Profile cover photo
Profile photo
Instytut Misesa
167 followers -
szkola austriacka austrian economics Instytut Misesa Mises Institute Poland
szkola austriacka austrian economics Instytut Misesa Mises Institute Poland

167 followers
About
Posts

Post has attachment
Uchylamy rąbka tajemnicy na temat nowych projektów, które mamy zamiar rozpocząć w bieżącym roku. Najważniejsze z nich to: bezpłatny "austriacki" podręcznik do „Podstaw przedsiębiorczości”; e-booki udostępniane na wolnej licencji; platforma edukacyjna, a na niej kursy i szkolenia online. Szczegóły projektów przedstawimy niebawem. 

Już teraz możecie wspierać nasze działania. Ponieważ do końca kwietnia trwa okres rozliczania się z fiskusem, zachęcamy do przekazywania nam 1% podatku. Zważywszy na skalę naszych planów, dosłownie każda złotówka, którą od Was otrzymamy będzie na wagę złota.
Add a comment...

Post has attachment
"Niektórzy twierdzą, że prywatyzacja nie leży w interesie narodowym. Poprawniejsze byłoby jednak stwierdzenie, iż prywatyzacja nie leży w interesie polityków oraz zaprzyjaźnionych z nimi osób, którzy pełnią funkcję członków zarządu w państwowych spółek z politycznego mianowania." - prezentujemy dziś artykuł naszego eksperta, Arkadiusza Sieronia. Zgadzacie się z jego diagnozą?
#Sieroń #prywatyzacja
Add a comment...

Post has attachment
Jeśli każdy człowiek posiada wolność czynienia wszystkiego, czego zapragnie, zastrzegając, że nie narusza równej wolności żadnego innego człowieka, to ma on wolność porzucenia wszystkich stosunków łączących go z państwem — zrzeczenia się ochrony ze strony państwa i odmowy zapłaty za jej dostarczanie.
#Spencer #Libertarianizm
Add a comment...

Post has attachment
By osiągnąć widoczne rezultaty, przywódcy najważniejszych krajów europejskich muszą mniejszą uwagę przykładać do programów oszczędnościowych, a bardziej skupić się na znoszeniu regulacji krępujących przedsiębiorców.
#Europa #Francja #Hollenbeck #regulacje
Add a comment...

Post has attachment
Dziś o 20 w Radiu Kontestacja ciąg dalszy dyskusji o #Bitocin i krypto-walutach, z udziałem naszego eksperta - Jana Lewińskiego. Dostępny jest już również zapis audio pierwszej części audycji. Zapraszamy!
#Lewiński
Add a comment...

Post has attachment
Jesteście ciekawi jak w ciągu ostatniego roku akademickiego rozwijał się projekt Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii? Zapraszamy do zapoznania się z kompleksowym raportem na temat ich działalności, a także z celami na obecny rok.
#KASE
Add a comment...

Post has attachment
Podczas gdy keynesiści i reszta mainstreamowych ekonomistów widzą spadki jako nieoczekiwane i niszczycielskie zdarzenia, które muszą zostać zastopowane, ekonomiści szkoły austriackiej wyjaśniają je jako nieuniknione wyniki wcześniejszych niezrównoważonych boomów, sprowokowanych przez nadmierną ekspansję kredytową i interwencjonistyczną politykę rządową.
#kryzys
Add a comment...

Post has attachment
Już dziś o 21.00 na antenie internetowego radia Kontestacja audycja na temat #Bitcoin. Szczególnie polecamy ze względu na fakt, iż temat krypto-walut zyskuje ostatnio na popularności. W dyskusji nie zabraknie również głosu naszego eksperta - będzie nim Jan #Lewiński.
Add a comment...

Post has attachment
Dziś prezentujemy krytyczną analizę marksizmu, której podjął się Isaiah Berlin. 

W swoim wywodzie próbuje odnaleźć źródła popularności tej i innych doktryn lewicowych, ale zarazem stara się unaocznić osobom przywiązanym do wolności i zatroskanym o samorzutnie ustanowiony ład, jakie niebezpieczeństwa te doktryny mogą powodować.
#marksizm #Berlin #Marks
Add a comment...

Post has attachment
Teoretyczna podstawa ekonomii podażowej jest prosta: ludzie reagują na bodźce. Poprzez pozwolenie przedsiębiorcom, inwestorom i pracownikom na zatrzymanie mniejszej części ich zarobków, podwyżki marginalnych stawek podatkowych zniechęcają do otwierania nowych firm oraz inwestycji i zmniejszają podaż pracy.
#Murphy #podatki
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded