Profile cover photo
Profile photo
Fermuar Satış
http://fermuar.com/
http://fermuar.com/
About
Posts

Post has attachment
Kemik Modellerini Toptan Fermuar Fiyatına Fermuar.com'dan Satın Alabilirsiniz..
Add a comment...

Post has attachment
Hangi Fermuarı Kullanmalıyım?

http://fermuar.com/

İki parça kumaşın kapatılması için kullandığımız fermuarların birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bizim kumaşımıza uygun olan fermuar hangisi? Neye göre fermuar seçmeliyim? Neden fermuar çeşitlerini dikkate almalıyım? Herkesin aklına takılan ve gerçekten yanlış kullanıldığı zaman problem oluşturan fermuar modellerini anlatan bir yazı hazırlamak istedik. Metal fermuar, naylon fermuar ve kemik fermuar olarak ayrılan fermuar çeşitlerinin farklı kumaş tiplerinde nasıl kullanıldığı örnekler üzerinden açıklayalım.


Yatak – Nevresim Kılıflarında Hangi Fermuar Modeli Kullanılır?


Yatak örtüsü, nevresim, yatak koruyucu ve yastık kılıflarında genellikle kullandığımız fermuar çeşidi naylon fermuardır. Naylon fermuar yumuşak bir yapıya sahip olduğundan dolayı hafif ve narin kumaşlarda kullanılır. Eğer ki kullanmış olduğunuz kumaşınız biraz daha sert olursa naylon fermuar yerine kemik fermuar çeşidini de kullanabilirsiniz. Ev tekstil ürünlerinin üretimi sırasında kumaşın kalınlığına ve esnekliğine göre naylon fermuar ya da kemik fermuar modellerinden kullanabilirsiniz. Kemik fermuar içerisindeki K3 dipli kemik fermuarlar ince bir diş yapısına sahiptir. Fermuar kullandığınınız ev tekstil ürününde fermuarın görünmesini istemiyorsanız naylon fermuarlardan gizli fermuar modellerinden seçim yapabilirsiniz.

Kot Kumaşlarda Hangi Fermuar Modelini Kullanmalıyım?

Kot pantolon, kot mont gibi kot kumaş ile yapılan ürünlerde metal fermuar modeli kullanılmaktadır. Fermuarları sadece kapama amacıyla kullanılmamaktadır. Kot ürünlerde süsleme aksesuarı olarak da kullanılan metal fermuarların farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Bakır metal fermuar, pirinç metal fermuar, alpaka metal fermuar ve alüminyum metal fermuarları kot kumaşlarınızda kapama ve süsleme amacıyla kullanabilirsiniz. Metal fermuarların diş genişlikleri de farklılık göstermektedir. M4 dipli metal fermuarların diş genişliği daha küçükken M8 dipli metal fermuarların dişleri daha geniştir.

Çadır ve Brandalarda Hangi Fermuar Çeşidi Kullanılır?

Çadır ve brandalarda kullanılan kumaşlar sert kumaşlardır. Sert bir yapıya sahip olan çadır ve branda kumaşlarında genellikle kemik fermuar ve kalın dişli naylon fermuarlar kullanılmaktadır. Kalın dişlere sahip olan naylon fermuar ve kemik fermuar modelleri çadır, branda ve yelkenlerde kullanılan kumaş tiplerine uygundur. Diş genişlikleri 4.40-4.50 mm, 7.80-7.90 mm, 9 8.50-8.60 mm gibi farklı boyutlarda olan kemik fermuar ve naylon fermuarlardan size dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.
Kemik fermuar, naylon fermuar ve metal fermuar çeşitlerini bulabileceğiniz ve toptan sipariş verebileceğiniz Fermuar.com sitesi üzerinden fermuar satın alabilirsiniz.

Add a comment...

Post has attachment
Metal Fermuar Modellerini Toptan Fermuar Fiyatına http://Fermuar.com ​'dan Satın Alabilirsiniz..
Add a comment...

Post has attachment
Fermuar Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

http://fermuar.com/

Fermuar uzun süre kullanımından veya yanlış kullanımdan dolayı çabuk bozulabilen bir aksesuardır. Mont, elbise, pantolon, branda, gelinlik, nevresim gibi hayatımızın birçok alanında kullandığımız fermuarlar bozulduğu zaman hemen atılmalı mı? Peki, fermuarın sökülmesi zor ise ne yapmalıyız? Fermuar bozulduğu zaman ilk aşamada tamir etmeye çalışmalıyız. Eğer ki düzelebilecek durumda değilse yeni bir fermuar alarak değiştirmemiz gerekecektir.

Abiye ve Gelinlik Fermuarları Nasıl Tamir Edilir?

Abiye ve gelinlik için hangi fermuar modeli kullanılıyor? Öncelikle bunu bilmemiz gerekiyor. Abiye ve gelinlikte genellikle naylon fermuar kullanılmaktadır. Naylon fermuar hafif kumaşlı giysilerde kullanılan narin ve zarif bir görüntüye sahip fermuar modelidir. Naylon fermuarın tamiri sırasında fermuarın dişlerinin zorlanmaması gerekir. Aksi takdirde diş kırılır veya deforme olur ve fermuar kullanılamaz bir hale gelebilir. Naylon fermuarı sıkıştıysa ve aşağı yukarı hareket etmiyorsa çok zorlama yapmayın. Sıkışan fermuarın arka kısmından kontrol edin kumaş parçası sıkışmış ise onu yavaşça çektikten sonra fermuarı hareket ettirmelisiniz. Eğer kumaş sıkışması yok ise naylon fermuarın dişlerine sabun sürerek kaygan olmasını sağlamanız yeterli olacaktır.

Deri Mont Fermuarı Nasıl Tamir Edilir?

Deri montlar için kullanılan fermuar modeli genellikle metal fermuar olmaktadır. Deri ürünler keskin bir iğne veya makas ile sert bir şekilde temas ettiği zaman yırtılabilme ihtimali yüksek bir türdür. Deri mont ve deri ürünlerde bulunan fermuarları tamir ederken de deriye çok fazla temas etmemeye özen gösterilmelidir. Metal fermuarlarda yaşanan kürsör sıkışması veya fermuarın kapanmaması gibi problemlerin çözümü kısa ve basittir. Eğer ki dişler sıkışmış ise yukarıda bahsettiğimiz gibi sabun vb. maddeler sürerek fermuarın hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Fermuarınız kapanmıyor ise kürsör kısmında oluşan gevşemeden kaynaklı olabilir. Kürsörde fermuar dişlerinin geçtiği iki şeriti pense yardımıyla biraz sıkıştırırsanız dişler birbirine geçerek kapanabilecektir.

Kullandığınız ürünlere göre metal fermuar, kemik fermuar ve naylon fermuar çeşitleri kullanılmaktadır. Her fermuar modelinde oluşabilecek hatalarda öncelikte tamir etme yoluna gidilmelidir. Tamiri mümkün olmayan durumlarda yeni bir fermuar alarak ürünümüzü kullanmaya devam edebiliriz. Bozulan fermuarınızı değiştirmek veya yeni ürünleriniz için fermuar almak isterseniz Fermuar.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Fermuar Nasıl Bulundu Hiç Merak Ettiniz mi?

http://fermuar.com/urunlerimiz/botcizmeayakkabi-fermuarlari/

Hayatımızın birçok alanında kullandığımız fermuarların olmadığını bir düşünün? Sert bir rüzgârlı havada açık kalan mont, sıcak bir yaz gününde açık kalan çadır sizi ne kadar memnun edebilir? İcatların ortaya çıkması günlük hayatımızın ihtiyaçlarından doğmaktadır. Fermuarda bu şekilde ihtiyaçlarımızdan dolayı ortaya çıkmıştır.

Günlük yaşantımızda önemli bir yere sahip olan fermuarları ilk olarak Whitcomb ilkel yöntemler kullanarak belirli bir forma getirmiş ve ‘Claps Loker’ ismiyle patentini almıştır. Ancak bu sadece bir ayakkabı fermuarı olarak kullanılıyordu. Fermuarların rahat bir şekilde kullanılması için tasarım yönünden geliştirilmesi gerekmektedir. Çünkü bu fermuarlar hem kullanımı bakımından zor, hem de maliyet bakımından yüksek fiyatlar çıkarmaktaydı. Örneğin pantolona takılan fermuarın fiyatı pantolondan daha pahalıya satın alınıyordu. Bu yüzden geliştirilmesi gerekiyordu. Ancak uzun yıllar ilkel yöntemler ile tasarlanan fermuar kullanılmaya devam etmiştir.

Modern Fermuarlar

Gideon Sundback fermuar ile ilgili çalışmalar yaparak yeni bir tasarım ortaya koymuştur. Modern fermuarın geliştiricisi olan Gideon Sundback İsveçli bir elektrik mühendisidir. ‘Ayrılabilir tutucu’ adıyla günümüzde kullanılan fermuar kelimesinin patentini de alan Gideon Sundback, fermuarın bugün ki halini almasında büyük katkılar sağlamıştır.

Zamanla yenilenen tasarımlar ve üretiminde kullanılan ham maddesine göre fermuar modelleri ortaya çıkmıştır. Naylon fermuar, kemik fermuar ve metal fermuar olarak ayrılan fermuar çeşitleri kullanım alanına göre farklılık göstermektedir. Toptan fermuar satışı yapan firmamızdan fermuar fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Fermuar Kullanım Alanları Nelerdir?

http://fermuar.com/urunlerimiz/metal-fermuar/

Fermuar, birçok sektörde yaygın olarak kullanılan temel bir üründür. Fermuar çeşitleri renk, diş genişliği ve fermuar modeline göre farklılık göstermektedir. Fermuar çeşitleri naylon fermuar, kemik fermuar ve metal fermuar olarak ayrılmaktadır. Fermuar seçimi sırasında kullanılan kumaşın ağırlığına, inceliğine göre seçim yapabilmemiz mümkündür. Fermuarın kullanıldığı alanlar;

Branda Fermuarları - Çadır Fermuarları

Branda, yelken, çadır, uyku tulumu gibi ürünlerin üretimlerinde sağlam ve kalın dişli naylon fermuar modelleri kullanılmaktadır. Fermuar diş genişliği olarak özellikle TİP 10 naylon fermuar 5.90-6.00 mm ve TİP 11 naylon fermuar 6.30-6.40 mm modelleri tercih edilmektedir. Branda, yelken, çadır gibi ürünlerde ihtiyacınız olan dipli naylon fermuar, separe naylon fermuar ve kemik fermuar modellerini toptan fermuar satışı yapan firmamızdan temin edebilirsiniz.

Bebe Giyim Fermuarları

Özellikle çocuk giyim ve bebe giyim üretimlerinde kullanılmakta olan kemik fermuar modelleri hafif giysi üretimlerinde tişört, mont, eşofman ve yağmurluk gibi ürünlerde de kullanılmaktadır. Hafif giysiler, çocuk ve bebe giyimde kullanılan kemik fermuar, naylon fermuar modellerinden ihtiyacınız olan tüm fermuar modellerinin toptan satışını yapmaktayız.

Çanta Fermuarları - Bavul Fermuarları

Çanta, bavul, valiz ve cüzdan gibi günlük hayatta çok sık kullanılan bu ürünlerin üretiminde büyük çoğunlukla naylon fermuar çeşitleri kullanılmaktadır. Bazı çanta, bavul, valiz ve cüzdan üretimlerinde metal fermuarda kullanılabilmektedir. Çanta, bavul, valiz için kullanılan naylon fermuarlara toptan fermuar fiyatları ile sahip olabilirsiniz.

Mont Fermuarları

Mont, tulum, eşofman, yağmurluk ve benzeri genellikle dış giyim ürünlerinin üretimlerinde kemik fermuarlar kullanılmaktadır. İlgili dış giyim ürünlerinin üretimine uygun olacak dipli kemik fermuar, separe kemik fermuar ve kombi kemik fermuar çeşitlerini ürünlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Fermuarları

Bot, çizme ve ayakkabı üretiminde kullanılan fermuarların sağlam ve kalın dişli fermuar olması gerekmektedir. Bundan dolayı bot, çizme ve ayakkabı alanında metal fermuarlar ve bazı kalın dişli naylon fermuarlar kullanılmaktadır. 3.50-3.60 mm, 8.50-8.60 mm aralığında farklı diş genişliğine sahip olan metal fermuar çeşitlerini toptan fermuar fiyatlarıyla satın alabilirsiniz.

Kot Pantolon Fermuarları

Sert kumaştan üretilen kot pantolonların kapama işlemlerinde ve süslemesinde kullanılan metal fermuar modellerini sitemiz üzerinden toptan fermuar satış yöntemiyle satın alabilirsiniz. Pirinç metal fermuar, alpaka metal fermuar, bakır metal fermuar ve alüminyum metal fermuar çeşitlerinden ihtiyacınız olan modeli, farklı diş genişliklerinde sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Fermuar Yıkama Sonrası Renk Değişimleri

Fermuar günlük hayatımızın bir çok noktasında yaygın olarak kullanılan endüstriyel ürünlerden biridir. Fermuarın çalışma mantığı iki parçalı kumaşın şeride tutturulan, karşılıklı dişlerin üzerinde yürütülerek birbiri içine kapanmasını sağlayan bir düzenektir. Genelde giysilerde, cüzdan, çanta, çadır vb. alanlarda kullanılan farklı çeşitlerde fermuar bulunmaktadır.

Fermuar çeşitleri metal fermuar, kemik fermuar, naylon fermuar olarak üçe ayrılmaktadır. Kullanılacak kumaşın cinsine göre ve kullanım alanına göre fermuar çeşitleri değişmektedir. Bavullarda metal fermuar çeşidi kullanılırken bebek giysilerin naylon fermuar kullanılmaktadır.

Fermuar Yıkama Sonrası Değişim Tablosu

http://fermuar.com/fermuar
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
9.05.2017
8 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Fermuar'da Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsan Sağlığı;

Fermuar tüm alanlarda kullanılacak ürünler için Anti-Nikel fermuar seçimini tavsiye etmektedir. Nikel içermeyen ürün kullanımını yaygınlaştırmayı tüketici sağlığı açısından çok önemli görüyoruz.

Tüm ürünlerin AZO BOYAR madde içermeyen ekolojik hassasiyeti önceleyen ölçütlerde tüketiciye sunulması esastır.
Bebek /Çocuk giyim ürünlerine özel olarak kürsör/elcik malzemelerini kilitli hale getirerek olası kazaların da önüne geçmek önemli detaylardandır.


Seçerken;

Fermuar tipini belirlerken, kumaş ağırlığına ve kalınlığına dikkat etmek esastır. Ağır kumaşlı ürünler için asla ince tip fermuarlar seçilmemelidir.
Metal oksit fermuarlar, yıkama ve kullanım sırasında açık renk kumaşları lekeleyeceğinden açık renkli giysilerde metal oksit fermuar kullanılmamalı.
Özellikle dar giysilerde dayanımı daha az olan gizli fermuar kullanımı önerilmemektedir.
Bebek ve çocuk giysilerinde özel kilitli fermuarlar tercih edilmelidir.

Ürüne Uygularken;

Deneme yıkaması yapmadan fermuarlı ürüne kimyasal etkili işlem yapılması tamiri mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Yapılacak kimyasal işlemlerden sonra fermuar üzerinde herhangi bir artık kalmayacak biçimde durulama ve kurutma yapılması çok önemlidir.

Gizli fermuarları ürüne dikerken dikiş makinasına uygulanan özel aparat kullanılmalıdır.

Özellikle çizme, bot, ayakkabı, çanta vb. ürünlere fermuar dikimi sırasında herhangi bir yapıştırıcı/solüsyonun fermuar dişlerine temas etmemesine özen gösterilmelidir.

Fermuar dikilirken kürsörün rahat hareket edebileceği şekilde (min. dişlerden 3-5 mm.aralıklı) uygulanmalıdır.
Uygulama öncesi uzun süreli bekletilecek olan fermuarların ambalaj içinde ve rutubetsiz ortamda depolanması gerekmektedir.
Separe ve Kombi gibi kanatları ayrılan fermuar modellerinde dikim sırasında aynı ürünün eşleştirildiğinden emin olunmalıdır.

Kullanırken;

Fermuarlı giysiler 30 °C - 50 °C sıcaklık arasında yıkanmalıdır. Yıkama öncesinde ürünlerin fermuar kürsörü kilitlenmeli ve ters çevrilmesi gereklidir.
Uzun süre bekleyecek olan fermuarlarınızı, poşet içinde ve rutubetsiz ortamda bekletiniz.

Fermuarın uzun ömürlü kullanılması için tamamen açılarak giyilmesi/çıkarılması önemlidir. Bu sayede tek dişe yük binmesi engellenmiş olacaktır.
Add a comment...

Post has attachment
Fermuar Modelleri, Fermuar Bileşenleri ve Fermuarların Sınıflandırılması

Fermuar başta hazır giyim sektörü olmak üzere aksesuar, ev tekstili, dış ürünler ve benzeri birçok alanda kullanılmaktadır. Fermuar denildiğinde akla gelen ilk kullanım alanları içerisinde branda, yelken, çadır, çanta, bavul, valiz, bot, çizme, ayakkabı, kot pantolon, gelinlik, bebek ve çocuk giyim, yatak, nevresim, kılıf ve benzeri ürünler gelmektedir. Fermuar üretildiği hammaddeye metal fermuar, kemik fermuar ve naylon fermuar olmak üzere üç ana kategoriye ayrılmaktadır. Fermuarlar sınıflandırılırken de dipli fermuarlar, separe fermuarlar ve kombi fermuarlar olarak üç ayrı sınıfa ayrılmaktadır. Bu fermuar türleri ise kendi içerisinde kürsör yapısına göre çeşitlenmektedir. Fermuar denildiği zaman fermuarı meydana getiren bileşenler içerisinde şerit, diş, kürsör, elcik, üst stp ve alt stop gibi her biri ayrı işlevde olan parçalar yer almaktadır.


Fermuar bileşenlerinden biri olan şerit, fermuar dişlerinin monte edildiği bant olarak işlev görmektedir. Şerit fermuarın dikileceği ürün türüne göre yapı olarak farklılık gösterebilmektedir. Diş ise fermuarda yer alan kürsörün hareketi sonucu birbirine geçen ya da birbirinden ayrılan, şerit dediğimiz kısmın iki yanında bulunan metal, kemik veya plastik yapıdaki parçadır. Fermuar dişlisi hem üretildiği hammaddeye göre hem de dişli genişliğine göre çeşitlilik göstermektedir. Fermuar kürsörü; birbirine geçen dişleri ya da birbirinden ayrılan dişleri açıp, kapatmaya yarayan yürür hareketli parçadır. Kürsörlerde materyal yapısına göre çeşitlilik göstermektedir. Elcik fermuar üzerinde bulunan kürsörü, fermuar dişlisinde hareket ettirmeye yani fermuarı elle açıp, kapatmaya yarayan tutulabilir kürsöre bağlı olan parçadır. Plastik, metal, kemik ve benzeri birçok farklı elcik modeli bulunabilmektedir. Fermuarda yer alan üst stop fermuar tamamen kapalıyken, kürsöre bitişik olan ve fermuarın durdurucusu olarak tanımlanan üst kısımdaki elemandır. Alt stop ise yine aynı şekilde fermuar tamamen açık durumdayken kürsöre bitişik olan alt kısımdaki durdurucu elemandır.
Fermuar modelleri içerisinde yer alan ürün gamından biri de metal fermuar modelleridir.
Metal fermuarlar fermuarın dişli hammaddesine, dişli genişliğine ve kürsör modeline göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Dişli hammaddesine göre metal fermuarlar pirinç metal fermuar, pirinç oksit metal fermuar, pirinç kalay metal fermuar, alpaka metal fermuar, alpaka nikel oksit metal fermuar, bakır metal fermuar ve alüminyum metal fermuar olarak sınıflandırılabilmektedir. TİP 2 metal fermuar 3.50-3.60 mm, TİP 4 metal fermuar 4.45-4.55 mm, TİP 5 metal fermuar 5.80-6.00 mm, TİP 8 metal fermuar 8.10-8.20 mm ve TİP 10 metal fermuar 8.50-8.60 mm dişli çeşitleri metal fermuar dişli modelleridir. Kürsör yapısına göre ise metal fermuarlar; dipli metal fermuar, separe metal fermuar ve kombi metal fermuar olarak sınıflandırılmaktadır.
Kemik fermuar modelleri poly asetal hammaddesinden üretilmektedir. Genel olarak mont, kaban, eşofman gibi giysilerde kullanılmaktadır. TİP 3 kemik fermuar 4.40-4.50 mm, TİP 6 kemik fermuar 7.80-7.90 mm ve TİP 9 8.50-8.60 mm dişli çeşitleri kemik fermuar dişli modelleridir. Kürsör yapısına göre kemik fermuar modelleri dipli kemik fermuar, separe kemik fermuar ve kombi kemik fermuar olarak üçe ayrılmaktadır. Kemik fermuarların en büyük özelliklerinden biri de oldukça fazla sayıda renk seçeneğine sahip olmasıdır.
Naylon fermuar modellerinin dişlileri plastik veya polyester hammaddesinden üretilmektedir. Sınıflandırma olarak a plastik naylon fermuar ve polyester naylon fermuar olarak ikiye ayrılmaktadır. TİP 5 naylon fermuar 4.00-4.20 mm, TİP 7 naylon fermuar 4.90-5.00 mm, TİP 10 naylon fermuar 5.90-6.00 mm ve TİP 11 naylon fermuar 6.30-6.40 mm dişli çeşitleri kemik fermuar dişli modelleridir. Kürsör yapısına göre naylon fermuar modelleri dipli naylon fermuar, separe naylon fermuar ve kombi naylon fermuar olarak üçe ayrılmaktadır. Naylon fermuar modelleri genel itibariyle sıklıkla bebek, çocuk ve kadın giyiminde kullanılmaktadır.
Kürsör yapısına göre sınıflandırılan fermuar modelleri dipli fermuarlar, separe fermuarlar ve kombi fermuarlar olarak üçe ayrılmaktadırlar. Dipli fermuarlar kendi içerisinde dipli tek kürsörlü fermuarlar ve dipli çift kürsörlü fermuarlar olarak çeşitlenmektedir. Dipli çift kürsörlü fermuarlarda O tipi çift kürsörlü dipli fermuar ve X tipi çift kürsörlü dipli fermuar olarak ikiye ayrılmaktadır.
Ürün gamınıza uygun yapıdaki fermuar modellerini toptan fermuar satış yöntemi ile online Fermuar satış sitesi üzerinden atın alabilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Kemik Fermuar Modelleri Nelerdir?

Kemik fermuar, fermuar dişli kısmı polyasetal hammaddesinden olan fermuar modelidir. Kemik fermuar modellerinde polyasetal hammaddesi fermuar şeridine enjekte edilerek elde edilmektedir. Kemik fermuar modelleri oldukça geniş bir renk yelpazesine sahip olmaktadır. Kemik fermuar modelleri fermuar kürsörüne, fermuar dişli kalınlığına ve fermuar rengine göre farklı modellere ayrılmaktadır. Kemik fermuar fiyatları hem bu temel özelliklerin ayrımına göre hem de fermuar satın alırken, alınan adet miktarına göre değişiklik göstermektedir. Yani toptan fermuar satış işlemlerinde fermuar birim fiyatı adete göre değişmektedir.

Kemik fermuar modelleri şerit, diş, kürsör, elcik, üst stop ve alt stop fermuar bileşenlerinden meydana gelmektedir. Kemik fermuar modelleri hazır giyim ve ev tekstil ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle yatak, nevresim, kılıf, mont, tulum, eşofman, hafif giysiler, çocuk giyim, bebek giyim gibi ürünlerde kemik fermuar modelleri kullanılmaktadır. Kemik fermuarların kullanıldığı ürünler genellikle yumuşak yapılı tekstil malzemelerine sahip olmaktadır. Kemik fermuarların hafif yapıları ve esnekliği bu ürünler ile birebir uyumlu olmaktadır. Bu sayede kemik fermuar modelleri kullanıldığı ürünlere açma, kapama esnasında herhangi bir zarar vermemektedir.

Yaygın olarak mont, kaban, yağmurluk, eşofman ve benzeri giysilerde kullanılmakta olan kemik fermuar modelleri fermuar diş genişliğine göre sınıflandırılarak farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Kemik fermuar modelleri içerisinde diş genişliklerine göre TİP 3 kemik fermuar 4.40-4.50 mm, TİP 6 kemik fermuar 7.80-7.90 mm ve TİP 9 8.50-8.60 mm genişliğinde kemik fermuar modelleri bulunmaktadır. Bu fermuar dişli genişlikleri fermuarın dikileceği ürün grubunun yapısına göre değişiklik göstermektedir. Fermuar fiyatları da hesaplanırken fermuarın özellikleri dikkate alınmaktadır.

Kemik fermuar modelleri sınıflandırılırken ayrıca kürsör yapısına göre de ayrıştırılmaktadır. Kemik fermuarlar kürsör yapısına göre dipli kemik fermuar, separe kemik fermuar ve kombi kemik fermuar olarak üç ayrı modele ayrılmaktadır. Dipli kemik fermuar modelleri de yine kendi içerisinde tek kürsörlü dipli kemik fermuar ve çift kürsörlü dipli kemik fermuar olarak iki ayrı modele ayrılmaktadır. Bu fermuar yapısında yer alan çift kürsörlü dipli kemik fermuarlar ise O tipi çift kürsörlü dipli kemik fermuar ve X tipi çift kürsörlü dipli kemik fermuar olmak üzere sınıflandırılmaktadır.

Kemik fermuarların kürsör yapısına göre sınıflandırılmasında bazı temel ayrımlar ve farklılıklar vardır. Tek kürsörlü dipli kemik fermuarlarda fermuarın alt kısmında bir durdurucu yer almaktadır. Fermuar altta yer alan bu durdurucu ile birleşmektedir. Fermuar açma ve kapama işlemi de tek bir kürsör ile yapılmaktadır. O tipi çift kürsörlü dipli kemik fermuar modelleri ise iki adet kürsöre sahip olmaktadır. Bu modelde fermuar kapatıldığı zaman fermuarda yer alan iki kürsör kafa kafaya doğru gelmektedir. X tipi çift kürsörlü kemik fermuar modellerinde de iki adet kürsör bulunmaktadır. Ancak bu modelde fermuar açıldığında kürsörler bu sefer sırt sırda gelmektedir. Fermuar açıldığında ise kürsörler iki ayrı uçta yer almaktadır. Separe kemik fermuar modelleri yapı itibariyle tek tarafı açılmaktadır. Separe fermuarlar tek bir kürsörden oluşmaktadır. Kombi kemik fermuarlar ise fermuar şeridinin tamamen birbirinden ayrılabildiği bir yapıya sahiptir. Kombi kemik fermuar modelleri çift kürsöre sahip olmaktadır.

Kemik fermuar modelleri ürün yelpazesi içerisinde K3 dipli fermuar, K3 separe fermuar, K3 O tip fermuar, K3 kombi fermuar, K6 separe fermuar, K10 dipli fermuar, K10 separe fermuar ve K10 kombi fermuar modelleri yer almaktadır. Kemik fermuar modellerinden istediğiniz adet sayısını toptan fermuar satış yöntemi ile online olarak hızlı ve güvenilir bir şekilde Fermuar.com sitesinden astın alabilirsiniz.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded