Profile cover photo
Profile photo
ЦРБ Корецька
46 followers
46 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Дім, де живе бібліотека

Історія долі особистостей шляхетних родин міста, які лишили великий культурний спадок нашому краю, проте залишились маловідомими. Серед них родина Горчицьких та графські маєтності.
Напроти Свято-Троїцького монастиря стоїть «славного колись роду» - будинок графів Горчицьких.
На околиці міста Корець, над самим Брест-Литовським трактом, в кінці 18-го століття князем Любомирським був збудований палац, для всіх він відомий як будинок графів Горчицьких. Це - яскравий приклад ранньо -класицистичного стилю. Палац - одноповерхова будівля з двома флігелями. З спогадів старожилів та свідчень про родину Горчицьких, приміщення в якому жила родина з часу свого існування було князівським палацом, постоялим двором. Будинок був просторим навіть для гонорової родини шляхтичів. Тому кілька приміщень здавали постояльцям. Підвал з одного боку єврей орендував під ресторан, з іншого боку розташовувалась жандармерія. Велику залу, де зараз знаходиться абонемент ЦРБ, здавали для різноманітних торжеств. Біля будинку була лоджія з квітами. За будинком – великий фруктовий сад. Перед будинком стояли тенісні корти. «Будинок Горчицьких» і сад біля нього в 30 – тих роках минулого століття був улюбленим місцем відпочинку міщан. Кошти за оренду приносили в родину достаток, тому вистачало утримувати прислуг.
На постоялому дворі у 1846 році зупинявся Т.Г.Шевченко, який за завданням археологічної комісії відвідав місто Корець. Саме тут, біля цього будинку, до 150 – річчя від дня народження Т.Г.Шевченка був споруджений пам’ятник Кобзареві, автором якого є скульптор Л. Бізюк.
З 1939 року приміщення забрали від Горчицьких.
Після війни (1945 рік) в приміщені Горчицьких розмістили Будинок культури і Центральну районну бібліотеку. За століття, зрозуміло, садиба втратила первісний вигляд. Зник фруктовий сад, що підступав до будинку, немає і згадки про тенісні корти (на їх місці нині клумби, пам’ятник Кобзареві). В самому будинку розібрали сцену та лоджію. В 2000 році, до відзначення 850 – річчя міста Корця, будинок було частково реконструйовано: до нього прибудували ганки, замінили покрівлю. В цьому ж році з 14 жовтня в правому крилі колишнього палацу розміщено Районний історичний музей.
На даний час в цьому приміщені функціонує Історичний музей та Центральна районна бібліотека.
PhotoPhotoPhotoPhoto
10.10.17
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
«Українські міста запрошують»

Ви любите подорожувати? Відкривати для себе нові міста, дізнаватися про їхню історію?
Адже це чудова можливість відкрити таємниці минулого чи просто отримати нові враження.
В відділі обслуговування діє книжкова туристична мозаїка «Українські міста запрошують», яка створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю, побувати в різних куточках України та дізнатися, наскільки дивовижною є наша держава.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Шановні колеги, друзі, партнери!
Від щирого серця вітаємо Вас з Новим Роком та
Різдвом Христовим!
Нехай магічна чарівність цих свят буде в посмішках Ваших близьких, урочистих вітаннях, особливій теплоті, радості, які створюють дивовижне відчуття світла, злагоди і щастя.
Зичимо здоров’я, здійснення всіх бажань і надій, успіхів у Ваших справах, щоб кожен день був наповнений благополуччям та мудрістю, яка допоможе здолати всі негаразди.
Щиро бажаємо радості, любові, достатку в домі, щасливої та щедрої долі, а впевненість у завтрашньому дні хай назавжди наповнює Ваші серця!
З повагою, колектив
Корецької ЦСПШБ.
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Завітайте на наш сайт!
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded