Profile cover photo
Profile photo
‫شایعات‬‎
About
Posts

Post has attachment
تکذیب کتب الهی و نبوت توسط زکریا رازی! / شایعه 0499


این عبارات از متفکری چون زکریای رازی نیست و او آثاری در اثبات خدا و برخی مبانی دینی دارد

متن شایعه


" هیچ یک از کتبی که آسمانی دانسته شده اند، معتبر نیستند.
خدا بجای اینکه هرچند یکبار کتابی به زبان خاصی برای قوم معینی بفرستد میتوانست از راه اندیشه و ادراک آنان، به راه مورد نظر خویش هدایت بی آنکه گروهی از مردم را برای اینار مامور کشتن گروه دیگر کند.
زکریای رازی / دانشمند ایرانی "

پاسخ شایعه


1. این عبارات از زکریای رازی نیست بلکه ادبیات خاص آن با الفاظ کافران امروزی مطابقت دارد! این سخنان آنقدر سست و ضعیف است که به متفکرانی مانند رازی قابل انتساب نیست!
2. برخلاف تلاش عده ای در دورانهای مختلف در ملحد نشان دادن زکریای رازی، او سخت پایبند به توحید و معاد و... بوده و آثاری در دفاع از اصول دین دارد!
http://yon.ir/Razi1
3. شهید مطهری نیز در جلد یک کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران، صفحه ۵3۵ و ۵3۶ با بررسی مستندات و شواهدی، ضمن تایید اسلام زکریای رازی، انتساب کفر به وی را نتیجه دشمنی مخالفانش می داند.
http://yon.ir/khadamat2
4. دلایل بسیاری مانند انسجام آیات در عین نزول تدریجی، جامعیت، ذکر نکات علمی بی سابقه، فصاحت، بلاغت، اعجاز لفظی، نزول بر فرد امی و...، الهی بودن قرآن را اثبات می کنند.
http://yon.ir/Quran6
5. "عقل" و "حس" انسان اگرچه زمینه قبول و اثبات خدا و نبوت هستند، اما از درک زندگی و رابطه دنیا و آخرت ناتوان اند. عقل به جزئیات دین راه ندارد و از سوی هوای نفس تهدید می شود. بدون انبیاء هر فرد بنا به تشخیص خود عمل می کرد.
http://yon.ir/Besat2
6. همه پیامبران و کتب آسمانی، انسان را دعوت به تفکر و استفاده از قوه عقل می کنند! چنانکه یک ساعت تفکر از 70 سال عبادت برتر دانسته شده است.
http://yon.ir/Tafakor2
7. همه انسان ها مورد تكریم الهی و دارای «حق حیات» هستند! کرامت و حرمت خون انسان چنان است که در آیه 32 سوره مائده آمده: هر كس فردی را جز به قصاص قتل یا به جزای فساد در روی زمین بكشد مانند این است كه همه مردم را كشته باشد!
http://yon.ir/Terror2

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/572
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
هدر رفتن ۱۴۰ میلیارد تومان با حقوق سالانه پلیس نامحسوس! / شایعه 0498در این طرح هیچ نیروی جدیدی استخدام نشده و تنها پرسنل کادر ناجا در ساعات غیرموظف خود اقدام به گزارش تخلف می کنند


متن شایعه


"هفت هزار پلیس نامحسوس که درسته خودشون و بازده کارشون محسوس نیست ولی بودجه ملزومشون!!! خیلی محسوسه. سالی ۱۴۰ میلیارد تومن. یعنی بودجه لازم برای ساخت بیش از دویست مدرسه روستایی البته با بخاری های استاندارد! و دیوارهای آجری!! یا مثلا سرمایه لازم برای ایجاد ۵۰۰۰ شغل پایدار و مولد در سال، یا مثلا هزینه سرپرستی و مراقبتهای بهداشتی درمانی، تغذیه ای، تحصیلی و... ۱۵۰۰۰ کودک خیابانی و مفلوک ایران .میشه باهاش ۱۴۰ مگاوات نیروگاه سوخت گازی ساخت.. و و و.... تو رو خدا حجابتو رعایت کن چون ناپیدا بودن رو و موی شما مهمتر از خیلی چیزا تو این مملکته..."

پاسخ شایعه


1. اساس شایعه بر اطلاعات غلط استوار است! در این طرح هیچ نیروی جدیدی اضافه نشده بلکه همان پرسنل کادر پلیس در زمان غیر موظف خود انجام وظیفه می کنند!
2. این افراد جرایم پنج‌گانه مشهود را "صرفا" به مراکز پلیس اطلاع می‌دهند و مواجهه حضوری با مجرمین ندارد!
3. اعضای پلیس نامحسوس از کادر مجرب، آموزش‌دیده و ضابط قضایی هستند که در کنار کارهای روزمره خود و صرفا با ارسال پیامک در سامانه تعریف‌شده درون ‌سازمانی اقدام می‌کنند.
http://yon.ir/7soal
4. بدیهی است امنیت از ارکان ثبات و پیشرفت هر جامعه ای می باشد و هزینه در سایر سرفصلهای یک جامعه بدون وجود امنیت ارزش و فایده ای نخواهد داشت.

حق جو وحق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/571
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
عدم حرمت مصافحه با نامحرم جهت حفظ حرمت! / شایعه 0497


این حکم در رساله آیت الله بروجردی یافت نمی شود و با فرض صحت، تابع شرایط مکانی و زمانی آن دوره می باشد

متن شایعه


" پاسخ فقهی حضرت آیت الله العظمی بروجردی درباره دست دادن با زنان
برخی به امام موسی صدر خرده می گرفتند که چرا در اروپا با خانم هایی که به سوی ایشان دست خود را دراز می کردند، دست می داد، گفت: آیت الله بروجردی هم بر این کار اشکال نمی گرفتند. نوه آیت الله العظمی بروجردی اشاره میکند : یکی از محققان ایرانی که در مرکز اسلامی آلمان فعالیت می‌ کرد، خدمت ایشان آمد و گفت: در آلمان زنان و مردان مختلفی که همه آن‌ها مسلمان هم نیستند، به مرکز اسلامی ما می‌ آیند و گاهی از اوقات برخی از این زنان دستشان را برای مصافحه به سوی ما دراز می‌ کنند و ما نمی‌ توانیم دست بدهیم. آن‌ها نمی‌ فهمند که چرا ما دست نمی‌ دهیم و این مسئله موجب هتک آن‌ها می‌ شود و ما که می‌ خواهیم جاذبه ایجاد کنیم، با این کار تنفر ایجاد می‌ کنیم. آیت الله بروجردی گفتند: اگر شما احساس می‌ کنید که دست ندادن شما باعث هتک می‌ شود، مانعی ندارد که دست بدهید. بعد فرمودند: حکم حرمت دست دادن با زن اجنبیه، برای حفظ حرمت اشخاص، هرچند مسلمان نباشند، ساقط می‌ شود». "

پاسخ شایعه


1. از ادعای متن مبنی بر دست دادن امام موسی صدر با زنان غیرمسلمان، تصویر یا مستند قطعی یافت نمی شود! دختر ایشان ضمن بیان عدم رویت چنین موردی، روال همیشگی ایشان در برابر زنانی که دست دراز می کردند را دست نهادن بر سینه عنوان می کنند.
http://yon.ir/imamsadr1
2. حکم ذکر شده، در منابع فقهی، توضیح ‌المسائل و استفتائات به جای مانده از آیت الله بروجردی نیز یافت نمی شود.
3. فقها هرگونه تماس جسمی میان دو نامحرم را ولو اینکه یکی از آنها غیرمسلمان باشد، حرام می دانند. برای حفظ شعائر کافیست حكم شرعى این مطلب برای مخاطب بیان شود تا از برداشت بد پیشگیری کند.
http://yon.ir/hokmelams
4. مواردی چون وجود حایل و حجاب یا عناوین ثانویه ای مثل "ضرورت"، موجب استثناء حکم می گردد.
http://yon.ir/zaroorat
5. ضرورت و حدود آن هم از نظر فقه مفهوم خاصی دارد که برای اطمینان از حصول آن باید شرایط فعلی جامعه و دنیا در نظر گرفته شود. اکنون احکام اسلام در جهان شناخته شده و تطبیق شرایط فعلی با مصداق متن، بسیار دشوار است.
http://yon.ir/zaroorat2
6. در شرایط مکانی و زمانی آن دوره که حاکمیت مقتدر اسلامی وجود نداشته و احکام اسلام شناخته شده نبود، شاید مسائلی چون هتک حرمت معنا می‌یافت. با فرض صحت، چنین حکمی تابع شرایط مکانی و زمانی همان دوره می باشد.
http://yon.ir/hatkhormat
7. اختلاف در احکام میان علما، نشانه پویایی فقه شیعه است. از آنجا که امکان انتخاب فقیهی که در قید حیات نیست وجود ندارد، نمی توان به حکم آیت الله بروجردی رجوع کرد. وظیفه ما در اجرای احکام، رجوع به مراجع تقلید خودمان است.
http://yon.ir/ekhtelaf2
حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/570
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
تصاویر کشتار الاغ در یک رستوران در کشور! / شایعه 0496


هیچیک از تصاویر مربوط به ایران نیست، تصویر اول مربوط به برزیل و تصاویر دوم و سوم متعلق به مصر است

متن شایعه


"دوستان سلام....
نمیدونم کدوم رستوران و کجای کشور هس اما جهت اطلاع رسانی ارسال شد تا بدونید گوشت رستورانا از الاغه!!!!"

پاسخ شایعه


1. هیچ کدام از تصاویر منتشر شده از کشتار و قصابی الاغها در این شایعه، به ایران تعلق ندارند!
2. تصویر اول از کشتارگاهی در شهر "Caxias" برزیل است که گوشت الاغ را با نام گوشت گوسفند می فروخت و در ژانویه ۲۰۱۶ توسط پلیس تعطیل شد.
http://yon.ir/Caxias
3. دو تصویر دیگر مربوط به یک شرکت تولید پوست در منطقه "فیوم" مصر است که گوشت الاغها را پس از کندن پوستشان به فروش می رساند و در سپتامبر ۲۰۱۵ توسط نیروهای امنیتی منطقه کشف و پلمپ شد.
http://yon.ir/Fayoum
4. اخیرا پیامهای متعددی با استفاده از تصاویر تخلفات در کشورهای دیگر اما به نام ایران، منتشر می شوند که بدنبال تهدید آرامش روانی جامعه هستند و لزوم تحقیق روی مطالب، پیش از انتشار را ثابت می کنند.
حق جو وحق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/569
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
کشف حشره ای ویروس و سمی در هند! / شایعه 0495


این حشره ویروس نیست بلکه نوعی ساس است و سایر تصاویر حاصل فتوشاپ و گریم است

متن شایعه


"این حشره یک نوع ویروس هست که از هند کشف شده و داره پخش میشه حواستان باشد این حشره رو به هیچ وجه بادست یا با پای برهنه نکشین خیلی خطرناکه وظرف چند ساعت آدمو ازبین میبره میبرد.خواهش میکنیم این پیامو برای همه بفرستین تاآشنایی پیداکنن با این حشره خطرناک"

پاسخ شایعه


1. این شایعه و تصاویر ضمیمه آن قبلا با عنوان "new killer insect" در میان کاربران انگلیسی زبان فضای مجازی انتشار گسترده ای داشته است!
2. ویروس ها میکروارگانیسم هایی با اندازه بین 200 تا 300 نانومتر هستند؛ ویروس خواندن این حشره ناشی از کم سوادی مترجم شایعه است!
http://yon.ir/RoshdVirus
3. حشره ای که در تصاویر دیده می شود "ساس آبی غول پیکر" نر است که تخمهایش را بر دوش میبرد! این حشره خطرناک یا کشنده نیست و عامل یا ناقل بیماری یا عفونت خاصی نمی باشد!
http://yon.ir/ZooENG
http://yon.ir/IAnimalRU
4. تصویر انگشت های توخالی حاصل میکس عکس دهان دو "مارماهی نقره ای" بر روی تصویر دو انگشت است!
http://yon.ir/biodidac
5. تصاویر دستهای حفره دار مربوط به گریم های حرفه ای و آماتوراست! چند کاربر شبکه های اجتماعی آموزشها و ویدیوهای متعددی از ساخت این گریمهای ترسناک منتشر کرده اند.
http://yon.ir/grim1
http://yon.ir/grim2
http://yon.ir/grim3
http://yon.ir/YTgrim
6. این تصاویر در بسیاری از افراد حالاتی چون تپش قلب، خارش بدن و حس انزجار را ایجاد می کند که به ترایپوفوبفیا (Trypophobia) یا ترس از حفره های خوشه ای نامنظم معروف است.
http://yon.ir/trypo
http://yon.ir/WPost
حق جو وحق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/568
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
کتک خوردن احمدی نژاد توسط آوارگان سوری در مرز ترکیه! / شایعه 0494


این کلیپ مربوط به روزهای اخیر نیست و متعلق به هجوم ناموفق به احمدی نژاد در مسجد الحسین مصر در سال ۲۰۱۳ مصر است

متن شایعه

"کلیپ کتک خوردن احمدی نژاد توسط آوارگان سوری توی مرز ترکیه ..."

پاسخ شایعه


1. این کلیپ مربوط به روزهای اخیر نیست، در ترکیه فیلمبرداری نشده و "آوارگان" سوری در آن نیستند! این کلیپ در فوریه ۲۰۱۳ در شبکه های اجتماعی و سایتها منتشر شد!
http://yon.ir/RTcairo
http://yon.ir/YTcairo
2. این ویدئو مربوط به سفر رئیس جمهور سابق کشورمان به مصر جهت شرکت در اجلاس سازمان همکاری اسلامی در ۵ فوریه ۲۰۱۳ است!
3. فرد مهاجم کتک کاری نکرده بلکه صرفا هنگام خروج رئیس جمهور از مسجدالحسین، قصد پرتاب لنگه کفشی را داشت که به یکی از محافظان برخورد کرد و فورا بازداشت شد!
4. مهاجم آواره نبوده بلکه از معارضان دولت سوریه بود که در مصر حضور داشته است.
http://yon.ir/AIcairo
5. از نظر منطقی نیز دلیلی برای حضور ایشان در مرز ترکیه و در میان آوارگان سوری، در زمانی که مسئولیت اجرایی ندارند وجود ندارد!
حق جو وحق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/567
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
مصاحبه پروفسور سمیعی با صدای آمریکا در مورد مرگ مهرداد اولادی! / شایعه 0493


چنین مصاحبه ای انجام نشده و ماده ای به نام "سیتروگلیسیرین هیدرو کلراید" وجود خارجی ندارد!

متن شایعه


" پروفسور سمیعی جراح مغز و اعصاب دیشب در یک مصاحبه تلفنی با صدای آمریکا اعلام کرد : علت مرگ مهرداد اولادی و هزاران جوان زیر سی سال که هر روزه در ایران دچار سکته قلبی میشوند ماده ضد عفونی کننده« سیترو گلسیرین هیدرو کلراید» میباشد که مدتی هست برای از بین بردن آلودگی آب استفاده میشود 
این ماده خطرناک در سرتاسر دنیا یک محلول پاک کننده شیمیایی خیلی قوی میباشد که برای کارهای صنعتی و بیمارستان ها استفاده میشود 
اما متاسفانه در ایران سازمان آب برای پاک کردن آب آشامیدنی استفاده میکند
به همه اطلاع رسانی کنید. "

پاسخ شایعه


1. مصاحبه ادعا شده صحت ندارد و پرفسور سمیعی در این مورد با هیچ رسانه ای مصاحبه نداشته است!
2. نتیجه نمونه‌برداری از جسد مرحوم اولادی هنوز توسط پزشکی قانونی اعلام نشده است!
http://yon.ir/IsteGhalbi
3. ترکیب "سیترو گلیسیرین هیدرو کلراید" جعلی است و چنین ماده ای وجود خارجی ندارد!
4. نزدیک ترین ماده به ترکیب ادعا شده، "سیپرو هپتادین هیدرو کلراید" است که در درمان ‌آلرژی‌ ناشی‌ از تب‌ یونجه‌، كهیر، میگرن‌ و درمان‌ بیماری‌ كوشینگ‌ مورداستفاده شده و ارتباطی با تصفیه آب ندارد!
http://yon.ir/Cyprohepta
5. آب آشامیدنی استانداردهای مختلفی دارد که تا کنون استفاده از مواد مضر در آن گزارش نشده است! آب شرب تمام شهرها و بیشتر روستاها دائما با استانداردهای سازمان بهداشت جهانی ارزیابی می شود.
http://yon.ir/standardAb
http://yon.ir/SalamatAb
حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/566
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment


آیت الله علم الهدی: مردم با تحمل فقر تهذیب نفس می کنند! / شایعه 0492

این متن از آیت الله علم الهدی نیست و با مبانی دینی مغایرت دارد

متن شایعه


" آقای علم الهدی :
مردم با تحمل فقر، تهذیب نفس می کنند و بیشتر منتظر ظهور می شوند و کمتر گناه خواهند کرد."

پاسخ شایعه


1. این متن در سخنرانیها یا مکتوبات آیت الله علم الهدی یافت نمی شود و با مبانی عقل و دین نیز در تقابل است!
2. در بخش پاسخ به شایعات پایگاه اینترنتی آیت الله علم الهدی نیز این مطلب از شایعات فضای مجازی معرفی و در جهت تخریب وجهه ایشان اعلام شده است.
http://yon.ir/TakzibSH
3. موضع ایشان در برابر فقر، از سخنرانی ۹ بهمن ۹۴ ایشان قابل فهم است. ایشان فقر و ترس را دو آفت و دو آسیب در زندگانی برشمرده اند که الگوهای مناسبی برای زندگی نیستند!
http://yon.ir/FaqrTars
4. اگرچه خودسازی و تهذیب نفس، نیاز انسان برای رشد و تکامل است، اما منافاتی با تلاش و پیشرفت اقتصادی ندارد. اسلام بر تولید ثروت حلال و تقویت بنیان جامعه اسلامی تاکید دارد.
http://yon.ir/Tahzib
5. اسلام "فقر" را نمی پسندد و خطرات مختلفی برای عقل و دین و حکمت در "فقر" بیان کرده است!
http://yon.ir/KhatarFaqr

حق جو وحق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/565
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
پلمپ خانه مهرداد اولادی بازیکن فوتبال برای تحقیقات قضایی / شایعه 0491


پلمپ خانه مهرداد اولادی و دستگیری همراهان او هنگام مراجعه به بیمارستان صحت ندارد و توسط مقامات قضایی تکذیب شد.

متن شایعه


" امروز به دستور مقامات قضایی، منزل مرحوم مهرداد اولادی پلمپ شد. مقامات قضایی با نصب برگه‌ای روی درب منزل مرحوم مهرداد اولادی، تا اطلاع ثانوی منزل او را پلمپ کردند. در ادامه می‌توانید تصویر این برگه را مشاهده کنید. ... هنگام مراجعه مهرداد اولادی به بیمارستان دو خانم نیز او را همراهی می کردند که هر دو نفر به عنوان مظنون بازداشت شدند"

پاسخ شایعه


1. مهرداد اولادی بازیکن تیم ملوان بندانزلی، بعد از ظهر سه شنبه 31 فروردین 95 در بیمارستان شهدای تجریش تهران در اثر ایست قلبی و پس از تلاش نافرجام پزشکان برای احیای وی، درگذشت.
http://yon.ir/FowtOwladi
2. پیکر او بر اساس اعلام نظر مسئولان بیمارستان با عارضه ایست قلبی به بیمارستان آورده شده و برای کشف علت ایست قلبی، جسد مرحوم برای کالبد شکافی به پزشکی قانونی منتقل شده است.
3. قاضی مطلع از پرونده احتمال خودکشی اولادی را منتفی دانست و به عدم اقدام برای بررسی فوت وی از این بعد اشاره کرد.
4. پلمپ منزل اولادی توسط مقامات قضایی صحت ندارد.
5. همچنین سرپرست دادسرای امور جنایی تهران بزرگ دستگیری شخص یا اشخاصی را در این خصوص تکذیب نمود
http://yon.ir/KezbOwladi
حق جو وحق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/564
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
یعنی بین روحانیون ۳۱۳ نفر مخلص وجود ندارد که امام زمان (عج) ظهور کند؟! / شایعه 0490


مهیا شدن ۳۱۳ یار صالح، شرط لازم است، نه کافی؛ ظهور شرایط دیگری از جمله ایجاد قابلیت پذیرش دولت حق در جامعه بشری نیز دارد

متن شایعه


"تهمت، بزن توهین، بکن ناسزا، بگو من میشنوم و دم نمیزنم،، تهی از عقده شو سپس به این سوال منه احمق جواب بده دوست دیندار من! امام زمان فرمودند: چنانچه تعداد یاران مخلص من به ۳۱۳ نفر برسد ظهور میکنم و با سپاه ۳۱۳ نفری،،، دنیا را از وجود ظلم پاک میکنم،،، ما مردم عادی،،، یا می گساریم،، یا کلاه بردار،، یا...... آیا در میان میلیونها روحانی در شهرهای قم، مشهد، کربلا و نجف ۳۱۳ نفر انسان مخلص و با ایمان وجود ندارد؟ اگر وجود دارد چرا مولایشان نمی آید؟ اگر وجود ندارد هزار سال برگردیم عقب، از صفر شروع کنیم،،، دینی که که در طول هزار سال نتواند ۳۱۳ نفر از پیروانش را هدایت کند... برایم روضه بیجا نخوان"

پاسخ شایعه


1. حضرت علی(ع) می فرمایند: "خداوند ولی خود را میان مردم پنهان کرده است، پس هرگز مسلمانی را تحقیر نکنید، شاید او از اولیای خدا باشد". لذا گناهکار و منحرف شمردن مردم عادی مخالف تعالیم اسلامی می باشد و این خود نویسنده شبهه بوده که تهمت و توهین و ناسزا گفته است!
http://yon.ir/Valie
2. مهیا شدن ۳۱۳ یار صالح برای ظهور امام زمان(عج) شرط لازم است، اما كافی نیست! زمینه‌های دیگری نیز مانند "قابلیت پذیرش دولت حق" باید در عموم مردم و جامعه بشری فراهم شود.
http://yon.ir/313c
3. در احادیثی که به تعداد یاران امام اشاره دارد، آمده که هر گاه ۳۱۳ یار جمع شوند، ظهور رخ می دهد، نه اینکه اگر ۳۱۳ یار جمع نشوند، امام زمان ظهور نمی کند!
4. حتی اگر احادیث ظهور منوط به وجود ۳۱۳ نفر شده بود، تنها شرط ظهور نبود، چرا که شرایط دیگری نیز بر این قضیه ذکر شده است!
http://yon.ir/Sharaayet
5. این احادیث گزارشی هستند و بیان می کنند که هرگاه حضرت ظهور کردند، آن گاه ۳۱۳ نفر گرد او جمع می شوند. لذا اجتماع این تعداد، نشانه و علامت ظهور ذکر شده نه شرط آن!
http://yon.ir/313d
6. اگر وجود ۳۱۳ فرد صالح به تنهایی شرط ظهور بود، با توجه به وجود هزاران هزار فرد صالح از جمله مجاهدین و شهدای اسلام در هر عصری، می بایست بارها ظهور اتفاق افتاده بود!
حق جو وحق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/563
Commenting is disabled for this post.
Wait while more posts are being loaded