقدار نور طبیعی و مصنوعی
_رنگ مورد علاقه شما
Photo
Add a comment...

Post has attachment
معماری خانه های ارگانیک
***************
رویکرد معماری ارگانیک بر اساس نگاهی دوباره به محیط طبیعی و بازگشت به عناصر و بافت های اصیل و بی آلایشی است که در دل طبیعتِ بدون انسان وجود داشته؛ در این حیطه، فضای داخلی ، دکوراسیون و ساختار بنایی که به دست انسان و برای زندگی او ساخته می شود در هماهنگی نمادین با طبیعت و مجذوب نمادهای اصیل آن شکل می گیرد. در طراحی ارگانیک گوشه های تیز و قائم و خطوط صاف طولانی دیده نمی شود و بیشتر خطوط، منحنی و پیچیده و زاویه ها، منحنی های حسی و نرمی هستند که ظاهرا چنین به نظر می رسد که از قواعد هندسی خاصی پیروی نمی کنند. گویا خانه بدون نقشه و با تکیه بر ذوق ذاتی و غریزی انسان ساخته شده است.

طرح های ارگانیک اولین بار در دوران باروک ایتالیا توسط فرانچسکو بورومینی اجرا شد. پس از آن در جنبش آرنووُ و آثار معمار فرانسوی، هکتور گیمار، و بالاخره در پایان مدرنیزم توسط آلوار آلتو دوباره ظاهر شد.

آخرین اجرای طراحی ارگانیک فضاها در طراحی دکوراسیون داخلی در اوایل قرن بیست و یکم بود و به عنوان سبک غالب در آن دوران شناخته شد. سال ها بعد، ابزارهای کامپیوتری و نرم افزارهای معماری و طراحی صنعتی که در اواسط دهه ی نود در دسترس بودند، بسیار مفید واقع شدند. نام فرانک اُ. گِه­ ری به عنوان اولین کسی که از تکنولوژی های کامپیوتری به صورت گسترده در معماری مکان های عمومی (طراحی ساختمان موزه ی هنر فردریک.آر.ؤایسمن برای دانشگاه مینه سوتا در سال 1993) بهره برد، در میان هنرمندان معمار شناخته شده است. پس از آن به تدریج از تکنولوژی های کامپیوتری به عنوان ابزاری برای طراحی ساختمان ها و بناهای مسکونی نیز استفاده شد.

سطوح منحنی غالب در نشیمن خانه­ ی n ، اثر هیتوشی آبِه که در سال 2000 در توکیوی ژاپن ساخته شد، بیشتر نشان از کوچک شدن و محدودیت تحمیل شده از طرف محیط دارد تا اینکه بخواهد پاسخی به ویژگیهای طبیعی بستری باشد که در آن قرار گرفته است. این خانه برای زوجی طراحی شد که مایل بودند برای خودشان و هر یک از فرزندان، اتاقی با دکوراسیون داخلی و حریم خصوصی جداگانه ای داشته باشند. دکوراسیون منزل با نشیمن رویایی در زیر سقفی کمانی قرار گرفته است که یک جفت پنجره ی سقفی دارد و خطوط آبشاری سقف با وجود پلکان سرسرا، شاعرانگی لطیفی پیدا کرده است.

فن آوری دیجیتال و استفاده از برنامه ها و ابزارهای کامپیوتری معماری نظیر اتوکد و 3d max روند طراحی و ساخت فضاهای پیچیده و خاص را بسیار آسان کرده است. تب فراگیر شدن این موضوع تا به آن حد بود که حتی افرادی با اندکی تخصص، دانش و ذوق هنری و معماری، در صدد یادگیری این نرم افزارها بر آمدند. در این میان کم نبودند کسانی که با ذوق و پشتکار، و البته مشاوره با معماران ماهر، اقدام به ساخت یا بازسازی ساختمان کردند. از اواخر قرن بیستم به بعد بر تعداد خانه های دست ساز و طرح های منحصر به فرد افزوده شد. انبوه برنامه های مختلف کامپیوتری این امکان را فراهم کردند که فرمهایی که پیشتر به آسانی نمی شد با دست طراحی کرد یا توضیح داد، به راحتی تصویر شوند. اجرا توسط افرادی با شناخت تجربی باعث شد تا دوباره مهارت و هنرهای دستی اهمیت پیدا کند و خانه های مقاومی ساخته شدند که با محیط پیرامون خود سازگار بودند.
Photo
Add a comment...

دکوراسیون دیوار پشت ال سی دی
***********************
برای افرادی که تلویزیون ال سی دی خود را بروی دیوار نصب می کنند وجود مدلی زیبا از طراحی دیوار پشت تلویزیون اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. امروزه تلویزیون های ال سی دی در اکثر خانه ها وجود دارند. این تلویزیون ها به دلیل عمق و ضخامت کمی که دارند کمتر فضایی از خانه را اشغال می کنند و به همین دلیل عملکرد بهتری را از لحاظ زیبایی و کاربرد در دکوراسیون خانه ارائه می دهند بدون اینکه بر فضا غلبه کنند و در آن شکستگی بوجود بیاورند. تلویزیون های ال سی دی به دلیل داشتن صفحۀ سیاه نسبتا بزرگ، در زمینه دیوار رنگی مانند یک سیاه چاله تمام نگاه ها را بخود جذب می کنند و از دیده شدن دیگر عناصر موجود در فضا جلوگیری می کنند.

اما بسیاری از افراد دوست دارند تلویزیونی که بابت آن مبلغ زیادی پرداخت کرده اند به نقطه کانونی دکوراسیون نشیمن و پذیرایی آنها تبدیل شود بطوریکه همه نگاه ها را بخود جلب کند. در چنین شرایط دیوار پشت تلویزیون به موضوعی مهم تبدیل می شود. برای جلب توجه بیشتر به سمت تلویزیون می توانید با زدن رنگی متفاوت نسبت به دیگر دیوارهای موجود در نشیمن و پذیرایی خانه توجهات را به سمت این دیوار ویژه جلب کنید. حتی می توانید از دیوارپوش های پی وی سی یا ام دی اف در دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید تا نهایت تفاوت را بوجود آورده باشید. (تزئین دیوار دکوراسیون داخلی منزل با دیوارپوش سنگی دکوراتیو)

گاهی اوقات برعکس شرایط بالا پیش می آید و عده زیادی ترجیح می دهند تلویزیون بر فضای دکوراسیون نشیمن غلبه نکند در این صورت نیز طراحی و تزئین دیوار پشت تلویزیون حتی اهمیتی بیشتر از خود تلویزیون پیدا می کند. طراحی هوشمندانه کمک می کند تلویزیون به نقطه کانونی (مرکز توجه بینایی) دکوراسیون خانه تبدیل نشود اما همچنان تاثیر خود را بر زیبایی دکوراسیون بگذارد. بهترین پشنهاد برای دیوار پشت تلویزیون استفاده از قاب عکس های دیواری است. معمولا بزرگترین دیوار نشیمن برای قرار دادن تلویزیون انتخاب می شود بنابراین می توانید این دیوار را با عکس های خاطره انگیز و زیبا پر کنید. البته لازم نسیت حتما از عکس استفاده کنید، می توانید از دکوری های دیواری زیبا مانند تابلو های هنری یا ساعت های دیوار نیز استفاده کنید. (انواع مدل تابلو های هنری مدرن برای دکوراسیون منزل)
Add a comment...

Post has attachment
موکت تایلی چیست ؟
**************
موکت تایل یا Carpet tile یکی از انواع جدید موکت است که به شکل مربع و در اندازه های مختلف تولید می شود . موکت تایلی با رنگ ها و طرح های مختلف را می توان به صورت ترکیبی در چندین رنگ به حالت پازل و یا یک رنگ روشن و تیره با مدل شطرنجی و یا آجر چین اجرا نمود.

استفاده در محل های پر رفت و آمد مانند ورودی داخلی آپارتمان های مسکونی و اداری ، جلوی آسانسور و راهرو های اماکن عمومی مانند نمایشگاه ها ، هتل ها و سالن های کنفرانس از مزایای کاربرد موکت تایلی می باشد زیرا که در صورت از بین رفتن رنگ و پرز موکت نیازی به تعویض مساحت زیادی از موکت نبوده و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. همچنین نیازی به نصاب حرفه ای و صرف زمان زیادی نیز ندارد.

اجرای طرح های مختلف موکت تایلی بر روی کف ساختمان های مسکونی و یا به عنوان دکوراسیون بر روی دیوارها زیبایی خاصی به منزل شما می دهد.

در صورت سوختن ، آلوده شدن و کثیفی ، قطعه مورد نظر به راحتی قابل شتستشو و یا تعویض است. اختلاف رنگ قسمت جدید و قدیم پس از مدت کوتاهی از بین می رود.

برای نصب موکت تایلی باید دقت نمود که خواب پرز موکت به یک طرف باشد.

قیمت مناسب ، حمل ، نصب و نگهداری آسان موکت تایلی از عوامل دیگر محبوبیت این نوع کفپوش می باشد.
Add a comment...

Post has attachment
انواع ترمووود
***************
نرم چوب ها:
اغلب از درختان سوزنی برگ مانند کاج یا صنوبر بدست می آیند. درختان کاج فنلاند از بهترین انواع چوب های کاج در جهان هستند، زیرا شرایط اقلیمی خاص منطقه نیمه قطبی فنلاند به گونه ای است که زمستان های بلند و تابستان های کوتاه دارد و درختان تنها دوماه از سال فرصت رشد دارند؛ رطوبت خاک بسیار بالاست و در تابستان ها در شرایط ایده آلی برای یک جنگل قطبی وجود دارد. به علت کوتاه بودن تابستان درختها فقط فرصت دارند به سمت آفتاب و مستقیم حرکت کنند؛ در نتیجه درختان بسیار صاف و مستقیم به طور عمودی رشد می کنند. این امر باعث می شود درختان کاج فنلاندی بسیار مناسب برای تهیه الوار باشند.

سخت چوب ها:
چوب های مربوط به درختان پهن برگ هستند که مشهورترین آنها چوب ون یا اش است. این درختان در زمستان برگریز هستند و در بهار برگ های جدید آن ها رشد می کند. این چوب ها دارای دانسیته (چگالی) یا فاصله مولکولی کمتری هستند و به علت نداشتن گره های مرکزی از بافت خاصی برخوردارند که بسیار زیباست.

گونه های چوب:
در فنلاند،گونه های مورد مصرف تیمار حرارتی شامل کاج (Pinus sylvestris) ، نوئل (Picea abies) توس (Betula pendula) ، صنوبر (Populus tremula) هستند. به علاوه یک سری تجربیاتی نیز در مورد تیمار کاج رادیاتا (Pinus radiata) زبان گنجشک (Fraxinus excelsior) ،لاریکس ( (Larix sibirica ، توسکا (Alnus glutinosa) ، راش (Fagus silvatica) و اکالیپتوس بدست آمده است.

چوب ترمووود مناسب نمای چوبی و کف چوبی:
نرم چوبها (Soft wood) به علت سبکی، ارزانی و داشتن بافت زیبا اگر ترمو شده باشند و شرایط چوب ترمو را داشته باشند برای نمای چوبی ساختمان بسیار مناسب هستند. سخت چوبها به علت بافت خاصشان بسیار زیبا هستند و نماهای چوبی چشم نواز ایجاد می کنند، اما به علت قیمت بالا و وزن بیشتر نسبت به چوبهای Soft کمتر در نماهای چوبی کاربرد دارند. این چوبها برای کف سازی یا دکینگ (Decking) چوبی و نیز در محل های پرتردد بسیار توصیه می شوند.کاربرد چوبهای ترمو گونه های hard یا soft در نماهای چوبی بستگی ویژه به طرح دارند و معماران ساختمان تعیین کننده ترین افراد در انتخاب گونه چوبی مناسب برای نمای چوبی می باشند.
Add a comment...

Post has attachment
ترمووود
******************
ترموود فرایند خشک کردن چوب با حرارت همراه با بخار آب و گردش هوا می‌باشد. مغز چوب در این فرایند باید دمایی حدود ۲۱۸ درجه سانتی گراد رسیده و بسته به نوع گونه چوب، ضخامت و رطوبت اولیه آن معمولاً بین ۴۸ تا ۱۴۴ ساعت به طول می‌انجامد.
با استفاده از این روش عمده نکات منفی استفاده از چوب تقریباً از بین می‌روند. به دلیل دمای بالایی که به ترمو وود وارد می‌گردد، زنجیره‌های سلولزی شکسته شده، اسیدها تجزیه شده، از هر گونه جانور میکروسکوپی و حشرات پاک شده و محیط رشد برای هر گونه قارچ یا کپک از بین می‌رود. بخش عمده رزین چوب از آن خارج می‌شود و آن قسمتی که باقی می‌ماند به شکل بلور در آمده و بی ضرر می‌گردد.
ترمو وود دارای ۲ روش استاندارد تولید Thermo-Sو Thermo-D می‌باشد.
حرف S درThermo-S به جای کلمه Stability یا پایداری است که محصولات این روش، بین ۶ الی ۸ درصد بسته به میزان رطوبت محیط تغییر ابعاد یا تورم خواهند داشت. گونه‌های سوزنی این محصولات برای استفاده در اجزای داخل ساختمان، اتصالات در محیط خشک، مبلمان داخل، سونا، اجزای درب و پنجره و گونه‌های پهن برگ برای اتصالات در هر آب و هوا، مبلمان، کف پوش، سونا و مبلمان فضای سبز (فقط فضای داخل) توصیه می‌گردند.
حرف D در Thermo-D به جای کلمه Durability یا دوام است که محصولات این روش، بین ۴ الی ۶ درصد بسته به میزان رطوبت محیط تغییر ابعاد یا تورم خواهند داشت. گونه‌های سوزنی این محصولات برای استفاده در نمای مدرن و دیوار، درب‌های بیرونی، پشت پنجره، سونا، حمام و سرویس بهداشتی، کف پوش و مبلمان فضای سبز (مخصوص فضای بیرون) و گونه‌های پهن برگ برای تمام مصارف مشابه نوع S با رنگ تیره‌تر توصیه می‌گردند.

مزایای ترموود :
– مقاومت بالا و طولانی در برابر سایش و شرایط جوی مختلف
– نصب آسان و سریع
– قابلیت برش هلالی جهت محل های قوس دار
– شستشو و نگهداری آسان
– عایق حرارتی عالی
– وزن کم
– بدون تاثیر مخرب بر سلامت انسان
– بافت خالص و یکنواخت
– رنگ زیبا
– مقاوم در برابر پوسیدگی و حمله حشرات
– فاقد صمغ، خلوص و یکنواختی

معایب چوب ترموود (ترمو وود) :
– کاهش مقاومتهای مکانیکی در چوب ترمو
– عدم مقاومت به اشعه ماورای بنفش آفتاب: درصورت عدم استفاده از رنگها و پوششهای پیگمنت دار، چوب ترموی مورد استفاده در فضای بیرون ساختمان آسیب دیده، تغییر رنگ میدهد و خاکستری میشود. پدیده خاکستری رنگ شدن در چوب ترمو حتی گاهی اوقات سریعتر از چوب فرآوری نشده صورت می گیرد که این امر لزوم رنگ شدن چوب ترمو را اثبات مینماید.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded