Profile cover photo
Profile photo
INCON spol. s r.o.
5 followers
5 followers
About
INCON spol. s r.o.'s posts

Post has attachment
Čistenie vertikálnych žalúzií: Poznáte tieto tipy?

Vertikálne žalúzie sú praktickým a moderným riešením, ako zatieniť alebo predeliť interiér. No rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako ich čistiť? Máme pre vás pripravené rady, tipy i postupy.
 
Ako jednoducho očistiť žalúzie
Samotná starostlivosť o vertikálne žalúzie nie je náročná, pokiaľ majú antistatickú funkciu. Antistatické vlastnosti zabránia usádzaniu prachových čiastočiek na žalúziách. Pravidelne ich môžete utrieť prachovkou a poutierať navlhčenou handričkou alebo hubkou, aby sa čistota udržala čo najdlhšie.
 
S praním lamiel opatrne
Ak máte doma žalúzie už niekoľko rokov, môžu zmeniť farbu, zosivieť či zašpiniť sa. V takomto prípade by bolo potrebné žalúzie oprať. Dajte si ale pozor, nie každý materiál sa môže namočiť do vody. Sledujte informácie od výrobcu, či sa žalúzie môžu alebo nemôžu prať.
 
Pokiaľ je lamely dovolené prať, postupujte nasledovne:
 
●     Opatrne zosaďte jednotlivé lamely zo závesnej pohyblivej časti.
●     Z lamiel odstráňte zaťažovacie doštičky a retiazky.
●     Dajte lamely na seba (najviac 10 kusov) a stočte ich dokopy.
●     Vložte lamely do vrecka na pranie.
●     V práčke nastavte teplotu na 30 °C a zvoľte jemné pranie bez žmýkania.
●     Použite prací prach na jemnú bielizeň.
●     Po skončení prania vyberte lamely a ihneď ich naspäť zaveste na závesnú časť. Zabránite tak ich zvlneniu alebo inému poškodeniu.
 
Očistenie žalúzií vo vani
Ak sa bojíte, že by pranie v práčke mohlo vaše žalúzie zničiť, operte ich vo vani. Vaňu napustite vlažnou vodou a pridajte do nej prací prach na jemnú bielizeň. Namočte do vody žalúzie, jemnými pohybmi ich „prepláchajte”. Vypustite vodu a žalúzie ešte osprchujte. Mokré ich zaveste naspäť na závesnú časť. Rátajte s tým, že zo žalúzií bude stekať voda, preto pod ne položte niečo na jej zachytenie. 
 
Nikdy žalúzie nedrhnite ani nežmýkajte. Na čistenie nepoužívajte alkohol ani žiadne rozpúšťadlá.

Posledným riešením, ako očistiť žalúzie, je zveriť ich do rúk firme, ktorá sa o to postará. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí majú doma niekoľko desiatok lamiel a nemajú čas na ich čistenie.
Photo

Post has attachment
HLINÍKOVÁ OKNÁ - spoľahlivosť a kvalita.

Pri pohľade na domy si nevšímame iba farbu alebo dizajn stavby, ale aj okná. Sú dôležitou a neoddeliteľnou súčasťou nášho bývania. Preto by aj okná mali vyzerať dobre a mali by byť najmä kvalitné, aby ste s nimi boli spokojní.
Keď si kúpite kvalitu, zaistíte si tak okná na veľa rokov. To znamená, že budú na pohľad krásne naozaj dlhú dobu a okrem toho budú spĺňať všetky dôležité kritériá, ako:
●    teplo-technické vlastnosti,
●    zvukovo-izolačné vlastnosti,
●    odolnosť voči vonkajším vplyvom počasia (dážď, krúpy, sneh, slnečné lúče...) a mechanickému poškodeniu,
●    veľmi dlhá životnosť,
●    bezpečný systém otvárania,
●    kvalitné a bezpečnostné sklá,
●    pohodlnosť a jednoduchosť používania.

Rozmýšľate, ktoré okná spĺňajú všetky tieto kritériá? Poznáme odpoveď – sú to hliníkové okná. Hliník je materiál, ktorí si získal pozornosť takmer všetkých renomovaných výrobcov okien. Pomocou neho dokážete vytvoriť moderné a efektne vyzerajúce okná.

Hliníkové okná sú jednoznačným víťazom, pokiaľ potrebujete zaskliť veľký priestor, pretože majú dobrú statiku a dokážu odolať tlaku vetra. Ich veľkou výhodou je, že sa na nich ani po dlhej dobe neobjaví hrdza.

Čo ste možno o hliníkových oknách nevedeli
Počas chladných dní perfektne udržia teplo v interiéri, preto sú veľmi dobrou investíciou, ktorá vám zníži náklady na bývanie. Pokiaľ máte obavy zo zlodejov, s hliníkovými oknami môžete v noci spávať pokojne. Hliníkové okná s bezpečnostným kovaním predstavujú vyššie zabezpečenie proti vlámaniu.

Pokiaľ ste nároční a chcete okná netradičných tvarov, nie je to žiadny problém. Hliník sa prispôsobí aj atypickým tvarom. Potešiť vás môže aj to, že nepotrebuje žiadnu špeciálnu údržbu a má dlhú životnosť. Hliníkové okno má nízku hmotnosť, je recyklovateľné a má výborné protipožiarne vlastnosti.
 
INCON – predajca kvalitných hliníkových okien
Ak ste sa rozhodli pre hliníkové okná alebo dvere, nezabúdajte na to, že je dôležité vybrať si správneho dodávateľa. Okná, dvere a fasády pre vás vyrábame už od roku 1992 a našich spokojných zákazníkov nájdete nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Naše hliníkové okná, dvere a fasády zaručujú vďaka vysokokvalitným hliníkovým systémom s prerušeným tepelným mostom výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Postaráme sa o rýchle vybavenie vašej objednávky a dlhoročné bezproblémové nažívanie s kvalitnými hliníkovými oknami.
Photo

Post has attachment

Plastové alebo hliníkové dvere? Vyberte si tie správne

Kúpa vchodových dverí je dôležitá investícia, ktorú je potrebné rozumne zvážiť. Dvere sú predsa bránou do nášho domova, za ktorou by sme sa mali cítiť bezpečne. Preto musia dvere spĺňať určité požiadavky na kvalitu. Poznáte parametre, na ktoré by ste sa mali pri kúpe zamerať?

Pri výbere vchodových dverí by ste sa mali informovať o ich vlastnostiach. Je dôležité zamerať sa na ich:

●     teplo-technické vlastnosti (čím je koeficient prestupu tepla U nižší, tým sú úspornejšie, ideálne hodnoty sa pohybujú medzi 1,2 až 1,5 W/m2K ),
●     zvukovo-izolačné vlastnosti (uvádzajú sa v decibeloch, čím je Rw vyššie, tým sa do interiéru dostane menej hluku),
●     zabezpečenie proti zlodejom,
●     odolnosť voči úderom,
●     odolnosť voči vplyvom počasia,
●     nároky na údržbu,
●     výrobné materiály,
●     životnosť,
●     kvalitných dodávateľov.
 
Ako sú na tom plastové dvere?
Plastové dvere sú vyhľadávané kvôli ich dostupnej cene na trhu. Tu by ste ale mali byť opatrní, ak hľadáte kvalitu. Lacné výrobky vás po určitom čase môžu nepríjemne prekvapiť. Plastové dvere s výrazne nízkou cenou nemusia mať vyhovujúcu kvalitu a môžu sa ľahko poškodiť. Pokiaľ chcete byť dobre zabezpečení proti zlodejom, vyberajte medzi plastovými dverami naozaj zodpovedne. O kvalite rozhoduje pevnosť materiálov a kvalitný profil. Kvalitné plastové dvere by mali mať konštrukciu, ktorá má oceľovú výstuž v ráme aj krídle a kovové odliatky v rohoch krídel.
 
Pri plastových dverách máte možnosť vybrať si z rôznych typov skiel. Podľa vašich kritérií si môžete vybrať číre alebo nepriehľadné, tónované či bezpečnostné sklá. Pokiaľ túžite po dizajnovo prepracovaným dverách, plastové dvere vám ponúknu viacero možností. Dajú sa k nim doplniť akékoľvek madlá a iné dekoračné prvky. Okrem toho vás taktiež poteší, že plastové dvere nie sú náročné na údržbu.

Čo by ste mali vedieť o hliníkových dverách
Tento typ dverí je ideálny pre náročných zákazníkov, ktorí chcú to najlepšie. Hliníkové dvere sú moderné, štýlové, odolné voči poveternostným podmienkam, majú pevnú konštrukciu a dlhú životnosť. Ich veľkou výhodou je, že hliník je recyklovateľný materiál, preto ich kúpou zároveň šetríte životné prostredie. Sú dokonalým riešením nielen pre rodinné domy, ale aj pre bytové domy a firemné priestory.
Hliník má unikátne mechanické vlastnosti, preto mu nevadí častá manipulácia s dverami. Pri ich frekventovanom otváraní sa prakticky neopotrebujú.
 
INCON Vám ponúkne viac
Na výrobu okien INCON sa používajú najmodernejšie technológie. Podporujeme výrobu energeticky úsporných okien a kladieme dôraz na ich kvalitnú výrobu. Každému zákazníkovi zabezpečíme montáž, záručný a pozáručný servis. S nami získate atraktívne riešenia za dobrú cenu
Photo
Photo
2015-05-15
2 Photos - View album

Post has attachment
Pýtajte sa na sezónnu zľavu u najbližšieho predajcu INCON. Akcia platí do 22.5.2015.
Photo


Plastové okná majú dlhú životnosť a nenáročnú údržbu

Výber nových okien je dôležitá vec, pretože je to investícia na dlhé obdobie. Mali by ste dobre zvážiť, aké okná kúpite a ktoré radšej nie. V článku sa teda zameriame na plastové okná a povieme si, aké výhody vám prinesú.
Plastové okná sú vyhľadávaným a obľúbeným produktom. Môžeme zároveň tvrdiť, že sú najrozšírenejším typom okien vhodným pre rekonštrukcie a novostavby domov a bytov. Jedným z hlavných dôvodov, prečo volia ľudia práve tento typ okien, je ich nenáročnosť na údržbu. Nemusíte ich napríklad pravidelne natierať nátermi tak, ako drevené okná. Okrem toho dodávajú bytom a domom atraktívny vzhľad a ich ovládanie je jednoduché a praktické. Okrem okien v bielom prevedení si ich môžete dať vyrobiť aj v najrôznejších farbách  a imitáciách dreva.
 
Koľko rokov mi bude okno slúžiť?

Pri kúpe okien väčšinou výrobcovia hovoria o životnosti 30 až 50 rokov. Pri lacnejších typoch okien sa ale môže stať, že sa plast deformuje a okno sa môže poškodiť. Preto sa pri výbere zameriavajte na kvalitných dodávateľov. Plastové okná majú výborné teplo-technické vlastnosti, takže sa nemusíte obávať toho, že by vám do domu či  bytu prefukovalo.
 
Nerušené bývanie

Ak sa obávate hluku z ulice, s plastovými oknami budete mať doma nerušený pokoj. Keďže majú plastové okná dobré izolačné vlastnosti, odporúčame pravidelné vetranie, aby sa v miestnosti neobjavili plesne. Správne vetranie zabezpečí napríklad viacpolohové mikrovetranie, ktoré je súčasťou kvalitného kovania. S jeho použitím bude v miestnosti vzduch cirkulovať stále.
 
Dve alebo viac skiel?

Pri kúpe okien sa musíte rozhodnúť pre okno s dvoj- alebo trojsklom. Klasickým riešením je izolačné dvojsklo, to znamená dve sklené tabule naplnené špeciálnym plynom. Pokiaľ sa rozhodnete pre okno s trojsklom, získate lepšie izolačné vlastnosti okna.
 
Tip na záver

Máme pre vás aj jeden užitočný tip. Pri výbere okien si zistite, aký dištančný rámik má izolačné sklo v okne. Tento rámik ovplyvňuje riziko kondenzácie vodnej pary na skle. Štandardom sú plastové dištančné rámiky. 
 
INCON ponúka riešenia na mieru

Medzi našimi výrobkami nájdete riešenia, ktoré vám sadnú na mieru. Vyrábame okná a dvere, ktoré spĺňajú aj náročné kritériá pre použitie do nízkoenergetických a pasívnych domov.  Ponúkame niekoľko produktových rád a dizajnových variácií za dobrú cenu a nesklameme ani najnáročnejších zákazníkov. Vyberte si aj vy z našej širokej ponuky a staňte sa naším spokojným zákazníkom.

Post has attachment
Rekonštruujete byt ? Staviate dom ? Využite sezónne zľavy na všetky typy plastových okien INCON.
Akcia platí do 31.3.2015
Photo

Spoločnost INCON vyrába, predáva a montuje plastové a hliníkové okná, dvere a fasády. Zabezpečuje záručný a pozáručný servis okien a dverí.

Hľadáte najvyššiu kvalitu za bezkonkurenčnú cenu ?

Kontaktuje nás:
incon@incon.sk, bezplatná infolinka 0800 188 188
alebo
Navštívte náš web:
http://www.incon.sk
Wait while more posts are being loaded