Profile cover photo
Profile photo
Petar Dimitrov
599 followers
599 followers
About
Petar's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has shared content
Amna Prkyj Vank Cathedral in Julfa district of Isfahan, Iran, was copied from the Church of Saint Stephanos in Julfa, Azerbaijan. The church is the church of Armenian history and was built by Shah Abbas. The Armenian word for Vank means monastery.
Photo

Post has shared content
Јово Бурне-Заев, Ахмети и Сеља да се прогласат за PERSONA NON GRATA и антидржавен елемент
Ако ние сме држава каква што се сите европски држави каде владеат сите закони и се почитуваат принципите и законите кои важат за сите граѓани, тогаш Зоран Заев, Али Ахмети и Зијадин Села би требало да се прогласат за антидржавен елемент и веднаш да се спроведат во истражните органи да им се суди за антидржавничко делување и делување во спротивност со интересите на Република Македонија.
Секаде во сите држави во кои владее правото таквите луѓе како Заев, Ахмети и Сеља одамна би биле во затвор, се надеваме дека и во Македонија ќе почнат да се почитуваат законите и интересите на државата.


Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded