Profile cover photo
Profile photo
ČIANEWS
6 followers -
Aktuálního zpravodajství přímo pro management firem a institucí.
Aktuálního zpravodajství přímo pro management firem a institucí.

6 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
„Českomoravská komoditní burza Kladno (ČMKBK) se zaměřuje na elektronizaci, zrychlování a transparentnost obchodních procesů. Aktuálně připravujeme elektronizaci Dřevařské burzy, tedy trhu, který pro jistou konzervativnost obchodujících dlouho fungoval klasickým prezenčním systémem. Trendem na Energetické burze je zájem a rostoucí schopnost účastníků využívat flexibilitu a rychlost burzovního obchodování a nakupovat energie podle aktuálního pohybu cen, tedy v době, kdy je to výhodné. ČMKBK se také rozhodla podpořit rozhodčí řízení jako moderní a flexibilní způsob řešení obchodních sporů. Nové předsednictvo soudu si mj. vytklo za cíl zapojit Mezinárodní rozhodčí soud při ČMKBK i do mezinárodní spolupráce,” říká v rozhovoru pro ČIANEWS generální sekretář ČMKBK Rostislav Dubský.
Add a comment...

Post has attachment
Public
„Prioritou národního podniku Budějovický Budvar je dokončení rozšíření pivovaru. Od dubna 2018 má ve zkušebním provozu nový moderní logistický areál za více než 750 mil. Kč. Na začátku roku zvýšil kapacitu plniče na plechovkové lince o 40 %. V září pivovar otevře nový ležácký sklep a v říjnu začne výstavba haly pro novou stáčírnu lahví. V nejbližších letech se zaměří též na rozvoj exportních trhů a digitální ekonomiku,“ říká v rozhovoru pro ČIANEWS ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák.
Add a comment...

Post has attachment
Public
„Skupina ČEZ má více než 12 let program modernizace v hydroenergetice, během něhož byla při nákladech ve výši 2 mld. Kč modernizována soustrojí na téměř 20 velkých, malých a přečerpávacích vodních elektrárnách. V rozhovoru pro ČIANEWS to uvedl mluvčí ČEZ Roman Gazdík s tím, že postavena a do provozu uvedena byla mj. přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, řada malých vodních elektráren a dalších obnovitelných zdrojů. Z nich nejvýznamnější je výstavba největšího pevninského větrného parku v Evropě v rumunské lokalitě Fântânele-Cogealac,“ uvádí v rozhovoru pro ČIANEWS mluvčí ČEZ Roman Gazdík.
Add a comment...

Post has attachment
Public
„Skupina ČEZ investovala v posledních 25 letech zhruba 900 mld. Kč. Tyto prostředky byly většinou investovány v ČR, a podpořily tak výkonnost tuzemské ekonomiky a zdejší zaměstnanost. ČEZ poskytuje přímo i prostřednictvím dodavatelských firem stabilní a perspektivní práci více než 157 tis. lidem. Investice směřovaly zejména do minimalizace vlivu provozu elektráren na životní prostředí. Např. na první vlnu ekologizace ČEZ vynaložil přes 110 mld. Kč, investice v elektrárnách dosáhly dalších 100 mld. Kč. Miliardy korun vynakládá ČEZ také na českou distribuční síť, jadernou energetiku nebo modernizaci hydroenergetiky,“ říká v rozhovoru pro ČIANEWS mluvčí ČEZ Roman Gazdík.
Add a comment...

Post has attachment
Public
„Společnost VÍTKOVICE STEEL přispěla od roku 2006 moravskoslezskému regionu celkovou částkou přes 70 mil. Kč. Stěžejním bodem je Nadační fond VÍTKOVICE STEEL, který se dlouhodobě zaměřuje na pomoc dětem, seniorům, na oblast sportu, kultury a další, kde je tato pomoc potřeba. Firma dlouhodobě sponzoruje extraligový hokejový tým Vítkovice Ridera. V posledních dvou letech je partnerem a podporuje Janáčkovu filharmonii a Dolní oblast Vítkovice,“ říká v rozhovoru pro ČIANEWS generální ředitel a předseda představenstva společnosti VÍTKOVICE STEEL Dmitrij Ščuka.
Add a comment...

Post has attachment
Public
„Značka VÍTKOVICE, a především VÍTKOVICE STEEL, má velmi dobré jméno na všech klíčových trzích ve střední Evropě, zejména Německu, Polsku a také doma v České republice. Proto tradice hrají významnou roli ve strategii firmy. Současný rozvoj firmy je navázán právě na tradiční jméno a vysokou kvalitu výrobků,“ říká v rozhovoru pro ČIANEWS generální ředitel a předseda představenstva společnosti VÍTKOVICE STEEL Dmitrij Ščuka.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Public
„Česká národní banka se jako jedna z mála institucí v České republice věnuje systematickému finančnímu vzdělávání. Máme nejenom expozici, vydávali jsme či podporovali vydání knih o finanční gramotnosti, máme též aplikaci Peníze na útěku, připravujeme návštěvnické centrum. Věnujeme se tomu i v regionech, spolupracujeme se školami, zaměřujeme se na vzdělávání středoškolských učitelů a spolupracujeme s Českou společností ekonomickou. Navíc teď chystáme pro ekonomické vzdělávání novou koncepci. Ta se bude schvalovat na podzim. Podle mého názoru je nejlepší ochranou na každém trhu kvalifikovaná strana poptávky, která činí sama co nejlepší rozhodnutí, aniž by potřebovala buď excesivní státní ochranu, nebo různé rádce a poradce. To je smyslem našeho konání, proč se této oblasti věnujeme. Dokonce si myslím, že když je populace kvalifikovaná, je to snazší i pro takovou instituci jako centrální banka. Pro lidi je pak pochopitelnější a srozumitelnější, co a proč banka dělá, za jakých okolností a nejistot. Stejně jako třeba lidé chápou, že předpověď počasí se dělá za nějakých nejistot, a když nevyjde, rozumí tomu,“ uvádí v rozhovoru pro ČIANEWS viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl.
Add a comment...

Post has attachment
Public
„Jedna z lekcí, kterou si z kurzového závazku beru, je skutečnost, že stejně nejdůležitější z toho, co děláte v centrální bance v bankovní radě, je měnová politika. Ať chcete nebo ne, je to úplně to nejpodstatnější. Přestože máme i dohled, peněžní oběh a spoustu dalších důležitých věcí, které fungují hladce a bez problémů, hodina pravdy je vždy nastavení měnové politiky. Oba mandáty mi to potvrdily,“ komentuje v rozhovoru pro ČIANEWS viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl.
Add a comment...

Post has attachment
„Zbývají mi už jen dvě měnová zasedání, a to 26. září a 1. listopadu. Debata o zvyšování sazeb bude relevantní na každém z těch zasedání, dokonce i na některých dalších, kterých se už účastnit nebudu. Za sebe to řeknu opačně – nevím, co by mne mohlo přesvědčit, abych v září nehlasoval pro vyšší sazby. To by muselo být něco opravdu mimořádného, nějaký jednorázový šok. Něco á la krach Lehman Brothers, co úplně mění pohled na fungování finančního světa,“ říká v rozhovoru pro ČIANEWS viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded