Profile cover photo
Profile photo
Leszek Tarkowski
141 followers -
programmer and trainer
programmer and trainer

141 followers
About
Posts

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has shared content
only winning move
Science fiction często dostaje głask po głowie za szczególnie udane „przewidzenie przyszłości” Czasem słusznie, czasem to dzieło stało się inspiracją do odkrycia, więc może niezbyt słusznie, ale co i rusz fani gatunku zauważają kolejny element scenografii Star Treka na targach nowych technologii.

War Games to jeden z pierwszych filmów z gatunku thriller okołokomputerowy. Nie jest to szczególnie dobre widowisko, ale jak wiele rzeczy pierwszych i stworzonych w odpowiednim czasie, uzyskało kultową pozycję wśród różnych nerdgików.

Historia w pigułce: genialny chłopiec włamuje się do genialnego komputera, na którym to komputerze znajduję grę, która na serio jest symulacją konfliktu jądrowego. Żołnierze rzucają focha i chłopak dostaje po łapach, ale nie za mocno, bo musi przecież przed 90 minutą uratować świat. Komputer przełącza się w tryb Prawdziwa Wojna Termonuklearna i grozi światu, ale po przeliczeniu wszystkich opcji stwierdza: What a strange game, the only winning move is not to play.

Bardzo ładny komentarz nt. zimnej wojny. Wiecie co jest produktem zimnej wojny? TETRIS.

Tom Murphy napisał publikację naukową w której porusza temat machine-lerning i gier komputerowych. W skrócie: jak napisać program, który nauczy się przechodzić pierwszą planszę Mario.

Próbował też z innymi grami, między innymi wspomnianym Tetrisem. Tetris nie posiada tzw. winning-state dlatego grający algorytm… zapauzował grę uzyskując tym samym, w pewnym sensie, nieskończony czas rozgrywki.

The only winning move.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
"W tej sytuacji wysłaliśmy naszych pracowników po sześć kolejnych bułek" - prawie spadłem z krzesła, tekst dnia.

Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,16895128,Drozdzowki_z_makiem_i_narkotykami__Policja_je_konfiskuje.html#ixzz3HkamGUVh
Add a comment...

Post has attachment
Wygląda na niezły pomysł - może nawet genialny :). Ciekawe co z tego wyniknie w praktyce.

W dużym skróce - chodzi o obserwację wysokoenergetycznego kosmicznego promieniowania gamma przy pomocy kamer telefonów komórkowych.

http://crayfis.ps.uci.edu
CRAYFIS
 CRAYFIS
crayfis.ps.uci.edu
Add a comment...

Post has attachment
Ciekawie się zapowiada, będę się pogrążał w lekturze
Add a comment...

Post has attachment
Prawie tacy jak my
Add a comment...

"Już prędzej kupię licencję na WinRARa niż wydam pieniądze na polską komedię."

- pierwszy komentarz pod wywiadem z J. Machulskim na gazetapl
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Bardzo ciekawe.

"we may think deep, reflective thoughts when using a mirror to brush our teeth, but that doesn’t mean that the part of the brain that’s using the mirror to direct our toothbrush is the same part of the brain that’s contemplating the self"

http://nautil.us/issue/13/symmetry/what-do-animals-see-in-a-mirror
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded