Profile cover photo
Profile photo
salmand salamat
6 followers
6 followers
About
Posts

Post has attachment
🌺🌼 پیشگیری از آلزایمر
http://salmandsalamat.com/Preventing-Alzheimer.html 🌐

بیماری آلزایمر یکی از بزرگترین نگرانی های ما در سنین بالا است. تمام کاری که شما می توانید انجام دهید منتظر ماندن برای کشف یک روش درمانی و داروئی برای درمان این بیماری می باشد.
تحقیقات چشمگیری در این زمینه نشان می دهد که می توانید خطر ابتلا به آلزایمر و سایر اختلالات روانی را از طریق تغییراتی ساده اما موثر در سبک زندگی خود پیشگیری کنید. با استفاده از یک شیوه زندگی سالم مغزی، ممکن است شما قادر به پیشگیری از آٖلزایمر و کاهش و یا حتی معکوس کردن روند آن باشید.

🌺🌼 بهترین روش برای پیشگیری از آلزایمر چیست؟
این حقیقت که خطر ابتلا به آلزایمر با افزایش سن توسعه می یابد، یک حقیقت مخوف در زندگی می باشد به ویژه اگر یکی از عزیزان شما به این بیماری مبتلا شده باشد و شما شاهد آن بوده باشید. محققان در سراسر جهان به دنبال ارائه یک روش درمانی هستند اما با افزایش میزان ابتلا به این بیماری، تمرکز آنها بیشتر از درمان به سمت پیشگیری از آلزایمر معطوف می شود.
آنها کشف کرده اند که می توان جلوی برخی علائم بیماری آلزایمر و سایر اختلالات را از طریق ترکیبی از عادات سالم گرفت یا آن را به تاخیر انداخت و از آن پیشگیری کرد.
Add a comment...

Post has attachment
توانبخشی سالمندان در بیمارستان
http://salmandsalamat.com/Preventing-Alzheimer.html

چه زمانی توانبخشی سالمندان در بیمارستان مورد نیاز می باشد

معمولا پزشکان توصیه می کنند که افراد سالمند پس از کسالت، جراحی یا آسیب دیدگی در بیمارستان برای انجام مراحل توانبخشی بستری شوند. این امکانات توانبخشی معمولا ترکیبی از فیزیوتراپی، فیزیکی و گفتار یا زبان درمانی در داخل یک بیمارستان یا یک انجمن می باشد.

توانبخشی سالمندان در بیمارستان یک مراقبت ساعتی، درمان و نظارت نزدیک بر روی روند بهبود و کسب سلامتی افراد سالمند می باشد. هدف این است که همیشه سلامت بیمار را بهبود ببخشید، و او را قادر به بازگشت به یک سبک زندگی مستقل و فعال کنید.

چگونه سالمندان از توانبخشی بیمارستانی بهره مند می شوند

توانبخشی در بیمار می تواند برای افراد سالخورده آسان تر شود، به طوری که آنها از طریق فرایند بازیابی پیشرفت می کنند. این می تواند دشوار و خطرناک باشد، به ویژه اگر خطر مصدومیت و مجروحیت مجدد در فرد وجود داشته باشد. توانبخشی سالمندان در یک محیط مسکونی ارائه می شود و آنها را برای بهبود و بازیابی مجدد سلامتی یاری می کند.

برخی از شرایطی که به بهترین نحو توسط توانبخشی سالمندان بیمارستانی درمان می شوند عبارتند از:

آسیب ارتوپدی یا اسکلتی عضلانی، مانند شکستگی حاد لگن یا دیگر استخوان شکسته
پیوند مفصل
آسیب مغزی
سکته
شرایط عصبی
آسیب به ستون فقرات یا نخاع
سرطان / تومور
قطع عضو
بیماری پارکینسون
مولتیپل اسکلروزیس
توانبخشی سالمندان به آنها کمک می کند تا توانایی خود را برای حرکت و عضله سازی مجدد و بهبود مهارت های زندگی مانند استفاده از واکر یا ویلچر، بهبود مهارت های برقراری ارتباطات اجتماعی و کمک به آنها برای ایجاد پشتیبانی در خصوص شرایط دشوای که تغییر زندگی برای انها ایجاد کرده است، بدست آورند.

بیماران یک روز بسیار سازمان یافته ای را تجربه می کنند که شامل روش های مختلف درمان آنها می شود تا بتوانند زندگی مستقل خود را داشته باشند. اگر یک فرد سالمند در حال بهبودی در خانه باشد، می تواند آسان تر از آن بتواند وضعیت خود را بهبود بخشد.

طول اقامت در مرکز توانبخشی بیمارستانی بیمار بستگی به فرد و میزان آسیب یا بیماری و تمایل بیمار برای شرکت در آن دارد.
به طور کلی، این دوره ها حدود ۴ تا ۶ هفته طول می کشد. متخصصان مراقبت های بهداشتی قادر به ارزیابی پیشرفت روند بهبود بیمار و ایجاد تغییرات در صورت لزوم خواهند بود.

در ایالت امریکا، انجمن سالمندان آمریکایی از طریق برنامه توانبخشی حرکتی پیش رو، به نام “جاده ای برای بازیابی”، یک برنامه توانبخشی در بیمارستانی منحصر به فرد دارند. بیمار، خانواده و تیمی از متخصصان جلسه ای ۷۲ ساعته برگزار میکنند که اهداف دوره را با توجه به شرایط فرد مشخص کنند. نتایج به طور مداوم برای بهبود خدمات ما نظارت می شود و ما سوئیت های خصوصی، اتاق نشیمن بزرگ، اتاق ناهار خوری منحصر به فرد و حیاط خلوت برای بیماران ارائه می دهیم!

انتخاب مرکز توانبخشی درمانی مناسب برای عزیزان شما مهم است. اطمینان حاصل کنید که امکانات مورد نیاز در زمینه توانبخشی، با پزشکان واجد شرایط و شغلی، آسیب شناسان گفتار / زبان، مدیران ، پرستاران و روانشناسان وجود دارد. این مرکز باید بتواند بهترین درمان ممکن را به شما ارائه دهد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
❤💙 دلایل بیماری آلزایمر ❤💙

🌐 http://salmandsalamat.com/alzheimer-disease.html 🌐

دانشمندان علت دقیق بیماری آلزایمر را نمی دانند. این ممکن است ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی مختلفی باشد که تحت تاثیر فرایندی که سلولهای عصبی مغز آنها تخریب می شوند، ایجاد می شود.
عوامل ژنتیکی
ژنتیک مطمئنا نقش مهمی در ابتلا به آلزایمر دارد که یک نوع نادر بیماری است که معمولا در خانواده ها اتفاق می افتد. دانشمندان همچنین به بررسی اهداف ژنتیکی برای آلزایمر که به تازگی شروع شده اند، شایع تر است. در این زمان، تنها یک ژن آپولیپوپروتئین (ApoE) E به طور قطعی به بیماری آلزایمر مبتلا شده است. با این حال، تنها درصد کمی از افراد دارای فرم ApoE هستند که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد. در اینصورت سایر ژنها یا ترکیب ژنها ممکن است درگیر باشند.

فاکتورهای محیطی
محققان عوامل مختلف محیطی را بررسی کرده اند که ممکن است نقش مهمی در بیماری آلزایمر داشته باشند و یا روند بیماری را در افرادی که دارای حساسیت ژنتیکی هستند، بررسی کردند. برخی مطالعات نشان می دهد که ارتباط بین آسیب های جدی سر در اوایل بلوغ و توسعه آلزایمر وجود دارد.
سطح تحصیلات پایین، که ممکن است روحیه و فعالیت و تحریک نورون را کاهش دهد، نیز مورد بررسی قرار گرفته است. تا به امروز، هیچ شواهدی وجود ندارد که عفونت، فلزات و یا سموم صنعتی باعث بیماری آلزایمر شده باشند.

عوامل خطر
بیماری آلزایمر پنجمین علت مرگ در بزرگسالان آمریکایی 65 سال و بالاتر است. این بیماری بیش از 5 میلیون آمریکایی و میلیون ها نفر دیگر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می دهد.

سن
سن عامل اصلی ابتلا به بیماری آلزایمر است. احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر هر 5 سال پس از سن 65 سالگی دو برابر می شود. طبق گزارش انجمن آلزایمر ایالات متحده، 1 نفر از 8 فرد 65 سال و بالاتر مبتلا به بیماری آلزایمر است.
حدود 6 درصد افراد 65 تا 74 ساله مبتلا به آلزایمر هستند و تقریبا نیمی (45درصد) از افراد 85 سال و بالاتر این بیماری را دارند. در حالی که کمتر شایع است، آلزایمر می تواند جوانان را نیز تحت تاثیر قرار دهد. حدود 200،000 آمریکایی که در سن 65 سالگی هستند مبتلا به بیماری آلزایمر می باشند.

جنسیت
بیماری های آلزایمر بیشتر در زنان مشاهده شده است اما این احتمالا به این دلیل است که زنان تمایل دارند بیش از مردان زندگی کنند.

نژاد و قومیت
آفریقایی آمریکایی ها و اسپانیایی ها بیشتر نسبت به سفید پوستان در معرض خطر ابتلا به بیماری آلزایمر هستند. این ممکن است بخشی به دلیل شرایط پزشکی مانند فشار خون بالا و دیابت است که به افزایش خطر ابتلا به آلزایمر منجر می شود.

سابقه خانوادگی
افرادی که سابقه خانوادگی آلزایمر دارند، در معرض خطر بالای بیماری آلزایمر هستند.

بیماری های قلبی و عروقی
محققان تحقیق کرده اند که بیماری هایی که قلب و عروق (سیستم عروق خونی) را تحت تاثیر قرار می دهند، خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهند. این شرایط عبارتند از: فشار خون بالا، سطح کلسترول غیر بهداشتی و دیابت نوع 2? شواهدی وجود دارد که کنترل این شرایط ممکن است به جلوگیری از بیماری آلزایمر کمک کند.
فشار خون نیرویی است که بر دیواره های شریان ها اعمال می شود، زیرا قلب خون را از طریق بدن جریان می دهد. فشار توسط نیرو و مقدار خون پمپ شده و اندازه و انعطاف پذیری شریان تعیین می شود.

عوامل شیوه زندگی
محققان بالینی مواد متعددی را برای پیشگیری از بیماری آلزایمر مورد ارزیابی قرار داده اند اما هیچ کدام از آنها برای درمان آلزایمر مفید نبودند. این داروها شامل داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (داروهای ضد التهابی)، داروهای استاتین، داروهای جایگزین استروژن، مکمل های اسید فولیک، ویتامین E، مکمل های روغن ماهی و داروهای گیاهی مانند گینکو بلوبیا هستند.

با این حال، برخی از تغییرات شیوه زندگی ممکن است به پیشگیری از بیماری آلزایمر کمک کند:
فعالیت ذهنی و مشارکت در فعالیت های درگیر کننده ذهن (مانند انجام پازل جدول کلمات متقاطع و یا یادگیری زبان جدید) ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر کمک کند.

از لحاظ جسمانی، ورزش و فعالیت بدنی منظم با شدت متوسط ممکن است به حفظ عملکرد شناختی کمک کند.
فعالیت اجتماعی، روابط و ارتباطات شخصی می تواند در برابر بیماری آلزایمر از شما محافظت کند.
از یک رژیم غذایی سالم برای جسم و مغز استفاده کنید. در حالی که هیچ عامل خاصی از رژیم غذایی برای جلوگیری از بیماری آلزایمر یافت نشده است، رژیم غذایی کم چرب و کم کلسترول برای قلب و مغز سالم است.

چربی های اشباع شده و اسیدهای چرب ترانس را با چربی های اشباع نشده از روغن های گیاهی و ماهی جایگزین کنید. اسیدهای چرب امگا 3 که حاوی اسید داکوساگزنئوئیک (DHA) و ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) هستند، منبع عالی چربی غیر اشباع هستند.

خوردن مقدار زیادی میوه و سبزی تیره رنگ که بهترین منبع برای ویتامین های آنتی اکسیدان و سایر مواد مغذی است به مقابله و درمان آلزایمر کمک می کند. (گرچه مطالعات زیادی انجام شده است، شواهد کمی وجود دارد یا هیچ شواهدی وجود ندارد که مکملهای ویتامین B یا E یا مکملهای روغن ماهی، دردرمان آلزایمر تاثیر دارد.غذا بهترین منبع برای دریافت این مواد مغذی است.) رژیم غذایی مدیترانه نمونه ای از برنامه غذایی است که شامل بسیاری از این توصیه ها است.

حفظ وزن سالم نکته مهم دیگری در خصوص این بیماری است. چاقی ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد. چاقی همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی و متابولیکی را که ممکن است با بیماری آلزایمر همراه باشد نیز افزایش می دهد.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
برنامه های توانبخشی ویژه برای افراد سالمند

http://salmandsalamat.com/Geriatric-Rehabilitation.html

به عنوان مثال توانبخشی سالمند با قطع عضو یکی از این برنامه های ویژه توانبخشی سالمندان به شمار می رود. به علت تاثیرات بیماری های عروقی، احتمال از دست دادن عضو در افراد سالمند بیش از سایر گروه های سنی می باشد. فرآیند توانبخشی برای افراد سالمند با قطع عضوهای خفیف بسیار مشابه سایر بیماری های با ناتوانی جسمی دیگر است.توان حرکتی افراد سالمند در صورت ارتقا توانمندی مفصل زانوی آنها، به شدت افزایش خواهد یافت. مدیریت ورم پارگی ایجاد شده، با پانسمان صحیح، جلوگیری از پوسیدگی و تمرینات تقویتی باید بلافاصله بعد از عمل شروع شود.

عملیات قرار دادن پروتزهای موقت در اسرع وقت انجام می شود و بستگی به در دسترس بودن سرویس های مربوط به پروتز در مرکز توانبخشی سالمندان مورد نظر دارد که در اکثر آنها که برای افراد سالمند طراحی شده اند این سرویس ها قابل دستیابی می باشند.قیمت اندام های مصنوعی برای افراد سالمند که از حمایت دولت در این زمینه برخوردار هستند بسیار پایین می باشد. اجازه ترخیص از بیمارستان زمانی صادر می شود که فرد بیمار بتواند با کمک صندلی چرخ دار یا پروتز مصنوعی قرار داده شده در بدنش، امور شخصی خود را به طور نیمه مستقل مدیریت کند.

برای خواندن ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید.
goo.gl/L5HJjT
Add a comment...

Post has attachment
🌺🌺 نگهداری از والدین سالمند

http://salmandsalamat.com/elderly-care.html 🌐

برای نگهداری سالمندان در خانه، باید وقت بگذارید و تلاش کنید. همه فرزندان، قبل از تصمیم‌گیری در مورد نگهداری سالمندان در خانه ، باید درباره مسائل زیادی با هم و با والدین‌شان صحبت کنند. چه تصمیم بگیرید به طور منظم به خانه پدر و مادر خود بروید و از آنها مراقبت کنید، چه آنها را به خانه خود بیاورید، باید حتما محیطی امن و سالم برای آنها فراهم کنید.

نگهداری سالمندان کار آسانی نیست و فشار زیادی بر روی پرستارو خانواده آنها می‌گذارد، حتی اگر خودشان تمایل به اینکار داشته باشند. یادگیری اصول نگهداری سالمندان در خانه به پرستارو خانواده‌های آنان برای انجام این کار کمک می‌کند. چند قدم در این کار وجود دارد که میتوانید در سایت زیر مطالعه نمایید.

https://goo.gl/fQqAb7 🌐
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded