Profile cover photo
Profile photo
ARSU GUZEL SANATLAR AKADEMISI
188 followers
188 followers
About
Posts

EKİM AYI DUYURU ve ETKİNLİKLERİ


LATİN PERKÜSYON - Yetişkin Atölyeleri
14 Ekim Cuma 19:00 - 21:00
"Latin ritimleri ve enstrümanları ile coşku, keyif ve yaratıcılık dolu bir müzikal meditasyon.

Kayıt ve bilgi için lütfen arayınız. 0216 336 70 40"YARATICI DRAMA
Çocuklar için 23 Ekim Pazar 11:00
Yetişkinler için 23 Ekim Pazar 12:00
"Yaratıcı Drama kuşkusuz bu günün dünyasında kişisel gelişimin en temel parçalarından biri haline gelmiştir. Sanal esaretten kurtulup, gerçeğin ve kendi kendimizin farkına varabileceğimiz yegane eğitimlerden biri olan Yaratıcı Drama atöleyelerinde Enis Fosforoğlu tiyatrosundan İlkay Çelebi ile hayatın veçhelerini çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı deneyimleyeceğiz.
Etkinlik ücretsiz olup, katılım için lütfen kaydolunuz. "SONBAHAR KONSERİ
30 Ekim Pazar 16:00
"Senenin ilk konseri ! Yaz boyunca devam eden öğrencilerimiz, emeklerini ARSU SAHNE'de bizlerle paylaşacak.
Bu sene çok konser olacak..."

HÜSEYİN SERMET ile BİRE BİR PİYANO
2016/2017 dönemi boyunca her ay
16 / 17 Ekim
"Değerli devlet sanatçımız Hüseyin Sermet 2016 / 2017 eğitim öğretim döneminde de her ay Arsu Akademi' de müzikte kariyer edinme yolunda ilerlemek isteyen piyanistlerle bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya devam ediyor.
Bilgi ve başvuru için bilgi@arsuguzelsanatlar.com"


TOROS CAN ile BİRE BİR PİYANO
2016/2017 dönemi boyunca her hafta
Değerli piyanist ve akademisyen Toros Can Arsu Akademi kadrosunda, her hafta öğrencilerle bire bir çalışmalarına devam ediyor. Toros Can ile sürekli eğitimin yanı sıra periyodik eğitim imkanları hakkında bilgi ve başvuru için bilgi@arsuguzelsanatlar.com

UVEP
30 Ekim Pazar 10:00
"Senenin İlk UVEP buluşmasında bütün bir seneye ışık tutacak konular üzerinde duracağız. Tüm velilerin katılabileceği Uygulamalı Veli Eğitim Programları'nda süreç içinde karşılaştığımız zorluklar ve sorunlara nasıl çözüm bulacağımızı, hangi açıdan bakmamız gerektiğini, yaklaşımlarımız ve tutumlarımızı gözden geçirip, sanatı uygulayarak bir paylaşıma, bir yaşam biçimine dönüştürmeyi ve neyi nasıl yaptığımızı keşfedeceğiz.
Aile bireylerinin birbirini daha iyi anlayabilmesi bir arada iletişim ve ilişkilerinin daha da güçlenmesi, kendi kabuğumuzun dışına çıkarak daha geniş bir ufka bakabilmeyi, ön yargılarımızın, kendimizin, yapabildiklerimizin, farkında olmadıklarımızın farkına varmayı, monotonluğu aşıp ailece yeni bir uyanış ve aydınlanmayı deneyimleyebilmemiz için her ayın bir pazarında UVEP'te buluşalım.

İşte bu ay işleyeceğimiz konular;

"
"
> Sanat eğitiminde müfredat
> Öğretmen ve müfredatın değişmesi
> Yaz tatilinin ardından motivasyon durumu
> Okulda hangi enstrümanı seçmeli
> LCM sınavlarında seviye atlamak
> Hareket ve Interaktif eğitimin önemi
> Özel dersin artıları ve eksileri
> TEOG ve benzeri sınavlara hazırlanırken sanat eğitimi

Katılım ücretsizdir."Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
4. İSTANBUL ÇOCUK ve GENÇLİK BİENALİ

ARSU AKADEMİ
PERKÜSİF MÜZİK ORKESTRASI KONSERİ

16 Mayıs 2016
Saat 14:30
Yer: Karaköy 1. Antrepo
Arsu Akademi, 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali'nde, Dilek Çipli Perküsif Müzik Orkestrası konseri ile 16 Mayıs tarihinde 14:30'da Antrepo 1 salonunda !

İstanbul Sanatla Uyanıyor!

ARSU Akademi Perküsif Müzik Orkestrası 16 Mayıs’ta, 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali kapsamında, Karaköy Antrepo binasında sanatseverler ile buluşuyor. Akustik sahne etkinlikleri düzenleyecek olan orkestra 7-10 yaş arası çocuklardan oluşuyor.
İki yıldır yoğun şekilde hem eğitim hem de konser programlarını yürüten orkestra kadrosunu giderek genişletiyor. Bienal kapsamında gerçekleşecek olan konser repertuvarında, Batı Sanat Müziği, Geleneksel Sanat Müziği, Türkiye ve başka ülkelerin halk müzikleri bulunuyor.

Hazırladıkları programda algımıza sesler aracılığıyla Günaydın! diyecek orkestra, sınırları sürekli aşmaya çalışırken, deneysel olarak akışı bulan yapısıyla dikkati çekiyor. Kuralları tespit etme deneyimleme, birlikte hareket etme ve uygulama yöntemleriyle ruhumuzun kapısını çalan bir ziyaretçi olabilirler mi?

Arsu Güzel Sanatlar Akademisi 16 Mayıs tarihlerinde Dilek Çipli yönetiminde “Singing Jam” ve Berk Zaloğlu yönetiminde “Capoeira” atölyeleri ile içsel uyanışımızın bir parçası olarak bie

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için www.cocukgenclikbienal.org ile bilgi@arsuguzelsanatlar.com adresine yazabilirsiniz.facebook I ARSU AKADEMİ
click here
Google + I ARSU AKADEMİ

Blogspot I ARSU AKADEMİ

T. C. M i l l i E ğ i t i m B a k a n l ı ğ ı
Add a comment...

Post has attachment
08 MAYIS 2016 Saat 17:00
ARSU SAHNE BAHAR KONSERLERİ
EMRAH NALBANT PİYANO RESİTALİ

EMRAH NALBANT

ARSU' da 2016 Bahar Konserleri piyanist Emrah Nalbant ile devam ediyor.
2007 yılında Marmara Üniversitesi’ni kazanarak piyano çalışmalarına öğretim görevlisi Aytac Rızaguliyeva ile devam eden piyanist Emrah Nalbant, Bach, Mozart, Beethoven, Chopin, Liszt, Rachmaninoff ve Debussy gibi bestecilerin eserlerinden oluşan geniş bir repertuvara sahiptir. Sanatın pek çok yönüyle ilgilenen piyanist Emrah Nalbant, resime ve spora da yakından ilgi duymaktadır. Özellikle izlenimci ressamlara olan merakı onu bu tarzda önemli çalışmalar yapmasına teşvik etmiştir. Kendine ait besteleri ve transkripsiyonları olan piyanist Emrah Nalbant, İdil Biret, Ova Sünder, Gülsin Onay  ve Hüseyin Sermet ile masterclasslara katılmış, bu virtüözlerce çok başarılı bulunmuştur.
 Emrah Nalbant, Marmara Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi Konservatuvarı, Caddebostan Kültür Merkezi, Saint Joseph Özel Fransız Lisesi, Antakya Kültür Merkezi,  İstanbul Teknik Üniversitesi  gibi önemli konser salonlarında konserler vermiştir. Piyanist Emrah Nalbant ,
08.Mayıs.2016 pazar akşamı Arsu Sahne’ de vereceği resitalle klasik müzik severlerle buluşuyor.

Emrah Nalbant piyano resitali için biletler Biletix'te http://www.biletix.com/etkinlik/TKAG5/ISTANBUL/tr


                     
PROGRAM

J.S.BACH  English Suit BWV 808 No 3
      Prelude
      Allemande
      Courante
      Sarabande I-II
      Gavotte
      Gigue

F.CHOPİN
      Prelude op 28 no 9
      Walse op 64 no 2
      Nocturne op 48 no 1
      Ballade op 47 no 3
      Polonaise op 53 no 6

F.LİSZT 
       Libestraume no 3

S.RACHMANİNOFF
       Prelude op 3 no 2
       Prelude op 23 no 6
       Prelude op 23 no 2


Photo
Add a comment...

Post has attachment
07 MAYIS 2016 Saat 18:00
ARSU SAHNE BAHAER KONSERLERİ
KAAN BAYSAL PİYANO RESİTALİ
Arsu Sahne Bahar Konserleri 2016 serisinde daha şimdiden müzikal yeteneğiyle dünya çapında piyanistlerin ve eleştirmenlerin dikkatini çekmeyi başaran genç yetenek 
Kaan Baysal 07 Mayıs Cumartesi günü saat 18:00'da sahne alacak.
Kaan Baysal Resitali için biletleri Arsu Sahne ve Biletix gişelerinden temin edilebilir.
http://www.biletix.com/etkinlik/TKAG4/ISTANBUL/tr

                                                                 
                                
                                                  KAAN BAYSAL                                                                
                                       
                                                              
10 Mayıs 2003 tarihinde İstanbul’da doğan Kaan Baysal beş yaşında piyano çalmaya başladı. Müziğe ve özellikle piyanoya olan ilgisi ve yeteneği nedeniyle dikkat çeken Baysal, 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Piyano Bölümü seviyeyle giriş sınavı ile bu kurumun İlk devre 1. sınıfına kabul edildi.  
Kaan Baysal, 2013 yılında İstanbul’da düzenlenmiş olan 8.Uluslararası Pera Piyano Yarışması’nda, 12 yaşa kadar olan kategoride ikincilik ödülüne layık görüldü. 
2014 yılında,  İstanbul Müzik Festivali tarafından düzenlenen 'Festival Genç Solistini Arıyor' başlıklı  projesinin seçmelerinde birinci olan Kaan Baysal, tüm festival tarihinin en “Genç Solisti” oldu. Bu kapsamda 7 Haziran 2014'de, şef Hakan Şensoy yönetimindeki Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası ile Haydn Re Major piano konçertosunu ( Hob No.XVIII:11) seslendirerek festivalde yer almıştır.
31 Ekim 2014 tarihinde piyanist Lang Lang konseri kapsamında, Türkiye’nin  genç yeteneği olarak seçilen Baysal, Lang Lang ile aynı sahnede yer alarak Chopin’den eserler seslendirmiştir.
Kaan  Baysal, Lang Lang International Music Foundation tarafından 10-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Barselona’da gerçekleştirilmiş olan Allianz Junior Music Camp’e seçilen 12 piyanist arasında yer almıştır. Böylece Baysal,  Junior Music Camp’e katılmaya hak kazanmış ilk Türk genç yetenek olmuştur. 
Kaan Baysal, 13 Aralık 2014 tarihinde, “Barış İçin Müzik Projesi Konserleri” kapsamında şef Sascha Goetzel yönetimindeki İstanbul Borusan Filarmoni Orkestrası eşliğinde, Mozart La Major Kv 488 piyano konçertosunu seslendirmiştir.
2015 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Sedat-Güzin Gürel Vakfı tarafından konçertant kategorisinde gerçekleştirilen Ulusal Genç Yetenekler Yarışmasında  Mozart Kv 365 çift piyanolu konçertosunu seslendirmek üzere seçilen piyanistlerden biri olan Kaan Baysal, 15 Mayıs 2015 tarihinde, şef Antonio Pirolli yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile bu konçertoyu seslendirmiştir. 
15 Şubat 2016 tarihinde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası tarafından yapılan Genç Solist seçmelerini kazanan Kaan Baysal, 22 Nisan 2016 tarihinde İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde, şef Neslihan Erten yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Mendelssohn 1.piyano konçertosu 1. Bölümünü seslendirmiştir.
Kaan Baysal,  10 Mayıs 2016 tarihinde sonuçları açıklanacak olan 6. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nin “Yılın Genç Müzisyeni” kategorisine aday olarak gösterildi.  
Kaan Baysal; Lang Lang, Hüseyin Sermet, Herbert Schuch, Ewa Poblocka, Wolfram Schmitt-Leonardy, Martina Bauer ve Pablo Galdo’nun ustalık sınıflarına aktif olarak katılmıştır.
İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Özel 125. Yıl Ortaöğretim Okulu’nda 7. Sınıf öğrencisi olan Kaan Baysal,  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı piyano orta devre 3. sınıfta Süreyya Baraz’ın öğrencisi olarak piyano eğitimine devam etmekte ve piyanist Emre Şen ile  çalışmalarını sürdürmektedir. Kaan Baysal’ın müzik eğitimi Allianz Türkiye tarafından desteklenmektedir.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Arsu Sahne Bahar Konserleri 2016 serisinde daha şimdiden müzikal yeteneğiyle dünya çapında piyanistlerin ve eleştirmenlerin dikkatini çekmeyi başaran genç yetenek 
Kaan Baysal 07 Mayıs Cumartesi günü saat 18:00'da sahne alacak.
Kaan Baysal Resitali için biletleri Arsu Sahne ve Biletix gişelerinden temin edilebilir.

                                                                  
                                
                                                  KAAN BAYSAL                                                                
                                       
                                                              
10 Mayıs 2003 tarihinde İstanbul’da doğan Kaan Baysal beş yaşında piyano çalmaya başladı. Müziğe ve özellikle piyanoya olan ilgisi ve yeteneği nedeniyle dikkat çeken Baysal, 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Piyano Bölümü seviyeyle giriş sınavı ile bu kurumun İlk devre 1. sınıfına kabul edildi.  
Kaan Baysal, 2013 yılında İstanbul’da düzenlenmiş olan 8.Uluslararası Pera Piyano Yarışması’nda, 12 yaşa kadar olan kategoride ikincilik ödülüne layık görüldü. 
2014 yılında,  İstanbul Müzik Festivali tarafından düzenlenen 'Festival Genç Solistini Arıyor' başlıklı  projesinin seçmelerinde birinci olan Kaan Baysal, tüm festival tarihinin en “Genç Solisti” oldu. Bu kapsamda 7 Haziran 2014'de, şef Hakan Şensoy yönetimindeki Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası ile Haydn Re Major piano konçertosunu ( Hob No.XVIII:11) seslendirerek festivalde yer almıştır.
31 Ekim 2014 tarihinde piyanist Lang Lang konseri kapsamında, Türkiye’nin  genç yeteneği olarak seçilen Baysal, Lang Lang ile aynı sahnede yer alarak Chopin’den eserler seslendirmiştir.
Kaan  Baysal, Lang Lang International Music Foundation tarafından 10-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Barselona’da gerçekleştirilmiş olan Allianz Junior Music Camp’e seçilen 12 piyanist arasında yer almıştır. Böylece Baysal,  Junior Music Camp’e katılmaya hak kazanmış ilk Türk genç yetenek olmuştur. 
Kaan Baysal, 13 Aralık 2014 tarihinde, “Barış İçin Müzik Projesi Konserleri” kapsamında şef Sascha Goetzel yönetimindeki İstanbul Borusan Filarmoni Orkestrası eşliğinde, Mozart La Major Kv 488 piyano konçertosunu seslendirmiştir.
2015 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Sedat-Güzin Gürel Vakfı tarafından konçertant kategorisinde gerçekleştirilen Ulusal Genç Yetenekler Yarışmasında  Mozart Kv 365 çift piyanolu konçertosunu seslendirmek üzere seçilen piyanistlerden biri olan Kaan Baysal, 15 Mayıs 2015 tarihinde, şef Antonio Pirolli yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile bu konçertoyu seslendirmiştir. 
15 Şubat 2016 tarihinde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası tarafından yapılan Genç Solist seçmelerini kazanan Kaan Baysal, 22 Nisan 2016 tarihinde İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde, şef Neslihan Erten yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Mendelssohn 1.piyano konçertosu 1. Bölümünü seslendirmiştir.
Kaan Baysal,  10 Mayıs 2016 tarihinde sonuçları açıklanacak olan 6. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nin “Yılın Genç Müzisyeni” kategorisine aday olarak gösterildi.  
Kaan Baysal; Lang Lang, Hüseyin Sermet, Herbert Schuch, Ewa Poblocka, Wolfram Schmitt-Leonardy, Martina Bauer ve Pablo Galdo’nun ustalık sınıflarına aktif olarak katılmıştır.
İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Özel 125. Yıl Ortaöğretim Okulu’nda 7. Sınıf öğrencisi olan Kaan Baysal,  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı piyano orta devre 3. sınıfta Süreyya Baraz’ın öğrencisi olarak piyano eğitimine devam etmekte ve piyanist Emre Şen ile  çalışmalarını sürdürmektedir. Kaan Baysal’ın müzik eğitimi Allianz Türkiye tarafından desteklenmektedir.
                                                      
 


facebook I ARSU AKADEMİ
click here
Google + I ARSU AKADEMİ  

Blogspot I ARSU AKADEMİ

T. C.    M i l l i    E ğ i t i m    B a k a n l ı ğ ı
ARSU GÜZEL SANATLAR AKADEMİSİ
ARSU     ACADEMY     OF     FINE    ARTS
LCM Education  &  Examination Center
T: 0216 336 70 40
F: 0216 336 70 15
www.arsuguzelsanatlar.com
bilgi@arsuguzelsanatlar.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ARSU SAHNE BAHAR KONSERLERİ
09 NİSAN 2016
Saat 18:00

ARSU Sahne, 19 Mart’ta virtüöz Toros Can ile başlayan konser serisine 9 Nisan Cumartesi 18.00‘de piyanist Burak Çebi ile devam ediyor.


2002 yılında ilk solo resitalini veren piyanist Burak Çebi, 2007 yılında İbrahim Yazıcı yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile ilk orkestralı konserini gerçekleştirmiştir. Bugüne kadar Freiburg Piyano Akademisi 2011, Berlin Geza-Anda Piyano günleri 2011, Heidelberg Ilkbahar Festivali 2010, Schaffhausen Uluslararası Oda Müziği Günleri 2008, Tegernsee `Chance 2009` Piyano Festivali, Friedberg Yaz Festivali 2013-2014 gibi organizasyonlarda yer alan sanatçı Berlin (Filarmoni), Münih (Steinway-Haus), Bayreuth (Steingraeber-Haus), Augsburg, Fürth (Stadttheater), Heilbronn, Bamberg, Ingolstadt, Neustadt, Trier gibi birçok şehirde resitaller ve konserler vermiştir. 2010 yılında “Schumann`in 200. doğum yıldönümü” anısına Neumarkt-Oberpfalz şehrindeki dünyaca ünlü “Reitstadel” konser salonunda verdiği ve sadece Robert Schumann`in solo eserlerini ihtiva eden resital olumlu kritikler almıştır.
2014 yılında Berlin Filarmoni'deki Enstrüman Müzesi'nde bir resital veren sanatçı ayrıca Berlin Klasik Müzik Yaz Festivali 2012 çerçevesinde Berliner Camerata Oda Orkestrası ile birlikte sahneye çıkarak Wolfgang Amadeus Mozart'ın 9 Numaralı piyano konçertosunu ve Türk bestecilerin eserlerini seslendirmiştir. Almanya’da eğitim gören genç kuşak Türk piyanistlerinden Burak Çebi Hochschule für Musik Nürnberg’ den ustalık sınıfı diploması ile mezun olmuştur. Abdel Rahman El-Bacha, Werner Bärtschi, Filippo Gamba, Bernd Glemser, Jura Margulis’ ın masterclasslarına katılan sanatçı halen çalışmalarına Devlet Sanatçısı piyanist Hüseyin Sermet ile devam etmektedir. Burak Çebi 2013 yılında İstanbul'da düzenlenen Orkestra Sion Uluslararası Piyano Yarışması'nda 1.’lik ödülü, 2008’de Münih Steinway-Haus'ta düzenlenen Uluslararası Piyano Yarışması'nda özel ödül, 2011’de Nürnberg Mozart Yarışması'nda 3.’lük ödülü, İspanya'nın Orihuela şehrinde düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali kapsamında yapılan piyano yarışması'nda 2.'lik Ödülünü kazanmış ve 2007’de Sparda Bankası'nın Nürnberg Yüksek Müzik Okulu Öğrencilerine verdiği 'Yılın Solisti' ödülüne, DAAD ile Richard Wagner Derneği'nin burslarına layık görülmüş genç kuşak piyanistlerimizdendir.

KONSER PROGRAMI 

"intimissimo" 

Franz SCHUBERT “Allegretto D915, Do minör”

Wolfgang Amadeus MOZART “Piyano Sonatı , K 457, Do minör”

Domenico SCARLATTI “Sonat, K 87, Si minör” 

Claude DEBUSSY 

"Danseuses de Delphes" 

"Voiles" 

"Les sons et les parfums tournent dans l'air du soir" 

"Les collines d'Anacapri" 

"La sérénade interrompue" 

"La cathédrale engloutie"

"La danse de Puck" 

"Minstrels"

Biletler Biletix'te ! 
http://www.biletix.com/etkinlik/TKAG2/ISTANBUL/tr
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Prof. TOROS CAN ile PİYANO MASTERCLASS & BİRE BİR EĞİTİM
Prof. TOROS CAN ile PİYANO MASTERCLASS & BİRE BİR EĞİTİM Değerli piyanist Toros Can, Arsu Sahne’de vereceği konserinin ardından piyanist adayları ile buluşuyor. Teknik ve müzikal ustalığı ile ülkemizi dünya çapında konser salonlarında temsil eden Toros Can,...
Add a comment...

Post has attachment
HÜSEYİN SERMET İLE BİRE BİR PİYANO EĞİTİMİ
HÜSEYİN SERMET 1955 yılında İstanbul’da doğan Hüseyin Sermet, 1965 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’na kabul edildi ve Ahmed Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin ile Ferhunde Erkin’in öğrencisi oldu. 1968 yılında  Harika Çocuk Yasası  ile Türk Hükümeti tarafı...
Add a comment...

Post has attachment
UVEP
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded