Profile

Cover photo
Wiktor Szpunar
Works at Rodax - płyty i akcesoria meblowe
Attends Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz
1,832 followers|73,232 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Wiktor Szpunar

Shared publicly  - 
 
Coś do posłuchania
 ·  Translate
1
Add a comment...

Wiktor Szpunar

Shared publicly  - 
 
Szkolenie z systemów przesuwnych GTV udało się świetnie. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do dalszej, owocnej współpracy!

( Kontakt: 666 500 777, 888 490 777, zapraszamy na nasze strony: www.rodax.pl, www.meblowe.pl )
 ·  Translate
1
Add a comment...

Wiktor Szpunar

Shared publicly  - 
 
https://youtu.be/TaoQJejaj0Y?t=6m5s

Niedziela. Pociąg Lublin - Warszawa. Wesoła rozmowa w pełnym przedziale. Pewien pan przedstawia mi się: "Jarosław Kozidrak, kompozytor zespołu BAJM" . Taa, hmm... Myślę. I mówię: "Miło mi, Wiktor Szpunar" ;-)) . Kilka słów o tym i o owym, a muzyk prosi mnie i współpasażera: "Chłopcy, podacie mi gitarę?". Zdejmujemy z górnej półki futerał, otwieramy, a następna godzina to z pewnością jeden z ciekawszych koncertów, których miałem przyjemność wysłuchać. Panie Jarku, raczej Pan tego nie przeczyta, ale tak pomyślałem, słuchając tej piosenki (poniżej), że po każdej nocy przychodzi dzień. Nawet po tej najdłuższej, najczarniejszej z czarnych, słońce znowu wstanie. Dziękuję i życzę wielu pięknych piosenek* i dużo wiary w to, że przyszłość (ta daleka i nieznana...) także będzie kolorowa (jak w "Śpij, bajki śnij" Marka Grechuty :-)) - https://www.youtube.com/watch?v=96pA2-OdXNI ).
_______________________________
* Jarosław Kozidrak napisał i skomponował m.in. "Dwa serca, dwa smutki", "Nie ma wody na pustyni" i "Piechotą do lata".
 ·  Translate
1
Add a comment...

Wiktor Szpunar

Shared publicly  - 
5
Add a comment...

Wiktor Szpunar

Shared publicly  - 
 
"Módlmy się nie tylko wargami, ale niech się modli zawsze nasze serce, niech każdy nerw nasz się modli, bo o nic lepszego nie moglibyśmy prosić. Niech modli się także nasze codzienne życie. Tak starajmy się żyć, ażeby wszystko, co czynimy, było prośbą o to Królestwo; aby było prośbą o przystosowanie nas do tego Królestwa. Właśnie od tego, jak nie tylko słowami, ale sercem i życiem będziemy się modlić o to Królestwo, zależy nasza wieczność. Oby była ona jak najwspanialsza!" (Jan Łagowski)

https://www.youtube.com/watch?v=ZdB8WmDplqg
 ·  Translate
1
Add a comment...

Wiktor Szpunar

Shared publicly  - 
 
"Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata." (Jana 1:29
Nagranie z sobotniego spotkania.
 ·  Translate
4
Add a comment...
In his circles
66 people
Have him in circles
1,832 people
Wojciech Myszka's profile photo
Krzysztof Pestka-Łomnicki's profile photo
Abracham Baltazar's profile photo
Władysław Lenart's profile photo
Marek Mironiski's profile photo
Surprise America's profile photo
Pawel Modzelewski's profile photo
Tom Gee's profile photo
adam maciak's profile photo

Wiktor Szpunar

Shared publicly  - 
 
 
Przy zamówieniu 20 szuflad BLUM TANDEMBOX antaro w prezencie otrzymasz od nas kompletny zestaw narzędzi do sprawnego i szybkiego montażu. Promocja trwa do wyczerpania prezentów.

http://rodax.pl/pl/artykul/aktualnosci/szuflady-blum-tandembox-antaro-skorzystaj-z-promocji,1,74
 ·  Translate
2015-09-22. SZUFLADY BLUM TANDEMBOX ANTARO - SKORZYSTAJ Z PROMOCJI. Przy zamówieniu 20 szuflad BLUM TANDEMBOX antaro w prezencie otrzymasz od nas kompletny zestaw narzędzi do sprawnego i szybkiego montażu. Promocja trwa do wyczerpania prezentów. Nowa akcja promocyjna w hurtowni akcesoriów ...
View original post
1
Add a comment...

Wiktor Szpunar

Shared publicly  - 
 
Każdego dnia dzieją się złe rzeczy. Złe, czyli takie, które powodują nieszczęścia. Problemu zła nie jesteśmy w stanie rozwiązać, więc często w chwilach, gdy spotyka nas osobiście lub obserwujemy cierpienie innych, zastanawiamy się nad Bogiem. Czy można pogodzić doskonałość Boga (jeśli założyć, że On istnieje) i fakt, że Biblia potwierdza, że ten kochający Bóg nie przeszkodził istnieniu zła?
Zdaje się, że jest tu sprzeczność, bo z jednej strony czytamy:
"Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał (...)" (Rzymian 8:20)
"Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu (...)" (Rzymian 11:32)
Z drugiej, ten sam Bóg, który nie przeszkodził panowaniu zła, dopuścił do II wojny światowej, holocaustu; który nie przeszkadza nowotworom i szaleńcom drogowym, w Biblii przedstawiany jest po prostu jako Miłość (1 Jana 4:8), a inne miejsca dodają do tego:
"Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, 
Panie, Boże wszechwładny! 
Sprawiedliwe i wierne są Twoje drogi, 
o Królu narodów!" (Apokalipsa 15:3)
"Pan jest dobry i prawy: 
dlatego wskazuje drogę grzesznikom;
rządzi pokornymi w sprawiedliwości, 
ubogich uczy swej drogi." (Psalm 25:8-9)
... sam Bóg miał nawet powiedzieć o sobie:
"jestem Jahwe, który okazuje łaskawość, 
praworządność i sprawiedliwość na ziemi - 
w tym to mam upodobanie." (Jeremiasza 8:23)
Powtarzanie tych słów ludziom, którzy stracili dziecko w wypadku samochodowym lub po ciężkiej walce z chorobą, lub po prostu komuś myślącemu, może budzić zrozumiały sprzeciw. Czy jednak Pismo Św. wyjaśnia także i to?
Pewnego rodzaju wyjaśnienie zawiera się w dokończeniu pierwszych dwóch wersetów, które celowo urwałem w połowie...
"Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał - W NADZIEI, że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych." (Rzymian 8:20,21)
"Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe MIŁOSIERDZIE." (Rzymian 11:32)
Jeśli więc jest harmonia między wersetami o miłości i mocy Boga, a zarazem nie przeszkodzeniu złu, to można ją znaleźć jedynie w przyczynie dozwolenia zła ("...aby wszystkim okazać swe miłosierdzie"). Lecz jaka to przyczyna?
Zacytuję w tym miejscu fragment książki, która mówi nieco o celu dozwolenia zła:
"Bóg przewidział nie tylko to, że człowiek, otrzymawszy wolność wyboru, nie mając możliwości pełnej oceny grzechu i jego skutków, wybierze grzech, ale wiedział On także, iż kiedy człowiek zaznajomi się z grzechem, wciąż będzie go wybierał, ponieważ ta znajomość tak osłabi jego moralną naturę, że zło stopniowo będzie się stawać dla niego przyjemniejsze i bardziej pożądane niż dobro. A jednak Bóg zamierzył zezwolić na zło, dlatego, że przygotowawszy lekarstwo mające uwolnić człowieka od jego następstw, wiedział, że doprowadzi go przez doświadczenie do pełnego zdania sobie sprawy z ogromu grzeszności grzechu i z niezrównanej wspaniałości cnoty przeciwstawionej grzechowi, ucząc człowieka większej miłości i czci dla jego Stwórcy, który jest źródłem wszelkiego dobra. Bóg wiedział, że te doświadczenia doprowadzą człowieka do unikania wszystkiego, co sprowadza tyle niedoli i cierpień. Ostatecznym więc rezultatem będzie większa miłość do Boga i większe znienawidzenie wszystkiego, co się sprzeciwia Jego woli. W wyniku tego nastąpi utwierdzenie w wiecznej sprawiedliwości wszystkich tych, którzy odniosą korzyść z lekcji, jakich Bóg udziela obecnie przez dozwolenie grzechu i nieodłącznego zła. Powinno się jednak dostrzec wielką różnicę pomiędzy bezspornym faktem zezwolenia na zło przez Boga a poważnym błędem tych, którzy oskarżają Boga o autorstwo i sprowokowanie grzechu. Ten pogląd jest po pierwsze bluźnierczy, a po drugie sprzeczny z faktami przedstawionymi w Piśmie Świętym. Osoby, które popadają w ten błąd, czynią to, usiłując znaleźć plan zbawienia inny niż ten, jaki Bóg nam zabezpieczył przez ofiarę Chrystusa jako cenę okupu za nas. Jeśli udaje im się przekonać siebie i innych, że Bóg jest odpowiedzialny za wszelki grzech, niegodziwość i zbrodnię, a człowiek jako niewinne narzędzie w Jego rękach, został zmuszony do popełniania grzechu, torują tym samym drogę teorii, że to nie ofiara za nasze grzechy, nie jakakolwiek forma miłosierdzia była potrzebna, lecz po prostu sprawiedliwość. (...)
To prawda, że Bóg ma moc zmusić człowieka do grzechu lub sprawiedliwości, ale Jego Słowo oznajmia, że nie ma takiego zamiaru. Bóg postępując konsekwentnie, nie mógłby zmusić człowieka do grzechu z takiego samego powodu, z jakiego ,,samego siebie zaprzeć się nie może''. Takie postępowanie byłoby niezgodne z Jego sprawiedliwym charakterem, a tym samym - NIEMOŻLIWE. Bóg szuka czci i miłości, ale tylko u tych, którzy by Go czcili w duchu i prawdzie. W tym celu dał On człowiekowi WOLNĄ WOLĘ, podobną do Swej własnej, i pragnie, aby człowiek wybrał sprawiedliwość."
("Boski plan wieków", s. 124-126)
Jeśliby to streścić to mamy tu często podawany argument - wolna wola człowieka, także w stronę zła i grzechu (Bóg nie pragnie za swe dzieci robotów - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1005347782825314&set=a.205293112830789.62486.100000503043828&type=3&theater ). Jest tu jednak coś więcej, co ująłbym jako KONTRAST.
Powodem tego, że Bóg nie przeszkodził złu na samym początku, według Biblii, jest KONTRAST między złem w obecnym czasie i dobrem w przyszłym królestwie, które kiedyś każdy człowiek będzie mógł docenić. Zdaje się, że osobiste doświadczenie zła Bóg Biblii uznaje za najlepszą drogę, by w przyszłości człowiek mógł opowiedzieć się po stronie dobra.
Jeśli zło w praktyce miałoby być wieczne, jego istnienie zawsze byłoby cieniem na miłości i wszechmocy Boga.
Pismo Św. zapewnia jednak, że zło zostanie zupełnie usunięte. Mocno w to wierzę! Księga ta mówi, że jak potępienie spadło na nas wszystkich w Adamie, tak Bóg dostarczył 'nowego Adama', dawcę życia - Chrystusa, który stanie się Ojcem Wieczności dla zmartwychwstałych ludzi. Królestwo Chrystusa na ziemi będzie czasem doświadczenia dobra, jako kontrastu wobec zła, a w czasie tym ludziom udzielona będzie wszelka pomoc, aby mogli uczyć się dobra i wybierać dobro, sprawiedliwość. Będzie to przywrócenie raju, "nowe niebo i nowa ziemia, w których będzie mieszkała sprawiedliwość." (2 Piotra 3:13) (tutaj więcej w tym temacie: https://www.facebook.com/wiktor.szpunar/posts/1166541703372587?pnref=story ) "I otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już [odtąd] nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły." (Apokalipsa 21:4)
O tych czasach naprawy bardzo pięknie mówi Biblia, szczególnie Księga Izajasza, rozdział 35, wydaje mi się tak wyjątkowym opisem. Nie będę go tu jednak przytaczał. Na pewno każdy, kto chce, znajdzie go. To jednak nie wyjątek, w końcu, jak przemawiał św. Piotr:
"Nastanie czas, kiedy Pan was pocieszy, zsyłając zapowiedzianego wam Mesjasza Jezusa. Niebo zatrzyma Go aż do czasu powszechnego odnowienia, o którym od dawna mówił Bóg przez świętych proroków." (Dzieje 3:20-21)
Inne przekłady dodają tu: "przez usta WSZYSTKICH swoich świętych proroków."
http://badaczebiblii.pl/restytucja-czas-naprawy/
 ·  Translate
1
Add a comment...

Wiktor Szpunar

Shared publicly  - 
 
 
Zachęcamy do skorzystania z promocji na szuflady z kwadratowym relingiem firmy GTV. Liczba ograniczona, promocja trwa do wyczerpania zapasów.
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Wiktor Szpunar

Shared publicly  - 
 
 
Kosze Cargo od Nometu można już przeglądać w naszym katalogu online: http://meblowe.pl/category/pl/nomet Przy okazji przypominamy o promocji.

Przy zakupie koszy z linii Prestige, Prestige Economic i Prestige Supreme do zdobycia atrakcyjne nagrody: zestaw do wina z szachami, zestaw sztućców do grilla w skrzyneczce i kosz piknikowy.

Szczegóły: 888 490 777.
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Wiktor Szpunar

Shared publicly  - 
 
Przydatna wiedza :)
 ·  Translate
2
1
anna Kwietniewska's profile photo
Add a comment...
People
In his circles
66 people
Have him in circles
1,832 people
Wojciech Myszka's profile photo
Krzysztof Pestka-Łomnicki's profile photo
Abracham Baltazar's profile photo
Władysław Lenart's profile photo
Marek Mironiski's profile photo
Surprise America's profile photo
Pawel Modzelewski's profile photo
Tom Gee's profile photo
adam maciak's profile photo
Education
 • Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz
  filologia polska, 2011 - present
Work
Occupation
Specjalista ds. e-commerce i wdrożeń IT, redaktor, copywriter
Employment
 • Rodax - płyty i akcesoria meblowe
  Specjalista ds. e-commerce i wdrożeń IT, 2014 - present
 • Gazeta Pomorska
  Praktykant, 2014
  Dziennikarz, MMBydgoszcz.pl
 • IDG Poland
  Redaktor PC World, 2010 - 2012
 • AVT Korporacja
  Kierownik działu Oprogramowanie (MagazynInternet.pl), 2009 - 2009
 • AVT Korporacja
  Współpracownik Internet Maker, 2007 - 2008
 • AVT Korporacja
  Współpracownik Magazyn INTERNET, 2005 - 2007
Basic Information
Gender
Male
Relationship
Single