Profile cover photo
Profile photo
Kazan Belediyesi
52 followers -
Kazan KAZANDIRIYOR
Kazan KAZANDIRIYOR

52 followers
About
Posts

Post has attachment
Daha Fazlasını Yapmak İçin Çalışıyoruz
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kazan Belediyesi tarafından düzenlenen Şair Gürhan Olcaytürkan'ın sunduğu "Şiir ve Müzik Dinletisi" programı Aile Yaşam Merkezi Salonunda yapıldı.Kazanlı şairlerin de kendi şiirleriyle yer aldığı geceye Kaymakam Murat Duru, Belediye Başkanımız Lokman Ertürk ve davetliler katıldı. Şair Gürhan Olcaytürkan, müzik grubunun eşliğinde kendisinin ve başka şairlerin sevilen şiirlerini seslendirdi. Sanatçı Ali Seven de sazıyla kısa bir solo program sundu.Etkinlikle ilgili konuşan Belediye Başkanımız Lokman Ertürk, Uluslararası alanda gerçekleştirdikleri Halk Kültürü Sempozyumu, Resim Çalıştayı, 7 Cihan Kazan Fotoğraf etkinliklerini hatırlatarak, sadece altyapıda üst yapıda değil, sosyal alanda da önemli adımlar attıklarını kaydetti. Ertürk, “Kültür ve sanat önceliğimiz devam edecektir. Kazan'da insanlar tatil günlerini bocceden yüzme havuzuna, voleyboldan futbola, satrançtan ebru sanatına, atölye çalışmalarına, yabancı dil kurslarına boş zamanlarını değerlendirmede birçok alternatife sahiptir. Bu gece de sanatsever Kazan halkını şiir ve müzikle buluşturmaktan dolayı mutluyuz” dedi.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Belediyemizin Termal Otel Kongre ve Sağlık Merkezi'nin temel atma törenine katılan Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "10 yıl önce Kazan köy gibiydi. Şimdi Ankara'nın en gelişmiş ilçelerinden birisi oldu. Üçlü yönetim güçlü yönetim'in en güzel örneği Kazan'dır" diyerek, Kazan'ın gelişimini kısaca özetlemiş oldu.
Köprübaşı Tesisleri önünde Termal Otel temel atma ve İşçi Lokali ile Zabıta Müdürlüğü Ek Binası için düzenlenen açılış töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Lokman Ertürk," Gelişmişlik sıralamasında Ankara’nın dış ilçeleri içerisinde birinci, ülke genelinde ise 30. sıradayız. Tüm kamu kuruluşları kendi binalarında hizmet veriyor. Altyapı çalışmalarımız 350 bin nüfusa yetecek şekilde planlandı ve uygulandı. İçme suyu arıtma tesisimizin yanı sıra atık su arıtma tesisimiz de hizmet veriyor. İlçe merkezimizde yağmur suyu toplama hattımız var. 2009 yılından bu yana doğalgaz kullanıyoruz. Lojistik üs Kazan’da, TAİ-TUSAŞ tesisleri Kazan’da, Kanal İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük projesi olan savunma sanayi kümelenmesi Kazan’da gerçekleştirilecek. Öğretime başlayan Başkent Üniversitesi Kazan Meslek Yüksek Okulu’nun yanı sıra Gazi Üniversitesi senatosu da bir fakülte ve 2 yüksek okulunu Kazan’a taşıma kararı aldı. Kazan’ın bu hızlı gelişimi üniversitelerde tez konusu oldu. Uluslararası bir konferansta Kazan gelişimiyle örnek gösteriliyor. Biz bunları yeterli görmüyor ve projelerimize devam ediyoruz. İşte bugün temelini attığımız Termal Otel'de bunlardan biridir. Termal Otelimizin, zabıta binası ve işçi lokalimizin ilçemiz Kazanımıza, Başkentimiz Ankaramıza ve vatanımız Türkiyemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.
Daha sonra Kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Bu seçimlerde de Allah’ın izniyle yenilmezlik unvanımızı İnşallah koruyacağız. 11 yıldır bu ülkeye hizmet yarışında hiçbir zaman yorulmadık. Her zaman bir sloganımız var ‘durmak yok, yola devam’ dedik. Bu şekilde hizmetlerimizi artırarak devam ettiriyoruz. Birtakım küresel güçlerin ve içerideki işbirlikçilerinin çirkin emellerine geçit vermeyen bir yönetim olduğu zaman hep bu iftiralara başvurmuşlardır. Bundan 100 küsur yıl önce de rahmetli Sultan Abdülhamit’e aynı iftiralar atılmıştı. O zaman da güçlü ve dirayetli bir sultan vardı. Birtakım küresel güçlerin ve içerideki işbirlikçilerinin çirkin emellerine geçit vermeyen bir yönetim olduğu zaman hep bu iftiralara başvurmuşlardır. Aynı iftiraları Menderes’e de, Özal’a da yaptılar. Şimdi de Sayın Başbakanımıza yapıyorlar. Ama bu oyunları bozulacak, tuzakları yerle bir olacak. 31 Mart'ta millet sandıkta bu iftiraların hesabını soracaktır." dedi.
Temel atma töreninin ardından öğle Namazını Ulu Camide kılan Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler Belediyemiz tarafından yapımı devam eden Satıkadın Müzesi ve Anıt Mezarı ile Ulu Cami Çevre düzenlemesi alanını gezdi. Belediye Başkanımız Lokman Ertürk, Başbakan Yardımcısı İşler’e yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Emrullah İşler ve beraberindekiler Satıkadın’ın mezarına da giderek burada dua etti.
Emrullah İşler bir soru üzerine “Ben öncelikle Satıkadın’ı rahmetle anıyorum. Buranın yetiştirdiği değerli bir büyüğümüz kendisi. Belediye Başkanımız da bu yörenin yetiştirdiği tarihi şahsiyetin anısını canlandırıyor. Ben bu çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Gerçekten de onun evini yeniden aslına uygun yaparak müze haline getiriyor. Bu bölgede çevre düzenlemesi de yapılmış tam bir kompleks haline gelmiş. Kazan Halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Zabıta Binası ve İşçi Lokalinin açılışını yaptı. Emrullah İşler, Belediye Başkanımız Lokman Ertürk ile birlikte işçilere dağıtılan çorbadan da içti.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Anadolu Vakfı tarafından Kazan Efes Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi için yapılacak olan atölye ve 400 kişilik konferans salonunun temeli törenle atıldı.
Törene Kaymakam Veysel Beyru, Belediye Başkanımız Lokman Ertürk, İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Anadolu Vakfı Müdürü Selim Güven ve vatandaşlar katıldı.,
Anadolu Vakfı Müdürü Selim Güven, vakfın kuruluşunun 35. yılında eğitim, kültür ve sağlık alanlarındaki katkılarının sürdüğünü belirterek, “Vakıf olarak bizim en çok üzerinde durduğumuz konulardan birisi de sosyal sorumluluk projeleridir. Sosyal sorumluluk artık giderek sanayicilerimizin bir entegre parçası olması lazım” dedi.
Belediye Başkanımız Lokman Ertürk de belediye olarak eğitme yaptıkları katkılardan örnekler vererek, “Okullarımızın öğretmen odalarının tefrişatından ses düzenine, kırtasiye yardımından bilgisayar sistemleri ve televizyonlarına kadar her türlü isteklerini karşılamaktan büyük gurur duyduk. Eğitime verdiğimiz bu katkılar sayesinde üniversite öğrenci sayısı 500’lerden bugün 4800’lere ulaştı. Kazan’daki bu hızlı değişim ve gelişim sayesinde Kazan’ın Türkiye ortalamasının üzerinde olması ve her yerde örnek gösterilmesinden dolayı gururlanıyoruz” dedi.
Başkanımız Lokman Ertürk, Gazi Üniversitesinin 7 bin öğrenciyle Kazan’da eğitime başlamasıyla birlikte orta öğretimde elde edilen başarının yüksek öğretimde de yakalanacağını sözlerine ekledi.
Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan Ankara’nın eğitimin de başkenti olduğunu belirterek “Biz kendimizi böyle tanımlıyoruz, bunu hak edecek de işler yaptığımızı düşünüyoruz. Vizyonumuz öncü olmak önder olmak örnek olmaktır. Eğitimde nihai hedefimiz 10 yıl sonra Ankara’da derslik başına düşen öğrenci sayısının 20 olmasıdır” dedi.
Yaklaşık 4 milyon liraya mal olacak ve gelecek eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanan atölye ve konferans salonunun yer alacağı 3 katlı binanın temeli İl Milli Eğitim Müdürü, Kaymakam, Belediye Başkanımız ve Anadolu Vakfı Müdürünün hep birlikte butona basılmasıyla yapıldı.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ankara Amatör Küme U-15 LİGİ 7. Grupta mücadele eden Kazan Belediyespor futbol takımı kendi sahasında Yenimahalle Belediyespor'u 3-2 yenerek şampiyon oldu.
Baştan sona son derece heyecanlı ve çekişmeli geçen maçta karşılıklı atılan gollerde gülen taraf Kazan Belediyespor, maçı kazanarak şampiyonluğa ulaştı. Bugüne kadar oynadığı 16 maçın 14'ünü kazanan 1 yenilgi ve 1 beraberlik ile sezonu tamamlayan gençlerimizin yeni hedefi play-off'da ilk 4 takım arasında olarak Türkiye şampiyonasında Ankara'yı temsil etmek olarak belirledi.
Genç takımın Antrenörü Koray Gürsoy, daha önceki yıllarda da bir çok kez play-off'a kaldıklarını belirterek," Bu bizim genç takım olarak ilk şampiyonluğumuz. En yakın rakibimize 5 puan fark yaparak elde ettiğimiz bu şampiyonluğumuzu tüm Kazan halkına hediye ediyoruz. 16 maçlık maratonda 1 kez yenildik bir de beraberliğimiz var. Daha önceki yıllarda play-off karşılaşmalarında pek başarılı olamamıştık. Ancak bu yıl çok daha iyi ve hırslı bir takımımız var. Hedefimiz ilk 4 takım arasında yer alarak Türkiye Şampiyonası'nda Ankara'yı temsil etmektir. Bize her zaman destek olan Belediye Başkanımız Sayın Lokman Ertürk'e bir kez daha teşekkür ediyoruz." dedi.
Belediye Başkanımız Lokman Ertürk de gençlerin spor yapmalarını çok önemsediklerini hatırlatarak, "Şu an 600'ün üzerinde lisanslı sporcumuz var. Alt yapıya çok büyük yatırımlar yaptık. Ankara'nın en güzel spor tesislerine kavuştuk çok şükür. Kapalı spor salonlarımız, yüzme havuzlarımız yüzlerce sporcumuza hizmet veriyor. Bu çocuklar ileride hepimizi gururlandıracaklar göreceksiniz. Ben Gençlerimizi bu güzel başarılarından dolayı kutluyorum. Elbette Değerli hocamız Koray Gürsoy'u da tebrik ediyorum. Play-off karşılaşmalarında da başarılar diliyorum. Tüm kazanımıza hayırlı uğurlu olsun. " şeklinde konuştu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
BELEDİYE BASKANIMIZ @Lokman_Erturk'UN YOĞUN TEMASLARI SONUCU ÜLKEMİZİN 5'İNCİ UYDUSU KAZAN'DA İNŞA EDİLECEK...
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Gelişmişlikte birİNCİ Kazan Belediyesi
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Belediyemiz inşaatını yeni tamamladığı işçi lokalinde, piyasada günlük geçici olarak çalışan işçilere sıcak çorba ve çay ikramında bulunuyor.
Bölgemizde meşhur olan Salı pazarının hemen yanı başında inşa edilen ve üst katını zabıta noktası olarak kullandığımız binanın alt katını ise işçi lokali olarak düzenledik. İnşaatlarda günlük çalışan geçici işçilerin öncelikli olarak kullanacağı lokalde sabah erken saatlerde bardakla sıcacık çorba ve çay ikram ediliyor.
Soğuk kış günlerinde özellikle sıcak bir çorba ve çay içmenin rahatlığını yaşayan işçiler uygulamadan çok memnun olduklarını belirterek,”Allah Lokman Ertürk’ten razı olsun. Şu soğuk kış günü sokaklarda üşümekten kurtulduk. Yarı aç yarı tok bu soğuklarda kaldırım köşelerinde bekleşip duruyorduk. Bir lokma ekmek yiyor, kursağımızdan sıcak bir çorba geçiyor. Üstelik istediğimiz kadar çay içebiliyoruz, televizyonumuz da var. Daha ne isteyelim, bu zor günlerde gariban dostu Lokman Ertürk bize de sahip çıktı.” şeklinde konuştular.
Kazan’ın son yıllarda sağlanan gelişme ve bölgesel kalkınmanın yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de her kesimden insanın dikkatini çektiğini söyleyen Belediye Başkanımız Lokman Ertürk, “Ülkemizin en çok göç alan ilçelerinden birisi Kazan olmasına rağmen işsizlik yok denecek kadar az. Gelişmişlik sıralamasında Ankara’nın dış ilçeleri içerisinde birinci ülke genelinde ise 30. sıradayız. Tüm kamu kuruluşları kendi binalarında hizmet veriyor. Altyapı çalışmalarımız 350 bin nüfusa yetecek şekilde planlandı ve uygulandı. İçme suyu arıtma tesisimizin yanı sıra atık su arıtma tesisimiz de hizmet veriyor. İlçe merkezimizde yağmur suyu toplama hattımız var. 2009 yılından bu yana doğalgaz kullanıyoruz. Lojistik üs Kazan’da, TAİ-TUSAŞ tesisleri Kazan’da, Kanal İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük projesi olan Savunma Sanayi Kümelenmesi Kazan’da gerçekleştirilecek. Öğretime başlayan Başkent Üniversitesi Kazan Meslek Yüksek Okulu’nun yanı sıra Gazi Üniversitesi senatosu da bir fakülte ve 2 yüksek okulunu Kazan’a taşıma kararı aldı. Kazan’ın bu hızlı gelişimi üniversitelerde tez konusu oldu. Bunların yanı sıra Sosyal sorumluluklarımızı da yerine getiriyoruz. İşçi kardeşlerimiz bu soğuklarda üşümesinler, sıcakta beklesinler, sabah çorba ile karınları doysun. Bu hizmetimiz onları mutlu etti, bizler de mutlu olduk.” dedi.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded