Profile cover photo
Profile photo
Andrzej Sobczak
107 followers
107 followers
About
Andrzej's posts

Post has attachment
Jak wynika z nieoficjalnych przecieków ;) nt. wyników badań "Architektura Korporacyjna w Polsce'2016", które będą prezentowane już w najbliższy czwartek (01.12) na seminarium OSAKA zarządzanie architekturą korporacyjną w Polsce znalazło się na rozdrożu... I albo uda się mu wyjść z "getta technologicznego", albo moja prognoza (niestety) się sprawdzi.
Informacje o seminarium OSAKA i przeprowadzonych badaniach dostępne są na stronie http://osaka2016.architekturakorporacyjna.pl
Photo

Post has attachment
Co wspólnego z architekturą (korporacyjną) ma znana piosenkarka Urszula? Okazuje się, że bardzo dużo :). Przekonywać nas o tym będzie, podczas seminarium OSAKA Marlena Wilk z PZU.
Wystąpi ona z prezentacją: "Zastosowanie podejścia architektonicznego we wprowadzaniu nowego produktu na rynek".
Zapraszam już 01.12 na OSAKĘ. Szczegóły organizacyjne i rejestracja dostępne są na stronie: http://osaka2016.architekturakorporacyjna.pl/.
Photo

Post has attachment
O tym, że IT może być źródłem innowacji nie trzeba nikogo przekonywać. Pytanie tylko, jak te innowacje wdrażać, aby nie popsuć architektury IT swojej organizacji.
O tym, ale także o współpracy architektów z programistami będzie opowiadał podczas seminarium OSAKA Tomasz Kalinowski - Kierownik Działu Architektury i Standardów Oprogramowania w Generali.
Zapraszam już 01.12.2016 - szczegóły i rejestracja: http://osaka2016.architekturakorporacyjna.pl/
Photo

Post has attachment
Zarządzanie portfelem aplikacji (APM) to ostatnio temat modny (i potrzebny). Okazuje się bowiem, że polskie firmy posiadają coraz więcej aplikacji, i nie są to już aplikacje pierwszej młodości (wystarczy popatrzeć jakich systemów używają telkomy, banki czy ubezpieczyciele...
O wybranych aspektach wdrażania APM będzie opowiadał na seminarium OSAKA Bogdan Gluszkowski - Senior Enterprise Architect w Wipro IT Services Poland.
Serdecznie zapraszam do udziału w seminarium - http://osaka2016.architekturakorporacyjna.pl/
Photo

Post has attachment
Jeszcze do tej pory w niektórych branżach biznes kompletnie nie widzi roli i korzyści z zastosowania podejścia architektonicznego. O tym i nie tylko o tym opowie na seminarium OSAKA Robert Fedorowicz, Szef Zespołu Architektury IT w TVN S.A. Serdecznie zapraszamy 01.12.2016. Szczegóły i rejestracja: http://osaka2016.architekturakorporacyjna.pl/.
Photo

Post has attachment
Jednym z najbardziej drażliwych tematów w IT są pieniądze. O tym (i nie tylko o tym) będzie opowiadać Eliza Staniszkis, Chief Architect w Aviva podczas seminarium OSAKA, które odbędzie się 1-go grudnia na terenie SGH. Temat Jej wystąpienia to: Architektura jako czynnik budowania wartości firmy (business case’y, generowanie nowej sprzedaży, przestrzeń na innowacje). Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie: http://osaka2016.architekturakorporacyjna.pl/. Zapraszam :).
Photo

Post has attachment
Dariusz Ambroziak z LuxMed będzie opowiadał 1 grudnia, podczas seminarium OSAKA, o manowcach strategii architektury. Serdecznie zapraszamy: https://lnkd.in/eiEFP8k.
Photo

Post has attachment
O tym w jaki sposób architekt korporacyjny powinien porozumieć się z architektami oprogramowania i architektami systemów (oraz czy jest to w ogóle możliwe) opowie 1.12 na seminarium OSAKA'2016 Krzysztof Gwardys, nomen-omen Główny Architekt w Promity :). Zapraszam: http://osaka2016.architekturakorporacyjna.pl/
Photo

Post has attachment
Chciałbym zaprosić Państwa do udziału w całodniowym Ogólnopolskim Seminarium „Architektura (nie tylko) Korporacyjna w Akcji'2016”. Spotkanie to odbędzie się na terenie kampusu SGH w dniu 1 grudnia (czwartek) w godzinach 10.00-17.00.

Słowami-kluczami tej edycji Seminarium są: „Optymalizacja kosztowa - Zarządzanie zmianą - Innowacje“. Przedstawiciel takich firm jak: Aviva, Generali, ING, Innogy (grupa RWE), LuxMed, Orange, PZU, TVN, Wipro zaprezentują swoje doświadczenia w tym zakresie.

We wrześniu 2012 roku odbyło się I Ogólnopolskie Seminarium "Architektura Korporacyjna w Akcji" (OSAKA'2012). Od tego czasu koncepcja architektury korporacyjnej uległa istotnej popularyzacji w Polsce. Bardzo dużo organizacji wdrożyło u siebie wybrane mechanizmy ładu architektonicznego. Jednocześnie obecnie z coraz większej liczby firm dochodzą sygnały, że w dobie rozprzestrzeniania się Agile, DevOps, bi-modal IT, IoT,...istnieje potrzeba ponownego przemyślenia roli architektury i architektów.

Dlatego podczas spotkania OSAKA'2016 poruszone zostaną trzy obszary zagadnień:
- Analiza stanu obecny wdrażania podejścia architektonicznego w Polsce (na bazie omówienia wyników IV edycji badań "Architektura korporacyjna w Polsce").
- Kierunki rozwoju podejścia architektonicznego w Polsce (np. optymalizacja kosztowa na poziomie biznesu i IT, zarządzanie zmianą biznesową i IT, tworzenie i wdrażanie innowacji – nowych produktów biznesowych, tworzenie strategii mobilnych).
- Wyzwania na przyszłość, które czekają architektów (nie tylko korporacyjnych).

Do udziału w seminarium OSAKA'2016 szczególnie zapraszamy osoby odpowiedzialne za nadzorowanie lub bezpośrednie kierowanie zespołami architektów i analityków w polskich organizacjach, a także architektów korporacyjnych, architektów rozwiązań, koordynatorów portfeli projektów i programów, Scrum Masterów oraz prowadzących programy transformacyjne.

Zakładamy mocno interaktywną formułę spotkania.

Rejestracja i wszystkie szczegóły dostępne są na stronie http://osaka2016.architekturakorporacyjna.pl.
Serdecznie zapraszam!

Post has attachment

Już 21.06 przedstawiciele Adidas, BZKWBK, Orange, GE BHP, AXA, TVN, BGK, Activision-Blizzaard - na nieodpłatnych warsztatach - zaprezentują swoje doświadczenia, jak przyspieszyć Time2Market w IT (szczegóły i rejestracja http://bigspeedit.pl)
Photo
Wait while more posts are being loaded