Profile

Cover photo
موسسه معین
Lived in tehran
59 followers|23,497 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

موسسه معین

Shared publicly  - 
 
 
طرح ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه پیام نور اصفهان آغاز شد
 
طرح ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه پیام نور اصفهان همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان با حضور جمعی از اساتید آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان،رییس دانشگاه پیام نور استان اصفهان در افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه اساتید با بیان اینکه انجام فضایل در ماه مبارک رمضان اجری مضاعف دارد، اظهار کرد: کسانی که در مقام و موقعیتی قرار گرفته و وظایفی بر عهده دارند، باید از فرصت‌های گوناگون همچون ماه مبارک رمضان استفاده کنند.

مهدی یوسفی افزود: برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه پیام نور اصفهان فرصت خوبی برای اعضای هیئت‌علمی و مدیران و مسوولان است.

همچنین مسوول نهاد نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور اصفهان با اشاره به برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید در ماه مبارک رمضان گفت: از بهترین عبادات، علم‌آموزی و دانش‌اندوزی است، بنابراین تصمیم گرفته شد که طرح ضیافت اندیشه اساتید و کلاس‌های آموزشی و مهارتی در ماه مبارک رمضان برگزار شود.

هم‌چنین حجت‌الاسلام و المسلمین جعفر عمادی، مسئول نهاد نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور اصفهان در خصوص اهمیت برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید، گفت: واضح است که جامعه اسلامی مورد تهاجم و شبیخون فرهنگی قرار گرفته که از آن به عنوان جنگ نرم نام برده می‌شود. برای مقابله با تهاجم فرهنگی نمی‌شود برخورد نظامی و فیزیکی داشت، بلکه در مقابل جنگ نرم باید از دفاع نرم و ایدئولوژیک بهره برد بنابراین در برابر تهاجم فرهنگی نیاز به دفاع فرهنگی احساس می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی در کشور برای مقابله با جنگ نرم، خاطرنشان کرد: از جمله تدابیر و راهکارهایی که نهاد رهبری برای مقابله با تهاجم فرهنگی در نظر دارد فعالیت در حوزه اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها است.

وی با اشاره به نقش کلیدی اساتید در فرهنگ یک ملت تصریح کرد: اساتید در دفاع فرهنگی نقش فرماندهان این جنگ را دارند و اگر فرماندهان جنگ اطلاعات کافی از چگونگی دفاع نداشته باشند مسلماً نمی‌توانند پیروز میدان باشند، بنابراین آموزش اساتید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چراکه اساتید با جوانان که آینده یک ملت هستند در ارتباطند و بر جوانان تأثیر می‌گذارند.

عمادی با اشاره به فعالیت و درخشش دانشگاه پیام نور اصفهان در دوره‌های ضیافت اندیشه افزود: سال 1393 دانشگاه پیام نور اصفهان در طرح ضیافت اندیشه اساتید رتبه دوم را کسب کرد که نشان دهنده موفقیت طرح ضیافت اندیشه است.

همچنین دبیر اجرایی طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه پیام نور اصفهان در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایسنا گفت: ماه رمضان ماه خودسازی است و مباحث معرفتی در ماه مبارک رمضان می‌تواند بسیار مفید باشد تا خط فکری اساتید را متحول سازد. بنابراین طرح ضیافت اندیشه اساتید از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا اساتید مباحثی که در دوره‌های ضیافت اندیشه مطرح می‌شود را به دانشجویان منتقل می‌کنند و بهترین تأثیر را بر محیط دانشگاه‌ها خواهند داشت.

عطیه سادات عبودتیان با اشاره به اهمیت طرح ضیافت اندیشه اساتید اظهار کرد: طرح ضیافت اندیشه اساتید با هدف دانش‌افزایی و ارتقای معرفتی، فرهنگی و سیاسی با توجه به نیازها و مسایل روز جامعه است.

وی با بیان اینکه طرح ضیافت اندیشه اساتید امسال در ماه مبارک رمضان طی سه دوره انجام می‌شود و دو دوره دیگر خارج از ماه رمضان برگزار خواهد شد، افزود: بحث تاریخ علم و تمدن اسلامی توسط دکتر احمد مهرشاد، اصول تعلیم و تربیت اسلامی با حضور دکتر محمد ورزنه و مباحث مربوط به معرفت شناسی اسلامی و فلسفه علم توسط رسول مزروعی تدریس می‌شود.

دبیر اجرایی طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه پیام نور اصفهان با اشاره به برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید در دو مرحله معرفتی و مهارتی خاطرنشان کرد: دوره مهارتی طرح ضیافت اندیشه ویژه مدیران و معاونان مراکز و واحدهای دانشگاه‌های پیام نور که دوره مدیریت استراتژیک است، برگزار می‌شود و دوره‌های معرفتی ویژه اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های پیام نور است.

به گزارش ایسنا، مراسم طرح ضیافت اندیشه با حضور اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های پیام نور برگزار شد و بعد از اتمام جلسه دوره‌ها و کلاس‌های طرح ضیافت اندیشه آغاز شد.
 ·  Translate
1
Add a comment...

موسسه معین

Shared publicly  - 
 
 
نظارت بر ایمنی منزل با سیستم امنیتی هوشمند
 
یک شرکت آمریکایی به نام BuddyGuard نوعی سیستم امنیتی خانگی کامل را در شکل یک ابزار منفرد ارائه داده و این ابزار مجهز به دوربین اچ‌دی، آشکارساز حرکتی، شتاب‌سنج، حسگر دما، بلندگو و آژیر است.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، این ابزار همچنین مجهز به ماژول 3G و تراشه وای‌فای است.

این سیستم به نام Flare، هوشمند بوده و نرم‌افزار آن زمانی که افراد خانواده در منزل هستند، بر آن‌ها نظارت نمی‌کند اما هنگامی که این اشخاص خانه را ترک می‌کنند، بر امنیت منزل نظارت می‌کند.

سامانه ابداعی دارای هر دو سیستم‌ شناسایی چهره و صداست و هنگام حضور حیوانات در منزل، آژیر آن به صدا در نمی‌آید.

با استفاده از Flare، کاربر نیازی به نظارت بر دوربین‌های وب‌کم یا بررسی‌کردن سیستم‌ امنیتی ندارد؛ همچنین، نیازی نیست که شخص زمانی که به خانه می‌آید کدی را وارد کند زیرا سیستم او را هنگام ورود به منزل شناسایی می‌کند.

زمانی که کاربر در منزل نیست، هر اتفاقی که در خانه بیفتند، ابزار امنیتی هوشمند وی را از آن آگاه می‌کند.

باتری‌های لیتیم-یون این سامانه حتی زمان قطع برق کار می‌کنند و با وجود وای‌فای و 3G نیازی به کابل نیست.

نصب این سیستم ایمنی در 10 دقیقه تکمیل می‌شود و برنامه‌نرم‌افزاری همراه آن برای اندروید یا iOS، کاربر را به یک شبکه متصل می‌کند تا با کمک آن ستینگ‌های سیستم را اجرا کند.

برنامه نرم‌افزاری این ابزار، کاربر را همواره از اوضاع منزل مطلع نگه می‌دارد و به وی امکان کنترل از راه دور Flare را می‌دهد.

این محصول ماه دسامبر عرضه می‌شود و قیمت آن 280 دلار اعلام شده است.
 ·  Translate
1
Add a comment...

موسسه معین

Shared publicly  - 
 
 
تخلفی در انتخابات شورای نظارت بر نشریات دانشجویی صورت نگرفته است
 
مدیر اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران تاکید کرد: تخلفی از سوی دانشگاه تهران در انتخابات شورای نظارت بر نشریات دانشجویی صورت نگرفته است.

دکتر جعفر گل محمدی - مدیر اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران – در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، با اعلام اینکه 380 نشریه دانشجویی در این دانشگاه فعالیت می کند، گفت: برای شرکت در انتخابات 30 نماینده انتخاب کردیم ولی بر اساس آیین نامه فقط اجازه انتخاب 23 نفر را داشتیم. بنابراین 23 نفر به عنوان نماینده معرفی شده و برای شرکت در انتخابات وارد شدند.

وی ادامه داد: دو نفر از نمایندگان، کارت دانشجویی به همراه نداشتند و نتوانستند در رای گیری شرکت کنند و بنابراین 21 نفر از دانشگاه تهران در آن شرکت کردند و آقای محمدعلی کامفیروزی به عنوان نفر اول انتخاب شدند.

وی همچنین با اشاره به روند انتخاب نمایندگان توضیح داد: نشریاتی که در دانشگاه تهران منتشر می شوند به شرط داشتن 4 شرط می توانند در انتخابات شرکت کنند. اول اینکه آن نشریات باید از دانشگاه و کمیته ناظر مجوز دریافت کرده باشند. چنانچه ممکن است نشریه ای در دانشگاه منتشر شود ولی مجوز نداشته باشد که در این صورت نمی توانسته در انتخابات شرکت کند.

وی دومین شرط شرکت در انتخابات را تحویل سه نسخه اول نشریه به دانشگاه اعلام کرد و افزود: اگر نشریه دچار تغیراتی مانند فارغ التحصیل شدن مدیر مسئول آن شده باشد، باید تغییر آن را در زمان مقرر اعلام می کردند. همچنین کسی که میخواسته به عنوان نماینده در انتخابات شرکت کند باید در طول یک سال حداقل یک شماره نشریه را منتشر و ارسال کرده باشد.

به گفته مدیر اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران کسانی که چهار شرط فوق را داشتند اسامی خود را اعلام کرده و بر این اساس 50 نفر آخرین شماره نشریات خود را تحویل دادند.

گل محمدی با تاکید بر اینکه "هیچ نشریه ای از قلم نیفتاده است"، اظهار کرد: از بین این 50 نفر، 30 نفر برای شرکت در انتخابات اعلام آمادگی کردند و اگر کسی مدعی است که چرا دعوت نشده حتما یکی از چهار شرط لازم را نداشته است؛ یعنی یا نشریه مجوز ندارد، یا فرد مسئول آن را تحویل نداده است، یا درطول سال حتی یک بار منتشر نشده و یا تغییرات آن را اطلاع نداده اند.

وی درپاسخ به ادعای برخی مبنی بر انتخاب نمایندگان به صورت سلیقه ای،بیان کرد: نشریه های انتخاب شده متفرقه هستند و کاری به تشکل ها نداریم. تنها بر اساس چهار معیار موجود نشریات را انتخاب کردیم. حال اتفاقی ممکن است بین آنها نشریات بسیج، انجمن یا تشکل های دیگر حضور داشته باشند و برای ما هیج فرقی نمی کند که آن نماینده از کدام تشکل باشد.

وی همچنین با بیان اینکه اسامی نمایندگان قبل از تشکیل جلسه اعلام شده بود، گفت: افراد معرفی شده با نامه در انتخابات شرکت کردند و اگر کسی مدعی است که نشریه وی شرایط فوق را داشته و به عنوان نماینده معرفی نشده است به دانشگاه مراجعه کند.

گل محمدی تاکید کرد: هیچ گونه تخلفی در معرفی نمایندگان مدیران مسئول جهت شرکت در انتخابات شورای نظارت بر نشریات صورت نگرفته است.

تکذیب عضویت 20 نفر از رای دهندگان در انجمن اسلامی دانشگاه

مدیر اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران درباره ادعای برخی سایت های خبری مبنی بر عضویت 20 نفر از رای دهندگان در انجمن اسلامی دانشگاه اظهار کرد: ممکن است برخی از افراد گرایشات خاصی داشته و به تشکل خاصی علاقه داشته باشند ولی عضو آن نباشند.

وی تصریح کرد: از میان 21 نفر رای دهنده در انتخابات شورای نظارت بر نشریات، چهار نفر از آنان عضو انجمن اسلامی و دو نفر عضو انجمن علمی بوده و 12 نماینده دیگر نیز نشریه مستقل داشته و در تشکل خاصی عضو نیستند و از سه رای دهنده دیگر نیز، دو نفر عضو اصلی و یک نفر عضو علی البدل دانشجویی کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه تهران بوده اند.

به گفته وی ، مدیرمسئول نشریه دانشجویی "داد" که به عنوان نفر اول برگزیده مدیران مسئول نشریات دانشجویی کشور انتخاب شده است نیز مستقل بوده و در هیچ تشکلی فعالیت نمی کند
 ·  Translate
1
Add a comment...

موسسه معین

Shared publicly  - 
 
.
بهره مندی بیش از هزار و 500 شرکت دانش بنیان از معافیت مالیاتی
 
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه در حال حاضر هزار و 500 شرکت از مزایای قانون معافیت مالیاتی بهره مند می‌شوند، گفت: شرکت‌های دانش بنیان از زمان تصویب "دانش بنیان" بودن مشمول معافیت مالیاتی می‌شوند.

دکتر سورنا ستاری در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری ایسنا با بیان اینکه شرایط کامل معافیت‌های مالیاتی برای شرکت‌های دانش بنیان در قانون مشخص شده است، افزود: در این راستا هماهنگی‌هایی با سازمان امور مالیاتی کشور انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه از سال گذشته در اظهار نامه های مالیاتی، بخشی برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در سال گذشته با هماهنگی‌های خوبی با سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت مشکلی در این زمینه برای شرکت‌های دانش بنیان ایجاد نشد جز موارد خاصی که با پیگیری‌های صورت گرفته برطرف شد و برای سال جاری نیز به نظر می‌رسد که مشکل خاصی پیش نیاید.

ستاری با اشاره به اقدامات انجام شده در این زمینه، خاطر نشان کرد: فهرستی از شرکت‌هایی که "دانش بنیان"‌بودن آنها احراز شده بود تهیه شده و بر اساس آن شرکت‌های معاف از مالیات مشخص شده اند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر اینکه شرکت‌ها از زمان تصویب دانش بنیان بودن مشمول معافیت مالیاتی خواهند شد، ادامه داد: مثلا اگر شرکتی از ماه چهارم سال دانش بنیان بودن آنها احراز شده باشد هشت ماه باقی مانده سال می‌توانند از این مزایا استفاده کند.

ستاری به تعداد شرکت‌های مشمول این قانون اشاره کرد و گفت: در سال 92 حدود 60 شرکت از مزایای این قانون بهره مند شدند و در حال حاضر هزار و 500 شرکت از این بند قانونی استفاده خواهند کرد
 ·  Translate
1
Add a comment...

موسسه معین

Shared publicly  - 
 
برگزاری جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه های منطقه 3 کشور در بابلسر
 
جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه های منطقه 3 کشور در بابلسر برگزار شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه مازندران، علی کریمی مله در مراسم افتتاحیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه های منطقه 3 کشور در بابلسر، گفت: در سال های اخیر بسیار سخن در جامعه گفته شده لذا نیاز امروز بیشتر گوش دادن تا سخن گفتن است. وی با بیان اینکه ساعت ها سخن می گوییم ولی یک جمله بیان نمی کنیم حال که دانشجویان در قالب نشریات به شکل مکتوب کردن داشته ها می پردازند مهم است، افزود: از نظر کثرت عددی در بحث نشریات خوب هستیم ولی در بحث موضوعات و محتوا باید کار شود. کریمی مله اظهارکرد: تعادل بخشی صرفا انتخاب یک راه میانه در بین افکار و جریانات مختلف نیست لذا شکل گیری و شکل دهی هر نشریه ای دارای یک برند متمایز است. وی افزود: اگر یک نشریه دانشجویی نتواند بر اساس تمایزهایش خود را تعریف کند، در بین افراد نمی تواند مورد پذیریش قرار گیرد. کریمی مله افزود: نشریات دانشجویی بازتاب دهنده نیازها و امور جامعه با درک و فهم دانشجویان است. عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از نشریات دانشجویی دوره مانایی آنان کم است چرا که کادر سازی در آنان صورت نمی گیرد، خاطرنسان کرد: یکی از راهکارهای بررسی فعالیت های نشریات، بررسی کادرسازی و جریان سازی آنان است و زمانی این امر محقق می شود که نشریات دانشجویی کنش ورزی را مدنظر قرار دهند. وی با بیان اینکه برای کسانی که عدالت برایشان مهم است، تحقق عدالت در یک بخش و عدم تحقق آن در بخش دیگر باید مورد نقادی قرار گیرید، افزود: ایجاد یک تعادل بین محیط مرتبط و محیط خارج به معنی فضای فعالیت یکی از مهمات کار نشریات دانشجویی است. عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران با بیان اینکه نشریات دانشجویی باید در یک پکیج درست و خوب برای مخاطبان تهیه شود، اذعان کرد: سیرت برای جامعه دانشگاهی از صورت مهمتر است لیکن باید تعادل خوب بین این دو امر ایجاد کرد و از افراط و تفریط در این دو موضوع به شدت پرهیز کرد
 ·  Translate
1
Add a comment...

موسسه معین

Shared publicly  - 
 
عرضه نسل جدید سیستم تصویربرداری هسته‌ای توسط محققان ایرانی
 
تیم پژوهشگران دانشگاه‌های دامغان و امیرکبیر با همکاری یکدیگر موفق به ساخت دستگاه پردازشگر تمام دیجیتال تابش هسته‌ای برای تشخیص سرطان و با قابلیت کاربرد در صنعت نفت شدند. دکتر بهزاد بقراطی مجری طرح و عضو هیات علمی دانشگاه دامغان در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری ایسنا گفت: این پردازنده، نسل جدیدی از سیستم تصویربرداری هسته‌ای است و توانایی اندازه‌گیری و نمایش میزان فعالیت‌های بیوشیمیایی بافت‌های سالم و سرطانی را به عهده دارد. وی دستگاه پردازشگر سیگنال دیجیتال را یکی از ابزار مهم در آزمایش‌های هسته‌ای دانست و گفت: این دستگاه به کمک اندازه‌گیری طیف انرژی موجود در تابش‌های چشمه‌های رادیواکتیو می‌تواند محققان را در تشخیص و آنالیز مواد یاری کند. بقراطی ادامه داد: هدف از اجرای این پروژه تحقیقاتی این بود که با طراحی و ساخت دستگاه پردازشگر سیگنال دیجیتال تابش‌های هسته‌ای بتوانیم از این دستگاه کاربردهای متنوعی در حوزه‌های پزشکی و صنعتی داشته باشیم. وی با اشاره به کاربردهای این دستگاه در حوزه صنایع نفت، اظهار داشت: از این سیستم همچنین می‌توان برای سیستم‌های گمانه زنی لایه‌های سازندهای چاه‌های نفت استفاده کرد تا از این طریق مشخص شود که سازندهای نفتی مورد نظر حاوی مخازن نفتی هستند یا خیر و همچنین از طریق تابش‌های هسته‌ای می توان حجم نفت خام مخازن را اندازه گیری کرد. بقراطی حوزه پزشکی را از دیگر کاربردهای این دستگاه ذکر کرد و یادآور شد: به کمک این دستگاه امکان تشخیص سرطانی بودن بافت‌های بدن فراهم می‌شود ضمن آنکه از این دستگاه در آزمایشات فیزیک هسته‌ای نیز می‌توان استفاده کرد. مجری طرح با تاکید بر اینکه کاربرد این دستگاه برای هر حوزه‌ای دارای ویژگی‌های تقریبا مشابهی است، یادآور شد: این سیستم دارای مجموعه‌ای خاص از پردازنده‌ها است که اطلاعات را از طریق آشکار سازهای تابش‌های هسته‌ای دریافت کرده پس از تحلیل و پردازش آنها ماموریت‌های مورد نظر را در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهد. وی با بیان اینکه این دستگاه در حوزه پزشکی با عنوان سیستم تصویربرداری به روش نشر پوزیترونی PET (Positron Emission Tomography) مطرح هستند ادامه داد: یکی از روش‌های بسیار دقیق در تشخیص موقعیت و وضعیت عملکرد بافت‌ها و توده‌های سرطانی در بدن و همچنین اندازه‌گیری فعالیت بیوشیمیایی آنها است. این محقق در این باره توضیح داد: همواره میزان مصرف کالری در بافت‌های سرطانی بسیار بیشتر از بافت‌های سالم است؛ لذا با تزریق مواد نشان‌دار شده با رادیواکتیو به بدن (رادیودارو)، میزان تراکم این مواد در بافت‌های سرطانی بسیار بیشتر از سایر بخش‌ها خواهد شد در نتیجه میزان سطح تابش‌های رادیواکتیو در این نقاط بسیار زیادتر از سایر بخش‌های سالم خواهد بود. لذا سیستم تصویر برداری مزبور این تابش‌های هسته‌ای را ثبت کرده و آنها را با استفاده از الگوریتم‌های پردازش تصویر به تصاویر قابل تفسیر برای پزشکان متخصص تبدیل می‌کند. بقراطی اضافه کرد: این دستگاه به کمک مجموعه آشکارسازهایی که به صورت یک رینگ حلقوی بیمار را احاطه می‌کند، تابش‌های رادیواکتیو ناشی از واپاشی رادیو داروها را که از نوع تابش‌های گاما هستند دریافت و تبدیل به سیگنال‌های الکتریکی کرده ‌ و پس از آن اقدام به پردازش سیگنال و بازسازی تصویر می‌کند. مجری طرح خاطر نشان کرد: بر اساس داده‌های به دست آمده از پردازش سیگنال‌ها، سیگنال‌هایی که مشخصه آنها با مشخصه‌های مورد انتظار تطابق داشته باشد جمع آوری و به بخش بازسازی تصویر ارسال می‌شود. عضو هیات علمی دانشگاه دامغان به کاربرد دیگر این دستگاه در صنعت نفت اشاره کرد و توضیح داد: اساسا لایه‌های زمین حاوی پتاسیم ، توریوم و اورانیوم بوده که به طور طبیعی دارای تابش‌های پس زمینه هستند و نکته جالب توجه این که ما در محل زندگی یا محل کار و یا هر جای دیگر با این تابش‌ها مواجه هستیم ولی در طول سال‌ها بدن ما با این تابش‌ها سازگار شده است. وی با تاکید بر اینکه پدیده تابش‌های پس زمینه ناشی از عناصر مذکور در لایه‌های نفتی نیز وجود دارد، یادآور شد: از آنجایی که میزان تابش رادیواکتیو در سازندهای نفتی با سایر سازندها و مناطقی که فاقد مخازن هیدروکربنی هستند بسیار متفاوت است،می‌توان از ‌این دستگاه برای اندازه‌گیری میزان تابش پس زمینه لایه‌های مزبور و تشخیص وجود یا عدم وجود مخازن هیدروکربنی (نفت) استفاده کرد. بقراطی با تاکید بر اینکه ابزار تشخیصی این دستگاه از طریق مته‌های حفاری وارد زمین می‌شود، ادامه داد: این ابزار در محفظه‌ای لوله‌ای شکل درون لوله‌های حفاری به دنبال مته حفاری وارد زمین می‌شود و همراه آن به حرکت در می‌آید و اقدام به اندازه گیری تابش‌های لایه‌ها و سازند چاه می‌کند. مجری طرح یادآور شد: داده‌های حاصل از پردازش سیگنال‌های آشکارسازها و سوندهای این دستگاه پس از تحلیل‌های خاص از طریق کابل‌های دستگاه برای مدیران حفاری واقع در مجموعه دکل یا اداره مدیریت عملیات ویژه حفاری ارسال می‌شود. به گفته وی از سیستم پردازشگر فوق پیشرفته می‌توان در زمینه‌های گوناگونی که نیاز به تحلیل تابش‌های هسته‌ای دارند همچون دستگاه‌های گمانه زنی چاه‌های نفتی، دستگاه‌های اسکنر آنالیز مواد در معادن طلا، ذغال سنگ و کارخانه‌های سیمان، دستگاه‌های اندازه‌گیری ضخامت ورق‌های فلزی یا ضخامت سنجی آسفالت خیابان‌ها، دستگاه‎های مین یابی، سیستم‌های مونیتورینگ میزان آلودگی‌های تابش‌های هسته‌ای محیطی نیز استفاده کرد
 ·  Translate
1
Add a comment...

موسسه معین

Shared publicly  - 
 
اجماع همگانی در تدوین طرح تحول دانشگاه ضمانت اجرایی آن است
 
رییس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: اجماع همگانی در دانشگاه و حضور پررنگ دانشگاهیان در روند تدوین طرح تحول دانشگاه، ضمانت اجرایی مناسبی برای پیاده‌سازی این برنامه خواهد بود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، محمود مدرس هاشمی در نخستین نشست کمیته راهبری طرح تحول دانشگاه صنعتی اصفهان اظهار کرد: اجماع همگانی، علمی بودن روند تدوین برنامه و شاخص‌های آن و منتج به نتیجه عملی و عملیاتی شدن سه ویژگی لازم برای برنامه تحول دانشگاه صنعتی اصفهان است.

وی افزود: اجماع همگانی در دانشگاه و حضور پررنگ دانشگاهیان در روند تدوین طرح، ضمانت اجرایی مناسبی برای پیاده‌سازی این برنامه خواهد بود.

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به برخی مشکلات برنامه راهبردی قبلی دانشگاه ادامه داد: نتیجه این اشکالات عدم تأثیرگذاری عملی در سیاست‌های دانشگاه است.

مدرس هاشمی اضافه کرد: یکی از اهداف برگزاری این نشست با حضور رؤسای کمیته‌های مطالعاتی طرح تحول دانشگاه، بررسی و بحث در کلیات این طرح مهم است.

همچنین مدیر دفتر برنامه‌ریزی راهبردی دانشگاه صنعتی اصفهان در این نشست با بیان تاریخچه تدوین برنامه راهبردی در این دانشگاه، به تشریح اقدامات صورت گرفته در دوره جدید این دفتر پرداخت و اظهار کرد: پس از ابلاغ حکم مدیریت جدید، دفتر پس از ارایه گزارش تجزیه و تحلیل برنامه‌ راهبردی قبلی، ارایه سمینار در هیئت رییسه دانشگاه و ارایه پیشنهاد مقدماتی طرح تحول، پیشنهادیه نهایی مورد تصویب هیئت رئیسه دانشگاه قرار گرفت.

بهروز ارباب شیرانی افزود: انتخاب و ابلاغ احکام رؤسا و اعضای کمیته‌های مطالعاتی، ارایه کلیات پیشنهادیه در شورای دانشگاه، انتخاب و ابلاغ احکام اعضای کمیته راهبری، برگزاری جلسات شورای طرح، نشست هم‌اندیشی مسوولان و اعضای کمیته‌های مطالعاتی و ارایه تجربیات دانشگاه‌های صنعتی شریف و فردوسی مشهد و برگزاری جلسات کمیته فرهنگ‌سازی و کمیته‌های مطالعاتی از دیگر اقدامات انجام شده توسط دفتر برنامه‌ریزی راهبردی دانشگاه صنعتی اصفهان در طی این مدت است.

وی مأموریت، چالش‌ها و مسایل، شایستگی‌ها و قابلیت‌های دانشگاه و فرهنگ‌سازی برنامه را محورهای اصلی تدوین برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان کرد و گفت: برنامه راهبردی اساساً از جنس تغییر و تحول است و عزم و اراده این تحول باید از بالاترین سطوح مدیریتی و تصمیم‌گیری آغاز و به‌تدریج به طور سازمان یافته در بدنه دانشگاه رسوخ یابد.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی راهبردی دانشگاه صنعتی اصفهان استفاده از همه شیوه‌ها و روش‌های کارآمد فرهنگ‌سازی برای همراه کردن بدنه دانشگاه با محتوای برنامه تغییر و تحول را بسیار مهم دانست و افزود: برای افزایش اعتبار و عملیاتی شدن برنامه، حضور و استفاده از دیدگاه‌ها و نظرات ذی‌نفعان خارج از دانشگاه در مراحل مختلف تدوین برنامه ضروری است.

ارباب شیرانی تصریح کرد: مشارکت بیش از 50 نفر از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی اصفهان در تدوین برنامه تحول، از نکات مهم و تأثیرگذار و نشان دهنده اهمیت این طرح است.

در ادامه این نشست رؤسای کمیته‌های مطالعاتی طرح تدوین برنامه تحول دانشگاه صنعتی اصفهان به بیان نظرات خود پیرامون این طرح پرداختند.

نگارش واقع‌بینانه، توجه ویژه به تعاملات درونی و بیرونی دانشگاه، اهمیت استقلال و هماهنگی دانشگاه‌های برتر کشور در پیشبرد برنامه‌های راهبردی، لزوم همراهی وزارت علوم، بازنگری در روند روش‌های تربیت علمی دانشجویان، در نظر گرفتن الگوی روشن برای استخدام اعضای هیئت‌علمی، استفاده از تجربیات دانشگاه‌های موفق دنیا، الگوی ساختاری اجرایی، اداری، عمرانی و فرهنگی متناسب با نام دانشگاه، اهمیت برنامه‌های کوتاه و میان‌مدت، نظام کنترل پروژه قدرتمند برای اجرای طرح و فرهنگ‌سازی مناسب برای همسو کردن دانشگاهیان در برنامه تحول دانشگاه صنعتی اصفهان، از جمله مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این بخش از نشست بود.

گفتنی است؛ طرح تحول دانشگاه صنعتی اصفهان با تلاش دفتر برنامه‌ریزی راهبردی این دانشگاه و با هدف ارایه چشم‌انداز فعالیت‌های مختلف این دانشگاه تا سال 1404 در حال تدوین و آماده‌سازی است
 ·  Translate
1
Add a comment...

موسسه معین

Shared publicly  - 
 
برگزیدگان جشنواره ملی نوآوری‌های فرهنگی دانشجویان معرفی شدند
 
جشنواره ملی نوآوری‌های فرهنگی دانشجویان "از باران تا رویش" با معرفی و تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه البرز، اسامی برگزیدگان این جشنواره در پنج محور مجزا به شرح زیر است:

برگزیدگان جشنواره ملی نوآوری‌های فرهنگی دانشجویان "از باران تا رویش"

ساختار نوآورانه در حوزه فرهنگی

1- تشکل دانشجویی "اتفاق" احسان طاهری/ دبیرکل تشکل دانشجویی اتفاق دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا رتبه 1

2- گروه فرهنگی هنری "فرکتال" میثم کمالی دهقان دانشجوی گرافیک مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرج رتبه 2

3- انجمن علمی- دانشجویی "جامیکا" عارفه خوش‌چهره (دبیر انجمن) مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تهران رتبه 2

4- کانون دانشجویی "حس هفتم" عطیه اکبری کارشک/ دبیر کانون دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد رتبه 3

5- انجمن علمی دانشجویی "پژوهش هنر" فرزانه فرشیدنیک

انجمن علمی دانشجویی پژوهش هنر دانشجوی دکتری پژوهش هنر دانشگاه تربیت مدرس رتبه 3

6- "انجمن علمی دانشجویی مطالعات زنان" مهدیه محمد تقی‌زاده (دبیر انجمن) دانشجوی دکترای مطالعات زنان دانشگاه تربیت مدرس رتبه 3

7- انجمن علمی دانشجویی "تاریخ دانشگاه خوارزمی" آناهیتا حسین پور/ دبیر انجمن دانشجوی تاریخ دانشگاه خوارزمی رتبه 3

8- خیریه "ژیوار" نازنین بهشتی رستگار دانشجوی دانشگاه ازاد اسلامی واحد تهران جنوب/ دبیر و عضو هیئت موسس کانون خیری ژیوار رتبه 3

9- کانون "فردوس ملل" دانشگاه شهید بهشتی محمد باقر غلامپور و سیدحسینعلی حسینی(دبیر کانون)

فاطمه امینی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی رتبه 3

10- انجمن علمی- دانشجویی "حقوق" دانشگاه علامه طباطبایی، سیدعلی موسوی‌زاده / دبیر انجمن انجمن علمی- دانشجویی حقوق دانشگاه علامه طباطبایی شایسته تقدیر

11- تشکیل "کانون مدرسان دانش پژوه" و "کانون مترجمان جوان" موسس: بیژن بیاتی دانشجوی زبان انگلیسی دانشگاه خوارزمی شایسته تقدیر

فعالیت‌های کارآفرینانه فرهنگی

1- سازمان مردم نهاد جوانان «موسسه هنر رزم صالحان» موسس: امین صالحی کارشناسی روان‌شناسی دانشگاه پیام نور استهبان رتبه 1

2- مجمع مردم‌نهاد بینش مطهر (فرهنگی تحقیقاتی) محمدوحید صافی اصفهانی (رئیس هیأت مدیره)

محمدرضا آبدار (مدیر مجمع) دانشجوی ارشد معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع)

دانشجوی مهندسی هسته‌ای دانشگاه آزاد نجف‌آباد رتبه 2

3- راه‌اندازی اولین مجتمع آموزشی صنعت توریسم در جنوب کشور راشین حسنی کارشناسی هنر گرایش نقاشی دانشگاه تهران/ کاردانی مدیریت هتل علمی‌کاربردی علوم‌پزشکی کوار رتبه 3

4- گالری و کارگاه صنایع دستی آبنوس فاطمه پیام دانشجوی هنرهای صناعی(معرق منبت) دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان شایسته تقدیر

5- مرکز علوم راهبردی توسعه صنعت اشتغال و اقتصاد مقاومتی مرتضی مفخمی دانشجوی ارشد مدیریت دانشگاه پیام نور استان تهران شایسته تقدیر

6- مؤسسه فرهنگی قرآنی فجر نور شهرستان املش سمانه یحیی پور کومله دانشجوی ارشد مطالعات زنان دانشگاه خوارزمی شایسته تقدیر

7- مرکز راه ‏اندازی کسب و کار اینترنتی رونیکا موسس: محمدامین نوبخت دانشجوی دانشگاه پیام نور شیراز شایسته تقدیر

قالب‌ها و شیوه‌های نوآورانه فرهنگی

1-گروه موسیقی نوژان نو سرپرست گروه: بابک رجبی دانشگاه اصفهان رتبه 1

2- موسسه علمی پژوهشی کهکشان علم محسن واحد کارشناسی مهندسی تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) موسسه آموزش عالی روزبه رتبه 2

آثار و محصولات نوآورانه فرهنگی

1- فصلنامه هنر پژوه طیبه عزت‌اللهی‌نژاد دانشجوی دکتری پژوهش هنر دانشکده هنر دانشگاه الزهرا رتبه 1

2- مستندهای گرگعلی، دی (مادر)، ای روزگار و دی‌رضا علی سالمی

ایده و تهیه کننده (شهرستان دشتی) دانشجوی کارشناسی فلسفه دانشگاه خوارزمی رتبه 2

3- جشنواره ملی فرهنگی «ایران من – سرای من» فرشته مینایی/ مهدی زمانی/ زهرا امینیان طوسی و .... دانشجویان کانون ایران‌شناسی و گردشگری دانشگاه شهید بهشتی رتبه 2

4- نشریه باینری / نرم افزار کتابخوان مدیر مسئول نشریه: محمد نصیری کارشناسی کامپیوتر دانشگاه ارومیه رتبه 2

5 - نشریه صوتی دانشجویان دانشگاه شاهد (آوای باران) زهرا پورحیدر دانشگاه شاهد رتبه 2

6- پروژه اقیانوس (طرح گردشگری هنری بر مبنای تجربه‌محوری و هم‌آفرینی) آزاده آهنگریان/ الهام آبادیان/پریسا فاضلی/ مریم معمارزاده دانشجویان کارشناسی ارشد طراحی شهری دانشگاه هنر اصفهان رتبه 3

7- نمایشگاه چندرسانه‌ای با عنوان «که سرزمین هرزشان شالیزار رویاهای من است» روزبه فخاری دانشجوی ادبیات انگلیسی دانشگاه کردستان

موسس انجمن بینارشته ای ادبیات نمایشی رتبه 3

8- اولین کنگره ملی اعتیاد و رفتارهای پرخطر علی قائدنیای جهرمی/ دبیر اجرایی و دبیر انجمن روانشناسی بالینی ارشد دانشگاه خوارزمی رتبه 3

9- بازی اندروید دفاع مقدس (مردان فاو) فریبا حیدری نرم افزار کامپیوتر دانشگاه علم و فرهنگ رتبه 3

10- کتاب آموزش جزء سی قران کریم با شیوه نوین و مبتکرانه با ایجاد خلاقیت و نوآوری در کودکان و نوجوانان زهرا سمساری دانشجوی کارشناسی رشته علوم تربیتی دانشگاه پیام نور واحد اهواز رتبه 3

11- نمایشگاه اقوام، آداب و رسوم ایرانی شهروز شاهعلیزاده / هومن محمدیاری/

مصطفی مهدوی/ معصومه مشعوفی/

محمد اصلانی دانشجویان فعال کانون‌های فرهنگی و هنری دانشگاه محقق اردبیلی رتبه 3

12- سامانه کتابخانه آنلاین بهینه‌سازی دانشگاه شهید مطهری نوشهر محمد مهدی جوربنیان دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر شایسته تقدیر

13- ساخت اولین سازه مهندسی ساخت با استفاده گلولم و او اس دی در ایران بهزاد عبادی/ فرهاد فرهادی/ حسین زرندی و افشین فرامرزی موسسه آموزش عالی ساعی گرگان شایسته تقدیر

14- آثار دانشجویان طراحی و دوخت مهسا نیازی؛ نماینده گروه دانشجویان موسسه آموزش عالی ساعی گرگان شایسته تقدیر

15- گاهنامه ادبی پارناس پدرام منیعی دانشگاه کردستان شایسته تقدیر

16- برنامه دخترونه دانشگاه مازندران سیده پروانه خرمی

سیده ساجده بوستانیان رشته علوم قرآن و حدیث بابلسر و دبیر کانون شهدای دانشگاه مازندران رشته آمار و کاربردها و مسئول بسیج خواهران دانشگاه مازندران شایسته تقدیر

17- نشریه تدبیر و امید جاسم محمدی (سردبیر/ دبیر انجمن)

رویا فروهی(مدیر مسئول) انجمن علمی علوم سیاسی دانشگاه گیلان شایسته تقدیر

18- جشنواره دانشگاهی هنرهای رزمی محمدحسن شهسواری کارشناس ارشد مدیریت ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت الله آملی شایسته تقدیر

19- سمینارهای کارآفرینی کلینیک کارآفرینی حسین اللهیاری

مهرداد محمدی تراب کلینیک کارآفرینی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه آزاد اسلامی تهران حنوب شایسته تقدیر

20- نمایشنامه خوانی شایعات امین رضا اولیا دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی شایسته تقدیر

21- جشنواره فرهنگی هنری راه امید نازنین برشان تشنیزی دانشجوی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی فسا شایسته تقدیر

22- نمایش سنگ، کاغذ، قیچی میلاد زعفرانی پیام نور کرج شایسته تقدیر

ایده‌های خلاقانه فرهنگی

1- دار قالی هوشمند مرضیه سلیمانی دانشگاه پیام نور واحد روانسر استان کرمانشاه رتبه 1

2- شبکه اجتماعی – خانوادگی بادوم حسین حیدری/ مریم زاکانی/ محمد امین صباغیان/ میلاد فرجی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف رتبه 3

3- تشکیل پرونده فرهنگی جهت دانشجویان زینب سلطانیان تلک آبادی دانشجوی دانشگاه پیام نور استان اصفهان واحد زواره شایسته تقدیر

4- مشاعره قرآنی محمدرضا پژوهنده دانشجوی کارشناسی برق الکترونیک دانشگاه گیلان شایسته تقدیر

5- موج آلفا ام البنین حاجبی دانشجوی راهنمایی و مشاوره دانشگاه فرهنگیان پردیس حضرت فاطمه الزهرا (س) هرمزگان شایسته تقدیر

6- تشکیل انجمن خلاصه کتاب نسرین آباریان دانشگاه فرهنگیان خدیجه کبری دزفول شایسته تقدیر

7- کتابخانه تعاملی چندبرگی محسن عرب پیام نور مشهد شایسته تقدیر

8- شبکه اقتصادی هنر منصوره نخعی

سیدمحمدامیر هاشمی ارشد پژوهش هنر دانشگاه الزهرا تهران

ارشد مهندسی مالی دانشگاه تهران شایسته تقدیر

9- مسابقات سودوکو محسن واحد کارشناسی مهندسی تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) موسسه آموزش عالی روزبه شایسته تقدیر
 
 ·  Translate
1
Add a comment...

موسسه معین

Shared publicly  - 
 
.
پهپادهایی که تسلیحات شیمیایی را بو می‌کشند
 
دانشمندان آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی امریکا، آخرین نسخه پهپادهای سبک و یک‌بار‌مصرف را با الهام از جیرجیرک ارائه داده‌اند که با یکدیگر حرکت کرده و قادر به بوکشیدن تسلیحات شیمیایی در میادین جنگ هستند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، این پهپادها که «جیرجیرک» نامگذاری شده‌اند، فاقد هر گونه موتور بوده و فقط 10 بخش متحرک دارد. این سامانه‌ها برای یک بار استفاده طراحی شده‌اند و گروهی از آن‌ها از یک هواپیما یا بالن آزاد می‌شوند و به تنهایی پروازشان را انجام می‌دهند.

آخرین نسخه ارائه‌شده از این پهپادها، دارای بدنه جعبه‌مانند زردرنگ بوده و مجهز به دو بال نیم‌دورانی است.

صرف‌نظر از نوع بدنه‌شان، تمامی نسخه‌های «جیرجیرک» دارای یک هدف هستند و آن این که در سکوت پرواز کنند، حسگرهایی را حمل و هر آنچه را که حسگرهایشان شکار می‌کنند را به پایگاه نظامی مخابره کنند.

این خوانش‌ها می‌توانند داده‌های آب‌وهوایی و شکار رطوبت محلی باشند؛ پهپادها همچنین می‌توانند حامل میکروفون‌هایی باشند و در پشت پایگاه دشمن پنهان شده و مکالماتی را که شکار می‌کنند، به مرکز مخابره کنند.

یکی دیگر از کاربردهای این پهپادها، حمل حسگرهایی برای شناسایی تسلیحات شیمیایی است. زمانی که چنین سیستم‌هایی فرود می‌آیند، صرف‌نظر از نوع حسگری که حمل می‌کنند، به حرکت خود ادامه می‌دهند مگر این که باد یا یک عامل انسانی آن‌ها را از زمین بردارد.

هنوز درباره این که آیا این پهپادها زیست‌تخریب‌پذیر هستند یا خیر، گزارشی مخابره نشده است.

پهپادهای «جیرجیرک» مدت زمانی طولانی است که در حال توسعه‌اند و در میادین جنگ، مؤلفه‌هایی ساکت هستند که به آرامی استراق‌سمع می‌کنند.
 ·  Translate
1
Add a comment...

موسسه معین

Shared publicly  - 
 
 
تسخیر فضا مرهون اراده جوانان ایران اسلامی است
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: تسخیر فضا مرهون اراده جوانان ایران اسلامی است و منشا این موفقیت‌ها به مطالعه و کتاب برمی گردد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه همدان، دکتر سعید جامه بزرگی در جلسه هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز استان همدان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر به پرتاب موفقیت آمیز ماهواره فجر اشاره کرد و افزود: عظم راسخ دانشمندان جوان ایرانی، تحریم را تبدیل به فرصت کرده است به نحوی که امروز شاهد هستیم که جوانان این مرز و بوم عرصه فضا را به تسخیر اراده ایران اسلامی درآورده‌اند و منشا تمام این موفقیت‌ها نیز به مطالعه و کتاب برمی گردد. وی ادامه داد: آیات قرآن کریم در مقاطع مختلف بر سنت حسنه انفاق تاکید می ورزد که این مساله به ویژه در اموری همانند ساخت کتابخانه و مدرسه سازی ارزش دوچندان پیدا می‌کند و باید بستری فراهم شود تا خیرین با رغبت بیشتری در این امر پربرکت مشارکت کنند. مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش عملکرد 3 ساله حوزه های کتابخانه های عمومی در استان همدان، جایگاه استان در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری کتابخانه‌ای را تشریح کرد. ارشاد استعدادی افزود: هم اکنون در استان همدان 103 باب کتابخانه وجود دارد که از این تعداد 89 باب کتابخانه عمومی، 13 باب کتابخانه مشارکتی و یک باب کتابخانه مستقل است. وی ادامه داد: استان همدان در موضوع زیربنای کتابخانه‌ای رتبه دهم کشوری را داراست که با توجه به وسعت جمعیتی استانهای با رتبه بالاتر طبیعی است و در شاخص‌هایی نظیر تعداد عضو فعال، شاخص میز و صندلی، ارتباط کتابخانه‌های عمومی با حوزه فناوری اطلاعات و خدمات نرم افزاری مدیریت کتابخانه‌ای وضعیت مطلوب و جایگاه مناسبی را در کشور داریم. استعدادی به کتابخانه مرکزی همدان نیز اشاره کرد و افزود: کتابخانه مرکزی همدان با داشتن بیش از 120 هزار جلد کتاب و 10 هزار عضو فعال مرجع اطلاعاتی مناسبی برای خیل مشتاقان کتاب و کتابخوانی است. به گزارش ایسنا، در ادامه اعضا در 4 کارگروه مشتمل بر کارگروه مطالعه و برنامه ریزی، کارگروه تامین منابع مالی و جذب کمکهای مردمی، کارگروه خدمات فنی و مهندسی و کارگروه روابط عمومی و امور فرهنگی به طرح نقطه نظرات خود پرداختند
 ·  Translate
6
Add a comment...

موسسه معین

Shared publicly  - 
 
تشکیل اتحادیه خوابگاه‌داران کشور در سال آینده
 
مدیرعامل خوابگاه‎های غیردولتی کشور تاکید کرد: با تشکیل تعاونی خوابگاه‏های غیردولتی اعضای این صنف می‎توانند در فعالیت‎های خود استقلال داشته و نسبت به تشکیل اتحادیه اقدام کنند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، فرامرز محمودی در جلسه ساماندهی خوابگاه‎های غیردولتی و زمینه‎‏سازی برای تشکیل تعاونی این خوابگاه‎ها در استان، گفت: در سایت شرکت تعاونی خوابگاه‎های غیردولتی لیست تمام خوابگاه‏های دارای مجوز همراه با ظرفیت خوابگاه، جنسیت و آدرس وجود دارد و از سوی صندوق رفاه دانشجویی کشور اعلام شد که این صندوق برای سال تحصیلی آینده لینکی در سایت خود قرار می‌دهد که ثبت‎نام خوابگاه‏ها و حتی واریز هزینه به حساب مدیر خوابگاه به صورت مستقیم از این سایت انجام می‌شود. وی افزود: در نظر داریم خوابگاه‏های غیردولتی در استان زنجان به صورت مستقل عمل کنند، لذا برای قدم اول لازم است مدیران این خوابگاه‎‏ها به تشکیل تعاونی اقدام کنند و اگر این تعاونی تا قبل از پایان سال‌جاری تشکیل شود تعداد تعاونی‎های خوابگاه‎های غیردولتی در کشور به هفت تعاونی رسیده و سال آینده اتحادیه خوابگاه‎داران تشکیل می‌شود که پس از تشکیل این اتحادیه مدیران این صنف می‎توانند در تصمیم‎گیری‏های کلان مانند تعیین ضریب مالیاتی شرکت کنند. این مسئول خاطرنشان کرد: طبق قوانین موجود مدیر خوابگاه‎های خودگردان خارج دانشگاه باید دارای تحصیلات لیسانس باشد، چرا که در این صورت به راحتی می‎تواند مشکلات دانشجویان را درک کند، در غیر این صورت مجوز خوابگاه لغو می‌شود. به گزارش ایسنا، در این جلسه مدیر خوابگاه دخترانه اعتماد به عنوان نماینده خوابگاه‌داران غیردولتی و مسوول پیگیری تشکیل تعاونی خوابگاه‌داران غیردولتی زنجان تعیین و مصوب شد خوابگاه‎داران غیردولتی برای بررسی مشکلات و ارائه راهکار به فعالان این صنف ماهانه جلسه داشته باشند. از طرفی مدیران خوابگاه‎های غیردولتی استان زنجان در این جلسه به بیان مشکلات خود پرداختند که مالیات بالای خوابگاه‌داران، عدم همکاری دانشگاه‎های دولتی در برخی موارد با خوابگاه‎ها، ظرفیت خالی خوابگاه‏ها، وجود خوابگاه‎های دولتی، تعرفه‎های بالای حامل‎های انرژی و عدم حمایت مسوولان دولتی از خوابگاه‎داران غیردولتی در زمینه مساعدت مالی مانند ارائه تسهیلات کم‌بهره از اهم مشکلات این صنف است. همچنین در این جلسه از صندوق رفاه دانشجویی کشور درخواست شد که به دانشگاه‎‏ها توصیه شود در تکمیل کردن تخت‏های خوابگاه‎های غیردولتی همکاری کنند و دانشگاه‎ها برای تشکیل شرکت تعاونی خوابگاه‎داران غیردولتی زنجان همکاری کرده و در سایت‏های خود مشخصات خوابگاه‏های خودگردان دارای مجوز را ثبت کنند
 ·  Translate
1
Add a comment...

موسسه معین

Shared publicly  - 
 
نقش دولت در بازار فن‌آوری اطلاعات
 
ارتباطات و فناوری اطلاعات حوزه‌ای است که نه تنها به صورت مستقل می‌تواند به عنوان یک بخش اقتصادی در بازار حضور داشته باشد بلکه می‌تواند به عنوان زیرساخت در دیگر بخشهای اقتصادی کشور نقش فعالی ایفا کند. سیدحامد قناد‌پور - یک مدرس دانشگاه - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به تاثیر توسعه دولت الکترونیکی در استفاده از پتانسیل‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت باید با مشارکت و ارائه تسهیلات به شرکت‌های مبتنی بر ارتباطات و فناوری اطلاعات فضای کار توسعه‌ای را برای این شرکت‌ها ایجاد کند. او با تاکید بر این‌که ارتباطات و فناوری اطلاعات عاملی برای توسعه در سایر کسب و کارهاست اظهار کرد: در حال حاضر صنایع دیگر IT را به عنوان ابزاری برای ارتقای زیرساخت‌های خود می‌دانند در حالی که فناوری اطلاعات می تواند عامل توسعه کسب و کار در صنایع دیگر باشد. وی در این باره خاطرنشان کرد: تجربه استفاده از فناوری اطلاعات به عنوان توسعه دهنده حوزه کسب و کار در برخی بخشهای اقتصادی کشور باعث شده است که این بخشها از پتانسیل بالاتری نسبت به صنایع دیگر بهره‌مند باشد و نمونه این امر را می‌توان در بانک‌های کشور مشاهده کرد. این کارشناس با اشاره به این‌که اکثر صنایع چنین نگاهی را نسبت به حوزه فناوری اطلاعات ندارند، افزود: در این زمینه صنعت فناوری اطلاعات در ایران جای کار زیادی دارد. قنادپور همچنین با اشاره به نقش تسهیل‌کنندگی فناوری اطلاعات اظهار کرد: بزرگترین تاثیر این بخش را می توان در دولت الکترونیکی دید و از این نظر نیز کشور نیازمند پیشرفت است. وی با تاکید بر این‌که کاربردهای فناوری اطلاعات مورد پذیرش و استقبال از سوی مردم خواهد بود، گفت: اگر دولت وارد این حوزه شود و کاربردهای دولت الکترونیکی را توسعه دهد، این امر مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد و تجربه در برخی بخشهای کشور نشان دهنده این پذیرش عمومی بوده است. این فعال حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نقش IT در زمینه توسعه کسب و کارهای شخصی گفت:‌ کسب و کارهای شخصی در حوزه فناوری اطلاعات که اصطلاحا به عنوان شرکتهای استارت آپ از آن‌ها یاد می‌شود، امروز به خوبی در کشور مورد استقبال قرار گرفته‌اند و نمونه‌های موفقی از آن در ایران نیز می توان دید. قنادپور با اشاره به درآمدزا بودن استارتاپ‌ها، در حوزه فناوری اطلاعات گفت:‌ با توجه به جمعیت جوان زیاد در کشور این افراد می توانند از پتانسیل بازار فناوری اطلاعات در حوزه کسب و کار شخصی استفاده کنند. وی افزود: در حال حاضر نیز فضایی در کشور در این زمینه شکل گرفته است که بیشتر یک فضای هیجانی است اما به اعتقاد من لازم است به هیجان‌ها در این زمینه دامن زده شود تا استارتاپ‌های ارزشمندی در حوزه فناوری اطلاعات ایجاد شده و با عقلانیت کار خود را پیش ببرند. وی درباره نقش دولت در بازار فن‌آوری اطلاعات اظهار کرد: دولت نباید در حوزه شرکتهای استارت آپ ورود پیدا کند و سرمایه‌گذاری داشته باشد بلکه باید نقش حامی این شرکتها را ایفا کند. این عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در این باره خاطرنشان کرد: دولت می‌تواند با ایجاد نظام دولت الکترونیک و تسهیل کار سازمان‌هایی که امور خود را از طریق سرویس‌های الکترونیکی پیش می‌برند وارد این عرصه شوند. قنادپور با اشاره به این‌که حوزه نرم افزار در ایران عمدتاً حوزه سوددهی نیست، گفت: دولت باید در قالب مشارکت و ارائه تسهیلات از شرکت‌های فناوری اطلاعات حمایت کند. وی افزود: ایجاد شرکت‌های استارت آپ نیاز زیادی به سرمایه مالی ندارند اما لازم است دولت در زمینه امنیت سرمایه‌گذاری جذابیت ایجاد کند تا سرمایه‌گذاران به این حوزه جذب شوند. این مدرس دانشگاه همچنین درباره پتانسیل ایران برای استفاده از بازارهای فن‌آوری کشورهای همسایه اظهار کرد: در این زمینه نیز برخی استارتاپ‌های IT در بسیاری از کشورهای منطقه مثل کشورهای حوزه خلیج فارس، افغانستان، تاجیکستان و عراق به خصوص در زمینه اپلیکیشن‌های موبایلی فعالیت می‌کنند. قنادپور همچنین خاطرنشان کرد: در این جا دولت می‌تواند نقش تسهیل کننده مراودات در زمینه‌هایی مانند تبادلات مالی را ایفا کند و همچنین برای شناساندن، بازاریابی و مشارکت در نمایشگاه‌های حوزه IT و تعاملات سطح کلان دولتی نیز تاثیرگذار باشد.
 ·  Translate
1
Add a comment...
Work
Occupation
موسسه علوم و فنون معین
Skills
برگزاری کلاسها و آزمون های کارشناسی ارشد و دکترا با مجوز رسمی وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی
Basic Information
Gender
Female
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
tehran