Profile cover photo
Profile photo
Michal Larek
44 followers
44 followers
About
Michal's posts

Post has attachment
Spotkanie autorskie w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Photo

Post has attachment
„’Zaczął się film’, wspomina Marcia [Lucas]. ’W momencie, gdy z głośników popłynął <Rock Around the Clock>, widzowie zaczęli wrzeszczeć i wiwatować. A gdy Charlie Martin Smith wjechał vespą w ścianę, widownia wybuchła śmiechem. Od samego początku zaangażowali się w film’. Ron Howard potwierdza jej słowa (‘widownia oszalała’), a podczas napisów końcowych, gdy w tle rozbrzmiewała muzyka The Beach Boys, ‘słychać było aplauz, owacje, wiwaty i rozmowy’, jak wspomina Robbins. ‘Czuć było zachwyt i niesamowitą życzliwość. To był wspaniały pokaz’”.

http://www.maszynadopisania.pl/jak-zaczac-opowiesc/

Post has attachment
Photo

Post has attachment

Post has attachment
W kontekście kryminałów – jakie trzy tytuły poleciłbyś czytelnikom 3telnika? Dlaczego właśnie te?

Tylko trzy? Tylko. No dobrze.
Pomyślmy.
Najpierw klasyka. „Znak czterech” Arthura Conana Doyle’a. Rzeczy zaczyna się od rozdziału zatytułowanego „Sztuka dedukcji”, ale pierwsze jego akapity przedstawiają scenę, w której Sherlock Holmes wstrzykuje sobie kokainę, siedmioprocentowy roztwór. Drugi tytuł: „Zabójstwo Rogera Ackroyda” Agathy Christie. Powieść kończy się twistem, który jest zarazem złamaniem ważnej reguły pisarstwa kryminalnego. 

Post has attachment
Wizja lokalna - w cieniu spektakularnego drzewa. Foto by K. Małolepszy.
Photo

Post has attachment
Pamięć Tess Gerritsen

Przeglądałem wczoraj zbiór opowiadań Poego i natrafiłem na frapujące wyznanie pisarki.
Zaczyna się tak: „Edgara Allana Poego nie poznałam, biorąc do ręki książkę, lecz w mrocznym wnętrzu kina, zaciskając ze strachu palce na dłoni mojej matki”.
Okazuje się, że autorka bestsellerów zaprzyjaźniła się z twórczością amerykańskiego geniusza za pośrednictwem filmów Rogera Cormana.
„Spędziłam dzieciństwo, kuląc się w mrocznych kinach, prześladowana przez makabryczne obrazy morderców i kosmitów porywających ciała”.

Wait while more posts are being loaded