Profile cover photo
Profile photo
payegan
17 followers -
سیستم تجارت الکترونیک پایگان
سیستم تجارت الکترونیک پایگان

17 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
مالک بزرگترین انبار جهان، رقیب خود را برای بدست آوردن مشتریان تجارت الکترونیک خریداری می‌کند

تقاضا برای فضای #انبار به ویژه در شهرهای بزرگ و در اطراف آن بسیار زیاد است، جایی که #خرید_آنلاین در سریع‌ترین سطح قرار دارد.

برای شرکت Prologis بزرگترین مالک انبار در جهان، بزرگترین چالش برای رشد، بدست آوردن بازارهای مهم برای مشتریان تجارت الکترونیک است. این شرکت راه‌حل خود را در خرید رقیب نزدیک خود می‌داند. در همین راستا، شرکت Prologis قرار است بخشی از سهام شرکت رقیب خود یعنی DCT را با مبلغ 8.4 میلیارد دلار خریداری کند. اتحادیه سرمایه‌گذاری املاک (REIT) که سهامدار بزرگ Prologis است، موافقت خود را با خرید بخشی از شرکت DCT اعلام کرده است.

با اینکه میزان خرید از سایت #آمازون خرده‌فروش برتر سال 2018_ و دیگر خرده‌فروشی‌های اینترنتی، کمتر از 10% فروش در ایالات متحده است، با این حال این حوزه از تجارت، تاثیر بسیار زیادی روی تنظیم مجدد زنجیره‌های تأمین گذاشته است. تقاضا به ویژه در شهرهای بزرگ و در اطراف آن زیاد است، جایی که خرید آنلاین در سریع‌ترین سطح قرار دارد. بنابراین مالک بزرگترین خدمات #انبارداری ، برای پیشی گرفتن از رقبا تصمیم گرفته فضاهایی را خریداری ‌کند که در نزدیکی شهرهای مهم و پرجمعیت ایالات متحده است.

به همین منظور،6.6 میلیون مترمربع از املاک و مستغلات اتحادیه سرمایه‌گذاری املاک مستقر در سانفرانسیسکو قرار است به Prologis بپیوندد. با این کار این شرکت انبارداری، حضور خود را در خود سانفرانسیسکو و همچنین در بازارهای درحال رشد مثل جنوب کالیفرنیا، سیاتل، فلوریدا، نیویورک و نیوجرسی گسترش می‌دهد. به گفته صاحبان کسب‌وکار، این شهرها مناطقی هستند که بیشترین تقاضا برای فضای انبار و خدمات لجستیک را بخصوص در تجارت الکترونیک دارند.

حمید مقدم، مدیرعامل ایرانی شرکت Prologis، از هماهنگی %100 ای بازارهای خود با بازارهای DCT خبر می‌دهد. و انبارهای خریداری شده از DCT را نسخه‌ی کوچکتری از شرکت Prologis می‌داند که روی کسب‌وکارهای منطقه ایالات متحده تمرکز خواهد کرد.

مزایای استفاده از انبارهای اجاره‌ای در تجارت الکترونیک

از نظر تحلیلگران، به دست آوردن زمین برای فضای انبار مخصوصاً در نزدیکی بازارهایی با تقاضای زیاد بسیار سخت است. چون تعداد انبارها در این مناطق کم بوده و هزینه پرداختی برای اجاره‌ی زمین نیز بسیار بالاست. در این شرایط شرکت Prologis با بدست آوردن بخشی از انبارهای DCT به دو منطقه کلیدی، یعنی جنوب کالیفرنیا و شمال نیوجرسی، که بازار اجاره انبار نیز در آنها بالاست دسترسی پیدا می‌کند.

از طرفی بخش بزرگی از مشتریان شرکت‌های انبارداری، تنها فقط عمده‌فروشان نیستند. بلکه با رشد تجارت الکترونیک، امروزه بخش بزرگی از مشتریان آن‌ها خرده‌فروشان و بالاخص خرده‌فروشان اینترنتی هستند که نیازمند حمل‌ونقل مستقیم به مصرف‌کننده نهایی هستند. در اینصورت باید اجناسشان در نزدیکی مناطقی باشد که محل زندگی مشتری‌هاست. چرا که کارایی زنجیره تامین تجارت الکترونیک، نیازمند موقعیت مکانی مناسب با عملکرد خوب است. همچنین بخاطر کمبود این فضاها در مناطق شهری، استفاده از فضاهای اجاره‌ای مقرون بصرفه بوده و در مواردی لازمه‌ی تجارت الکترونیک شده است.

همکاری این دو شرکت نیز در راستای کمک به بهبود تجارت الکترونیک مشتریان خرده‌فروش خود خواهد بود. در عین حال که به رقابت خود به عنوان دو شرکت بزرگ ارائه‌دهنده خدمات انبارداری و اجاره فضای انبار ادامه می‌دهند.

پیدایش ایده انبار اجاره ای

ایده انبار اجاره‌ای در ابتدا توسط شرکت فلِکس (Felex) اجرا شد. مدیر این شرکت وقتی یکی از دوستانش با مشکل فضای انبار مواجه شده بود و نیاز به انبار موقت داشت این ایده به ذهنش خطور کرد. این ایده که آیا می‌توان فضاهای انبار یدکی را برای چند ماه در نظر گرفت به طوری که فروشگاه ها بتوانند از آن ها برای هر چند مدت که مایل بودند استفاده کنند.

زمانی که سرمایه‌گذاران متوجه شدند که شرکت‌های فعال در حوزه‌ی تجارت الکترونیک در مورد پیدا کردن فضای انبار مناسب، با مشکل رو به‌رو هستند، سرمایه‌گذاری‌های خود را بر روی این موضوع انجام دادند. یکی از این سرمایه‌گذاران، Redpoint Ventures بود که معتقد بود استارتاپ‌ها، نمی‌توانند به درستی پیش‌بینی کنند که در یک یا دو سال آینده، چه وضعیتی را خواهند داشت و نیاز آن‌ها به فضای انبار چقدر خواهد بود؛ پیدایش انبارهایی بر مبنای تقاضا (On-demand warehouse) و فضای لازم برای انجام اقدامات مربوط به سفارشات مشتریان (از جمله بسته‌بندی) بر مبنای تقاضا، تغییردهنده‌ی این بازی بود.

در واقع اجاره‌ی فضای انبار به فروشندگان مختلف اجازه می‌دهد تا از انبارهای موقت، طبق فضای انباری که در حال حاضر نیاز دارند، استفاده کنند و در واقع، رابطی بین مالکان انبارها و فروشندگانی است که قصد اجاره‌ی این انبارها را دارند، می‌باشد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
اهمیت مدیریت سفارشات در تجارت الکترونیک - بخش اول

کسب وکارهای تجارت الکترونیک با ورود و گسترش خود، نه تنها باعث تغییر عادات خرید مردم شده‌اند، بلکه در روش کار خرده‌فروشی‌ها و عملیات لجستیک نیز تحولات چشمگیری به وجود آورده‌اند.

روبرو شدن با موقعیت‌های متفاوت در هر یک از مراحل تجارت الکترونیک باعث شده تا این تحولات رخ دهد. از این موقعیت‌های جدید می توان به الگوهای نامنظم و چندگانه سفارشات دریافتی، محدودیت زمان برای تحقق سفارشات مشتری، تعیین زمان قطعی ارسال از طرف خرده‌فروشان و نوع بسته‌بندی و گزینه‌های مختلف پرداخت اشاره کرد. همه این عوامل باعث شده تا شرکت‌ها و فروشندگان تجارت الکترونیک به یک سیستم #لجستیک موثر و کارآمد نیازمند شوند.

فرآیند تحویل سفارشات در تجارت الکترونیک

تحویل سفارش در تجارت الکترونیک شامل فرآیند کلی از ثبت سفارش توسط مشتری تا ارسال و #تحویل_کالا ی سفارش داده شده می‌باشد. البته این تعریف شاید کمی ساده باشد. اما هر یک از مراحل در این فرآیند با پیچیده‌گی‌هایی همراه است که کل فرآیند را در موقعیت‌های مختلف، پیچیده می‌کند. اجرای درست هر یک از این گام‌ها نقش موثری در تحویل به‌موقع سفارش دارد. تحویل به موقع سفارش هم یعنی رضایتمندی مشتری! رضایتمندی مشتری باعث پیشی گرفتن از رقبا خواهد شد و این یعنی افزایش سودآوری شرکت‌ها! این زنجیره‌ی به هم پیوسته هرکدام نقش موثری در عملکرد کلی فروشگاه اینترنتی خواهد داشت. پس موضوع مدیریت سفارشات در بازار داغ این روزهای تجارت الکترونیک اهمیت زیادی دارد.

شمای کلی فرآیند ثبت سفارش تا تحویل را در عکس زیر می‌بینید.

این مراحل را بصورت زیر می‌توان بیان کرد:

1- دریافت سفارش ثبت شده (Receiving)
2- برداشت سفارش از انبار (picking)
3- #بسته_بندی و برچسب فاکتور (Packing)
4- پکیج کردن (Packaging)
5-ارسال کالا (Delivery)
6- پیگیری و پشتیبانی (Supporting)


اما این مراحل در سیستم‌های لجستیکی به چه صورت انجام می‌شود؟ در هر مرحله چه عملیاتی صورت می‌گیرد؟ درستی کار در هر گام به چه عواملی بستگی دارد؟ همه این موارد از سوالاتی است که ممکن است برای ما پیش آید.

همانطور که گفتیم،اداره کردن سفارشات در #تجارت_الکترونیک بسیار مهم است. بخش بزرگی از این مدیریت سفارشات را شرکت‌های لجستیکی انجام می‌دهند. برای این شرکت‌های لجستیکی، فرآیند مدیریت سفارشات در عین سادگی ممکن است بسیار پیچیده باشد. باید ببینیم این شرکت‌ها چگونه سفارشات فروشگاه‌های مختلف را تا لحظه تحویل مدیریت می‌کنند.

در مطلب هفته آینده، با تشریح هر مرحله از تحویل سفارش، به این سوالات پاسخ خواهیم داد. همچنین باید ببینیم شرکت‌های لجستیکی و #سیستم_های_ارسال بر حسب نیاز تجارت الکترونیک، چه تغییراتی را در سیستم خود اعمال کرده‌اند.
http://payegan.ir/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
ترامپ بار دیگر با انتقاد از سرویس پستی امریکا، نارضایتی خود از آمازون را نشان داد

رئیس جمهور دونالد #ترامپ دستور داده است که کارگروهی برای بررسی شیوه‌های کسب وکار در شرکت پست ایالات متحده (شرکت USPS ) ایجاد شود. حرکتی که می‌تواند بر یکی از اهداف ترامپ یعنی شرکت آمازون تاثیر بگذارد.

در دهه گذشته سرویس پست دولتی امریکا بیش از 65 میلیارد دلار ضرر کرده است. این اتفاق به مرور از زمانی روی داد که مردم امریکا طبق دستورات اجرایی، پیام‌های خود را بصورت آنلاین ارسال کردند. با توجه به این کاهش شدید در سودآوری شرکت، USPS به این واقعیت پی برده است که آینده او متکی به همراهی با بخش تجارت الکترونیک است. رشد روزافزون تجارت الکترونیک در دهه‌های گذشته را می‌توان دلیل این تصمیم دانست. همچنین ارائه مزیت‌های رقابتی مانند آنچه که شرکت‌های لجستیکی مثل UPS و FEDEX ارائه می‌دهند نیز راه‌حل مناسبی برای سرویس پستی امریکاست. شرکت‌هایی که هم اکنون بیش از 156 میلیون بسته را بصورت هفتگی به درب خانه مشتریان خود تحویل می‌دهند.

آمازون، غول شماره 1 خرده‌فروشی جهان در سال 2017، اکنون بزرگترین مشتری سرویس پستی USPS است. در مجله راهنمای خرده‌فروشی در سال 2012 نام حدود 90 خرده‌فروشی لیست شده بود که سرویس پست ایالات متحده را بعنوان حامل اصلی حمل و نقل خود معرفی کرده بودند. این تعداد برابر را 64 میلیارد دلار فروش آنلاین بود. چهار سال بعد 120 خرده‌فروش بودند که با مبلغ 132 میلیارد دلار در فروش، USPS را شرکت حامل خود می‌دانستند. اما در مقایسه با مشتریان #UPS و #FEDEX این تعداد خیلی کم بود. برای مقایسه بهتر، باید بگوییم که بیش از 193 خرده‌فروش مشتری UPS و 144 خرده‌فروش مشتری FEDEX هستند. البته همه خرده‌فروشان اطلاعات شرکت حامل خود را به اشتراک نمی‌گذارند.

رئیس جمهور گفته است: USPS در مسیر مالی بی‌ثباتی قرار دارد. و برای جلوگیری از ضرر مالی سرمایه‌گذاران باید این شرکت را بازسازی و احیا کنیم. کارگروه ایجاد شده در این زمینه برای بازبینی هزینه‌های پستی، سیاست‌های داخلی شرکت و هزینه‌های نیروی کار USPS شروع به کار خواهند کرد.

دلایل شکست سرویس پستی امریکا چه بوده است؟

ترامپ در یک سری از پیام‌های توئیتر خود، آمازون را مقصر اصلی این داستان معرفی کرده است. حملات مداوم Trump به یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا، باعث کاهش ارزش سهام آمازون شده و سوالاتی در مورد دخالت دولت در بخش خصوصی مطرح کرده است.

ترامپ ادعا می‌کند که آمازون هزینه‌های زیادی را برای سرویس پستی ایالات متحده به بار می‌آورد. به گونه‌ای که این شرکت چندین مشتری خرده‌فروش خود را از دست داده است. این شرکت مدعی است که به طور متوسط برای تحویل هر بسته آمازون 1.5 دلار از دست می‌دهد. به همین خاطر، ترامپ کسانی را که فکر می‌کنند سرویس پست دولتی امریکا از کار با آمازون درآمد بالایی کسب می‌کند را احمق خطاب کرده است!

بنظر می‌رسد دلایل این ضرر مالی را می توان در :

- عدم بهینه‌سازی عملیات برای کاهش هزینه‌ها
- اعتماد بیشتر مردم به شرکت‌های خصوصی ارسال کالا یا همان شرکت‌های لجستیکی
- بهتر بودن خدمات ارائه شده در شرکت‌های طرف سوم و جذب بیشتر خرده‌فروشی‌ها، دانست.

آمازون این ادعاها را رد می‌کند!

جف بزوس، بنیانگذار آمازون که همزمان صاحب روزنامه واشنگتن پست نیز هست، به شدت مدیریت ترامپ را پوشش می‌دهد.

در این روزنامه جف بزوس اعلام کرده که طی قرارداد 5 ساله‌ای که با شرکت پست USPS برای ارسال بسته‌ها در روزهای یکشنبه داشته است، هر دو طرف معامله در این همکاری تجاری موفق بوده‌اند. هرچند شرایط این قرارداد محرمانه بوده است.

پست ایالات متحده می‌گوید از معامله با #آمازون پول دریافت می‌کند اما این پول کمتر از میزان هزینه حمل‌ونقل است و قانونا این کار ممنوع است. سخنگوی سرویس با اشاره به اینکه همه کاربران از مزایای پست بهره می‌برند گفت سرویس #پست، درآمد ناشی از تجارت الکترونیک را پشتوانه ضروری برای پوشش هزینه‌های شبکه و انجام تعهدات #حمل_و_نقل جهانی خود می‌داند.

آمازون همواره از خدمات تحویل گام آخر پست استفاده می‌کند. غول #تجارت_الکترونیک جهان دارای شبکه‌ای از 35 مرکز مرتب‌سازی سفارشات در سرتاسر ایالات متحده است. در این مراکز بسته‌های پستی با کد پستی مرتب شده و تحویل اداره پست می شوند تا تحویل گام آخر را این شرکت انجام دهد.

معلوم نیست که بازبینی کارگروه چه تاثیری در ساختار این شرکت بگذارد. چرا که اغلب تغییرات در ساختار کسب وکار شرکت پستی USPS، نیازمند قانون جدید است. USPS# یک سازمان مستقل است و نرخ‌های پستی آن توسط کمیسیون تعیین می‌شود.

مطالب ما را دنبال کنید
http://payegan.ir/blog/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
مراحل و نحوه دریافت نماد اعتماد الکترونیکی برای فروشگاه‌های اینترنتی

همانطور که در مطلب قبل در مورد "ای نماد" صحبت کردیم، #نماد_اعتماد_الکترونیکی به عنوان مجوزی رسمی، برای کسب‌وکارهای اینترنتی است و فروشگاه‌های اینترنتی برای قانونی کردن فعالیت‌های خود حتما باید نسبت به گرفتن آن اقدام کنند.

به دلیل اهمیت دریافت این نشان، تصمیم گرفتیم تا مراحل دریافت آن را نیز برای شما بنویسیم تا در پیچ و خم مراحل ثبت نام برای دریافت ای‌نماد، دچار مشکل نشوید.

شرایط دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

—داشتن یک #فروشگاه_اینترنتی (دریافت پول از مشتری)، سفارش‌های تلفنی موردقبول نمی‌باشند.

توجه داشته باشید امکان دریافت نماد با آی پی وجود ندارد، و ثبت دامنه برای این مورد الزامیست.

مدارک لازم

- متقاضیان حقیقی:

1) تصویر مجوز فعالیت (در صورت وجود)

2) تعهدنامه شخصیت حقیقی
- متقاضیان حقوقی (تجاری / غیر تجاری):

1) تصویر آگهی روزنامه رسمی

2) تصویر اصل اساسنامه

3) آگهی آخرین تغییرات آدرس (در صورت وجود)

4) آگهی آخرین تغییرات اسامی اعضای هیئت مدیره (در صورت وجود)

5) آگهی آخرین تغییرات موضوع فعالیت شركت (در صورت وجود)

6) تعهدنامه شخصیت حقوقی

7) تصویر پروانه/مجوز فعالیت

- متقاضیان دولتی:

1) تصویرنامه در سربرگ رسمی سازمان با امضای مقام مسئول مربوطه مبنی بر تعلق وب‌سایت به دستگاه دولتی مزبور


مراحل دریافت نماد اعتماد الکترونیک

*قبل از انجام موارد زیر، قوانین مربوط به ای‌نماد را با توجه به موضوع سایت خود مطالعه نمایید، این اطلاعات در صفحه قوانین و مقررات سایت ای‌نماد نوشته شده است.


1- برای شروع وارد وب سایت http://www.enamad.ir بشوید و روی گزینه درخواست نماد اعتماد کلیک کنید ، سپس روی گزینه ایجاد حساب کاربری کلیک کنید، #ایمیل ، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. ادامه مراحل را در تصویر زیر می‌توانید ببینید.

2- سپس به کاربری خود وارد شوید و از قسمت تکمیل اطلاعات روی گزینه تکمیل فرم اطلاعات کلیک کنید، تمام اطلاعات کاملا صحیح وارد نمایید.

3- در قسمت تکمیل اطلاعات روی گزینه بارگذاری مدارک کلیک کنید و مدارک مورد نیاز را آپلود نمایید.

4- در قسمت تکمیل اطلاعات روی گزینه احراز اطلاعات کلیک کنید، تلفن همراه، تلفن ثابت و خود را تایید کنید، در واقع به وسیله تماس تلفنی و پیام کوتاه این موارد تایید خواهد شد.

5- روی گزینه افزودن کسب و کار کلیک کنید، تمام اطلاعات را با دقت وارد کنید، لازم است یک نام کاربری و یک رمز در قسمت مشتریان فروشگاه خود ایجاد کنید و آن را در اختیار مرکز توسعه تجارت الکترونیک قرار بدهید تا آنها تست‌های لازم را روی سایت شما انجام دهند.

6- سپس روی گزینه مدیریت کسب وکار کلیک کنید و روی گزینه احراز اطلاعات کسب و کار کلیک کنید و آدرس ایمیل، تلفن ثابت و آدرس پستی خود را تایید نمایید، معمولا برای تایید آدرس هزینه ارسال بسته پستی از شما دریافت خواهد شد.

7- سپس در قسمت مدیریت کسب وکار فرم نظرسنجی را پر نمایید.

8- موارد مربوط به چک لیست را انجام بدهید. این چک لیست شامل تنظیماتی در بخش مدیریت وبسایت است.


بعد از این مراحل، باید بعد از تأیید ارزیابی درخواست، مدارک فیزیکی خود را به آدرس پستی درج شده در سایت ارسال کنید. متقاضیان باید فرم تعهدنامه همراه با کد تأیید آدرسی که برایشان ارسال می‌شود را تکمیل و امضا کنند و همچنین کپی برابر اصل مدارک درخواست شده را پست کنند.

در مطلب بعدی درمورد اینکه کارشناسان ای‌نماد چه مواردی را ارزیابی می‌کنند، و چک لیست ارائه شده توسط آنها شامل چه مواردی خواهد بود، صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
ارسال مواد غذایی، رقابت جدید سیستم‌های ارسال

مسائل مربوط به حمل و نقل سفارشات اینترنتی توسط سیستم های ارسال ، همچنان در حال گسترش است. اما از نظر کارشناسان، موضوع تحویل به موقع سفارشات برای خرده‌فروشانی که می‌خواهند در رقابت فروش آنلاین پیروز شوند، بسیار حیاتی است.

صنعت موادغذایی این روزها به موضوع موردعلاقه برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌داران تبدیل شده است. به همین خاطر هم مسئله ادغام سفارشات آنلاین خواروبارفروشی‌ها برای خرده‌ فروشان موادغذایی به اولویت اول آن‌ها تبدیل شده است. این تمایل برای ادغام فروش آنلاین و غیرآنلاین موادغذایی، بعد از خرید سال پیش آمازون افتاد! آمازون در سال 2017 فروشگاه‌های مواد غذایی Whole Foods را خریداری کرد. حالا رقابت برای جذب مشتریانی که از رفتن به فروشگاه برای خرید هرچیزی ( حتی مواد غذایی و خوراکی) صرف‌نظر کرده‌ و می‌خواهند که سفارشاتشان را درب خانه تحویل بگیرند، داغ‌تر شده است!

برخی از فعالیت‌های اخیر شامل موارد زیر بوده است:

- همکاری والمارت با #شرکت_جستیکی Postmates. Postmates از 10 آوریل شروع به عرضه‌ی مواد غذایی به مشتریان والمارت در شهر شارلوت کرده است.
http://payegan.ir/page/Service
- گسترش امکانات شرکت تحویل مواد غذایی Instacart و اضافه کرد 150 میلیون دلار به بخش تحویل
- آغاز تحویل رایگان دو ساعته آمازون محصولات
- تحویل رایگان دوساعته #آمازون برای محصولات Whole Foods در لس‌آنجلس از طریق سرویس آمازون پرایم. این سرویس برای محصولات فروشگاه Whole Foods اکنون در هفت ایستگاه مترو در دسترس است.
- آزمایش برنامه وفاداری خرده‌فروشی تارگت به نام Target Red در منطقه دالاس-فورت. در این برنامه، تارگت به مشتریان اجازه می‌دهد تا با خریدی با مبلغ $49.99 (در مقایسه با $99 معمول) به مدت یکسال از خدمات نامحدود تحویل روزانه شرکت Shipt برخوردار شوند. Shipt استارتاپ تحویل موادغذایی است که در ماه دسامبر توسط تارگت خریداری شد.

علاوه بر تخفیف در خدمات Shipt، برنامه وفاداری Target Red همچنین تحویل روزانه مواد غذایی خشک و محصولات خانگی را از طریق سرویس Target Restock ارائه میدهد. برای این خدمت مشتریان معمولا 4.99 دلار در هر تحویل هزینه می‌کردند.

همه‌ی این فعالیت‌ها، تنها بخشی از نبرد شدت گرفته بر سر سلطه بر تحویل مواد غذایی در جهان است!


اهمیت رو به رشد تحویل در آینده!

کارشناسان براین باورند که تمامی فعالیت‌های مرتبط با تحویل و دلیوری موادغذایی منطقی است. زیرا صنایع به طور فزاینده‌ای به اینترنتی شدن سوق دارد و تحویل سفارشات گرفته شده از وب، برای خرده‌فروشانی که می‌خواهند موفق شوند، ضروری است.

طبق انتظار محققان در سال 2018 اهمیت تحویل بطور قابل توجهی بیشتر خواهد شد و در این زمینه تاکید روی شرکت‌های طرف سوم مانند Instacart و Shipt - که بازیگران اصلی این موضوع هستند- افزایش می‌یابد.

طبق داده‌های خرده‌فروشی اینترنتی، #مواد_غذایی به سرعت یکی از داغ‌ترین موضوعات برای فروش آنلاین خواهد شد. در سال 2016، فروش آنلاین موادغذایی در ایالات متحده با رشد 31.5 درصدی به 22.1 میلیارد دلار رسید، که خرده‌فروشی‌های اینترنتی تخمین می‌زنند، که این میزان رشد دوبرابر مقدار رشد جهانی تجارت الکترونیک خواهد شد.

در وضعیتی که خواروبارفروشی‌ها موضوع مهمی مثل #تحویل_آنلاین را نادیده می‌گیرند، خرده‌فروشان بیشتر روی گسترش تجارت الکترونیک خود تمرکز کرده و برای تسهیل دریافت خرید آنلاین مشتریانشان تلاش می‌کنند. برای مثال والمارت در حال حاضر بیش از 1،200 مرکز برداشت سفارش داشته و قصد دارد تعداد این نقاط را برای راحتی مشتریانش تا 1000 نقطه دیگر در سال 2018 افزایش دهد.


تحلیل نهایی

بازار آنلاین مواد غذایی در سال گذشته به نقطه اوج خود رسید. زیرا مصرف کنندگان بیشتر و بیشتر خواستار تحویل مواد غذایی بودند. طبق پیش‌بینی‌ها این افزایش با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت. بنابراین خرده‌فروشان برای گسترش فروش خود و ماندن در بازار رقابت، باید به بخش تجارت الکترونیک و مسئله تحویل توجه ویژه‌ای داشته باشند.

همکاری با بنگاه های شخص ثالث و #شرکت‌های_لجستیکی به خرده‌فروشان اجازه می‌دهد تا خدمات تحویل را سریع‌تر و ارزان‌تر از آنچه که خودشان می‌توانند، به مشتری ارائه دهند. انجام این خدمات برای خود فروشندگان، امری هزینه‌بر بوده و خصوصا در مراحل اولیه‌ی کار، توجیه اقتصادی ندارد.

بنابراین نتیجه نهایی روند رشد تحویل مواد غذایی در افزایش تقاضا برای کار با این شرکت‌ها خواهد بود. بنابراین شرکت‌های تحویل در رقابتی جدای از رقابت خرده‌فروشان قرار خواهد گرفت. رقابتی که در آن کسی برنده خواهد بود که برنامه‌های بهتری برای #تحویل_سفارشات_آنلاین موادغذایی داشته و یا با تغییر نحوه‌ی خرید، سرعت خرید مردم را تسریع کند.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
کدام پیامرسان جایگزین تلگرام می شود/ مقایسه اپلیکیشن‌های داخلی و خارجی

اگرچه تلگرام محبوبترین و بدردبخورترین پیام‌رسان در بین ایرانی‌ها بوده و هست، اما بد نیست بدانید پیام‌رسان‌های دیگری هم هستند که توانایی رقابت با تلگرام را دارند و در زمان نیاز می‌توان از آنها استفاده کرد.

در حال حاضر چند وقتیست زمزمه #فیلترینگ تلگرام بر سر زبان‌ها افتاده است. هر روز یک خبر از دلیل فیلترینگ و زمان اجرای آن از مسئولین نقل قول شده و روز بعد تکذیب می‌شود! با اینکه هنوز تصمیم قطعی برای فیلتر همیشگی تلگرام اتخاذ نشده، باید بدانیم که ممکن است این اتفاق بیفتد. پس باید به فکر جایگزینی برای آن باشیم.

در همین راستا تصمیم گرفتیم برخی از #پیامرسان_های_داخلی و خارجی را به شما معرفی کنیم تا ضمن آشنایی با آن‌ها، یک گزینه مطابق با نیازهای خود انتخاب کنید.

واتس اپ/ خارجی

اگر به دنبال یک پیام رسان ساده با امکانات معمولی هستید، احتمالا واتس اپ بهترین گزینه پیش روی شماست. این پیام رسان برخلاف تلگرام هیچ امکان خاصی ندارد و تنها وظیفه آن امکان ایجاد چت های یک به یک یا گروهی است. حتی امکان ارسال فایل های صوتی از قبیل MP3 یا Wav هم در آن وجود ندارد. یکی دیگر از مشکلات واتس اپ، محدودیت در ارسال فایل های ویدیویی و تقسیم آن به چند قسمت است.

واتس اپ در تمام پلتفرم های موبایل و دسکتاپ حضور دارد و در صورت تمایل می توانید از نسخه تحت وب آن (که برای اجرا فقط به یک مرورگر احتیاج دارد) هم استفاده کنید. کلیه پیام ها و تماس های صوتی واتس اپ رمزنگاری شده هستند.


لاین/ خارجی

اپلیکیشن‌ Line یکی از معروف‌ترین پیام‌رسان‌های جهان است که در کشور ما کمتر شناخته شده. با استفاده از لاین می‌توانید با دوستان خود چت کنید یا با آنها تماس صوتی و تصویری بگیرید. بسته‌های استیکر جذاب و بازی‌های دو نفره از دیگر امکانات لاین است. در لاین می‌توانید پیام‌های مورد علاقه خود را در پوشه مجزا ذخیره کنید و در بخش تایم لاین، تصاویر و نوشته‌هایی که دوستانتان به اشتراک گذاشته‌اند را ببینید. این اپ بر روی اندروید، ویندوز فون، آیفون، ویندوز و مک نیز قابل اجراست.


ویسپی / خارجی

در این میان یکی از جایگزین‌های با کیفیت‌تر که تقریباً تمام امکانات تلگرام را نیز در خود جای داده، اپلیکیشنی است به نام ویسپی که در ابتدا توسط چینی‌ها توسعه داده شده و اتفاقا در گذشته یک بار طعم فیلترینگ را نیز در ایران چشیده است.

نوع طراحی فعالیت این پیام‌رسان به گونه‌ای است که تمام نیاز‌های یک کاربر ایرانی را در نظر گرفته است؛ ترکیبی از تلگرام، اینستاگرام و حتی فیسبوک. در ویسپی قسمتی وجود دارد به نام «Social» که حالتی مانند فید فیسبوک یا اینستاگرام را تداعی می‌کند و می‌توانید حوزه‌های مورد علاقه خود را در آن دنبال کنید، در آنها نظر دهید یا لایک‌شان کنید. در کنار این #شبکه_اجتماعی کوچک، می‌توان به رادیوی ویسپی هم به عنوان یک مورد قابل توجه دیگر اشاره کرد.

از مالکیت این اپ اطلاعات زیادی در دسترس نیست. با این حال شرکت توسعه دهنده آن در هنگ کنگ مستقر است.


سروش/ داخلی

در اپلیکیشن سروش به شما اجازه ساخت گروه، کانال و مواردی از این دست داده می‌شود. سروش امکانات بسیار زیادی دارد و از نظر تعداد کاربران ایرانی نیز در صدر محصولات ارتباطی قرار می‌گیرد. این اپلیکیشن توسط ادارات دولتی به عنوان پیامرسان رسمی معرفی شده است.

علاوه بر امکان چت فردی و گروهی، امکانات دیگری همچون تماس صوتی، ایجاد کانال‌های تعاملی، پرداخت قبض، خرید شارژ آسان و پرداخت پول را به کاربران خود می‌دهد. اپلیکیشن سروش علاوه بر اندروید، روی سیستم عامل‌های ios، ویندوز، لینوکس و MacOS نیز قابل نصب است و هر کسی با هر سیستم عاملی می‌تواند از آن استفاده کند.

البته توانایی اصلی یک برنامه زمانی مشخص می‌شود که حجم کاربران زیادی بر رویش مشغول به فعالیت شده و به نوعی بر روی سرورهایش فشار بیاید که به‌نظر می‌رسد همچون اکثر اپلیکیشن‌های ایرانی، سروش در این بخش دچار برخی از ضعف‌هاست که بایستی به مرور آن‌ها را برطرف نماید.


ایتا/ داخلی

یکی از شبیه‌ترین و یا شاید بتوانیم بگوییم کپی‌ترین اپلیکیشن موجود داخلی که توانایی بسیار زیادی برای جایگزینی با تلگرام دارد. همه افرادی که از این پیام رسان استفاده کرده‌اند، می‌دانند که ایتا به صورت ۱۰۰ درصد از تلگرام کپی شده و توسط دو شرکت ایرانی پشتیبانی می‌شود.

کاربرانی که در تلگرام دارای کانال هستند و در سامانه #وزارت_ارشاد آن را به ثبت رسانده‌اند، می‌توانند با درخواست انتقال اعضا و اطلاعات خود از #تلگرام، به صورت کامل کانال موجود در تلگرامشان را توسط #ایتا مدیریت نمایند.

داخلی بودن سرورهای ایتا نیز به همراه فضای ابری ارایه شده به کاربران نکته ایست که شاید بتواند جذابیت ایتا را برای جایگزین شدن با تلگرام بیش از پیش نماید. این پیام رسان نیز دارای نسخه ویندوز بوده و امکان دسترسی از طریق این نسخه وجود دارد.


آی گپ/ داخلی

آی‌گپ یکی از اپلیکیشن‌های است که جای خالی تلگرام را به خوبی می‌تواند پر کند. تفاوت آی‌گپ نسبت به رقبای خود ارائه سرویسی رمزنگاری شده است که امنیت اطلاعات و حریم خصوصی کاربران را حفظ می‌کند. آی‌گپ محیط بسیار خوبی دارد و امکان ایجاد کانال‌ را نیز در اختیار شما می‌گذارد. این برنامه قابلیت ارسال فایل را نیز دارد و برای استفاده از کاربرانش خود هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

پیام‌رسام آی‌گپ علاوه بر اندروید و ios، روی سیستم‌عامل‌های #ویندوز و #لینوکس نیز نصب می‏شود تا ارتباطی بدون حد و مرز را به شما ارائه دهد.
http://payegan.ir/blog/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
راه‌های مقابله با بی انگیزگی برای کار و تحصیل بعد از تعطیلات نوروز

اغلب مردم در روزهای باقیمانده از سال در تکاپو و جنب و جوش زیادی هستند تا کارهایی که باید تا سال نو و تعطیلات انجام شود را راست و ریست کنند. ولی بعد از تعطیلات حدود 20 روزه که در آن همه فعالیت‌ها متوقف شده و به استراحت پرداخته بودند، روحیه ای برای بازگشت به روزهای کاری و رفتن به سرکار یا دانشگاه و مدرسه ندارند. این بی انگیزگی در اغلب مردم ایجاد می شود و دلایل مشابهی نیز دارد.

در واقع دوری از محیط کار و استراحت طولانی در این تعطیلات باعث می‌شود نه فقط جسم، بلکه حتی ذهن شما نیز در مقابل برگشت به روزهای کاری مقاومت کند. اما رعایت برخی نکات کمک می‌کند که این کار دشوار، راحت‌تر شود. در ادامه این نکات را مطرح می‌کنیم:

1*- هدف‌هایتان را به خود یادآوری کنید!

بخشی از سردرگمی و کسالت بعد از تعطیلات نوروزی، به خاطر آن است که یا افراد هدف خاصی ندارند و یا اهداف خود را فراموش کرده‌اند. دفترچه‌ای تهیه کنید و اهداف خود را برای سال جدید در آن یادداشت کنید. مکتوب کردن باعث می‌شود اهداف‌تان به شما یادآوری شود.

2- کارهایی که باید انجام دهید را اولویت‌بندی کنید*

هدف‌ها را به ترتیب اهمیت، اولویت‌بندی کنید. سپس کارهایی که برای رسیدن به هر هدف باید انجام دهید، یادداشت کنید.

ممکن است به نظر برسد که این کار زمان‌بر و یا بی‌فایده است ولی خواهید دید که با صرف این زمان اندک برای یادداشت امور، باعث ایجاد برنامه مرتبی در ذهن‌تان می‌شوید. و برای شروع کار سردرگمی کمتری خواهید داشت.

3*- چند روز مانده به پایان تعطیلات به تدریج کارهایتان را شروع کنید*

برخی افراد، تا یک هفته بعد از اتمام تعطیلات نوروزی هم در تعطیلات به سر می‌برند! باید بدانید هر چه انجام کارتان را بیشتر به تأخیر بیندازید، کسالت و سردرگمی بیشتر می‌شود و شروع کار سخت‌تر! پس سعی کنید چند روز قبل از پایان تعطیلات، سیستم زندگی را به روال عادی نزدیک کنید.

4*- برای تعطیلات طولانی‌مدت هم برنامه داشته باشید*

برنامه‌های تعطیلات نوروزی برای برخی از افراد خلاصه می‌شود در خوردن و خوابیدن! اگر برای روزهای تعطیل برنامه مناسب و جذابی داشته باشید، هم از تعطیلات لذت بیشتری خواهید برد و هم احساس مفید بودن و عزت نفس خواهید داشت. این برنامه به معنی این نیست که حتما کاری مرتبط با شغل یا تحصیلتان انجام دهید. کارها و تفریحات لذت‌بخشی با خانواده و دوستان داشته باشید تا از احساس خوبی که ایجاد می‌شود، انرژی دریافت کنید.

و اما چند نکته قابل تامل در این زمینه


_ اول اینکه چرا انگیزه ندارید؟_

مهم ترین عاملی که باید در این باره مطرح شود، این است که اصولا چرا زندگی کاری و تحصیلی بیشتر مردم آن قدر کسل کننده و بی هدف شده است که هیچ انگیزه ای برای ادامه آن وجود ندارد؟ خصلت ذاتی انسان به گونه‌ای است که از بطالت و وقت‌کشی بیزار است چون موجب کسالت روحی و روانی او می‌شود. بنابراین اگر واقعا زندگی‌های کاری و تحصیلی افراد تا این حد خالی از معناست که برای شروع دوباره آن پس از تعطیلات نوروز انگیزه‌ای وجود ندارد، باید به فکر تغییرات اساسی افتاد.


_ تظاهری که دردسر ساز شده است!

تظاهر به دوست نداشتن مدرسه و کار، یکی از خصلت های رفتاری رایج در کشور ماست. اگر شخصی ابراز کند که برای مدرسه، دانشگاه یا کار دلش تنگ شده است و انرژی زیادی برای شروع فعالیت دارد، مورد تمسخر واقع می شود! بنابراین بیشتر افراد تظاهر به بی‌حوصلگی، سخت بودن بیدار شدن در صبح زود و ... می کنند تا با بیشتر مردم احساس همرنگی کنند. همین ابراز کسالت هرچند ساختگی، باعث شیوع آن در جو و فضای ذهنی افراد می شود زیرا کسالت یکی از مسری ترین حالات روحی است. همه ما این تجربه را که با خمیازه کشیدن فردی، بقیه هم خمیازه می کشند، تجربه کرده ایم.


و نکته آخر اینکه، اهدافتان نباید آرزو باشند!_

در برخی موارد نحوه‌ی هدف‌گذاری ما اشتباه است. هدفی که برای آن برنامه و حرکت نداشته باشیم، در واقع هدف نیست. اینها آرزوهای ما هستند! اهداف درست باید پنج ویژگی داشته باشند: مشخص باشند، قابل اندازه گیری باشند، قابل دستیابی باشند، مرتبط باشند و زمان‌بندی شده باشند. در واقع وجود اهداف مشخص اینچنینی، انگیزه کار را برای ما بیشتر خواهد کرد. پس اگر اهدافتان در حد یک آرزو نیستند، برای آنها تلاش کنید.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
گسترش حضور بخش تجارت الکترونیک DHL در معاملات جنوب چین

شرکت بزرگ لجستیکی DHL قصد دارد توانمندی‌های عملیاتی تجارت الکترونیک خود را در شهر فوجیان (Fujian) در بخش جنوب چین گسترش دهد. این تصمیم در راستای هدف بزرگ این شرکت اتخاذ شده است. DHL می‌خواهد راه‌حل‌های حمل ونقل بین‌المللی ساده و مقرون به‌صرفه‌ی خود را برای اتصال تجار چینی برای تبادل کالایشان در بیش از 220 کشور جهان گسترش دهد.

DHL eCommerce ، بخشی از گروه پیشروی Deutsche Post DHL Group یا همان DHL اعلام کرد که قصد دارد حضور خود را در جنوب چین در بخش #خدمات_لجستیک تجارت الکترونیک گسترش دهد. این گسترش در استان فوجیان خواهد بود تا پاسخگوی تقاضای روزافزون حمل و نقل در جنوب چین باشد. این شرکت مراکز توزیعی نیز در شهر شنژن و هنگ کنگ داشته که توانایی مدیریت 81 میلیون بار سالانه را دارد.

پیش‌بینی شده است که تجارت بین‌المللی تا سال 2021 به ارزش 839 میلیارد دلار برسد. انتظار می‌رود بازار چین در تجارت بین‌الملل، حدود 40 درصد از سهم بازار جهانی را از آن خود کند. این روند رو به رشد در جنوب چین بسیار قوی‌تر است. معاملات مرزی تجارت الکترونیک در استان فوجیان، به تنهایی %18.5 از تجارت بین‌المللی را در سال گذشته به خود اختصاص داد.

DHL* چه خدماتی ارائه خواهد داد؟*

DHL برای کمک به این روند در چین، آمادگی خود را اعلام کرده است. از جمله ویژگی‌هایی که این شرکت لجستیکی در ارائه خدمات دارد عبارتند از :

- ادغام ساده و آسان پلتفرم IT با موجودی در فرآیند حمل و نقل
- ارائه انواع مختلفی از راه‌حل‌ها برای حمل ونقل برای رسیدن به مشتریان در سراسر جهان
- حمل و نقل مقرون به‌صرفه برای محصولات تجارت الکترونیک که حجم بالا و قیمت پایین دارند
- ارائه خدمات ترخیص حرفه‌ای کالا

همچنین برای مدیریت آسانتر سفارشات تا فرآیند حمل و نقل، بازرگانان قادر خواهند بود مستقیما از طریق پورتال وب سرویس تجارت الکترونیک DHL به بازارهایی نظیر #آمازون، eBay ، علی بابا و Wish.com متصل شوند. در هر صورت این پلتفرم با ادغام آسان API ، باعث هماهنگی عملیات آنلاین و آفلاین لجستیک خواهد شد.

DHL eCommerce متخصص ترخیص کالا از گمرک است. این شرکت به خوبی در بخش‌های مختلف تجارت مثل B2C ،B2B2C ،M2C و غیره فعالیت می‌کند. http://payegan.ir/

مدیرعامل تجارت‌الکترونیک چین نیز اعتقاد دارد که تخصص DHL در حمل‌ونقل بین‌المللی و تحقق آن، بهمراه شبکه جهانی چین و تخصص این کشور در صنعت تجارت الکترونیک، نقش مهمی را در اتصال #خرده_فروشی چین به بازارهای آنلاین در سراسر جهان خواهد داشت. تحولاتی مانند ایجاد منطقه آزاد تجاری فوجیان و همچنین نوآوری‌هایی که در گمرک منطقه Xiamen اتفاق افتاده، همه باعث افزایش پتانسیل رشد این منطقه بوده است. این مشارکت بدون شک منجر به روند صعودی رشد تجارت الکترونیک بین‌مرزی خواهد شد.

DHL eCommerce**

DHL eCommerce بخشی از گروه شرکت‌های Deutsche Post DHL Group است که در سال 2014 به عنوان بخشی از تمرکز روزافزون گروه بر روی ارائه راهکارهای #لجستیک تجارت الکترونیک تاسیس شد. این بخش در کنار بخش‌های دیگر این شرکت مثل DHL Supply Chain، DHL Express و DHL Global Forwarding در چین، به ارائه راه‌حل‌های end-to-end به خرده‌فروشان تجارت الکترونیک می‌پردازد. این خدمات شامل #حمل_و_نقل بین المللی است که از DHL Express دریافت می‌شود؛ راه‌حل‌های تحقق سفارشات مقرون به‌صرفه از DHL eCommerce؛ راه حل های تحقق سفارشات در #زنجیره _تامین از DHL Supply Chain؛ و راه های حمل و نقل هوایی / دریایی/ جاده ای/ راه آهن از طریق DHL Global Forwarding می‌باشد.
http://payegan.ir/blog/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
دلایلی که باعث امتناع مشتریان از خرید های اینترنتی می شود

هزینه بالای ارسال برخی از فروشندگان آنلاین، سرعت پایین ارسال، عدم اعتماد به خریدهایی که مستلزم پرداخت آنلاین هستند، و موارد دیگر، از جمله دلایلی هستند که اکثر مردم را از تجربه خرید اینترنتی بازمی‌دارند.

این نتایج بدست آمده از مطالعاتی است که در ایالات‌متحده انجام شده است. این نتایج در حالی مطرح میشود که شروع تجارت اکترونیک و خرید و فروش اینترنتی در این کشور خیلی قبل تر از ایران بوده است. پس دلایل مطرح شده در اینجا شاید گوشه‌ای از موارد امتناع خریداران اینترنتی در ایران باشد!

برای درک بهتر موضوع نتایج این تحقیق را بیشتر بررسی می‌کنیم. بر این اساس بیش از نیمی از خریداران بدلیل هزینه بالای #ارسال_بسته ، خریداینترنتی انجام نمی‌دهند. همچنین نیمی از این افراد نیز بدلیل سرعت پایین تحویل و بخاطر اینکه سفارش وقتی که به آن احتیاج داشته‌اند ‌به دستشان نرسیده، سفارش خود را لغو کرده‌اند.

نزدیک به %30 از خریداران زمانی که با پیام عدم موجودی کالا مواجه شده و پیغامی مبنی بر زمان شارژ مجدد محصول دریافت نکرده‌اند، از خرید خود صرف‌نظر کرده و کالای خود را از سایت دیگری سفارش داده‌اند.

مهمترین فاکتورها برای تکمیل خرید اینترنتی از نظر مشتریان

بر اساس مطالعات صورت گرفته خریداران بهینه کردن فاکتورهای زیر را در افزایش تمایلشان به خریداینترنتی بیشتر عنوان کرده‌اند:

- راحتی خرید

اول از همه مشتری برای انجام خرید، به جاذبه بصری سایت فروشگاهی شما نیاز دارد. #گرافیک سایت و نحوه استفاده از رنگ‌ها در این موضوع نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. نکته بسیار مهم دیگر رابط کاربری سایت برای انجام خرید است. این نکته برای مشتریان جدید که تجربه اول خرید آنلاین را دارند بسیار حیاتی است. شفاف بودن فرآیندهایی که توسط خریدار باید انجام شود، طراحی ساده و قابل فهم مراحل خرید و حفظ ارتباط بین مراحل خرید و پیام‌های کوتاه و شفاف پس از پایان هر مرحله، از جمله مواردی هستند که باعث ایجاد یک تجربه لذت‌بخش #خرید_اینترنتی خواهند شد.

- ارسال رایگان

ارسال رایگان شاید یکی از جذاب‌ترین کلمات برای خریداران باشد! خریداران خدمات ارسال رایگان را معمولا یکی از بهترین خدمات فروشگاه‌های اینترنتی می‌دانند و در قبال دریافت ارسال رایگان سفارش، در صورت رضایت از کالا، برای خریدهای بعدی نیز به این فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنند. درست است که ارائه این خدمت برای فروشگاه هزینه‌بر خواهد بود ولی تجربه نشان داده که افزایش تعداد مشتریان در ازای آن، قابل توجه بوده است.

بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ و موفق، در ازای خرید بیشتر از یک مبلغ مشخص، سفارشات را رایگان ارسال می‌کنند. هر چه این قیمت پایین‌تر باشد برای مشتری کشش بیشتری دارد.

- سرعت تحویل کالا

توزیع و تحویل به موقع کالا، تنها به بحث تکمیل فرآیند خرید مربوط نیست. بلکه بخش جدایی‌ناپذیر از فرآیند تصمیم‌گیری برای خرید است. تجربه نشان داده آن دسته از فروشندگان و خرده‌فروشانی که خدمات سریع، رایگان و آسان را ارائه نمی‌دهند، در آستانه‌ی از دست دادن بازار خود هستند. چون مشتریان از خرید خود راضی نبوده و به اطرافیان خود نیز در خصوص خرید از فروشگاه اینترنتی موردنظر هشدار می‌دهند.

- امکان برگشت رایگان محصول

بیشتر خریداران اینترنتی همواره این نگرانی را دارند که درصورت رضایت نداشتن از محصول، آیا فروشگاه حاضر به قبول کالا و بازپرداخت مبلغ خواهد بود یا خیر؟! یا درصورت قبول برگشت، خودشان باید محصول را به فروشگاه عودت دهند یا نه؟! دادن خدمات امکان برگشت محصول (تا مدت زمان مشخصی بعد از خرید) و چه بسا برگشت رایگان آن از خدماتی است که فروشگاه‌های بزرگ ان را انجام می‌دهند. این خدمات باعث کسب رضایت مشتریان خواهد شد.


در آینده مسئله ارسال و تحویل کالا از اهمیت به مراتب بیشتری در تصمیم خریداران برخوردار خواهد بود. با درک این موضوع، فروشگاه‌های اینترنتی باید به دنبال راه‌حل‌های بهتری برای ارائه هرچه بهتر این خدمات به مشتریانشان باشند. با وجود افزایش رقابت در تجارت‌الکترونیک، نیاز به راه‌حل‌های خلاقانه‌تری نیز است!

برون‌سپاری عملیات اجرایی فروشگاه های اینترنتی، راه حلی منطقی

پرداختن به همه‌ی مواردی که در بالا به آن اشاره شد، برای دارندگان فروشگاه‌های اینترنتی هم مستلزم صرف هزینه زیاد است. و هم اینکه ممکن است باعث کاهش فروش شود! کاهش فروش به دلیل تمرکز روی عملیات ارسال و برگشتی‌ها و پاسخگویی به مشتریان و کاهش تمرکز روی هدف اصلی، یعنی فروش حاصل می‌شود.

یکی از راه‌حل‌های منطقی برای تمامی کسب‌وکارهای اینترنتی، همکاری با شرکت‌های لجستیکی و برونسپاری عملیات لجستیک فروشگاه خود به چنین شرکت‌هایی است. محاسبه عد و رقم هزینه‌ها نیز نشان داده که استفاده از سیستم ارسال تخصصی، به‌صرفه‌تر از انجام همه‌ی عملیات توسط خود فروشگاه خواد بود. http://payegan.ir/page/Service

یکی از این شرکت‌های لجستیکی که سابقه‌ زیادی نیز در زمینه #ارسال_سفارشات_اینترنتی در ایران دارد، شرکت لجستیکی #پایگان است که خدمات را بصورت کامل و بسیار سیستماتیک به فروشندگان اینترنتی ارائه می‌دهد.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
خرید بزرگترین داروخانه دیجیتال ایالات متحده؛ اقدام والمارت برای جنگ با آمازون!

طبق گزارشات جمعیت‌شناسی جدید ایالات‌متحده، جعیت سالمند این کشور در حال افزایش است. با توجه به افزایش جمعیت سالمند، این گروه جمعیتی یکی از گزینه‌های اصلی و جزء مشتریان هدف والمارت هستند. این تعداد از جمعیت سالمند سالهاست که باعث تاسیس بیش از 4700 داروخانه و مرکز خدماتی بهداشتی برای ارائه خدمات به این تعداد از جمعیت سالمند شده است.

والمارت برای جذب این گروه از مشتریان هدف، به دنبال نیازمندی‌های ضروری و ثابت این قشر یعنی دارو رفته است. این گروه جمعیتی معمولا به بیماری‌های بخصوصی که بین سالمندان رایج است مبتلا و مجبور به استفاده از دارو هستند. برای این افراد این موضوع که فروشگاهی با گستره‌ی پوشش کل کشور که امکان خرید انلاین نیز دارد، بتواند داروهای موردنیاز آن‌ها را تامین کرده و در درب منزل تحویل دهد، بسیار جذب‌کننده خواهد بود.

حالا والمارت در حال مذاکره برای خرید یکی از این داروخانه‌های دیجیتال به نام PillPack است. والمارت اعلام کرده است که قیمت مورد بحث کمتر از یک میلیارد دلار است و به همین دلیل درمورد نتیجه نهایی این معامله هنوز قطعیتی وجود ندارد.

شرکت PillPack می‌گوید که تنها در وب سایت خود بیش از 118 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است. از دیگر ویژگی‌های این داروخانه دیجیتال شخصی‌سازی داروها به زمان و مقدار مصرف آن‌هاست که بسیار خوشایند افراد سالمند و مشتری‌های قدیمی این شرکت است. همچنین دارای نرم‌‌افزار داروخانه‌ای مجهز به داشبورد آنلاین برای استفاده بیماران است. این نرم افزار شارژ مجدد داروها را بصورت هوشمند اطلاع می‌دهد و باعث اطمینان از حمل به موقع داروها به مصرف‌کننده خواهد شد.

شرکت PillPack در حال حاضر در 49 ایالت فعالیت می‌کند. در سال‌های اخیر مشتری‌های ثابت این شرکت به 40.000 مورد افزایش یافته است. و فروش سالانه داروی این شرکت به بیش از 100 میلیون دلار رسیده است.

اهداف والمارت از خرید شرکت داروسازی PillPack چیست؟

در مطالب قبلی این وبلاگ حتما در مورد اقدامات جدید والمارت خوانده‌اید. این شرکت در سال‌های اخیر یکی از پرکارترین شرکت‌ها در زمینه رقابت با شرکت‌های بزرگ بوده است. شاید به خاطر همین اقدامات و تلاش در بهبود خدمات بوده است که اکنون در جایگاه سوم خرده فروشی‌های برتر سال 2017 قرار گرفته است.

اقدام والمارت برای خرید PillPack هم حتما در جهت همین هدف بوده است. از اهداف والمارت برای این خرید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- مقابله با آمازون که وارد حوزه فروش دارو شده است
- تلاش برای سودآوری بیشتر به علت اینکه صنعت تولید و پخش دارو سودآور بوده است
- بدست آوردن بخش قابل‌توجهی از بازار که مربوط به جمعیت سالمندان است
- گسترش فعالیت‌ها در بخش‌های جدید برای بدست آوردن تجربه‌ای نو

البته شرکت PillPack نیز از اقدام –در صورت توافق دو طرف- سود می‌برد. شرکت PillPack با پیوستن به والمارت در واقع فرصت رشد بیشتری پیدا خواهد کرد. سرمایه‌گذاری #والمارت در این شرکت، و فروش محصولات دارویی آن از طریق فروشگاه‌های حقیقی و مجازی والمارت، باعث گسترش فروش PillPack خواهد شد. همچنین استفاده از سیستم لجستیک والمارت برای ارسال داروی مشتریان، برای PillPack مفید خواهد بود.

والمارت به دنبال اکتساب آینده برای جنگ با آمازون است!

این طور که مشخص است، والمارت کماکان در وضعیت خرید و اکتساب دارایی‌های جدید خواهد ماند. این شرکت هدف از این فعالیت‌ها را به صراحت اعلام کرده است. یکی از مدیران این شرکت گفته است سرمایه‌گذاری برای خریدهای آینده والمارت، احتمالا در محدوده 50 تا 300 میلیون دلار باشد و ممکن است از این مقدار نیز بالاتر رود. بنظر می‌رسد والمارت در تلاش است تا موجودی‌های آنلاین خود را در بخش‌های مختلف افزایش دهد تا به اختلاف قابل قبولی در برابر #آمازون برسد.

والمارت اجرای عملیات تجارت الکترونیک خود را بعد از خرید بزرگ سال 2016 خود آغاز کرده است. در این سال والمارت، Jet.com را با حدود 3 میلیارد دلار بدست آورد. بعد از آن والمارت اقدام به خرید سایر #استارتاپ‌ های آنلاین کرده است. از جمله اینکه برند تولید و #فروش_آنلاین لباس مردانه Bonobos را خریداری کرد.

یکی از مدیران والمارت هدف از خرید Jet.com را تجدیدنظر ثروتمندان هزاران ساله در شهرهای نیویورک، سانفرانسیسکو و دیگر شهرهای بزرگ اعلام کرد. شروع وضعیت خرید استارتاپ‌ها با دارایی خود نیز بخشی از این استراتژی است. والمارت اعتقاد دارد، داشتن تعدادی برند برای این استراتژی کافی نخواهد بود!

یکی دیگر از اقدامات رقابتی والمارت، قراردادن گزینه حمل ونقل رایگان در وب سایت خود بدون هیچگونه پرداخت مبلغ اضافی از طرف مشتری است. چیزی که مشتریان آمازون برای حمل و نقل رایگان با پرداخت هزینه سالانه‌ای آن را با سرویس Amazon Prime دریافت می‌کنند.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded