Profile cover photo
Profile photo
Olcay Hoca
17 followers -
Aşk büyüsü ve vefk ile bağlama büyülerinden kendini kanıtlamış medyum
Aşk büyüsü ve vefk ile bağlama büyülerinden kendini kanıtlamış medyum

17 followers
About
Posts

Cuma gecesi, yatsıdan sonra, mezarlığın yedi yerinden, toplam olarak, bir avuç toprak alındıktan sonra üç kere «ya mevta» denip sağa, sola üflenir. Bir ırmak ya da dereden geçilir. Bu gelişi güzel küçük bir akarsu da olabilir.
Issız bir yerde, bu mezar toprağının üzerine bir kaç damla gözyaşı damlatılır. Gözyaşı dmlatılırken büyü ile bağlanmak istenen erkeğin adı söylenir. Sonra «ya seyyid», «ya kefil» diye üç sağa, üç sola bakılıp toprağa üflenir. Düğün yapılacak evin yanına gelindiğinde toprak üçe bölünür. Iki bölümü gerdek odasınm bulunduğu yönde, evlilerin başucu doğrultusunda evin iki köşesine dıştan, üçüncü bölümü de giriş kapısı önüne serpilir. Yedi kez:
Add a comment...

Post has attachment
Anadoluda mezarların baş ile ayak uçlarına dikilen özel biçimde yapılmış tahtalara başayağı de nir. Her yıl, bayramda dikilen bu başayaklarından ölünün kaç yıllık olduğu anlaşılır.
Geceleyin mezarlıktan iki başayağı çalınır. Güveyin adı okunarak, bunlar, çaprazlama birbirine bağlanır. tYzerlerine çivi ile biribirine paralel yedi çizgi çekilir. Üç «kulhuvallah» ile üç «elham» okunup sağa, sola üflenir. Yedi kez «Ha Hay» denir, üç kez de «y Settar» söylenir. Başayakları güveyin evinin altında, ahırda, samanlıkta ya da evin saçağında saklanır. Güvey gerdekten yüzü kara çıkarmış.
Add a comment...

Post has attachment
Mezarlıktan, yedi günlük ölünün başayaklarından biri çalınır. Suda yıkanır, sonra, büyü yapılacak erkeğin adı okunarak üzerine işenir. Uç kez «ya Hak» söylenir, bir «Ettehi» okunur, öne, arkaya doğru üflenir. Tahtanın üzerine üç kere «tuuu» denir. Tahta yedi kez, sol elle, baş çevresinde, daire
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded