Profile cover photo
Profile photo
Desal Niroo
14 followers
14 followers
About
Posts

Post has shared content
تئوری سیستم الکترودیالیز در تصفیه آب
الکترودیالیز که با علامت مخففED نشان داده می شود، یک فرآیند جداسازی غشایی می باشد که در آن از اختلاف پتانسیل الکتریکی به عنوان نیروی محرکه جهت انتقال یون ها استفاده می گردد.
بیشترین کاربرد این روش در تهیه آب آشامیدنی و یا تصفیه آب صنعتی از آب هایی با TDS کمتر از 5000 ppm می باشد.
ادامه مطلب را در لینک زیر دنبال کنید.
Add a comment...

Post has shared content
مقایسه فرآیندهای غشایی (میکرو فیلتراسیون، اولترافیلتراسیون، نانوفیلتراسیون و اسمز معکوس)
فرآیندهای غشایی از جمله میکروفیلتراسیون ، نانوفیلتراسیون ، اولترافیلتراسیون ،و اسمز معکوس بطور فزآینده ای جهت حذف باکتری ها، میکرو ارگانیسم ها ، ذرات و مواد آلی طبیعی بکار می رود و می تواند رنگ، بو، و محصولات جانبی حاصل از گندزدایی آب را از بین ببرد. در تکنولوژی های غشایی انواع غشاهای متخلخل، متراکم، فاقد تخلخل و باردار الکتریکی استفاده می شوند.
برای ادامه مطلب به لینک زیر سر بزنید.
Add a comment...

Post has shared content
قارچ ها، باکتری ها، ویروس ها و ... هنگامی که در معرض نور خورشید واقع می شوند کشته شده و از تکثیر و گسترش آنها جلوگیری بعمل می آید. امروزه این نوع فرآیند ضدعفونی طبیعی را می توان به صورت موثر با استفاده از اشعه ماوراء بنفش بدست آورد و کنترل نمود. در حال حاضر  ضدعفونی با اشعه ماوراء  بنفش ، نه فقط به عنوان یک روش با ارزش و موثر شناخته شده، بلکه در خیلی از موارد به عنوان مکمل سایر روش های ضدعفونی بکار گرفته می‌شود.
Add a comment...

Post has shared content
امروزه توسعه سریع صنایع و بکارگیری صدها ترکیب شیمیایی جدید در آنها باعث پیدایش مقادیر عظیم فاضلاب صنعتی گردیده که تخلیه آنها به محیط زیست مخصوصاً جریان های آب، آلودگی های شدیدی را بوجود آورده است.
مهمترین هدف تصفیه فاضلاب اصلاح کیفیت آن به نحوی است که مصرف فاضلاب تصفیه شده یا دفع آن به محیط زیست ، بدون اشکال و بدون برهم زدن وضع اکوسیستم محیط دریافت کننده آن امکان پذیر باشد.
ادامه مقاله را در تصفیه فاضلاب آب کالا بخوانید.
Add a comment...

Post has shared content
توصیه پزشکان و متخصصان بهداشت برای سالم ماندن ، نوشیدن 8 لیوان آب در روز برای هر فرد به طور متوسط می باشد. به همین دلیل است که کیفیت آبی که برای نوشیدن10 روش موثر استفاده از آب خالص تصفیه شده مورد استفاده قرار می گیرد از اهمیت بالایی برخوردار است.
Add a comment...

Post has shared content
گرفتگی غشاء در اکثر سیستم‌های RO (اسمز معکوس)، یک پدیده طبیعی است. با شستشوی سیستم در دوره های  مختلف (شستشوی ادواری)، اکثر گرفتگی‌ها قابل تمیز شدن از سطح غشاء می‌باشند. تجربه نشان داده است که اگر شستشوی سیستم در زمان لازم و به موقع انجام شود، در سیستم‌های اسمز معکوس که سرعت گرفتگی آنها زیاد است می‌توان انتظار عمر زیاد داشت. زمان تمیز کردن به علت رسوب گذاری در سیستم های مختلف ROمتفاوت است اما یک قانون کلی در مورد تمیز کردن و شست و شوی سیستم  RO مورد قبول است که بصورت یک بار در هر 3 تا 12 ماه می باشد (بنابر نوع مختلف رسوب).اگر سیستم شما در هر ماه نیاز به شست و شو دارد باید نسبت به بهبود پیش تصفیه RO اقدام شود.
برای اطلاع از نحوه شستشو به مقاله زیرمراجعه نمایید.
Add a comment...

Post has shared content
فیلتر پلی فسفات در صنعت تصفیه آب چه کاربردی دارد؟
سختی آب و املاح موجود در آن از جمله آهک عامل بوجود آمدن رسوب در لوله های ماشین لباسشویی، ظرفشویی، پکیج، آبگرمکن، لوله های ساختمانی،شیرآلات، و سایر تأسیسات می باشد.رسوب ایجاد شده باعث خوردگی و گرم شدن بیش از حد سطوح فلزی و در نتیجه افزایش انرژی و کاهش عمر مفید تجهیزات می گردد. یکی از روش های متداول و پرکاربرد جهت حذف این معضلات استفاده از فیلترهای رسوب گیر پلی فسفات (غیرسمی) است.

برای ادامه مطلب به صفحه زیر سر بزنید.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded