Profile cover photo
Profile photo
Amir Mehrani
4,682 followers -
Author / Coach / Speaker - مربی / نویسنده / سخنران
Author / Coach / Speaker - مربی / نویسنده / سخنران

4,682 followers
About
Posts

Post has attachment
http://telegram.me/thecoach_ir
در کانال تلگرام پادکست‌ها و نکاتی درباره‌ی تحول فردی، شناخت توانایی‌ها و مواردی که به بالا بردن کیفیت زندگی کمک می‌کند را منتشر می‌کنم. خوشحال می‌شم همراهم باشید و این کانال رو به دوستانتون هم معرفی کنید.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
در کانال تلگرام هم پادکست منتشر می‌کنم و هم نکاتی درباره تحول فردی، روابط و مسائلی که در بالابردن کیفیت زندگی مهم هستند. خوشحال می‌شم که همراه من و دوستان باشید و این کانال رو به دوستان دیگرتون هم معرفی کنید.
http://telegram.me/thecoach_ir
Photo
Add a comment...

Post has attachment
برای دوره‌ی پاییز شناخت توانایی‌ها در حال پیش ثبت‌‌نام هستیم. از طریق این لینک اطلاعات بیشتر رو دریافت کنید: http://thecoach.ir/preregister-fall94/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
نقاشی‌های ادوارد هاپر را که نگاه می‌کردم یاد گفتگوهایم با یکی از شاگردانم افتادم. سردرگم بود و نمی‌دانست که چه‌کار کند. رابطه‌ها وقتی دچار چالش می‌شوند ما را در موقعیت‌های سخت انتخاب قرار می‌دهند. انتخاب بین موقعیت‌هایی که همواره می‌توانند درست باشند و همین باعث می‌شود که خود را گرفتار در چارچوبی ببینیم که از آن راه فرار نداریم. درست مثل آدم‌های گرفتار در نقاشی‌های هاپر.
Add a comment...

Post has attachment
بواسطه برگزاری دوره‌ی شناخت توانایی‌ها با بسیاری از شرکت کنندگان روبرو شده‌ام که زمانی در دوران مدرسه رشته درسی خود را بر اساس باورهای اشتباه انتخاب کرده‌اند و بعد از گذشت چندین سال احساس کرده‌اند که در جای درست خود در زندگی نیستند. احساس کرده‌‌اند که باید به جایی غیر از موقعیتی که دارند می‌رسیدند. پزشکی بوده که علاقه‌اش دنیای تجارت بوده اما بخاطر اینکه خانواده‌ی پزشک داشته از او خواسته شده همین رشته را ادامه دهد. حسابداری بوده که علاقه‌اش هنر بوده اما به او گفته‌اند که اگر حسابداری بخوانی آینده‌ات تامین است. مهندس کامپیوتری بوده که به او گفته‌اند در رشته‌های مهندسی این رشته از بقیه باکلاس‌تر است و …
Add a comment...

Post has attachment
ما کشوری هستیم که تحریم‌ را هم در ارتباطات خارجی و هم در روابط داخلی تجربه کرده‌ایم. یک زمانی بود که ویدئو تحریم ما بود و بعد راه‌های دور زدن آن را پیدا کردیم. بعد تحریم شد ماهواره و اینترنت و راه‌های دور زدن آن‌ها را هم یاد گرفتیم. از سالیان قبل نمی‌توانستیم هواپیما بخریم و قطعات یدکی تامین کنیم راه‌های زیادی برای تامین قطعات و تعمیرات پیدا کردیم. بعد که تحریم‌های هسته‌ای اضافه شد و ما فهمیدیم چطور ارز جابجا کنیم و کماکان معامله کنیم. برای همه‌ی تحریم‌ها از ویدئو تا تحریم انجام معاملات بین‌الملل ما هزینه‌های زیادی پرداخت کرده‌ایم و هرچیزی را به چند برابر ارزش واقعی‌اش به‌دست آورده‌ایم.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
چرا باید در دوره شناخت توانایی‌ها شرکت کنم؟

دوره‌ی شناخت توانایی‌ها به شما کمک می‌کند تا روش شناخت استعدادها و توانایی‌های خود را یاد بگیرید و متوجه شوید که چرا همیشه رفتارها و عملکردهای خاصی دارید. با اطلاعاتی که در این دوره به‌دست می‌آورید، می‌توانید در تصمیم‌گیری برای انتخاب مسیر زندگی خود قدرتمندتر عمل کنید. دوره‌ی شناخت توانایی‌ها به شما کمک می‌کند از قابلیت‌های ویژه‌ی خود برای رسیدن به موفقیت آگاه شوید.

من فکر می‌کنم توانایی‌هایم را می‌شناسم آیا نیاز است در دوره شرکت کنم؟

بله. دوره‌ی شناخت توانایی‌ها باعث می‌شود تا درک جامع و صحیحی از توانایی‌های خود داشته باشید و از خوب به عالی حرکت کنید. آموزه‌های این دوره به‌شما کمک می‌کند تا قدرتمندانه‌تر از قبل تصمیم بگیرید و با اعتماد به‌نفس بالاتری نسبت به قبل حرکت رو به رشد خود را ادامه دهید. همینطور می‌توانید با شناختی که از خود به‌دست می‌آورید، روابط مستحکم‌تری بسازید، تصمیم‌های خردمندانه اتخاذ کنید و برنامه‌ریزی‌های موثرتری انجام دهید.

تاثیر این دوره برچه ابعادی از زندگی خواهد بود؟

با شرکت در این دوره شما می‌توانید با نوع شخصیت و الگوی رفتاری خود آشنا شوید و برهمین اساس بتوانید مسیر زندگی متناسب با قابلیت‌های خود انتخاب کنید، در زندگی شخصی روابط موثری بسازید، خود واقعیتان را بهتر تعریف کنید و بدانید که چرا همیشه رفتارهای خاصی دارید، به فعالیت‌های خاصی جذب می‌شوید و کارهای خاصی را می‌توانید خوب انجام دهید و از عهده برخی از کارها برنمی‌آیید.

 ساختار دوره چگونه خواهد بود؟

دوره در سه فصل برگزار می‌شود. فصل اول کشف نام دارد. در این فصل شما به کشف خود و توانایی‌های خود می‌پردازید. در فصل دوم – رویا – شما درباره دورنمای زندگی آموزش می‌بینید و متوجه می‌شوید که چطور آرزوها و اهداف واقعی متناسب با قابلیت‌‌های خود انتخاب کنید و در فصل سه – طراحی مسیر – شما با ابزار و روش‌هایی آشنا خواهید شد که در حرکت به سمت اهداف و آروزها به شما کمک می‌کند. دوره شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌های گروهی و انفرادی و بازی‌ها می‌باشد.

دوره‌ای که اعلام شده است، فصل اول – کشف – می‌باشد.

آزمون شناخت توانایی‌ها چیست؟

این آزمون بر مبنای کتاب پرفروش Strengths Finder 2.0 است که برمبنای آن گزارش تحلیلی به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود و ۵ تم توانایی هر فرد را مشخص می‌کند. تم‌های توانایی حاوی اطلاعات جامعی درباره استعدادها و کاراکتر شخصیتی شما و همینطور اقداماتی که متناسب با روحیات شماست، می‌باشد. این مطلب را بخوانید.

آیا می‌توانم با همسرم یا همکارم در دوره شرکت کنم؟

برای افرادی که با هم کار می‌کنند (شریک هستند) یا زوج هستند پیشنهاد می‌‌شود که به‌شکل مشترک در دوره شرکت کنند. حضور مشترک در دوره باعث می‌شود تا درک فوق‌العاده‌ای نسبت به یکدیگر پیدا کنید و براساس آگاهی جدید روابط مستحکم‌تری بسازید.

آیا این دوره نسبت به دوره‌ی سال قبل تغییر داشته است؟

بله. محتوای دوره‌ی شناخت توانایی‌ها هرسال براساس بازخوردهای دریافتی بازنگری می‌شود. این بازنگری شامل هماهنگی محتوا با رویکردها و تحقیقات روز دنیا در این حوزه است و همینطور تغییراتی در نحوه برگزاری جلسات آموزشی برای موثرتر شدن یادگیری در کلاس. در حال حاضر در هر فصل از این دوره تغییراتی ایجاد شده تا شرکت‌کنندگان به درک عمیق‌تری از مفاهیم کلاس دست پیدا کنند. به‌عنوان مثال عدم قطعیت رویدادی است که ما همواره با آن روبرو می‌شویم. برنامه‌ریزی می‌کنیم اما این برنامه تحت تاثیر شرایط محیطی دچار تغییر می‌شود و این ما را آزرده می‌کند. چگونگی رویارویی با عدم فطعیت از مباحث تازه‌ای است که به دوره اضافه شده است.

فصل اول (کشف) – ۷ جلسه
در فصل اول شرکت‌کنندگان به بازکشف خود می‌پردازند.

آشنایی با تئوری‌های Positive Psychology، Strengths Based Development و Appreciative Inquiry
آشنایی با قوانین ساخت‌گرا، شاعرانگی، مثبت‌گرایی، همزمانی و آینده‌بینی
تعریف مفهوم خود (Self Concept)
آشنایی با نقشه‌ذهنی و نحوه استفاده از آن برای شناخت خود
تعریف استعداد، توانایی و ضعف
روش شناسایی توانایی‌ها و ضعف‌ها
برگزاری آزمون شناخت توانایی‌ها
رویارویی با شکست‌های زندگی
وضعیت Flow
جستجوی گذشته و بازتعریف تجربیات گذشته
ارائه و بررسی نتیجه آزمون شناخت توانایی‌ها برای هرکدام از شرکت‌کنندگان
بدست آوردن تصویری از خود واقعی

فصل دوم (رویا) – ۴ جلسه

اهمیت رویا در زندگی ما
شناخت رویای محتمل و هماهنگی آن با توانایی‌ها
معنای زندگی
رویارویی با عدم قطعیت (موضوع قوی سیاه)
تغییر هدف‌گذاری سیستماتیک به طراحی اهداف
ساخت و بازتعریف داستان زندگی
چطور رویای خود را زندگی کنیم؟

فصل سوم (طراحی مسیر) – ۴ جلسه

چرخه هادسون
یکپارچگی شخصیتی برای حرکت
شناخت الگوی Well-Being (الگوی سلامت زندگی)
مفهوم زمان و انرژی و تاثیر آن در روند زندگی
شناخت نیازها، عادت‌ها و رفتارها
جمع‌بندی و الگوی ۴D
جلسه رایگان معارفه دوره‌ی شناخت توانایی‌ها - اردیبهشت 94
چرا باید در دوره شناخت توانایی‌ها شرکت کنم؟ دوره‌ی شناخت توانایی‌ها به شما کمک می‌کند تا روش شناخت استعدادها و توانایی‌های خود را یاد بگیرید و متوجه شوید که چرا همیشه رفتارها و عملکردهای خاصی دارید. با اطلاعاتی که در این دوره به‌دست می‌آورید، می‌توانید در تصمیم‌گیری برای انتخاب مسیر زندگی خود قدرتمندتر عمل کنید. دوره‌ی شناخت توانایی‌ها به شما کمک می‌کند از قابلیت‌های ویژه‌ی خود برای رسیدن به موفقیت آگاه شوید. من فکر می‌کنم توانایی‌هایم را می‌شن...
events
Add a comment...

Post has attachment
در روزهای پایانی سال گذشته بازی وبلاگی شروع شد با عنوان کوله‌پشتی که خیلی مورد توجه قرار گرفت. دوستان زیادی هم حضوری و هم از طریق ایمیل ازم پرسیدند که امسال هم این بازی رو خواهیم داشت یا نه که جواب مثبت است. کوله پشتی سال گذشته را اینجا ببینید.

پایان سال زمان خوبی است برای مرور تجربیات گذشته و برنامه‌ریزی آینده. هدف از این بازی این است که بیشتر به موقعیت فعلی خود آگاه شویم و قدم‌های آینده را مستحکم‌تر برداریم. انتشار تجربیات خود کمک می‌کند تا انرژی جمعی شکل بگیرد و علاوه بر این‌که به سوالات خود پاسخ می‌دهیم دیگران را نیز ترغیب کنیم که به این سوالات پاسخ دهند و به موقعیت خود در زندگی بیشتر فکر کنند.

در این بازی وبلاگی شما به سه سوال پاسخ می‌دهید و آن را در وبلاگ خود یا شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنید:

سوال اول
فرض کنید که یک کوله پشتی دارید که قرار است با خودتان به سال ۹۴ ببرید. داخل این کوله پشتی چه تجربه‌ یا تجربیاتی از سال ۹۳ می‌گذارید؟ این تجربیات می‌توانند بزرگترین و بهترین درس‌هایی باشند که در سال ۹۳ و در جریان زندگی بدست آورده‌اید.

سوال دوم
برای چابکی در زندگی باید سبک حرکت کرد. بنابراین کوله‌پشتی سنگین قدرت حرکت ما را کم می‌کند. اگر قرار باشد چیزهایی را هم از کوله‌پشتی خود خارج کنید آنها چه خواهند بود؟ در واقع چه نکاتی هست که فکر می‌کنید در زندگی باید از آنها بگذرید و عبور کنید تا سبک‌تر حرکت کنید؟

سوال سوم
برای این‌که در سال جدید انسانی توانمندتر باشید فکر می‌کنید چه ویژگی‌هایی باید در شما تقویت شود؟

انتشار
اگر وبلاگ دارید می‌توانید مطالبتون را منتشر کنید و لینک مطلب را از طریق کامنت‌ها یا از طریق ایمیل amir.mehrani در جیمیل برای من ارسال کنید تا در همین پست نام شما و لینک مطلبتون رو منتشر کنم.

در صورتی‌که وبلاگ ندارید می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی مطلب خودتون رو منتشر کنید و لینک را برای من بفرستید. حتی می‌توانید مهم‌ترین کلمه‌ای که از سال ۹۳ با خود به ۹۴ می‌برید را روی یک کاغذ بزرگ با ماژیک بنویسید و به شکل خلاقانه از آن عکس بگیرید و منتشر کنید. لینک عکس را هم برای من بفرستید که بازنشر کنم.

محتوای ویدئویی یا صوتی هم می‌تونه بسیار عالی باشه بنابراین اگر دوست داشتید پادکست ضبط کنید یا ویدئو رکورد کنید قطعا ایده‌ی خوبی خواهد بود. در کل هر روش خلاقانه برای انتشار تجربیات شما می‌تونه بسیار هیجان انگیز باشه بنابراین خلاقیت خودتون رو بکار بگیرید.

هشتگ
برای مجموعه محتوایی که منتشر می‌کنید لطفا از هشتگ kooleposhti94# استفاده کنید.

بازگو کردن تجربیات، کم هزینه‌ترین و سخاوتمندانه‌ترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم و اینگونه کمک کنیم تا دنیای اطرافمان جای بهتری برای زندگی باشد.
Add a comment...

Post has attachment
این سه رفتار را اگر در خود می‌بینید باید به شکل جدی به تغییر نگرش خود فکر کنید. اگر هم آدم‌هایی اطراف شما هستند که اینگونه رفتار می‌کنند احتمالا در ارتباط با آنها اذیت می‌شوید و مجبور به بازنگری در سطح روابط خود خواهید بود:
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded