Profile cover photo
Profile photo
Wiktor Szpunar
1,949 followers
1,949 followers
About
Wiktor's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Temat duchów wzbudza oczywiście zainteresowanie. Poniższa prezentacja nie jest jednak nastawiona na poszukiwanie taniej sensacji. Cel wykładu to przedstawienie znaczenia słowa „duch” w Biblii. Znaczenia, a raczej znaczeń, bo hebrajskie słowo ‚ruach’ i greckie – ‚pneuma’ oddawane po polsku jako duch, występują w Słowie Bożym w wielu różnych kontekstach, niosąc z sobą różną treść. Wszystkie te konteksty mają jednak wspólny mianownik. "Duch" w Piśmie św. zawiera zawsze element działania niewidzialnej siły:

https://www.youtube.com/watch?v=xaRa1wszVNg

[ Zachęcam również do wysłuchania innych wykładów br. Adama Urbana wygłoszonych w czasie społeczności 9-10 kwietnia 2016 roku:

Pokusy Jezusa i nasze - http://badaczebiblii.pl/pokusy-jezusa-i-nasze-wyklad-z-pisma-swietego/

Królestwo jako perła i skarb w ziemi - http://badaczebiblii.pl/krolestwo-jako-perla-i-skarb-w-ziemi/ ]

Post has attachment

Post has attachment
Świetny matematyk, językoznawca i zagorzały agnostyk. Jeździł z wykładami po Stanach i coraz bliższy był mu ateizm. Iwan Panin. Kiedy wziął do ręki Nowy Testament nie mógł się spodziewać, że resztę życia poświęci, by bronić jego Boskiego pochodzenia.

Panin lubił liczbowe zabawy. Świetnie znał też grekę i hebrajski i wiedział, że litery w tych językach mają swoje wartości liczbowe. Pewnego dnia spróbował zastąpić litery w Ewangelii wg Jana odpowiadającymi im cyframi.

Efekty nie dały mu spokoju.

Badaniom nad matematyczną konstrukcją Biblii naukowiec poświęcił kolejne 40 lat życia. Wykazał przede wszystkim, że Biblia w językach oryginalnych jest bardzo zręcznie ułożonym produktem matematycznego superintelektu – wykraczającym poza ludzkie możliwości przemyślnego skonstruowania. Następnie dostarczył przedstawicielowi Fundacji Badań Nobla przeszło 43 tys. stron swoich studiów wraz z dołączonym oświadczeniem, że jest to dowód na to, że Biblia jest Słowem Bożym.

Zapraszam do obejrzenia nagrania ze spotkania biblijnego, które odbyło się 20 lutego przy ul. Zduny 10a w Bydgoszczy ( Badacze Biblii - Bydgoszcz​ ).

Dla zainteresowanych dodatkowe materiały:

Pierwsze zdanie Biblii - http://www.slideshare.net/wiktorszpunar/pierwsze-zdanie-biblii-matematyczna-konstrukcja-w-ksidze-rodzaju-11

Post has attachment
Zapowiada się ciekawie, więc serdecznie wszystkich zapraszam :) Iwan Panin był matematykiem, ateistą i agnostykiem. Pewne odkrycie, którego dokonał w Biblii zupełnie go zmieniło i obróciło do góry nogami światopogląd. Zauważył on matematyczną konstrukcję ukrytą w oryginalnym tekście Pisma Św. (w hebrajskim i grece każda litera ma też swoją wartość liczbową).......
....więcej to już jednak 20 lutego :) :)

http://badaczebiblii.pl/co-matematyk-zobaczyl-w-biblii-historia-iwana-panina/
Photo

Post has shared content
Jeśli nie wiesz, na co przeznaczyć 1% podatku, zachęcamy Cię do wsparcia Antosia Króla. Antoni to bardzo dzielny chłopiec, który zmaga się z ciężką wadę serduszka pod postacią Serca Jednokomorowego. Przed nim kolejna ważna operacja! Pieniążki, które zbierzemy, przeznaczane są na pobyty Antosia na oddziale Kardiologii i Kardiochirurgii dziecięcej w CZMP w Łodzi.

http://rodax.pl/pl/artykul/aktualnosci/miej-serce-i-ratuj-serce,1,86
Photo

Post has shared content
Drodzy Klienci i Przyjaciele!

Pragniemy życzyć Wam wszystkim pełnych miłości, radości i nadziei świąt Narodzenia Pańskiego. Niech te miłe, rodzinne dni przyniosą Wam wiele uśmiechu!

Właściciele firmy Rodax wraz z pracownikami

Wesołych Świąt!

"I rzekł do nich anioł: nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego ludu, gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowym." - Łukasza 2:10

http://rodax.pl/pl/artykul/aktualnosci/najlepsze-zyczenia,1,85
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Czy Bóg ma jakiś plan dla ludzkości? A jeśli tak, to czego możemy dowiedzieć się o nim z Biblii? Kogo obejmuje zbawienie i dlaczego minęło prawie 2000 lat od misji Jezusa, a na ziemi wciąż panuje śmierć i zło? Zapraszamy do obejrzenia czterech prezentacji na ten temat.
http://badaczebiblii.pl/boski-plan-zbawienia-seria-spotkan-biblijnych-w-bydgoszczy/ 
Wait while more posts are being loaded