Profile cover photo
Profile photo
Instytut Tele i Radiotechniczny
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
Nasz instytut od dawna zajmuje się badaniami dielektromagnesów z szybkochłodzonej taśmy Nd-Fe-B. Dzięki tym badaniom udało nam się opracować technologię dielektromagnesów, umożliwiającą uzyskiwanie pożądanych właściwości magnetycznych, termicznych i mechanicznych w zależności od potrzeb odbiorców. Zachęcamy do współpracy - http://www.itr.org.pl/dzialalnosc/zaawansowane-technologie-elektroniczne/technologie-materialow-magnetycznych/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Posiadamy zautomatyzowaną linię montażową powierzchniowego podzespołów elektronicznych. Wykorzystujemy m.in. wysokozaawansowany, dwumodułowy automat FUJI typu AIM do osadzania szerokiej i zróżnicowanej gamy podzespołów SMD, w tym podzespołów ultra miniaturowych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami - http://www.itr.org.pl/dzialalnosc/zaawansowane-technologie-elektroniczne/technologie-montazu-elektronicznego/linia-montazowa/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Innym urządzeniem, które wykorzystujemy w badaniach nanomateriałów, jest mikroskop sił atomowych (AFM). Sprzęt ten posiada sondę skanującą i umożliwia uzyskanie obrazu topografii powierzchni badanej próbki, dzięki wykorzystaniu sił oddziaływań międzyatomowych. Zachęcamy do współpracy - http://www.itr.org.pl/dzialalnosc/zaawansowane-technologie-elektroniczne/technologie-nanomaterialow/aparatura-badawcza/mikroskop-sil-atomowych-afm-explorer-2000-firma-thermomicroscopes/.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
W pracy korzystamy z najlepszego sprzętu. Elektronowy mikroskop skaningowy z emisją polową JSM-7600F służy do badań morfologii i topografii materiałów. Jest on wyposażony w spektrometr rentgenowski z dyspersją energii INCA 250 firmy OXFORD. Wykorzystuje się go do badań morfologii i topografii nanostrukturalnych warstw węglowych z domieszką nanokrystalitów metali przejściowych oraz nanorurek węglowych - http://www.itr.org.pl/dzialalnosc/zaawansowane-technologie-elektroniczne/technologie-nanomaterialow/aparatura-badawcza/skaningowy-mikroskop-elektronowy-feg-sem-jsm-7600f-firma-jeol/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Oferta naszego Instytutu obejmuje także profesjonalne prace ślusarsko-spawalnicze. Pracujemy na nowoczesnych, precyzyjnych maszynach takich jak zaginarka do blach - L2000, spawarki TIG i MAG, zgrzewarki i prasy hydrauliczne. Pod poniższym linkiem mogą się Państwo zapoznać z przykładowymi pracami wykonanymi w Dziale Mechanicznym ITR - http://www.itr.org.pl/o-nas/oferta/uslugi-mechaniczne/slusarstwo-i-spawanie/.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Technologie plazmowe stosuje się m.in. w technologii niszczenia odpadów niebezpiecznych. Poprzez bezpośrednie oddziaływanie plazmy na odpady następuje ich destrukcja. Proces może być prowadzony na różne sposoby, w zależności od właściwości odpadu i konstrukcji urządzenia. Więcej na temat tej technologii mogą Państwo przeczytać pod tym linkiem - http://www.itr.org.pl/o-nas/oferta/technologie-plazmowe/.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
W ofercie urządzeń Zakładu Piezoelektroniki znajduję się m.in. ultrastabilny generator kwarcowy OCXO-201. Urządzenie wykorzystywane jest jako wewnętrzne źródło częstotliwości do precyzyjnych wzorców sterowanych sygnałami GPS/Galileo. Można go stosować jako źródło sygnału wewnętrznego w miernikach częstotliwości, a także do kalibracji torów pomiarowych. Polecamy - http://www.itr.org.pl/dzialalnosc/systemy-teleinformatyczne-i-urzadzenia/piezoelektronika/produkty/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Informujemy, że wszystkie nasze produkty spełniają niezbędne wymagania dyrektyw UE i posiadają oznakowanie CE. Warte wspomnienia jest również, że na wszystkie nasze produkty udzielamy gwarancji. W jej ramach świadczymy także usługi bezpłatnego serwisu, który realizujemy w siedzibie ITR lub na miejscu u Klienta - http://www.itr.org.pl/o-nas/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nasz Instytut wyposażony jest w nowoczesną i skomputeryzowaną izbę pomiarową. Umożliwia ona dokładną i szybką kontrolę jakości wykonywanych detali. Warto wspomnieć, że wszystkie nasze przyrządy pomiarowe posiadają aktualne atesty i świadectwa wzorcowania, dzięki czemu możemy zagwarantować dokładność wszelkich pomiarów. Zapraszamy do współpracy - http://www.itr.org.pl/o-nas/oferta/uslugi-mechaniczne/izba-pomiarowa/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Instytut Tele- i Radiotechniczny opracował wiele aplikacji dla technologii ultradźwiękowych. Należą do nich m.in. generatory i przetworniki ultradźwiękowe, zestawy ultradźwiękowe do zgrzewania elementów w linii produkcyjnej kineskopów oraz koncentraty do sporządzania kąpieli myjących. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą - http://www.itr.org.pl/dzialalnosc/systemy-teleinformatyczne-i-urzadzenia/systemy-ultradzwiekowe/.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded