Profile cover photo
Profile photo
hülya sürücü
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
Merdiven asansörü bursa
Merdiven asansörü bursa
engellimerdivenasansor.blogspot.com.tr
Add a comment...

Post has attachment
Gümüş Hakkında Gerçekler

Kasım 03, 2017

Gümüş Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

Gümüş konusunda tarihte şaşırtıcı birçok doğru bilgi bulunmaktadır.

Özellikle 14.YY Avrupa’sında gümüşten yararlanılarak milyonlarca insanın hayatı kurtulmuştu ve gümüşün faydası fark edilene kadar vebadan Avrupa’nın %25’i hayatını kaybetmişti.


1342-1357 yıllarında Avrupa da Veba’dan sadece Çingeneler bir zarar görmemişti. Çingeneler bu salgından zarar görmemek için gümüşü küçük partiküllere ayırıyor ve bunu açık bir damardan vücuda veriyorlardı. Partiküller böylece tüm vücuda yayılıp, vücuttaki bakteri ve virüsleri temizliyordu.


Yine aynı dönemlerde doktorlar gümüşün faydalarını bildikleri için bu detayı halk ile paylaşıyordu. Öyle ki insanlar bebeklerine ağızlarına koymak için gümüş çay kaşıkları verir hale gelmişti. Ağzında gümüş kaşıkla doğmak deyimi burdan gelmiştir, çünki bunu o zamanlarda zengin aileler yapabiliyordu.Ve zengin çocuğu olmak yani doğuştan kısmetli olmak manasına kullanılan bu deyim burdan türemiştir.


Dr Henry Crookes,1900 lerin başında gümüşü pek çok hastalığın tedavisinde kullanmıştır.


Bilimsel çalışmaları sonucu bilinen hiç bir mikrobun kolloid gümüşe 6 dakkadan fazla dayanamayacağını söylemiştir.


Dr J.Mark Hovel british medical journal de kolloid gümüşün virüslerin kontrolünde özellikle etkili olduğunu rapor etmiştir.


2. Dünya savaşı sırasında penisilin keşfedildi ve sentetik olarak üretildi.Böylece tıpta patenti alınmış sentetik ilaçlarla büyük ilaç firmalarını çok zengin eden yeni bir çağ başladı.Bu şirketler patentini almadıkları hiçbir şeyi satmayacaklardır ve tabiatta bulunan maddeler patentlenemezler. Bu zamanda kimyasal, sentetik antibiyotikler pek popülerdir artık. Yakın zamanlarda penisilinin virüslere karşı etkisiz ve pek çok insan için alerjik olduğu anlaşıldığı halde.


Gümüş Hakkında Gerçekler


https://agart.com.tr/gumus-hakkinda-gercekler/

Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Gümüşün Faydaları


Gümüşün faydaları konusunda şu detayları verebiliriz :


Gümüş bilinen ilk antibiyotik maddedir. Tarihe baktığımızda ilk gümüş metal yaprağın sargı bez olarak kullanıldığı bilgisine ulaşırız.


Gümüş antibakteriyel bir etkiye sahip olduğu için gümüşten çatal, kaşık, bıçak, su kabı gibi mutfak gereçleri üretilmiştir.


Gümüşün antimikrobiyal etkisi vardır. Bu etki sayesinde gümüş enfeksiyon kontrolü yapılması gereken yerlerde, yanık tedavisinde kullanılan ilaçlarda kullanılır.


Ayrıca antibiyotik ihtiyacında gümüş suyu tedavi edici bir sıvı olarak tüketilebilmektedir.


Romalılar küçük gümüş parçaları ile yara ve kesikleri tedavi etmiştir.


Gümüş radyasyona karşı koruyucudur.


Şeker, sedef, ayak kokusu, kaşıntı, mayasıl gibi hastalıklara gümüş ve gümüş suyu iyi gelmektedir.


Bilimsel detayları göz önünde bulundurursak gümüş, 450 tür bakterinin DNA’sını yok edebilecek bir etki alanına sahiptir.


Gümüş iyonlarının kemik gelişiminde bir hayli etkili olduğu ve uyarıcı özelliğinin bulunduğu belirtilmektedir.


En fazla iletkenlik özelliğine sahip olan gümüş birbirine sürtünen materyalin oluşturduğu elektriklenmeyi çok çabuk önler bu sayede vücudu stresten uzaklaştırır.


Gümüşün faydaları arasında gösterebileceğimiz bir diğer özelik de Greklerin su ve şarap kadehlerini temizlemek için kullanmalarıdır.

, https://agart.com.tr/gumusun-faydalari/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded