Profile

Cover photo
Ena Erfanews
5,318 views
AboutPostsPhotosYouTube+1's

Stream

Ena Erfanews

Shared publicly  - 
 
برگزاری “نشست‌های حکومتی علیه عرفان حلقه” و اعتراض شاگردان محمد علی طاهری

برخی از شاگردان و هواداران «محمد علی طاهری» زندانی عقیدتی محبوس در اوین، در جریان برگزاری “نشست‌های حکومتی علیه عرفان حلقه” تحت عنوان “نقد تخصصی عرفان حلقه” در فرهنگسرای امید به آنچه که “فعالیت تخریبی” خوانده‌اند اعتراض کردند.
به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، نشستی تحت عنوان «نقد تخصصی عرفان حلقه» روز شنبه ۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۵، در فرهنگسرای امید برگزار شد، که در آن «حمیدرضا مظاهری سیف» و «امین شمشیری» دو تن از مسوولان انجمن «نجات از حلقه» از تشکیلات وابسته به حکومت، حضور داشتند. جمعی از شاگردان «محمد علی طاهری» با حضور در فرهنگسرای امید نسبت به “تحریف سیستماتیک واقعیت و سیاه‌نمایی اندیشه‌های بنیان‌گذار عرفان حلقه” اعتراض کردند.
گفته شده معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون «طرح ایرادات جعلی، مصداق تهمت به مسلمانان است»، «افترا زدن به بهانه مناظره»، «تحریم شرکت در مناقشات بهداشت معنوی» و… خواستار توقف فعالیت‌های تخریبی حکومتی شدند.
گزارش شده “شاگردان و هواداران محمد علی طاهری با تجمع در مقابل درب ورودی فرهنگسرای امید اعلام کردند؛ برگزاری هرگونه جلسه نقد یک آموزه معنوی، در شرایطی که صاحب آن اندیشه به صورت فراقانونی در زندان به سر می‌برد، از سوی آنها نکوهیده و غیرقابل قبول است.”
شاهدان عینی گفته‌اند “حمیدرضا مظاهری سیف (مدیر موسسه بهداشت معنوی) به همراه یک فیلم‌بردار به میان جمعیت معترض رفته که حضور فیلم‌بردار نیز مورد اعتراض و شکایت واقع شده و سرانجام با دخالت نیروی انتظامی جمعیت متفرق شده است.”
“موسسه «بهداشت معنوی» و «انجمن نجات از حلقه» دو نهاد فرهنگی زیرمجموعه قرارگاه ثارالله هستند که از اواخر دهه هشتاد خورشیدی، نقش اصلی در تخریب عرفان حلقه و پرونده‌سازی علیه موسس آن را بازی کرده‌اند.”
«خبرنگار عرفان حلقه» گزارش داده: “اخیرا از سوی محمد علی طاهری نیز نسبت به این افراد و مدیران موسسه‌های مورد اشاره (از جمله فاطمه میرزاییان، حمیدرضا مظاهری سیف و…) با اتهام نشر اکاذیب، تهمت و افترا، طرح شکایت شده که پرونده آن در فاصله زمانی کمتر از یک ماه مختومه اعلام شده است. گفته شده قرار منع تعقیب برای اکثر این افراد که از دست‌اندرکاران پرونده‌سازی علیه محمد علی طاهری بوده‌اند، در شرایطی صادر شده که فرد متشاکی حتی به دادگاه مربوطه احضار نشده بود.”

متن کامل را در اینجا بخوانید:
https://goo.gl/BWhCp1
صفحه رسمی خبرگزاری عرفان در فیس‌بوک:
https://www.facebook.com/erfanews/
کانال رسمی خبرگزاری عرفان در تلگرام:
@erfanews
https://telegram.me/erfanews

 ·  Translate
برخی از شاگردان و هواداران «محمد علی طاهری» زندانی عقیدتی محبوس در اوین، در جریان برگزاری “نشست‌های حکومتی علیه عرفان حلقه” تحت عنوان “نقد تخصصی عرفان حلقه” در فرهنگسرای امید به آنچه که “فعالیت تخریبی” خوانده‌اند اعتراض کردند. به …
1
Add a comment...

Ena Erfanews

Shared publicly  - 
 
وخامت حال سعید شیرزاد در پی اعتصاب غذا
وب‌سایت کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران خبر داد سعید شیرزاد که از ۳۷ روز پیش اعتصاب غذا کرده روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به دلیل «افت فشار» و «درد در معده و قفسه سینه» به بهداری زندان رجایی شهر منتقل شده‎است.
این وب‌سایت به نقل از یک «منبع مطلع» نوشت که آقای شیرزاد روز سه‌شنبه ۲۱ دی به بهداری زندان اوین منتقل شده و از پذیرش سرم «امتناع» کرده است.
براساس این گزارش، مسوولان زندان نیز اعلام کرده‎اند تا زمانی که این فعال مدنی زندانی از دریافت سرم امتناع کند «نمی‎توانند او را به بیمارستان منتقل کنند.»
سعید شیرزاد روز چهارشنبه ۲۲ دی نیز «به دلیل درد در معده و قفسه سینه» به بهداری زندان رجایی شهر منتقل شده و پزشک بهداری زندان اعلام کرده‎ که این درد «به علت ترشح اسید معده ناشی از گرسنگی ایجاد شده‎است.»
سعید شیرزاد، فعال مدنی، از روز ۱۷ آذر در اعتراض به «مرگ خاموش زندانیان» و با اشاره به موارد متعددی از نقض حقوق زندانیان، با دوختن لب‌هایش اعلام اعتصاب غذا کرده است.
وی پیش از این در پاسخ به درخواست‌ها برای پایان اعتصاب غذای خود اعلام کرده بود که اعتصاب غذا را تا ۳۰ روز ادامه خواهد داد و پس از آن، بسته به شنیده ‌شدن «صدای بی‌صدایان»، آن را قطع یا تبدیل به اعتصاب غذای خشک خواهد کرد.
این فعال مدنی پس از پایان یک ماه اعلام کرد که همچنان به اعتصاب غذای تر خود ادامه خواهد داد.
علی شریعتی زندانی سیاسی نیز از ۷۳ روز پیش در اعتصاب غذا به سر می‌برد. در همین حال کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران اعلام کرد که با وجود «خطر مشکلات جدی جسمی» مسوولان قضایی هنوز به مطالبه وی مبنی بر بازنگری حکم صادر شده پاسخی نداده‌اند و از موافقت با مرخصی این فعال سیاسی برای درمان عوارض ناشی از اعتصاب غذا نیز خودداری می‌کنند.
علی شریعتی به دلیل شرکت در تجمعی مقابل مجلس در اعتراض به موضوع اسیدپاشی‌ها در اصفهان به «اقدام علیه امنیت ملی» محکوم شد و پس از بازداشت در روز دهم آبان اعلام کرد که تا حذف این اتهام از پرونده‌اش به اعتصاب غذا ادامه خواهد داد.
خانواده آقای شریعتی اعلام کرده‌اند که تقاضای آنان مرخصی استعلاجی او «تا زمان رسیدگی مجدد و دادرسی عادلانه از طریق مجاریِ قانونیِ پیش‌بینی شده» است و اگر با این تقاضا موافقت شود، این زندانی سیاسی به اعتصاب غذای خود پایان خواهد داد.
در هفته‌های گذشته نیز گزارش‌هایی از آغاز اعتصاب غذای تعداد دیگری از زندانیان از جمله نزار زکا، محمدرضا نکونام و مهدی کوخیان منتشر شده اما درباره ادامه و یا توقف اعتصاب آنان خبری منتشر نشده است.
احمدرضا جلالی نیز که پزشک و دارای اقامت سوئد است، از ۱۲ روز پیش اعتصاب غذا کرده است.
آرش صادقی نیز پیش از این در اعتراض به بازداشت همسرش، گلرخ ابراهیمی، بیش از ۷۰ روز اعتصاب غذا کرده بود که روز ۱۴ دی، خانم ابراهیمی به مرخصی آمد و آقای صادقی نیز به اعتصاب غذای خود پایان داد...
متن کامل را در اینجا بخوانید:
https://goo.gl/48YGGb
صفحه رسمی خبرگزاری عرفان در فیس‌بوک:
https://www.facebook.com/erfanews/
کانال رسمی خبرگزاری عرفان در تلگرام:
@erfanews
https://telegram.me/erfanews

 ·  Translate
وب‌سایت کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران خبر داد سعید شیرزاد که از ۳۷ روز پیش اعتصاب غذا کرده روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به دلیل «افت فشار» و «درد در معده و قفسه سینه» به بهداری زندان رجایی شهر …
1
Add a comment...

Ena Erfanews

Shared publicly  - 
 
بازداشت پگاه ضیاء از شاگردان محمد علی طاهری در فرودگاه امام

گفتگو با مریم ضیاء خواهر پگاه (معصومه) ضیاء از شاگردان محمد علی طاهری

«پگاه (معصومه) ضیاء» از شاگردان «محمد علی طاهری» در هنگام بازگشت از سفر ترکیه به ایران، از سوی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در فرودگاه بین‌المللی امام بازداشت شد.
به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، بازداشت «پگاه (معصومه) ضیاء» در روز جمعه ۱۷ دی‌ماه ۱۳۹۵ (۶ ژانویه ۲۰۱۷) در حالی صورت گرفته است که او پیش‌تر حکم یک سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق را به دلیل فعالیت در عرفان حلقه را در پرونده خود دارد.
گفته شده “دو ساعت پس از بازداشت این عضو عرفان حلقه، ماموران امنیتی به همراه او به منزلش مراجعه کرده و پس از تفتیش و بارزسی منزل، کیس کامپیوتر و مدارک شخصی وی را با خود برده‌اند.”
گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که به گفته ماموران امنیتی «پگاه (معصومه) ضیاء» را “به دلیل خروج غیرقانونی از کشور در حالی که ممنوع‌الخروج بوده” بازداشت کرده‌اند.
«مریم ضیاء» خواهر این عضو عرفان حلقه در ترکیه در گفتگو با رادیو فرهنگ گفته: «پگاه پس از چهار سال دوری برای دیدار من به ترکیه آمد. ما در ابتدای امر نگران بودیم که ایشان به خاطر حکم یک سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق که از قبل داشته‌اند، ممکن است ممنوع‌الخروج باشند؛ این احتمال را می‌دادیم. موقع خروج از ایران ممانعتی برای ایشان به وجود نیاوردند. به او هم اعلام نشد که ممنوع‌الخروج است. پس از دیدار ایشان به ایران برگشتند. در زمان بازگشت در فرودگاه ایشان را بازداشت کردند و گفته‌اند که شما ممنوع‌الخروج بودید و نباید می‌رفتید. البته این چیزی بوده که پس از پیگیری‌های مادرم و برادرم گفته‌اند. به آنها گفته بودند شما به خانه برگردید و منتظر باشید و هیچ کاری نکنید، ما به شما اطلاع می‌دهیم که وثیقه یا سندی بیاورید تا پگاه را آزاد کنیم.»
خواهر «پگاه (معصومه) ضیاء» در ادامه گفته: «پس از گذشت چند ساعتی که پگاه به همراه مامورها به خانه آورده شده بود، یک سری مدارک و کیس کامپیوتر را با خودشان بردند. اعلام کرده‌اند که این بازداشت هیچ ربطی به آن حکم قبلی ایشان ندارد و ظاهرا یک پرونده‌ی جدیدی باز شده است و حکم دستگیری ایشان هم از شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه صادر شده است.»
«مریم ضیاء» درباره نهادی که اقدام به بازداشت خواهرش کرده گفته: «با توجه به این که پرونده آقای طاهری و دوستان و پیروان ایشان تحت نظر سپاه است، و سپاه به آن رسیدگی می‌کند، من فکر می‌کنم باز این دستگیری هم توسط سپاه صورت گرفته است و مربوط به اطلاعات سپاه می‌شود.»
«مریم ضیاء» در بخش دیگری از گفتگویش با «سعید اوحدی» گفته: «دیشب ظاهرا اجازه داده‌اند که پگاه یک تماس تلفنی با منزل داشته باشد، و با دخترشان یک صحبت کوتاهی داشته‌اند. راجع به محل نگهداری ایشان اطلاعی نداریم. دخترشان از ایشان سوال کردند که ما کجا بیاییم پیگیر کارهای شما باشیم، ایشان هم خب با توجه به این که می‌دانند مادرم مریض است. سنشان بالا است و ناراحتی قلبی دارد و امکان پیگیری کردن و رفتن به دادسراها را ندارد و دختر نوجوانشان هم به تنهایی نمی‌توانند بروند، ایشان گفته‌اند که نیازی نیست پیگیری کنید شما منتظر باشید ببینیم خودشان می‌خواهند چکار کنند. درباره محل نگهداری ایشان متاسفانه حرفی نزدند. اما الان نمی‌دانیم دقیقا ایشان کجا هستند.»
«پگاه (معصومه) ضیاء» پیش‌تر در جریان تجمع شاگردان و هوادارن «عرفان حلقه» در مقابل دادگاه انقلاب بازداشت شده بود، در دادگاه انقلاب تهران در ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۳، به اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی” به تحمل “یک سال حبس تعزیری” و “۷۴ ضربه شلاق” محکوم شد.
این عضو عرفان حلقه و از شاگردان «محمد علی طاهری»، پیش از این نیز در ارتباط با بازداشت قبلی خود در سال ۱۳۸۵ به تحمل یک سال زندان تعلیقی محکوم شده بود. اتهام او “شرکت در گردهمایی مسالمت‌آمیز ۲۲ خردادماه ۱۳۸۵” بوده که “به هدف تغییر در قوانین تبعیض‌آمیز علیه زنان” برگزار شده بود.
کماکان از مکان نگهداری «پگاه (معصومه) ضیاء»، هویت بازداشت‌کنندگان و نهاد مربوطه و همچنین از اتهامات انتسابی خبری در دست نیست...

متن کامل را در اینجا بخوانید و فایل صوتی گفتگو را بشنوید:
https://goo.gl/iIG571
صفحه رسمی خبرگزاری عرفان در فیس‌بوک:
https://www.facebook.com/erfanews/
کانال رسمی خبرگزاری عرفان در تلگرام:
@erfanews
https://telegram.me/erfanews

 ·  Translate
گفتگو با مریم ضیاء خواهر پگاه (معصومه) ضیاء از شاگردان محمد علی طاهری «پگاه (معصومه) ضیاء» از شاگردان «محمد علی طاهری» در هنگام بازگشت از سفر ترکیه به ایران، از سوی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در فرودگاه بین‌المللی امام …
1
Add a comment...

Ena Erfanews

Shared publicly  - 
 
زهرا شفیعی از اعضای کمپین کوچ به اوین: با حکم دو سال حبس تعلیقی و ۷۴ ضربه شلاق آزاد شدیم

گفتگو با زهرا شفیعی از اعضای کمپین کوچ به زندان اوین پس از آزادی از زندان قرچک ورامین

«زهرا شفیعی» از شاگردان «محمد علی طاهری» و از اعضای «کمپین کوچ به زندان اوین»، ساعاتی پس از آزادی از زندان قرچک ورامین (ندامتگاه زنان شهرری) گفته: «حکمی که از دادگاه داده شد، برای ما در زندان قرائت کردند… برایمان دو سال حکم حبس تعلیقی و ۷۴ ضربه شلاق صادر شده است.»
به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، این عضو «کمپین کوچ به زندان اوین» که سه‌شنبه ۲۳ آذرماه ۱۳۹۵ (۱۳ دسامبر ۲۰۱۶)، در اقدامی اعتراضی به همراه ۳۳ نفر دیگر، خود را به زندان اوین تحویل داده بود، پس از آزادی مشروط و صدور حکم حبس تعلیقی و ۷۴ ضربه شلاق، روز سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه ۱۳۹۵ (۳ ژانویه ۲۰۱۷)، به همراه سایر اعضای این کمپین از زندان قرچک ورامین (ندامتگاه زنان شهرری) آزاد شد. او درباره حکم صادره دادگاه گفته: «در مورد حکم ما که یک حکم واقعا ناعادلانه است، نه، راضی نیستیم و قرار است اعتراضی داشته باشیم. چون بیست روز فرصت اعتراض به حکم را داریم.»
«زهرا شفیعی» درباره اعتراض به حکم دادگاه به خبرگزاری عرفان گفته: «در مورد تمام اتهاماتی که به ما زده‌اند یعنی تهمت‌هایی که تا به امروز به شاگردان محمد علی طاهری زده شده، شکایتی از دستگاه قضایی و بازپرس پرونده‌مان داریم.»
۳۴ نفر از هواداران و شاگردان «محمد علی طاهری» و همچنین عضو کمپین «کوچ به زندان اوین» که به تازگی خود را به صورت داوطلبانه به این زندان تحویل داده بودند، پس از گذشت نزدیک به سه هفته پس از بازداشت، روز سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه ۱۳۹۵ (۳ ژانویه ۲۰۱۷)، در حالی از زندان‌های فشافویه (ندامتگاه تهران بزرگ) و قرچک ورامین (ندامتگاه زنان شهر ری) آزاد شدند که یک روز پیش از آن، در دادسرای قدس تهران محاکمه شده و به اتهام “اخلال در نظم عمومی” و “اقدام علیه امنیتی ملی” به دو سال حبس تعلیقی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.
گفته شده “معرفی این تعداد از شاگردان و هوادارن محمد علی طاهری به صورت داوطلبانه و اقدامی اعتراضی بوده، و با توجه به این که این زندانیان درخواست آزادی خودشان را نپذیرفته‌اند، آنها را به اجبار از زندان آزاد کرده‌اند.”

متن کامل گفتگو را در اینجا بخوانید و فایل صوتی آن را بشنوید:
https://goo.gl/h4eiqw
گفتگو را در یوتیوب دریافت کنید:
https://goo.gl/EyUlR1
صفحه رسمی خبرگزاری عرفان در فیس‌بوک:
https://www.facebook.com/erfanews/
کانال رسمی خبرگزاری عرفان در تلگرام:
@erfanews
https://telegram.me/erfanews

 ·  Translate
گفتگو با زهرا شفیعی از اعضای کمپین کوچ به زندان اوین پس از آزادی از زندان قرچک ورامین «زهرا شفیعی» از شاگردان «محمد علی طاهری» و از اعضای «کمپین کوچ به زندان اوین»، ساعاتی پس از آزادی از …
1
Add a comment...

Ena Erfanews

Shared publicly  - 
 
آزادی “اجباری” اعضای کمپین «کوچ به زندان اوین» از قرچک و فشافویه+فیلم و عکس

۳۴ نفر از هواداران و شاگردان «محمد علی طاهری»، امروز سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه، از زندان‌های فشافویه (ندامتگاه تهران بزرگ) و قرچک ورامین (ندامتگاه زنان شهر ری) آزاد شدند. گفته شده “آزادی اعضای کمپین کوچ به زندان اوین بدون رضایت آنها و به اجبار” صورت گرفته است.
به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، این ۳۴ عضو کمپین «کوچ به زندان اوین» که به تازگی خود را به صورت داوطلبانه به این زندان تحویل داده بودند، پس از گذشت نزدیک به سه هفته پس از بازداشت، امروز سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه ۱۳۹۵ (۳ ژانویه ۲۰۱۷)، در حالی از زندان‌های فشافویه (ندامتگاه تهران بزرگ) و قرچک ورامین (ندامتگاه زنان شهر ری) آزاد شدند که روز گذشته در دادسرای قدس تهران محاکمه شدند. آنها در نهایت به اتهام “اخلال در نظم عمومی” و “اقدام علیه امنیتی ملی” به دو سال حبس تعلیقی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.
گفته شده “معرفی داوطلبانه این تعداد از شاگردان و هوادارن محمد علی طاهری به صورت داوطلبانه و اقدامی اعتراضی بوده، و با توجه به این که این زندانیان درخواست آزادی خودشان را نپذیرفته‌اند، آنها را به اجبار از زندان آزاد کرده‌اند.”
منابع نزدیک به زندانیان آزاد شده گفته‌اند: “تنها مطالبه قانونی اعضای کمپین کوچ به زندان اوین، آزادی بی قید و شرط و فوری محمد علی طاهری است. آنها باید این معلم معنوی را آزاد می‌کردند. ما دست از تلاش‌های قانونی و مسالمت‌آمیز برنخواهیم داشت.”
در ویدیوهای منتشر شده از لحظه آزادی اعضای «کمپین کوچ به زندان اوین» در مقابل زندان قرچک ورامین (ندامتگاه شهرری)، هواداران محمد علی طاهری به صورت گروهی و یک صدا گفته‌اند: «ما همه محمد علی طاهری هستیم. ما خواهان آزادی استاد محمد علی طاهری هستیم. یا او را آزاد کنید یا ما باز هم به زندان برخواهیم گشت. یا مرگ یا آزادی.»
الهه یاسی، سارا کاوندی، ناهید ربانی، آمنه حکمت مرام، امیرحسین میرخلیلی، علیرضا رشوند، محمد آباریان، محسن باقری، بهار منصوری، حمید محمدی پور، علی عبدالمالکی، بهاره رادکیان پور، مینا امیرمعزی، وفا (مهزاد) خسروانی، زهرا سادات ابراهیمی، رضا غنی، رویا ارباب، زهرا شفیعی، نویده الماسیان، فرناز علیزاده، ملیکا کاوندی، امیر نصری، اکرم درویشی، احسان حدادی، ابراهیم سلامت، مژده درخشان، بهارک آذرنیا، رها داودیان، فاطمه حسین علی آبادی، رقیه کرمی، احترام هداوند، سعیده گودرزی، مرضیه درودیان و جعفر نجفی خسروشاهی از جمله ۳۴ شاگرد و هوادار محمد علی طاهری هستند که در قالب کمپین «کوچ به زندان اوین» از ۲۳ آذرماه سال جاری و در سه نوبت خود را به صورت داوطلبانه به زندان تحویل دادند.
۴۱ نفر از حامیان «محمد علی طاهری» در قالب سه گروه ۳۲، ۵ و ۴ نفره به ترتیب در روزهای ۲۳، ۲۵ و ۲۷ آذرماه ۱۳۹۵، در قالب کمپینی تحت عنوان «کوچ به زندان اوین» و با شعارهای «یا مرگ یا آزادی» و «اگر اندیشیدن جرم است پس ما هم مجرمیم» خودشان را به زندان اوین تحویل دادند یا به تعبیر خودشان “به زندان اوین کوچ کردند”. که از این تعداد در مجموع ۳۷ نفر زندانی و به زندان‌های «قرچک ورامین» (ندامتگاه شهرری) و «فشافویه» (زندان بزرگ تهران) منتقل شدند. گفتنی است سه نفر از این زندانیان پیش از برگزاری دادگاه از زندان آزاد شده بودند.
آنها اعلام کرده‌اند “در صورت ممانعت و کارشکنی دستگاه‌های قضایی و امنیتی از آزادی محمد علی طاهری دیگر بار خود را به زندان تحویل خواهند داد.”

متن کامل را در اینجا بخوانید و ویدیو و تصاویر را ببینید:
https://goo.gl/hC4GmO
صفحه رسمی خبرگزاری عرفان در فیس‌بوک:
https://www.facebook.com/erfanews/
کانال رسمی خبرگزاری عرفان در تلگرام:
@erfanews
https://telegram.me/erfanews

 ·  Translate
۳۴ نفر از هواداران و شاگردان «محمد علی طاهری»، امروز سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه، از زندان‌های فشافویه (ندامتگاه تهران بزرگ) و قرچک ورامین (ندامتگاه زنان شهر ری) آزاد شدند. گفته شده “آزادی اعضای کمپین کوچ به زندان اوین بدون رضایت …
1
Add a comment...

Ena Erfanews

Shared publicly  - 
 
خانواده طاهری: “مسوولین به قول خود پایبند باشند و محمد علی طاهری را آزاد کنند”

خانواده، هواداران و شاگردان «محمد علی طاهری» در شهر تورنتو کانادا، هفتاد و ششمین تجمع اعتراضی خود را با مطالبه آزادی این زندانی عقیدتی ترتیب دادند. آنها اعلام کرده‌اند “از مسوولین می‌خواهیم به قول خود پایبند بوده و ایشان را هرچه سریع‌تر و بدون قید و شرط آزاد کنند.”
به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، «عزت‌الملوک طاهری» و «آذردخت طاهرى» مادر و خواهر «محمد علی طاهری» به همراه جمعی از هواداران و شاگردان او، با در دست داشتن پلاکارد، سردادن شعار و قرائت بیانیه، در جریان هفتاد و ششمین تجمع اعتراضی خود در تورنتو کانادا، در پنج‌شنبه ۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۵ (۱۲ ژانویه ۲۰۱۶)، خواستار رسیدگی مسوولان به وضعیت «محمد علی طاهری» و آزادی فوری او شدند. تجمع‌کنندگان اعلام کرده‌اند مسوولان به “قول‌ها و وعده‌های خود برای آزادی این زندانی عقیدتی” عمل کرده و او را “هرچه سریع‌تر و بدون قید و شرط آزاد کنند.”
تجمع‌کنندگان ضمن “تقاضای قانونی و مدنی خودشان در رابطه با وضعیت محمد علی طاهری”، اعلام کرده‌اند: «عده‌ای به بهانه‌های امنیتی با آزادی استاد طاهری مخالفت می‌کنند و در روند عادلانه تصمیم‌گیری قوه قضاییه اختلال ایجاد می‌نمایند.»
آنها در ادامه گفته‌اند: «آزاد شدن ایشان، هیچ مشکل امنیتی به همراه نخواهد داشت…»
این در حالی است که «محمد علی طاهری» اخیرا در روز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۵ (۲ ژانویه ۲۰۱۷)، پس از گذشت ۹۷ روز از اعتصاب غذای تر و خشک، به صورت مشروط به اعتصاب غذای اعتراضی‌اش پایان داد. گفته شده “مسوولان قضایی و امنیتی وعده‌هایی جهت بهبود روند رسیدگی به پرونده قضایی، به این زندانی عقیدتی داده‌اند.”
اعتراض‌های عمومی به تداوم حبس این زندانی عقیدتی در حالی ادامه دارد که وضعیت قضایی پرونده این زندانی عقیدتی “با نفوذ ضابطین قضایی و دستگاه‌های امنیتی” تحت تاثیر قرار گرفته است...

ویدیوی تجمع و متن کامل بیانیه خانواده، هواداران و شاگردان «محمد علی طاهری» را در اینجا ببینید و بخوانید:
https://goo.gl/mWCSd3
ویدیو تجمع را در یوتیوب دریافت کنید:
https://goo.gl/HBrggn
صفحه رسمی خبرگزاری عرفان در فیس‌بوک:
https://www.facebook.com/erfanews/
کانال رسمی خبرگزاری عرفان در تلگرام:
@erfanews
https://telegram.me/erfanews

 ·  Translate
خانواده، هواداران و شاگردان «محمد علی طاهری» در شهر تورنتو کانادا، هفتاد و ششمین تجمع اعتراضی خود را با مطالبه آزادی این زندانی عقیدتی ترتیب دادند. آنها اعلام کرده‌اند “از مسوولین می‌خواهیم به قول خود پایبند بوده و ایشان …
1
Add a comment...

Ena Erfanews

Shared publicly  - 
 
نگاهی به دیوارنگاری‌های اعتراضی در ایران؛ محمد علی طاهری بخشی از حافظه شهری

دیوارنگاری‌ها و نوشتن‌های اعتراضی مداوم روی دیوار شهرهای ایران، این روزها بیش از هر زمان دیگری نام و تصاویر زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران را شامل می‌شود. اکنون نام «محمد علی طاهری» تبدیل به بخشی از حافظه شهرهای ایران شده است.
به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، به دنبال اعتصاب غذای گروهی از زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان‌های ایران، و اعتراض‌های مردمی و هشدار سازمان‌های دیدبان و گزارشگر بین‌المللی مدافع حقوق بشر درباره وضعیت بحرانی زندانیان در ایران، دیوارنگاری‌های اعتراضی در حمایت از برخی از این زندانیان، دیوارهای سراسر شهرهای ایران را فراگرفته است.
یکی از زندانیانی که هوادارانش برای ما‌ه‌های طولانی، اقدام به نوشتن شعار با محتوای اعتراضی و با مطالبه آزادی او شده‌اند، «محمد علی طاهری» است. این روزها در بیش‌تر معابر و گذرگاه‌های شهری می‌توان تصویر و نام او را به وفور دید.
حالا دیگر صدای اعتراض مردم آن قدر بالا گرفته که نام و تصویر سایر زندانیان سیاسی و عقیدتی دیگر نیز همچون «آرش صادقی»، «علی شریعتی» و «سعید شیرزاد» به صورت علنی از کوچه و خیابان تا صحن مجلس هم دیده و شنیده می‌شود.
عامه مردم این روزها دیوارنویسی‌هایی را می‌بینند که پیش‌تر در طول حیات جمهوری اسلامی امر ممنوعه بوده مگر این که شعارهای انقلابی و یا حتی بی‌ربط به وضع و حال سیاسی شهروندان بوده باشد. حکومت اسلامی همچنان زندانیان سیاسی را شکنجه می‌دهد و هواداران آنها را سرکوب می‌کند و آنها را خطرهای امنیتی می‌خواند. با این وجود کماکان شهروندانی هستند که مسوولانه مشغول دیوارنگاری‌های اعتراضی و روشنگرانه بر تن شهرهای ایران هستند.
تصاویر دیوارنویسی در حمایت از «محمد علی طاهری» در خیابان‌های آزادی، ملاصدرا و رضا در شهر مشهد در روز جمعه ۲۴ دی‌ماه ۱۳۹۵، در پی آمده است...

متن کامل را در اینجا بخوانید:
https://goo.gl/DFZ15X
صفحه رسمی خبرگزاری عرفان در فیس‌بوک:
https://www.facebook.com/erfanews/
کانال رسمی خبرگزاری عرفان در تلگرام:
@erfanews
https://telegram.me/erfanews

 ·  Translate
دیوارنگاری‌ها و نوشتن‌های اعتراضی مداوم روی دیوار شهرهای ایران، این روزها بیش از هر زمان دیگری نام و تصاویر زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران را شامل می‌شود. اکنون نام «محمد علی طاهری» تبدیل به بخشی از حافظه شهرهای …
1
Add a comment...

Ena Erfanews

Shared publicly  - 
 
صدور قرار بازداشت یک ماهه برای پگاه ضیاء از شاگردان محمد علی طاهری

به دنبال بازداشت «پگاه (معصومه) ضیاء» در روز ۱۷ دی‌ماه، “دادسرای فرهنگ و رسانه” به خانواده او گفته‌اند: «پگاه در زندان اوین می‌باشد و قرار بازداشت یک ماهه برایش صادر شده است.»
به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، «مریم ضیاء» خواهر این شاگرد بازداشت شده محمد علی طاهری، امروز یک‌شنبه ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۵ (۸ ژانویه ۲۰۱۷) در این باره در صفحه فیس‌بوکی‌اش نوشته: «مادرم امروز به دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه کرده به او گفته‌اند که پگاه در زندان اوین می‌باشد و قرار بازداشت یک ماهه برایش صادر شده است. پگاه بر روی این قرار بازداشت اعتراض زده که هنوز جواب این اعتراض را نداده‌اند.»
«مریم ضیاء» همچنین در خصوص دلایل بازداشت و اتهام‌های انتسابی به خواهرش نوشته: «بازپرس پرونده به مادرم تاکید کرده که در هر صورت برایش سریع‌تر یک وکیل بگیرید. و در جواب مادرم که پرسیده آخر برای چه بازداشت شده و اتهامش چیست گفته‌اند که به خودش گفته‌ایم و نیازی نیست شما بدانید.»
«پگاه (معصومه) ضیاء» از شاگردان «محمد علی طاهری» روز جمعه ۱۷ دی‌ماه ۱۳۹۵ (۶ ژانویه ۲۰۱۷)، در هنگام بازگشت از سفر ترکیه به ایران، از سوی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در فرودگاه بین‌المللی امام بازداشت شد.
بازداشت «پگاه (معصومه) ضیاء» در حالی صورت گرفته که او پیش‌تر در جریان تجمع شاگردان و هوادارن «عرفان حلقه» در مقابل دادگاه انقلاب بازداشت شد، و در دادگاه انقلاب تهران در ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۳، به اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی” به تحمل “یک سال حبس تعزیری” و “۷۴ ضربه شلاق” محکوم شده بود.
این عضو عرفان حلقه و از شاگردان «محمد علی طاهری»، پیش از این نیز در ارتباط با بازداشت قبلی خود در سال ۱۳۸۵ به تحمل یک سال زندان تعلیقی محکوم شده بود. اتهام او “شرکت در گردهمایی مسالمت‌آمیز ۲۲ خردادماه ۱۳۸۵” بوده که “به هدف تغییر در قوانین تبعیض‌آمیز علیه زنان” برگزار شده بود...

متن کامل را در اینجا بخوانید:
https://goo.gl/PKCOuH
صفحه رسمی خبرگزاری عرفان در فیس‌بوک:
https://www.facebook.com/erfanews/
کانال رسمی خبرگزاری عرفان در تلگرام:
@erfanews
https://telegram.me/erfanews

 ·  Translate
به دنبال بازداشت «پگاه (معصومه) ضیاء» در روز ۱۷ دی‌ماه، “دادسرای فرهنگ و رسانه” به خانواده او گفته‌اند: «پگاه در زندان اوین می‌باشد و قرار بازداشت یک ماهه برایش صادر شده است.» به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، «مریم ضیاء» …
1
Add a comment...

Ena Erfanews

Shared publicly  - 
 
متن دفاعیات دادگاه محمد علی طاهری در سیزدهم آذرماه نودوپنج+سند

متن دفاعیات دادگاه «محمد علی طاهری» زندانی عقیدتی در سیزدهم آذرماه ۱۳۹۵، در هفت برگ جهت انتشار عمومی در اختیار خبرگزاری عرفان (اِنا) قرار گرفته است. این زندانی عقیدتی از «ماشاءالله احمدزاده» رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب خواستار مختومه شدن پرونده و آزادی‌اش از زندان شده است.
«محمد علی طاهری» در این دفاعیه با برشمردن موارد قانونی نقض شده در جریان بررسی پرونده قضایی‌اش از سوی کارشناسان پرونده (بازجوها) از قاضی «احمدزاده» خواستار قضاوت عادلانه و تبرئه او از اتهامات انتسابی شده است. او در قسمتی از این دفاعیه نوشته: «از شروع دستگیری و آغاز پرونده‌ی اینجانب (به اتهام کذب عضویت در سازمان چریک‌های فدایی در تاریخ ۲۹/۱/۸۹) و تداوم آن تاکنون، همواره روندی غیرقانونی و مغرضانه در جریان بوده است و اینجانب بی‌گناه بوده و هیچ عمل مجرمانه‌ای مرتکب نشده‌ام. لذا خواهشمند است با آزادی اینجانب موافقت فرموده تا با مختومه شدن پرونده، همه‌ی این پیچیدگی‌ها به سهولت و سادگی ختم به خیر شود.»
این زندانی عقیدتی محبوس در بند ۲ الف زندان اوین با اشاره به صدور قرار منع تعقیب برای اتهاماتش در ۱۳ تیرماه سال جاری، گفته “با گذشت بیش از شش سال و نیم تحقیق و بررسی در مورد اتهامات وارده” و “با توجه به عدم تطابق و مغایر بودن اتهام افساد فی‌ الارض انتسابی با قانون جدید و قدیم” آزادی فوری از زندان را درخواست کرده است.
اسناد پیوستی دفاعیات محمد علی طاهری، مربوط به ۱۳ آذرماه ۱۳۹۵ است، روزی که او به همراه محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافعش در دادگاه حضور پیدا کرده، اما به دلیل غیبت قاضی احمدزاده، جلسه رسیدگی مجدد برگزار نشده بود.
انتشار این دفاعیات در حالی است که «محمود علیزاده طباطبایی» وکیل مدافع «محمد علی طاهری» در تازه‌ترین گفتگویش درباره وضعیت موکلش، از حضور در جلسه دادگاه در روز شنبه ۲۰ آذرماه ۱۳۹۵ (۱۰ دسامبر ۲۰۱۶) خبر داده و گفته بود به دلیل ممانعت مسوولان زندان اوین از حضور «محمد علی طاهری»، جلسه دادگاه برگزار نشده است.
منابع نزدیک به محمد علی طاهری با تایید دست‌خط و امضای او، نسبت به واقعی بودن نامه و صحت مطالب مطرح شده با توجه به پرونده قضایی این زندانی عقیدتی گواهی داده‌اند.
«محمد علی طاهری» از ۷ مهرماه ۱۳۹۵، در اعتراض به عدم اجرای قرار منع تعقیب و ممانعت از آزادی‌اش دست به اعتصاب غذای نامحدود زده و کماکان با خانواده‌اش ملاقات حضوری و تماس تلفنی نداشته است. این شانزدهمین باری است که این زندانی عقیدتی در راستای احقاق مطالبات قانونی‌اش دست به اعتصاب غذای اعتراضی در زندان می‌زند.
متن تایپ شده دفاعیات محمد علی طاهری به همراه هفت تصویر از صفحات این دفاعیه پیوست است...

متن کامل را در اینجا بخوانید و تصاویر اسناد را ببینید:
https://goo.gl/JLFWiQ
صفحه رسمی خبرگزاری عرفان در فیس‌بوک:
https://www.facebook.com/erfanews/
کانال رسمی خبرگزاری عرفان در تلگرام:
@erfanews
https://telegram.me/erfanews

 ·  Translate
متن دفاعیات دادگاه «محمد علی طاهری» زندانی عقیدتی در سیزدهم آذرماه ۱۳۹۵، در هفت برگ جهت انتشار عمومی در اختیار خبرگزاری عرفان (اِنا) قرار گرفته است. این زندانی عقیدتی از «ماشاءالله احمدزاده» رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب خواستار مختومه …
1
Add a comment...

Ena Erfanews

Shared publicly  - 
 
تجمع اعتراضی در هنگام انتقال ۳۴ هوادار محمد علی طاهری به دادسرای قدس+فیلم و عکس

۳۴ تن از هوادارن و شاگردان محمد علی طاهری زندانی عقیدتی، که در اقدامی اعتراضی در قالب «کمپین کوچ به زندان اوین» بازداشت شده بودند، امروز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه، جهت محاکمه به دادسرای قدس منتقل شدند. در هنگام انتقال این زندانیان به دادگاه، اعضای خانواده آنها و برخی از فعالان مدنی دست به تجمع اعتراضی زدند.
به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، این ۳۴ عضو کمپین «کوچ به زندان اوین» که به تازگی خود را به صورت داوطلبانه به این زندان تحویل داده بودند، پس از گذشت نزدیک به سه هفته پس از بازداشت، دوشنبه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۵ (۲ ژانویه ۲۰۱۷)، از زندان‌های فشافویه (ندامتگاه تهران بزرگ) و قرچک ورامین (ندامتگاه زنان شهر ری)، به دادسرای قدس تهران واقع در خیابان اشرفی اصفهانی اعزام شدند.
گزارشگر خبرگزاری عرفان درباره دادگاهی هوادارن «محمد علی طاهری» گفته: «قاضی رسیدگی کننده به پرونده این ۳۴ شاگرد محمد علی طاهری، تمام تلاشش را کرد تا آنها را جهت امضای قرار کفالت یا وثیقه ۵۰ میلیون تومانی متقاعد کند؛ اما زندانیان با اعتراض به انتساب اتهام‌های غیرواقعی از امضای قرار و آزادی مشروط خودداری کردند.»
گفته شده در دادگاه جمعی اعضای «کمپین کوچ به زندان اوین»، بازپرس پرونده آنها را با اتهام‌های “اخلال در نظم عمومی” و “اقدام علیه امنیت ملی” تفهیم اتهام کرده است. زندانیان گفته‌اند “اتهامات را نمی‌پذیرند و اقدام به معرفی به زندان آنها، اقدامی اعتراضی و به صورت داوطلبانه بوده است.”
گزارش شده “در جریان رسیدگی به پرونده متهمان، برخی از زندانیان در دادگاه حاضر نشدند تا با صدور قرار کفالت، مشمول آزادی مشروط شوند.”

شاگردان محمد علی طاهری در دادگاه: تا طاهری آزاد نشود ما آزادی نمی‌خواهیم

منابع مطلع همچنین گفته‌اند “الهه یاسی خطاب به قاضی دادگاه اعلام کرده ما آزادی زورکی نمی‌خواهیم، اگر استاد ما مجرم است ما هم همان جرم را مرتکب شده‌ایم و تا زمان آزادی او در زندان می‌مانیم.”
همزمان شاهدان عینی درباره تجمع اعتراضی اعضای خانواده و برخی از فعالان مدنی در مقابل دادسرای قدس گفته‌اند “معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار اجرای قانون شدند. آنها اعلام کرده‌اند طرح اتهام اخلال در نظم عمومی در زمانی که فرد خود را به صورت داوطلبانه به زندان معرفی کرده، بی معنا است. یا محمدعلی طاهری و شاگردانش را آزاد کنید، یا ما را هم زندانی کنید.”
یکی از تجمع‌کنندگان به خبرگزاری عرفان گفته: “ماموران امنیتی با شوکر الکتریکی برخی از معترضان را تهدید کرده و جمعیت را به اجبار پراکنده کرده‌اند.”
همزمان گزارش شده “زندانیان که دست‌بند و پابند شده بودند و لباس مخصوص زندان بر تن داشتند، در هنگام بازگشت از دادگاه به زندان، شعار “ما همه طاهری هستیم “، “ما خواستار آزادی بی قید و شرط محمد علی طاهری هستیم” و “اگر اندیشیدن جرم است ما نیز مجرمیم” سر داده‌اند. زندانیان در میان تشویق تجمع‌کنندگان حاضر در مقابل ساختمان دادسرای قدس، توسط نیروهای امنیتی به زندان بازگردانده شدند.”
الهه یاسی، سارا کاوندی، ناهید ربانی، آمنه حکمت مرام، امیرحسین میرخلیلی، علیرضا رشوند، محمد آباریان، محسن باقری، بهار منصوری، حمید محمدی پور، علی عبدالمالکی، بهاره رادکیان پور، مینا امیرمعزی، وفا (مهزاد) خسروانی، زهرا سادات ابراهیمی، رضا غنی، رویا ارباب، زهرا شفیعی، نویده الماسیان، فرناز علیزاده، ملیکا کاوندی، امیر نصری، اکرم درویشی، احسان حدادی، ابراهیم سلامت، مژده درخشان، بهارک آذرنیا، رها داودیان، فاطمه حسین علی آبادی، رقیه کرمی، احترام هداوند، سعیده گودرزی، مرضیه درودیان و جعفر نجفی خسروشاهی از جمله ۳۴ شاگرد و هوادار محمد علی طاهری هستند که در قالب کمپین «کوچ به زندان اوین» از ۲۳ آذرماه سال جاری و در سه نوبت خود را به صورت داوطلبانه به زندان تحویل داده‌اند و هم‌اکنون نیز در زندان‌های فشافویه (ندامتگاه تهران بزرگ) و قرچک ورامین (ندامتگاه زنان شهر ری) نگهداری می‌شوند.
متن کامل را در اینجا بخوانید و ویدیو و تصاویر را ببینید:
https://goo.gl/9jkuBe
ویدیو را در یوتیوب دریافت کنید:
https://goo.gl/RfXkAa
صفحه رسمی خبرگزاری عرفان در فیس‌بوک:
https://www.facebook.com/erfanews/
کانال رسمی خبرگزاری عرفان در تلگرام:
@erfanews
https://telegram.me/erfanews


 ·  Translate
۳۴ تن از هوادارن و شاگردان محمد علی طاهری زندانی عقیدتی، که در اقدامی اعتراضی در قالب «کمپین کوچ به زندان اوین» بازداشت شده بودند، امروز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه، جهت محاکمه به دادسرای قدس منتقل شدند. در هنگام انتقال …
1
Add a comment...
Story
Tagline
خبرگزارى عرفان (ENA) سعى دارد با انتشار اخبار مربوط به حقوق بشر، بالاخص اخبار و تحلیل های موثق مرتبط با مجموعه عرفان حلقه، صدایی روشنگر باشد
Basic Information
Looking for
Networking
Other names
خبرگزاری عرفان (اِنا)
Ena Erfanews's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.