Profile cover photo
Profile photo
UZUNDERE KAYMAKAMLIĞI
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

ÖZCAN ORTAOKULUNDA TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından yürütülen "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında İlçemiz Özcan Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.
Özcan Ortaokulu’nda düzenlenen bilim fuarının açılışını, Kaymakamımız Mehmet Emin TAŞÇI, Belediye Başkanımız M. Halis ÖZSOY, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim YILMAZ ve Özcan Ortaokulu Müdürü Adem UYGUN birlikte yaptı. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarının, öğrencilerin ve halkın da yer aldığı fuarda birbirinden ilginç projeler yer aldı. Fuar kapsamında 2 öğretmenin danışmanlığında 50 öğrencinin hazırladığı birbirinden güzel 30 proje sergilendi. Fuardaki projeleri gezen ziyaretçiler, fuar alanını ve yapılan projeleri beğendi.

Kaymakamımız Mehmet Emin TAŞÇI yaptığı konuşmada; öğrencilerin hazırladıkları projeleri çok anlamlı bulduğunu belirterek, "Öğrencilerimiz güncel hayatta soyut düşüncelerini bu proje kapsamında somut hale getirmeleri, hem kendileri hem de ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir. Ülke genelinde hayata geçirilen bu proje ile geleceğin mucitlerini ortaya çıkarmak mümkün olabilir. Bu tür çalışmaların öğrencileri bilimsel çalışmaya yönlendirdiğini "Gençliğimizin faydalı uğraşlar içinde olduğunu gördükçe, geleceğimiz ve gençliğimiz adına umutlanıyorum. Kaymakamlık olarak gençlere yaptığımız yatırımları geleceğimize yapılan yatırımlar olarak görüyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gençliğimizin her zaman yanında olarak onlara destek olmaya devam edeceğiz. Özcan Ortaokulunun idareci, öğretmen ve öğrencilerinin yürüttükleri projelerden dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.
Proje Danışman Öğretmenleri Celal BAKIR ve Ümmügülsüm ÖMÜR, yaklaşık 4 aylık bir süre zarfında projelerin hazırlandığını ifade ederek, "Okulumuzun 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinin yapmış olduğu bu projelerin hazırlanma sürecinde öğrencilerimiz yoğun bir grup çalışması yaparak, gerçek anlamda birlikte çalışma işbirliği gibi davranışları edindiler." dedi. Fuarda Teknoloji Tasarım Öğretmeni Büşra İPTAŞ’ın ve Görsel Sanatlar öğretmeni Yıldız DOĞANAY ‘ ın öğrencilere hazırlattığı ürünler de dikkat çekti.
Okul Müdürü Adem UYGUN ise “Fuar alanının ve projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkese, özellikle proje hazırlamada istekli olan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. " diye konuştu.

Add a comment...

Post has attachment
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı ilçe meydanında saygı duruşu, çelenk konulması akabinde İstiklal Marşımızın okunması ve bayrağımızın göndere çekilmesiyle program başladı. Sonrasında günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim YILMAZ tarafından yapıldı. Programın devamında Okul öğrencileri tarafından şiir, okuma, gösteri, piyes ve yarışma etkinliklerini gerçekleştirdiler. Programa Kaymakamımız M. Emin TAŞÇI, Eşi Hanımefendi Ayşenur TAŞÇI, Kurum Amirleri, çok sayıda öğrenci ve vatandaşlarımız katılım gösterdi.

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
24.04.2017
16 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde İlçemiz Uzundere’de düzenlenen program gerçekleşti. Atatürk anıtına İlçe Emniyet Amirliği görevlileri tarafından çelenk sunumu yapıldı. Bir dakikalık saygı duruşunu müteakip İstiklal Marşımız okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Emniyet Amirliğinde görevli personel tarafından yapıldı.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programı kapsamında yapılan toplantı, İlçemiz yeni yapılan Hükümet Konağı konferans salonunda gerçekleşti. Program Erzurum Valiliğimiz ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz öncülüğünde çok sayıda katılımcı ile gerçekleşti.
PhotoPhotoPhoto
7.04.2017
3 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded