Profile cover photo
Profile photo
Zuza Ritt
398 followers -
Creator of virtual things, places, stories and no-things. Made in Bohemia, no scandal involved.
Creator of virtual things, places, stories and no-things. Made in Bohemia, no scandal involved.

398 followers
About
Posts

Post has attachment
Magické pohádkové fotky západní fronty. Infračervené fotky z Francie a Belgie, kde je stále vidět jizvy v krajině způsobené válkou.
Add a comment...

Post has attachment
Pro všechny stařečky a stařenky, kteří pamatují skupinu Lucie.
Vychází nové album EVOLUCIE. A zní to fakt dobře, i po těch 16 letech...
Add a comment...

Post has attachment
Když máte peníze... Disney vyrábí roboty, kteří nahrazují lidské kaskadéry. A vypadá to hooodně dobře.
Pro fajnšmekry a ty, kteří nějaký ten dobře vypadající pád někdy zkoušeli, tedy o tom aspoň něco málo ví: všimněte si, že v okamžiku dopadu zjevně končí "program" a robot se "vypne" a ani se nehne... Tohle se lidskému kaskadérovi nestane ani omylem:)
Add a comment...

Post has attachment
Řekněte Flickru pápá!
Pokud si nebudete platit PRO (tedy placený) účet na Flickru od 8. ledna 2019, zmizí vám všechny vaše fotky nad 1000 kousků. Tedy z mých cca 3800 fotek, uploadovaných od roku 2008, jich 2800 bude vymazáno. Mazat se bude od nejstarších.
Na Flickru už tedy po omezení počtu skupin, do kterých můžete fotky vkládat, nemá smysl nově nic uploadovat, neb vám to časem bude smazáno. A ještě časem možná úplně všechno (tato věta je můj odhad, toto nebylo nikde publikováno.)
PRO účet stojí "pouhých" 49,90 USD ročně, slovy: padesát dolarů ročně. Za tu cenu si koupíte doménu a webhosting spravovaný profesionály na celý rok hned dva a půlkrát, redakčních systémů zdarma je k mání dost.
Kdybyste chtěli poradit nebo pomoct s instalací, nebo si nechat takový web nainstalovat za peníze, tedy se zárukou a následnou údržbou, hlaste se tu nebo kdekoli na kterémkoli mém kontaktu, který máte.
Po ohlášení konce G+ jako sociální sítě v brzké budoucnosti to vypadá, že sociálně síťový svět zdarma víceméně pomalu končí. Asi protože pokud je něco úspěšné, je potřeba na tom vyrejžovat za každou cenu. Tedy i za cenu toho, že to celé zničíme. Což je IMHO přesně případ Flickru, můj odhad je tak do 12 měsíců od zavedení této nově ohlášené novinky.
Takový, už asi typický, americký přístup.
Díky možnosti nastavit mnoho různých úrovní autorských práv ke svým vlastním obrázkům je Flickr hojně využíván jak neziskovými projekty, jako je Wikipedia, tak komerčními subjekty, včetně známých vydavatelů novin po celém světě. Já osobně jsem našla svoje vlastní virtuální fotky u zcela nečekaných článků po celém internetu. Některá Creative Commons práva umožňují fotky použít kdekoli online, pokud autor odkáže na zdroj, tedy Flickr. Od příštího roku místo takové fotky v článku zbyde prázdná díra.

#flickr #goodbye #pápálálá
Flickr
Flickr
flickr.com
Add a comment...

Něco málo k úmrtí G+.
Bude to úsporné, velmi přímé a troufalé. Ale už mě chvíli znáte, tak vás to nemůže překvapit. ;)
Vlastních webů mám několik, fakt si nemyslete, že to je nějaká náhrada sociálních sítí, nebo že vás snad bude někdo číst;) K tomu, aby vás někdo čet, fakt potřebujete nějaké sdílení a roztrubování do světa. Takovému nástroji se říká, překvapivě, sociální síť:)
Vrátím se k tomu, co jsem různě psala několikrát a vždycky jsem to myslela vážně. Opravdu si my, Češi, nejkritičtější, nejpohotovější a nejschopnější si poradit v nouzi a improvizovat, nedokážeme naprogramovat vlastní platformu, která bude zároveň socsíť, a zároveň pojede každému na jeho vlastním písečku (server, hosting, něco nebo něco jiného), bude to opensource, nikdy se to nebude prodávat a zpeněžovat reklamou (leda lokálně, dle volby každého provozovatele, asi jako váš vlastní bložínek) a zároveň to opravdu bude síť (chci vidět tvůj web, tak je na mé zdi, chci automaticky ohlašovat nový blogpost, tak se to pošle všem (co mě sledují) na jejich zeď.... Něco jako je Worpdress pro weby, tak totéž pro socsítě.

My tady přece nejsme pitomí, víme, že řešení kohokoli jiného, tedy velké firmy, s mnoha penězi a spoustou levičáckých pubertálních programátorů, kteří nikdy nezažili válku ani komunismus:) povede vždycky k tomu samému - k sebedestrukci a vymýšlení píp-ovin. My staří a zkušení potřebujeme něco, co když jede, tak se do toho nedrbeme, a necháme to jet. Když to má zajímavé vlastnosti, tak je po roce nezměníme protože jsme příliš nadržení a mladí a marniví, když to začne být úspěšné, tak to neprodáme nějakým idiotským amíkům, jen proto, že mají prachy...atd. atd. atd.
Jsem ochotna přispět svým dílem, samozřejmě... Je vás tu dost, starých, zkušených, chytrých a schopných, pokud vím. Hlašte se.

Určeno nejen pro +Miroslav Ondříšek +Michal Pilař +Michal Škrbel ale celé velké široké, dlouhé a bystrozraké okolí.
Add a comment...

Post has attachment
To si takhle řídíte, kocháte se krajinou, a náhle....
Tomu poslednímu černýmu snad přálo štěstí...
Indonésie. Tsunami.
Add a comment...

Post has attachment
Good Omens, česky Dobrá znamení, napsáno Terrym Pratchetem a Neilem Gaimanem.
Teaser trailer na televizní seriál, produkováno (mimo jiné) BBC, showrunnerem je sám Gaiman. Bude uvedeno v roce 2019 nejdříve na Amazon prime (jupííí) a pak na BBC.
V hlavních rolích David Tennant a Michal Sheen.

Těším těším těším těším těšííííííím!
Add a comment...

Post has attachment
Super stand-up, řezat smíchy se budete od začátku do konce.
Vytvořeno přesně podle "Kdo mi zabrání ve smíchu říkat pravdu."

Kdyby vás zajímalo něco víc o autorovi:
http://iwrite.cz/jiri-charvat/
Add a comment...

Post has attachment
Migrantům by se mělo pomáhat!
Add a comment...

Post has attachment
No Offence, česky imho dost hloupě přeloženo jako Na straně zákona.
Krimi drama, které je taky tak nějak komedie, pokud máte rádi britsky ironický, do morku kosti řezající, místy možná až lehce nechutný, humor.
Celé situováno do "té špatné" části Manchestru, s herci, kteří jsou buď opravdoví Menšestráci a Menšestračky, nebo to aspoň umí zahrát.
Opravdové záběry opravdového města, ne jen z té "pěkné" strany, ale i z těch míst, které vám cestovní agentury vážně ukazovat nebudou.
Ve všech hlavních rolích ženy, ale není to na škodu, ani bílí pracující heterosexuální muži se nemají čeho bát, o to vůbec v seriálu nejde.
Právě začla třetí série, a imho času stráveného u téhle lahůdky litovat nebudete.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded