Profile cover photo
Profile photo
DOMsfera
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Książki we wnętrzu nie tylko potrafią świetnie zamanifestować osobowość właścicieli – z samych tomów można też stworzyć estetyczną kompozycję. Zamiast standardowo ustawiać je pionowo, można je na przykład ułożyć w poziomie, ciekawą alternatywę dla tradycyjnych półek z książkami stanowią te o zabawnym, oryginalnym kształcie.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2013-05-24
22 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Płyta ceramiczna czy indukcyjna?

Różnice między obiema są znaczące. Oto proste porównanie, które pomoże dokonać wyboru:

*BEZPIECZEŃSTWO - po gotowaniu płyta indukcyjna pozostaje zimna lub lekko ciepła, podczas gdy ceramiczna mocno się nagrzewa i długo pozostaje gorąca stwarzając ryzyko oparzenia się.
*WYGODA CZYSZCZENIA - na płycie indukcyjnej nic się nie przypala, jest płaska i można ją umyć tuż po gotowaniu. Płyta ceramiczna jest również płaska jednak trzeba odczekać min 30min przed jej umyciem po gotowaniu
*WYDAJNOŚĆ ENERGETYCZNA - dla płyty indukcyjnej to aż 90% (nie nagrzewa ona otoczenia), podczas gdy dla ceramicznej to tylko 60%.
*CENA- płyty indukcyjne są co najmniej dwukrotnie droższe od ceramicznych
*WYGLĄD - obie płyty są estetyczne i mają nowoczesny wygląd
*AKCESORIA - do płyty indukcyjnej musimy używać specjalnych ferromagnetycznych garnków. Tego problemu nie ma w przypadku płyty ceramicznej
*ZUŻYCIE ENERGII - niżesz dla płyty indukcyjnej
*WYGODA UŻYCIA - płyta indukcyjna nagrzewa potrawę bardzo szybko. Płyta ceramiczna nagrzewa się stopniowo po czym oddaje ciepło ściankom garnka. Jest to dłuższy proces.

fot.archiwum Murator
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Przepis na dobrą kuchnię:
Dobrze zaprojektowana kuchnia jest bezpieczna, wygodna i zdrowa. To setki zaoszczędzonych kroków. Na co zwrócić uwagę?
*idealny ciąg roboczy wynikający z technologii gotowania to: lodówka, zlewozmywak, płyta kuchenna i piekarnik, na końcu stół. Warto trzymać się tych wytycznych  jeśli tylko jest to możliwe.
*pomiędzy poszczególnymi sprzętami należy przewidzieć blaty robocze. Blat przy lodówce umożliwi odkładanie wciąganych z niej rzeczy, blat przy płycie kuchennej - ułatwi odkładanie naczyń podczas gotowania.
*gniazdka elektryczne nie powinny znajdować się tuż za zmywarką piekarnikiem czy lodówką. Najlepiej umieścić je w przyległych szafkach.
*płytę gazową umieszczamy nie bliżej niż 60cm od okna - unikniemy wówczas ryzyka zdmuchnięcia płomienia przez wiatr (no chyba że wieje bardzo mocno ;)
*tradycyjnie wysokość blatu to 85cm jednak coraz częściej wybierane są blaty na wys. 90cm. Są to optymalne wysokości, które wyeliminują garbienie się podczas przygotowywania posiłków
*szafki górne wieszamy 60cm nad blatem - nie powinny być głębsze niż 35cm - dzięki takiej konfiguracji nie będziemy uderzać głową w ich dolną krawędź.
*pracę w kuchni ułatwią szafki typu cargo, z trudne do zagospodarowania narożniki staną się w pełni użyteczne dzięki szafkom typu 'magic corner' lub 'le mans'
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jak wybrać kolor dla wnętrza?
Kolory mają moc. Odpowiednio dobrane mogą powiększyć lub pomniejszyć przestrzeń. Mogą też sprawić, że ciemne pomieszczenia zamienią się w miłe i przytulne.
Oto kilka podstawowych zasad:
* wnętrze wydaje się wyższe jeśli sufit pomalowany jest na kolor biały, analogicznie - jeśli chcemy optycznie obniżyć pomieszczenie - możemy pozwolić sobie na użycie ciemnych kolorów - szarego lub nawet czarnego
* ciemny kolor wydaję się bliższy a jasny - dalszy. Jeśli mamy do czynienia z podłużnym pomieszczeniem - możemy wyrównać jego proporcje malując krótsze ściany na ciemniejszy kolor
*kolory pastelowe wydają się być optycznie bardziej odległe niż są w rzeczywistości
*grając strukturą również pomniejszamy lub powiększamy przestrzeń. Wszystkie struktury chropowate zmniejszą nasze pomieszczenie.
*jeśli skosy na poddaszu pomalujemy na ten sam kolor co sufit - pomieszczenie wyda się większe
* w pomieszczeniu nie używamy więcej niż 3 kolorów ścian  - kolor dominujący (mało nasycony) oraz jeden lub dwa  kolory dopełniające  - akcenty.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded