Profile cover photo
Profile photo
שאל את הרופא
31 followers -
פורטל שאל את הרופא - לקידום הבריאות בישראל
פורטל שאל את הרופא - לקידום הבריאות בישראל

31 followers
About
Posts

Post has attachment
כולנו רוצים לחייך בביטחון עם פה מלא בשיניים ישרות, לבנות וסימטריות. ואולם, חלק גדול מהציבור אינו פונה לטיפולי אסתטיקה דנטלית מפני שאינו מכיר את האפשרויות הבטוחות, המתקדמות והיעילות שקיימות כיום. בכתבה הבאה תוכלו לקרוא על השינויים שהתחוללו בשנים האחרונות בעולם האסתטיקה הדנטלית, על הטיפולים המוצעים, התוצאות הנאות שאפשר להשיג, ועל בחירת רופא ומרפאה לביצוע הטיפולים.
Add a comment...

Post has attachment
לפני מספר ימים הגיע למרכז הרפואי "כרמל" בחיפה אדם בשנות ה- 40, בסכנת חיים ממשית עקב הידבקות בנגיף החצבת. מדובר במנהל מוסדות "ברסלב" בצפת שהיה מאושפז במרכז הרפואי "זיו" בעיר והועבר לכרמל לקבלת טיפול דחוף עם מכשיר מיוחד בשם אקמו. כיום קיימים רק שני מרכזים בצפון שבהם קיים טיפול מציל חיים עם מכשיר האקמו, ובית החולים כרמל הוא אחד מהם.
Add a comment...

Post has attachment
דלקת קרום הלב הינה מחלה הפוגעת בקרום הלב, אשר לו תפקיד חשוב בסיכוך תנועת הלב המתרחב והמתכווץ תדיר. במקרים רבים המחלה חולפת מעצמה, אך לא פעם יש לה סיכונים מיידיים ואף סיבוכים מאוחרים. על כן, אם יש חשד כלשהו להופעתה חשוב לפנות מייד לבית החולים ולבצע את הבדיקות הדרושות. בכתבה הבאה תוכלו לקרוא על התסמינים של דלקת קרום הלב, הגורמים למחלה, הטיפול בה ועוד.
Add a comment...

Post has attachment
פילאטיס יכול לגרום לשינוי מהותי בבריאות שלנו מבלי לגבות מחיר מהגוף. הוא מאפשר לגוף לחזור לרמת תפקוד אופטימלית, לחזק את מערכת שרירי הליבה תוך שימת דגש על שיפור המודעות לגוף, תרגול נשימות, שיפור היציבה, הגמישות והתנועתיות, שמירה על חיוניות המפרקים ומיקומם הנכון של האיברים הפנימיים המושפעים מלחצים תוך בטניים ומהשפעת כוח הכבידה.
במאמר הזה נסקור חלק מהדרכים בהן תרגול פילאטיס תורם לבריאותינו ורווחתנו הכללית ובכך מעלה את איכות חיינו.
Add a comment...

Post has attachment
חודש אוקטובר שנת 2018 הוא חודש המודעות לסרטן השד. במסגרת זו נערכות פעילויות שונות אשר מטרתן להגביר את המודעות למחלה בכלל ולבדיקות הממוגרפיה בפרט. בזכות המאמצים הרבים שהושקעו עד כה קיימת עלייה ברורה בגילוי המוקדם של המחלה בישראל, דבר התורם רבות לסיכויי ההחלמה. כתבה זו מצטרפת אל המאמצים להעלאת המודעות לסרטן השד במסגרת פעילויות החודש.
Add a comment...

Post has attachment
יש סוגים רבים ושונים של אפשרויות להסרת שיער מחלקי הגוף. כך לדוגמא, יש הבוחרים בגילוח הפשוט, יש המשתמשים בשעווה, יש הבוחרים באפילציה לסוגיה, ויש שמעדיפים להיעזר במכשירי לייזר ואינפרא אדום. לכל אחת מהשיטות הללו יש את היתרונות והחסרונות שלה, ובתוך גם סיכונים קלים עד חמורים שחשוב להכיר.
Add a comment...

Post has attachment
בעיקר אחרי ירידה דרסטית במשקל ולאחר הריונות, הבטן מאבדת את המראה הנאה שלה. המצב ניתן לשינוי באמצעות ניתוח מתיחת בטן. למרות שמדובר בניתוח שכיח זוהי התערבות מורכבת המחייבת מיומנות גבוהה של המנתח, תיאום ציפיות של המטופל, בדיקות התאמה והיערכות נכונה. בכתבה הבאה תוכלו לקרוא על ההיערכות לקראת ניתוח מתיחת בטן, על תהליך ההחלמה ועל ביצוע ההליך הכירורגי.
Add a comment...

Post has attachment
בישראל פועלים אלפים רבים של מטפלים נפשיים, החל מפסיכולוגים ופסיכיאטרים, ועד למטפלים באומנות ועובדים סוציאליים. יתר על כן, לכל מטפל יש גישה או מספר גישות ייחודיות שבהן הוא דבק, וקיימים גם הבדלים מבחינת הניסיון, הוותק והיבטים נוספים. לאור ההיצע הנרחב עולה השאלה, כיצד לבחור את המטפל הנכון עבור הבעיה המציקה לנו. התשובות לשאלות אלו מובאות בכתבה שלפניכם.
Add a comment...

Post has attachment
סכיזופרניה הינה הפרעה מתחום בריאות הנפש אשר פוגעת בערך באחוז אחד מהאוכלוסייה. מדובר בהפרעה קשה הכוללת פגיעה בשורה ארוכה של תפקודים נפשיים וקוגניטיביים שלעיתים אף מובילים להתפרצות פסיכוטית ולצורך באשפוז. יחד עם זאת, בניגוד לסטיגמות שעדיין קיימות בחברה, חולי הסכיזופרניה בהחלט משתלבים בחברה ובקהילה, ממלאים בה תפקיד חשוב ומקיימים חיים וקשרים כאחד האדם.
Add a comment...

Post has attachment
ההלכה אומרת כי מציצת דם התינוק הינה חלק מהותי ממצוות ברית המילה, וזאת כדי לשמור על בריאותו של התינוק. עד ימינו מבצעים מוהלים את המציצה בפיהם, או לחילופין משתמשים בשפופרת מיוחדת מזכוכית. מה אומרת ההלכה לגבי סוגיית המציצה, ומה הקשר לבריאות? התשובות לשאלות אלו ונוספות ממתינות לכם בכתבה הבאה.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded