Profile cover photo
Profile photo
Maniakat
1 follower -
Komuniteti me i madh i filmave ne shqip
Komuniteti me i madh i filmave ne shqip

1 follower
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Film n’TV – E shtunë, 7 mars 2015
Filmi fitues i Oskar për filmin më të mirë të huaj, ‘Ida’ i Pawel Pawlikowskit shfaqet sonte n’ora 10e55 në Film Autor... http://www.imdb.com/title/tt2718492/

Robert Redford vjen në rolin e të mbijetuarit në filmin me pak fjalë, ‘All Is Lost’ në regji të JC Chandor, sonte ora 7e15 në FilmNjë HD... http://www.imdb.com/title/tt2017038/

Komedia e radhës e Seth Rogen, kësaj radhe me Rose Byrne e Zac Efron në rolet kryesore, ‘Neighbors’ shfaqet premierë sonte në Film Hits... http://www.imdb.com/title/tt2004420/

Film fitues i Oskar për filmin më të mirë të vitit 2013, bazuar në tregimin e vërtetë të Solomon Northup, ’12 Years a Slave’ shfaqet në Tring Super, sonte n’ora 9... http://www.imdb.com/title/tt2024544/

‘Death Race’ me Jason Statham e në regji të Paul W.S. Anderson, transmetohet n’ora 11 në K:Film-Një... http://www.imdb.com/title/tt0452608/

‘Phone Booth’ në regji të Joel Schumacher me Colin Farrell, Kiefer Sutherland, e Forest Whitaker në rolet kryesore, shfaqet sonte n’ora 10 në Fox... http://www.imdb.com/title/tt0183649/

Filmi autobiografik për Nelson Mandelën, ‘Mandela: Long Walk to Freedom’ i nominuar për Oskar, shfaqet sonte n’ora 8e5 në HBO Adria... http://www.imdb.com/title/tt2304771/

‘Eastern Promises’ në regji të David Cronenberg me NAomi Watts e Viggo Mortensen, shfaqet sonte n’ora 10e50 në Tring Max... http://www.imdb.com/title/tt0765443/ 
Add a comment...

Post has attachment
Rekomandimi i dites - 
The Best of Me (2014)
Gjithmone duhet t'egzistoje nje testament sekret, nje aksident tragjik, nje deshtim, nje leter e lene prapa nga nje i vdekur, apo disa prind kriminele t'cileve jau zen vendin nje mbikqyres i sjelljshem e i kujdesshem..
E sikur tmos mjaftonin kejt kto momente " cliche " tfilmit, shohim edhe perdorimin e shprehjeve tnjejta si " Nuk mund tlejoj qe vajza ime tjete me ty ", " Ne fund, mund te them se si ishte te dashurosh dikend "
Madje Nicholas Sparks nuk arrin me kriju diqka origjinale tndryshme, pa u ndesh me veprat e tij tjera..protagonisti tu u marr me fizike, tu desht me ndertu teleskop (A walk to Remember) ose shprehja " Te shkrova letra qdo muaj, qdo jave " ( The Notebook ) e t'gjitha kto paraqesin nje zingjir tpafundme ngjarjesh qe i shohim gati nqdo film romance modern, e tcileve ju dihet fundi hala pa u shtjellu tema..
E shikova kete film pasi qe disa nshoqerine tem e kan konsideru si film prekes, mirepo per mu momenti qe ke pakkk ma emocional ke qaj incidenti me shokin e tij tngushte..Perndryshe jam kan ma i ftofte gjate filmit sesa Javier Bardem te "No Country For Old Men"
Nota 6/10
http://www.imdb.com/title/tt1972779/
Rekomanduar nga Artan Ramadani - https://www.facebook.com/artan.ramadani.35
Add a comment...

Post has attachment
Film n’TV – E merkurë, 4 mars 2015
Filmi 'La grande bellezza' në regji të Paolo Sorrentinos, i shpërblyer me Oskar shfaqet sonte në ora 6e35 në Tring Super
http://www.imdb.com/title/tt2358891/
‘Safe Heaven’ i Lasse Hallstrom me Julianne Hough e Josh Duhamel në rolet kryesore, shfaqet sonte n’ora 10e40 në Tring Super
http://www.imdb.com/title/tt1702439/
‘Kiss of the Dragon’ me Jet Li dhe në skenar të Luc Besson, sonte n’ora 7e20 në Tring Max
http://www.imdb.com/title/tt0271027/
Fituesi i shpërblimit Panorama Audiencë në Festivalin e Berlinit më 2008, ‘Lemon Tree’ në regji të Eran Riklis, shfaqet sonte premierë n’ora 8e59 në Tring Life
www.imdb.com/title/tt1172963/
Jake Gyllenhaal, Natalie Portman, e Tobey Maguire vijnë në filmin e nominuar për dy globe të arta, ‘Brothers’ sonte n’ora 10e42 n’Tring Life
http://www.imdb.com/title/tt0765010/
‘Magic Mike’ me Matthew McConaughey, Channing Tatum e Olivia Munn në rolet kryesore, shfaqet sonte n’ora 7e35 në K-Film:një
http://www.imdb.com/title/tt1915581/
Filmi i animuar, i shpërblyer për Oskar, ‘Happy Feet’ shfaqet sonte n’ora 9 në FilmDy HD
http://www.imdb.com/title/tt0366548/
Justin Timberlake e Amanda Seyfried janë në luftë me kohën në filmin ‘In Time’, sonte n’ora 7e5 në FilmNjë HD
http://www.imdb.com/title/tt1637688/
Filmi i Denis Villeneuve me Hugh Jackman e Jake Gyllenhaal në rolet kryesore, ‘Prisoners’ që momentalisht zë vend në Top250 të IMDB, shfaqet sonte n’ora 9 në FilmNjë HD
http://www.imdb.com/title/tt1392214/
‘2 Guns’ me Denzel Washington e Mark Wahlberg në partneritet kundër krimit, shfaqet sonte n’ora 11e30 në FilmNjë HD
http://www.imdb.com/title/tt1272878/
Add a comment...

Post has attachment
Lista e filmave te perzgjedhur qe transmetohen sonte (3 mars 2015) ne kanalet vendore eshte:
The Zero Theorem i Terry Gilliam me Christoph Waltz ne rolin kryesor, sonte, ora 10e05 n'K-Film:nje
http://www.imdb.com/title/tt2333804/
Filmi fitues i Oscar, 'The Artist', sonte n'ora 9 n'FilmAutor...
http://www.imdb.com/title/tt1655442/ 'Transcendence' me Johnny Depp ne rolin kryesor, sonte ora 11e05 n'Film Hits...
http://www.imdb.com/title/tt2209764/
Jared Leto vjen ne rolin kryesor ne filmin 'Mr. Nobody', sonte ora 6e20 n'Film DyHD...
http://www.imdb.com/title/tt0485947/ 'Only God Forgives' me Ryan Gosling, sonte ora 9 premiere n'FilmNje HD
http://www.imdb.com/title/tt1602613/
Vazhdimi i dyte i 'Pirateve te Karaibeve', sonte ora 4e55 n'TringFantasy
http://www.imdb.com/title/tt0383574/
Ne Tring Life, sonte n'ora 7e10, 'Remember the Titans' me Denzel Washington...
http://www.imdb.com/title/tt0210945/
Aventurat e Jon Favreau ne boten e gatimit, vijne sonte premiere n'Film Hits, n'ora 9 me filmin 'Chef'... 
http://www.imdb.com/title/tt2883512/
Skuadra e magjistarve kriminel vjen ne 'Now You See Me', sonte ora 9 n'Tring Super...
http://www.imdb.com/title/tt1670345/
Add a comment...

Post has attachment
Rekomandimi i dites - 
LAWRENCE OF ARABIA:
Nje nder kryeveprat e kinematografis botrore, historia e vertet e T.E. Lawrence e sjellur shum bukur edhe me shum mjeshtri nga regjisori David Lean , ku ne rolin kryesor osht Peter O'Toole i cili ben nje nder performancat mat mira te gjitha kohrave , filmi i cili e beri te njohur per boten ku dhe fitoj nominin e pare per oskar,Peter poashtu njihet si aktori me me se shumti nominime per oskar(8) ku nuk e mori asnje.
Si nje oficer i ri ne Kairo ne vitin 1916, i caktohet te investigoj progresin e revoltes Arabe kunder Turqve ne Luften e Pare botrore, ne shkretire, i cili organizon nje forc guerile ku per dy vjet udheheq Arabet ne debimin e turqve nga shkretira. Perfundimisht , ai udhëheq ushtrine e tij drejt veriut dhe ndihmon nje gjeneral britanik të shkaterroje pushtetin e Perandorisë Osmane.
Ky eshte prej atyre filmave qe jesin ne kujtes per nje kohe te gjate, per aktrimin perfekt, per paraqitjen aq te bukur te nje lufte brutale dhe per pamjet e bukura te shkretires.
Fitus i 7 qmimeve Oskar i nominuar per 10.
Ne rolet kryesore: Peter O'Toole, Omar Sharif, Alec Guinness, Anthony Quinn, Jack Hawkins etj.
10/10
http://www.imdb.com/title/tt0056172/
Rekomanduar nga Rinor Kurshumliu - https://www.facebook.com/rinor.kurshumliu.7
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded