Profile cover photo
Profile photo
Prestige Mania
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
İnternetin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmasının sonucu olarak sosyal medya siteleri üzerinden hakaret de sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. İnternet, her ne kadar hayatımızı kolaylaştıran pek çok avantaja sahip olsa da kötü niyetli kimseler tarafından kullanıldığı takdirde büyük zararlara sebebiyet vermektedir.
"Sosyal Medya Siteleri (Facebook, Twitter, İnstagram vb. Üzerinden Hakaret Suçu" adlı makalemizi okumak için tıklayınız: https://goo.gl/nRlEk0 #onlineitibaryonetimi #dijitalpr #kurumsalitibar

Post has attachment
Bir şirketin, markanın veya bir projenin online varlığının yönetilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla online yöntem ve araçların kullanılmasına Dijital PR adı verilmekte olup son dönemlerde dijital PR’ın öneminin arttığınız söylememiz doğru olacaktır. PR (public relations), markaların, şirketlerin kendilerini duyurmanın bir yolu olarak tanımlanabilir. Son yıllarda online mecraların öneminin artmasıyla beraber de online PR kavramı oluşmuştur. Geleneksek PR’da en sık gerçekleştirilen uygulamalardan birisi markaların basında yansıması amacıyla bülten hazırlaması ve bunların basına servis edilmesidir. Online PR’da ise hedef daha çok internet siteleri olmaktadır.
"Dijital PR 'ın Önemi" adlı makalemizi okumak için tıklayınız:
https://goo.gl/NP6FPI

Post has attachment
Erişim engelleme kararına itiraz, bir içerik veya görselden dolayı hakkında erişim engelleme kararı verilmiş olan site üzerinden bu kararın kaldırılması için yapılmaktadır. Erişim engelleme kararına itiraz prosedürünün nasıl ilerlediğine değinmeden önce bu kararın nasıl ve neden alındığı hakkında bilgi vermemiz faydalı olacaktır.

"Erişim Engelleme Kararın itiraz" adlı makalemizi okumak için tıklayınız: https://goo.gl/fJWj8c

Post has attachment
Korsan içerik kaldırma, sanal alemin en önemli problemlerinden birisinin çözülmesi amacıyla sıkça başvurulan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişiler, internet ortamının sağladığı avantajları en iyi şekilde kullanmayı amaçlamakta olup bu sebeple sahip oldukları içerikleri yayınlamakta ve diğer insanlara ulaştırmayı hedeflemektedirler. Fakat çoğu zaman korsan makale gibi istenmeyen sorunlarla karşı karşıya kalmak kaçınılmaz bir sonuç haline gelmektedir.

"Korsan içerik kaldırma" makalemizi okumak için tıklayınız: https://goo.gl/avciRJ

Post has attachment
Bilişim suçları denildiği zaman akla pek çok suç tipi gelmektedir. Fakat biz, kişilerin en çok karşılaştıkları suç tiplerini sıralacağız. Bunlar; hakaret suçu, tehdit suçu, şantaj suçu, kredi kartı bilgilerinin ele geçirilmesi, dolandırıcılık suçu, müstehcenlik suçu ve sahtecilik suçu. Elbette bu suç tiplerini çoğaltmak mümkündür. Hangi suç olursa olsun bilişim sistemleri söz konusu ise zaman kaybedilmeden alanına uzman bir bilişim avukatına danışılması en doğrusu olacaktır.

"Bilişim Avukatı" makalemizi okumak için tıklayınız: https://goo.gl/naKOt7

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Twitter’da trend topic olma hizmeti, günümüzde sıkça kullanılan hizmetlerden biri haline gelmiştir. Twitter’da trend topic olma hizmeti hakkında detaylı bilgi vermeden önce Twitter üzerinde durmamız faydalı olacaktır. Twitter, çok kısa bir sürede Türkiye’de pek çok kişi tarafından kullanılmaya başlayan bir sosyal ağdır. Son dönemlerde Twitter kullanıcılarının da artmasıyla beraber yepyeni bir kavram da hayatımıza giriş yapmıştır.


"Twitter'da nasıl TREND TOPİC olunur ?" adlı makalemizi okumak için tıklayınız: https://goo.gl/mjcsvm

Post has attachment
Şantaj suçu ve cezası konusunda belirtmemiz gereken en önemli nokta bu suçun tehdit suçundan ayrı bir suç olmasıyla ilgilidir. Esas itibariyle şantaj suçu, tehdit suçunun özel bir görünüş biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır diyebiliriz. İnternetten videolu şantaj suçunda, zaten zor bir durum içerisinde olan mağdurun hali tehdit konusu yapılır ya da ondan çıkar sağlanır veya maddede belirtilen hareketlerden bir başkası gerçekleştirilir.

"Şantaj suçu ve cezası" adlı makalemizi okumak için tıklayınız: https://goo.gl/VKmlMg
Photo

Post has attachment
Özellikle yazışmalar internetten tehdit ve şantaj suçunun ispatı bakımından çok önemlidir. Ne kadar çok delil mahkemeye sunulursa hem sonuca ulaşmak kolay olacak hem de suçun ispatı aşaması çabuk ilerleyecektir. Bu nedenle internet ortamında şantaj ve tehdite maruz kalanlar delil niteliği taşıyan her türlü bilgiyi muhafaza etmelidirler.
"İnternetten tehdit ve şantaj mağduru olanlar şantaja karşı ne yapmalı ?" adlı makalemizi okumak için tıklayınız: https://goo.gl/fgbcw1
Wait while more posts are being loaded