Profile cover photo
Profile photo
PCMOD.PL
9 followers -
Mini-komputery, Sprzęt, Systemy Operacyjne, Nowinki Technologiczne
Mini-komputery, Sprzęt, Systemy Operacyjne, Nowinki Technologiczne

9 followers
About
Posts

Post has attachment
Studio Jujubee przygotowało krótki wywiad z Dyrektorem Kreatywnym projektu Realpolitiks – Igorem Zielińskim. Od czasu premiery, osadzona we współczesnych czasach przystępna strategia czasu rzeczywistego zdobyła ogromną popularność. Tytuł został wyróżniony na stronie głównej platformy Steam, pojawił się również na pierwszych stronach rankingu Globalnych Bestsellerów. Koszt produkcji zwrócił się w zaledwie kilka dni od premiery.
Add a comment...

Post has attachment
Na odbywających się w Katowicach finałach Intel Extreme Masters 2017, w strefie EXPO Goodram pokazał nową serię pamięci DDR4 – Iridium. W jej skład wchodzą pamięci przeznaczone dla zwykłych użytkowników (Iridium) oraz tych bardziej wymagających (Iridium Pro). Nowe moduły mają pojawić się w sprzedaży już w marcu. Cena na razie nie jest znana. Według nieoficjalnych danych moduły mogą być ok. 20% droższe od zwykłych pamięci tej firmy.
Add a comment...

Post has attachment
Nie tak dawno sieć obiegła informacja o podkręceniu procesora Ryzen 7 1800X do wartości 5,2 GHz. Ustanowiono wtedy też rekord w wyniku Cinebench R15. Niecały tydzień później overclocker Der8auer ustanawia nowy rekord prędkości tego procesora na poziomie 5,802.93 MHz. Do schłodzenia jednostki użyto oczywiście ciekłego azotu.
Add a comment...

Post has attachment
Podczas konferencji Game Developer Conference 2017, firma AMD zapowiedziała karty graficzne AMD Vega. Cała prezentacja miała miejsce w czasie prezentacji: Capsaicin & Cream. Podczas niej Raja Koduri potwierdził wszystkie informacje, dotyczące nowej architektury. Nowa seria kart graficznych będzie nosiła nazewnictwo Radeon RX Vega i będzie następcą serii Radeon R9 Fury.
Add a comment...

Post has attachment
Podczas konferencji Game Developer Conference 2017 firma NVIDIA zapowiedziała GameWorks dla interfejsu DirectX 12. Oznacza to, że technologie NVIDIA Flow 1.0 i NVIDIA FleX 1.1 zostały odpowiednio dopasowane do nowego API firmy Microsoft. Rozwiązania będą wykorzystywały obliczenia asynchroniczne, co pozwoli zwiększyć dwukrotnie wydajność.
Add a comment...

Post has attachment
W związku z prezentacja i początkiem sprzedaży procesorów AMD Ryzen, Intel masowo obniżył ceny swoich procesorów. Można zakładać, że w ten sposób firma próbuje utrzymać konkurencyjne ceny względem nowych produktów AMD.
Add a comment...

Post has attachment
Niecałe 24 godziny po wejściu AMD R7 do oficjalnej sprzedaży w sieci pojawiają się pierwsze informacje dotyczące serii AMD R5. Mowa tu konkretnie o R5 1600X i R5 1500X. Cała rodzina nadchodzących układów wyceniana jest w przedziale ok. 199-299 $
Add a comment...

Post has attachment
Futuremark pokazało nowy benchmark dla wirtualnej rzeczywistości – VRMark Cyan Room. Aktualnie jest w fazie produkcyjnej i będzie wspierał interfejs DirectX 12. Nowy benchmark został usytuowany pomiędzy Orange Room i Blue Room i ma pokazać, jak używać API z mniejszym narzutem.
Add a comment...

Post has attachment
NVIDIA zaprezentowała kartę graficzną GeForce GTX 1080 Ti. Jest to obecnie najmocniejszy model na architekturze Pascal w ofercie dla klientów komputerów osobistych. Nową kartę wyposażono w 3584 rdzenie CUDA oraz 11 GB pamięci GDDR5X następnej generacji o wyjątkowej przepustowości 11 Gb/s. Jej wydajność w grach jest większa o 35% w porównaniu z kartą GeForce GTX 1080.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded