Profile cover photo
Profile photo
سایت مادرشو
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
حساسیت به نخ بخیه
بدن برخی از افراد به تجهیزات پزشکی و بیمارستانی آلرژی دارد و در صورت تماس با این موارد، نشانه‌های حساسیت در سطح پوستشان نمایان می‌شود. از جملۀ این وسایل می‌توان نخ بخیه و چسب زینک ‌اکساید را نام برد. چسب زینک ‌اکساید، چسبی پارچه‌ای و سفید رنگ است که برای پانسمان به کار می‌رود و از چسب‌های کاغذی پانسمان محکم‌تر است. اگر قبلاً تجربۀ بخیه‌‌ای داشته‌اید و می‌دانید که به این وسایل حساسیت دارید، یادتان باشد حتماً به پزشکی که برایتان سزارین انجام می‌دهد و پرستاران یا مامای همراه خود این موضوع را بگویید.

برای خواندن ادامهٔ مقاله به لینک زیر مراجعه کنید.
https://madarsho.com/s/a/50 #مادرشو

Post has attachment
مشکلات سفر در بارداری با خودروی شخصی

یکی از مشکلات سفر کردن در بارداری با خودروی شخصی، نیاز به دستشویی رفتن مکرر است. در بارداری بیشتر از قبل، به دستشویی رفتن احتیاج دارید. پس خجالت را کنار بگذارید و هر زمان که لازم بود، به دستشویی بروید. به خاطر داشته باشید که قبل از خارج شدن از منزل، دستمال توالت، دستمال مرطوب و مایع دستشویی را در دسترس قرار دهید. همچنین یک بطری آب هم برای شست‌وشو در نظر بگیرید. زمان توقف برای بنزین زدن، زمان مناسبی برای استفاده از سرویس بهداشتی جایگاه است. اگر شلنگ دستشویی جایگاه تمیز نبود، با بطری آبی که همراه دارید خود را بشویید یا از دستمال مرطوب استفاده کنید. حتماً پس از خروج دست‌هایتان را با آب و مایع دستشویی بشویید. ژل‌های پاک‌کننده نیز جایگزین خوبی به جای آب و صابون برای شستشوی دست‌ها است. حتی اگر در راه احساس کردید که به توالت احتیاج دارید و توالت در دسترس نبود، جایی توقف کنید و یک دستشویی صحرایی برای خودتان در نظر بگیرید. سعی کنید لباس‌هایی بپوشید که به راحتی قابل درآوردن و پوشیدن است. بهتر است
شلواری انتخاب کنید که احتیاج به کمربند یا بند ندارد.
برای ادامهٔ مقاله به لینک زیر مراجعه کنید.

https://madarsho.com/s/a/ER

#مادرشو

Post has attachment
آیا با زودتر دادن غذای کمکی، نوزاد تمام شب می‌خوابد؟

بسیاری از والدین فکر می‌کنند اضافه کردن سرلاک به شیر کمک خواهد کرد که نوزاد مدت طولانی‌تری بخوابد، زیرا او سیر می‌ماند اما کارشناسان می‌گویند اضافه کردن سرلاک به شیر قبل از شش ماهگی کودکتان یک کار بسیار غلط است، چون دستگاه گوارش یک نوزاد کوچک برای هضم سرلاک به اندازۀ کافی بالغ نشده است. به علاوه ممکن است کودک عق بزند یا مخلوط غلیظ را به ریه‌اش فرو ببرد. همچنین افزودن زودهنگام مواد جامد به رژیم غذایی کودک ممکن است باعث ایجاد آلرژی غذایی شود.

برای خواندن کامل مقاله به لینک زیر مراجعه کنید.

https://madarsho.com/s/a/kq

#مادرشو

افزایش مصرف آهن در زمان اقدام برای بارداری

پیش از باردار شدن، ذخیرۀ آهن بدن خود را به حداکثر برسانید، به ویژه اگر خونریزی دوره‌های عادت ماهانۀ شما زیاد بوده است. خونریزی ماهانه یک دلیل دائمی از دست رفتن آهن است. همین حالا مصرف آهن را آغاز کنید، زیرا زمانی که باردار می‌شوید و کودک شما شروع به جذب مواد معدنی از بدنتان می‌کند، بدن نمی‌تواند ذخیرۀ آهن خود را حفظ کند. موردی که موجب تشدید مشکل می‌شود این است که اگر در آغاز بارداری دارای ذخیرۀ آهن کمی باشید، در معرض خطر کم‌خونی پس از زایمان قرار می‌گیرید. این مشکل برای بیشتر زنانی که به تازگی مادر شده‌اند پیش می‌آید و باعث می‌شود که سطح گلبول‌های قرمز به کمتر از مقدار طبیعی کاهش یابد که موجب بی‌حالی در فرد می‌شود. اگر به اندازۀ کافی گوشت قرمز مصرف نمی‌کنید یا گیاه‌خوار هستید، مولتی‌ویتامین حاوی آهن مصرف کنید و جهت اطمینان بیشتر از پزشک خود بخواهید که به ‌عنوان بخشی از آزمایش‌های پیش از بارداری، کم‌خونی را در شما بررسی کند.
برای مطالعه کامل مقاله به لینک زیر مراجعه کنید.
https://madarsho.com/s/a/Zh

Post has attachment
دلایل گرفتگی ماهیچه‌های پا در بارداری

علت گرفتگی پا در دوران بارداری کاملاً مشخص نیست، اما این گرفتگی‌ها می‌تواند به دلیل خسته شدن ماهیچه‌های پا به خاطر افزایش وزن بدن یا فشار آوردن رحم بر روی سیاهرگ‌هایی باشد که خون را از پاها به قلب ‌‌‌‌‌‌می‌برند. یکی دیگر از دلایل این گرفتگی‌ها ممکن است ناشی از فشار رحم در حال رشد شما روی اعصابی باشد که از میانۀ بدن به پاها می‌روند. گرفتگی ماهیچه‌های پا معمولاً در سه ماهۀ دوم بارداری شروع ‌‌‌‌‌‌می‌شود و با پیشرفت بارداری و بزرگ‌تر شدن شکم شدیدتر ‌‌‌‌‌‌می‌شود. گرفتگی ماهیچه‌های پا معمولاً هنگام شب شدیدتر است و ممکن است باعث اختلال در خوابیدن شما شود.
برای خواندن ادامهٔ مقاله به لینک زیر مراجعه کنید.
https://madarsho.com/s/a/gb #مادرشو

Post has attachment
مخلوط کردن شیر مادر و شیر خشک

کارشناسان می‌گویند بهتر است شیر خشک را با شیر مادر مخلوط نکنید، چون ممکن است کودک شیشه را ناتمام بگذارد که به معنی هدر رفتن شیر گرانبهای مادر است. به جای آن، کودک را ابتدا با شیر پمپ‌شدۀ مادر تغذیه کنید و بعد در صورت گرسنه به نظر رسیدن او، یک شیشۀ جدید حاوی شیر خشک به او بدهید. مخلوط کردن شیر مادر و شیر خشک در یک ظرف هیچ ایرادی ندارد، اما لزومی نیز ندارد. بنابراین بهتر است از مخلوط کردن شیر مادر با شیر خشک در مواقع غیرضروری و به صورت یک عادت خودداری
برای مطالعهٔ کامل مقاله به لینک زیر مراجعه کنید.
https://madarsho.com/s/a/LG

Post has attachment
⁣زمان مناسب برای رفتن به سفر در بارداری

بهترین زمان سفر برای زنان باردار، نیمۀ بارداری یعنی حدود هفته‌های ۱۶ تا ۲۴ است. در سه ماهۀ اول بارداری تا هفتۀ ۱۲ به این دلیل ‌‌که زنان باردار دچار حالت تهوع هستند و همچنین احتمال سقط جنین نیز زیاد است، رفتن به سفر توصیه نمی‌شود. در سه ماهۀ سوم نیز به این دلیل ‌که خانم باردار ممکن است به راحتی قادر به حرکت نباشد و همچنین به دلیل بالا بودن خطر سقط جنین یا آسیب دیدن او، سفر کردن خیلی امن نیست.
برای مطالعهٔ کامل مقاله به لینک زیر سر بزنید.
https://madarsho.com/s/a/Eg #مادرشو

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded