Profile cover photo
Profile photo
Polska Szkoła Masażu Shantala
30 followers -
Masaż dziecięcy Shantala, przygotowanie do Świadomych Narodzin, poród i okres początkowych lat życia sprzyjający rozwojowi psychofizycznemu dziecka.
Masaż dziecięcy Shantala, przygotowanie do Świadomych Narodzin, poród i okres początkowych lat życia sprzyjający rozwojowi psychofizycznemu dziecka.

30 followers
About
Polska Szkoła Masażu Shantala's posts

Post has attachment
BYDGOSZCZ: dzisiaj w ramach kampanii społecznej "Po prostu Położna" adresowanej przede wszystkim do kobiet planujących ciążę i w ciąży - zapraszamy na spotkanie podczas którego będzie można wylosować darmowe szkolenie: Masaż Shantala - Dotyk Miłości dla Twojego Dziecka prowadzone przez Annę Talar
www.facebook.com/MasazShantala

Post has attachment
Naukowcy z University of California (USA) twierdzą, że stres jest „zaraźliwy” i może być przekazywany z matki na dziecko. Niemowlę nie jest w stanie powiedzieć rodzicom, jak się czuje. Okazuje to w inny sposób – poprzez mowę ciała. Dziecko, będąc w ramionach mamy, potrafi wyczuć jej zły nastrój czy stres. Słowem – rozpoznaje stan emocjonalny i natychmiast zaczyna czuć emocje we własnym ciele.

Post has attachment
Zawsze polecamy tą książkę - a teraz jest dostępna również jako e-book !

Post has attachment
Zapraszamy do przeczytania artykułu "Masaż Shantala – dotyk miłości dla Twojego dziecka" autorstwa Małgorzaty Konieczny, prezentującego najważniejsze informacje o tym masażu.

Post has attachment
W tym roku w prasie codziennej ukazało się szereg artykułów prezentujących Masaż Shantala. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać ich w wersji papierowej, to są już dostępne do pobrania na naszej stronie.

Post has attachment
Zapraszamy na zajęcia organizowane dla rodziców w całej Polsce - w tym na bezpłatne pokazy Masażu Shantala.
Do zobaczenia !

Post has attachment
Kolejne nagranie pokazujące jak kąpać noworodka ...

Post has attachment
Dunston Baby Language - uniwersalne 5 dźwięków wydawanych przez wszystkie dzieci bez względu na rasę czy kolor /do 3-go miesiąca życia/.
Umiejętność ich rozpoznania może to pomóc rodzicowi w zidentyfikowaniu potrzeby sygnalizowanej przez dziecko, zanim jeszcze się ono rozpłacze.

Oto 5 dźwięków:
"NEH" - Dla głodu
"OWH" - Śpiące dziecko
"HEH" - Dyskomfort (ciepło / zimno / zmiana pieluchy potrzebne)
"EAIR" - Gazy w przewodzie pokarmowym / dolna część/, potrzeba wypróżnienia
"EH" - Gazy w przewodzie pokarmowym /górna część/, potrzeba "odbicia"

Post has attachment
"8. Okazuje się, że masaż, stymulujący dziecko można stosować jeszcze przed narodzinami! Taką specjalną technikę masażu brzucha mamy – haptonomię – opracował holenderski terapeuta F. Veldman. Usiądź wygodnie, rozluźnij się, oddychaj swobodnie i powoli. Połóż ręce na brzuchu z czułością, jakbyś dotykała ukochanej osoby. Staraj się rozpoznać, gdzie znajduje się Twoje dziecko. Próbuj oddechem i poruszeniami ręki kołysać je, jak w hamaku. Taki masaż ułatwia potem młodym, niedoświadczonym rodzicom zmniejszenie lęku przed kontaktem fizycznym z dzieckiem tuż po urodzeniu."

Post has attachment
Jeśli ktoś potrzebowałby powołać się na wyniki badań naukowych na temat wpływu masażu na dzieci (i rodziców) - przygotowaliśmy spis takiej literatury.
Wait while more posts are being loaded