Profile cover photo
Profile photo
Sattar Sahihi
378 followers
378 followers
About
Sattar's posts

Post has attachment
نگاه ها همه بر روی پرده سینما بود.
اکران فيلم شروع شد،
شروع فيلم، تصویری از سقف يک اتاق بود. دو دقيقه بعد همچنان سقف اتاق...
سه، چهار، پنج........، هشت دقیقه اول فیلم فقط سقف اتاق را نمایش میداد!
صدای همه در آمد. اغلب حاضران سالن سينما را ترک کردند!
ناگهان دوربین حرکت کرد و آمد پایین و به تصویر چهره جانباز قطع نخاع، 
  خوابيده بر روى تخت رسید.

زیرنویس این بود: 
          
               این تنها
 ۸ دقیقه از زندگى این جانباز بود و شما طاقت نداشتید
...!!!
Photo
Photo
2014-05-19
2 Photos - View album

Post has shared content

Post has attachment
درخصوص نمایشگاه رسانه که دوستان توصیه کرده بودند، یه مطلبی هست که دوست عزیزم - آقا وحید ِ گـُـل - برام فرستاده که بد نیست یه نگاهکی بهش بکنیم! البته این مطلب منافات زیادی با دیدار از نمایشگاه نداره!!

کلمه اول

شرکت عزیز «گروه حرفه ای های تکنولوژی ارتباطات»! من درک می کنم دوست دارین بیاین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال و دوم بشین و محصول ملی درست کنین و بودجه بگیرین و چیزهای غیره.. ولی دیگه نیاین بگین اولین مسنجر ایرانی که ساختین با هر سه نسخه ویندوز ویستا، سون و ایکس پی سازگاره. ضایع است این حرفها حالا مسوولین نمایشگاه دستشون تو حساب نیست و مثلا چنین پوستری رو نصب می‌کنن:

ولی خب بعدا نمی تونین سرتون رو بین چهار تا برنامه‌نویس معقول ایرانی بلند کنین ها. حالا اون به کنار، این چه خزعبلیه که توی شب هفت دنیس ریچی گفتین؟! می‌خواستین تو خبر بیاد که بدون روحیه بسیجی این اتفاق نمی‌افتاد خب می‌چسبوندین به یک چیز دیگه که مثلا هنوز ماهی دو میلیون تومن حقوق نمی‌گیرین و این معجزه رو کردین یا دولت پشتیبانی فلان میلیونی نکرده از این پروژه ملی و غیره. ولی آخه گفتن اینکه در ساخت این برنامه از هیچ برنامه نرم‌افزاری خارجی استفاده نشده اونم وقتی که کفن ریچی بدبخت هنوز خشک نشده آخه چه کاریه؟ ((:

اگر اهل کامپیوتر باشین که منطقا باید چرخ رو دوباره اختراع نکنین و از اینجا کل جریان رو دانلود کرده باشین و حتی اگر هم به سبک غارنشینی خودتون یک سرور جمع و جور و یک کلاینت چت نوشته باشین (لازمه بگم که این تمرین دبیرستانی بوده؟) باید بگم که اول از همه از برنامه ایشون استفاده کردین:که نه فقط دستش با کلینتون آمریکای جهانخوار حین دریافت جایزه برای اون برنامه‌ای که شما استفاده کردین یک جاست، که از قضا چند روز پیش هم به رحمت خدا رفته. برنامه‌ای که این آقا نوشته، باعث شده سیستم عاملی که شما ازش استفاده کردین رو بنویس (به قول خودتون هر سه نسخه) و بعدش هم یک زبون و محیط برنامه‌نویسی روی این سیستم عامل درست شده و در نهایت شما اونو – به احتمال زیاد غیرقانونی – نصب کردین و برنامه کمپایل کردین باهاش. گفتم اگر نمی‌دونین بدونین (:

کلمه دوم

پول خوبه ولی تمیز بودن هم مهمه و در طولانی مدت خوب تر حتی از پول. ما همدیگه رو نمی‌شناسیم. حداقل من شما رو نمی‌شناسم. شدیدا خوشحال می شم که پوشش خبری جریان بد بوده باشه و ببینم که در مورد خبر یک توضیح درست می دین. در ضمن استفاده از نرم‌افزارهای بقیه اصلا بد نیست. کلا دنیا اینطوری پیش می ره. اگر کشوری بخواد علم رو از صفر اختراع کنه فقط داره خودش رو مسخره می‌کنه یا به بی‌سوادهایی که پول رو تقسیم می کنن دروغ می گه. به هرحال… زندگی کوتاهه برای با دروغ زندگی کردن. امیدوارم کل جریان سوء تفاهم یکسری رسانه بی‌سواد باشه و ببینم که توضیحات معقولی می دین و چقدر هم خوشحال می‌شم یک روزی بدونم پول کثیف توی شرکتتون نیست.
Photo

امروز روز نابینایان است
امیدوارم همیشه دلشون شاد ولبشون حندون باشه. خیلی از این عزیان هستند که بدون این حس ( بینایی ) با استفاده از دیگر حواس تقویت شدشون از خیلی ها که چشم روشن دارند، بینا ترند! امتحان کنید ببینید شما بدون چشم یا با چشم، به پای اونا میرسید؟!
من که از خیلی هاشون عقب ترم!به یاد ندارم نابینایی به من تنه زده باشد
اما هر وقت تنم به جماعت نادان خورد گفتند: “مگه کوری؟”

Post has shared content
زاهدی گوید: جواب چهار نفر مرا سخت تکان داد .
اول مرد فاسدی از کنار من گذشت و من گوشه لباسم را جمع کردم تا به او نخورد. او گفت ای شیخ خدا میداند که فردا حال ما چه خواهد بود!
دوم مستی دیدم که افتان و خیزان راه میرفت به او گفتم قدم ثابت بردار تا نیفتی . گفت تو با این همه ادعا قدم ثابت کرده ای؟
سوم کودکی دیدم که چراغی در دست داشت گفتم این روشنایی را از کجا آورده ای ؟ کودک چراغ را فوت کرد و آن را خاموش ساخت و گفت: تو که شیخ شهری بگو که این روشنایی کجا رفت؟
چهارم زنی بسیار زیبا که درحال خشم از شوهرش شکایت میکرد . گفتم اول رویت را بپوشان بعد با من حرف بزن.
گفت من که غرق خواهش دنیا هستم چنان از خود بیخود شده ام که از خود خبرم نیست تو چگونه غرق محبت خالقی که از نگاهی بیم داری؟

Post has shared content
كورش كبير: دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند.
Photo

Post has shared content

يه بنده خدايى رو گشت ارشاد گرفته بود!
تعریف میکرد:
توی ماشین خانومه داشت یه دختره رو ارشاد میکرد
... که ابروهای نازک داشته و پوستش از صافی برق میزده!
بهش گفته: آخه تو خجالت نمیکشی ابروهاتو که نخ میکنی،
صورتتو که مثل کله پاچه میتراشی هیچی، موهای پشت لبتم میکَنی؟؟!
دختره هم گفته: پس چیکار کنم؟بزارم مثل تو تا نوکِ پام بیاد ؟!
خانومه برگشته با یه اعتماد به نفسی گفته :
هـــلــو با پُرزش قشنگه
اعتماد به نفسش منو کشته =))

انتقال از جغرافیا به تاریخ !
تا بحال دیدیه بودید؟!
شنیده بودید؟!
اگه تا بحال مثالی ندیدید یا نشنیدید، دیگه این مثال هستش!
دریاچه ی ارومیه!
مطلبی که در جغرافیا بود و به تاریخ پیوست!!!!!!!!!!

Post has attachment
Photo
Wait while more posts are being loaded