Profile cover photo
Profile photo
Bota Informatikes
26 followers -
Welcome to Bota Informatikes G+ Community!
Welcome to Bota Informatikes G+ Community!

26 followers
About
Posts

Post has attachment
Si te rregullojme "This app has been blocked for your protection" Windows 10
Cdo perdorues i Windows 10 ka hasur kete problem gjate instalimit te nje programi i cili kerkon askes administratori dhe pse je perdorues i vetem ne windows dhe je administratori perseri ky mesazh shfaqet duke te bllokuar te instalosh programin. Ndryshova  ...
Add a comment...

Post has attachment
Komisioni Europian, web-taksë për kolosët e teknologjisë
Komisioni Europian do të propozojë në mars një taksë që do t’u vendoset gjigantëve të teknologjisë në botë. Siç bën të ditur Reuters, ajo duhet të jetë rreth 1-5% e qarkullimit e do të aplikohet në vendet ku ndodhen klientët e këtyre kompanive dhe jo aty ku...
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Prezantohet telefoni me i holle ne bote!
Vetem 4.85mm e ben Oppo R5 telefonin me te holle ne bote te momentit. R5 eshte 5.2 inc full HD AMOLED screen , fuqizohet nga nje processor quad 2.1GHz 64 bit Snapdragon 615 SoC, 2GB RAM, 5MP/13MP kameras dhe baterria me fuqi 2,000 mah , dhe peshon vetem 155...
Add a comment...

Post has attachment
Hakerat “lëshojnë” dronin në faqen zyrtare të Qeverisë serbe
Droni me hartën e “Shqipërisë Etnike” ka goditur sërish në zemrën e Serbisë. Këtë herë virtualisht, pasi hakerat shqiptarë kanë “lëshuar” dronin me flamurin në fjalë edhe në faqen zyrtare të Qeverisë serbe. Siç shihet dhe në foto, droni më i famshëm i botës...
Add a comment...

Post has attachment
"PhotoMath", aplikacion impresiv për matematikë
PhotoMath quhet app-i që lexon dhe zgjedh detyra matematikore duke përdor kamerën e telefonit tuaj në kohë reale. Appi kryen disa punë bazike matematikore si: shprehje aritmetike (+, -, x, /), thyesa dhe decimale (3/4), fuqi dhe rrënja katrore, ekuacione të...
Add a comment...

Post has attachment
Vidhet Samsung ne Brazil!
Ajo që ka ndodhur duket sikur është nxjerrë nga një skenar filmash por Hollywood qe nuk ka të bëjë këtë herë. Sipas Associated Press, mbi 20 grabitës organizuan një vjedhje të menduar me kujdes e me çdo detaj e tani ata zotërojnë 6 milion dollarë vlerë paji...
Vidhet Samsung ne Brazil!
Vidhet Samsung ne Brazil!
botainformatikes.us
Add a comment...

Post has attachment
iPhone 6 ,3 sekonda mbrapa Galaxy Note 4 ne testin e shpejtesise
Perballja me e fundit e dy gjiganteve te teknologjise Apple dhe Samsung eshte ajo ndermjet iPhone 6 Plus dhe Samsung Galaxy Note 4 . Te dy telefonat u lancuan kete vite , por cfare i ndane keta te dy smartphone nga njeri tjetri , shpejtesia , dizanji apo tj...
Add a comment...

Post has attachment
Roboti japonez që shndërrohet në makinë
Një kompani japoneze ka bërë realitet filmat vizatimorë duke krijuar një makinë që tranformohet në robot. Projekti i quajtur "J-deite quarter" ka bërë të mundur që një makineri të shndërrohet nga autoveturë në robot që ecën me dy këmbë. Prototipi është krij...
Add a comment...

Post has attachment
Vjen Samsung Galaxy S5 Plus me Snapdragon 805
Pa shumë zhurmë u prezantua Samsung Galaxy S5 Plus, versioni i luftanijes së kompanisë koreane me procesorë Snapdragon 805. Rikujtojmë se, Galaxy S5 dispononte Snapdragon 801 në 2.5GHz, ndërsa procesori i ri i S5 Plus është po ashtu në 2.5GHz, por disponon ...
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded