Profile

Scrapbook photo 1
Scrapbook photo 2
Scrapbook photo 3
Scrapbook photo 4
Scrapbook photo 5
SlPK pri SPU v Nitre
26 followers|49,174 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

SlPK pri SPU v Nitre

Shared publicly  - 
 
Hľadáte zdroje o problematike samospráv?
Tak určite neprehliadnite vydavateľskú činnosť portálu Municipalia, ktorý je integrovaným zdrojom informácií, produktov a služieb pre samosprávy. 
Okrem ponuky na kúpu je tu aj kolekcia voľne-dostupných publikácií od autorov, ktorí sa otázkami samosprávy na Slovensku zaoberajú z rôznych pohľadov. Náš tip na rozšírenie "obzorov" :-)
 ·  Translate
1

SlPK pri SPU v Nitre

Shared publicly  - 
 
Prvé české vydavateľstvo v ebrary
Prvé vydavateľstvo z našich "zemepisných šírok",  ktoré sa dostalo do spoločnosti známych mien vydavateľského sveta v rámci portálu ebrary (určite netreba predstavovať) je Karolinum, súčasť Univerzity Karlovej v Prahe. V súčasnosti ponúka vydavateľstvo Karolinum  v rámci portálu 67 svojich titulov , z toho 57 v češtine, 9 v angličtine a 1 v nemčine. Publikácie si však možno aj zakúpiť ako ucelenú "jednotku", či už v tlačenej alebo elektronickej forme. Ponúkané tituly sú naozaj zaujímavé. Aj pre štúdium na našej univerzite.
 ·  Translate
1

SlPK pri SPU v Nitre

Shared publicly  - 
 
Pripomíname si (sa)
Podľa dostupných prameňov si dnes pripomíname narodenie jedného z velikánov svetovej literatúry, ktorého diela sú súčasťou svetového zlatého literárneho fondu. Je to Wiliam Shakespeare. Hoci nebol práve príkladom osobných cností a jeho súkromný život by bol určite v centre záujmu mnohých súčasných médií a dokonca možno by mu patrilo aj významné miesto v niektorej z reality show, jeho literárna pozostalosť je súčasťou nielen fondov knižníc, ale má svoje miesto aj v osobných kolekciách, a samozrejme, významné miesto jej v patrí v rámci repertoáru divadelných scén.  Aj SlPK má vo fonde - napriek svojmu profilovému zameraniu - diela tohto velikána svetovej literatúry. Stačí prísť a požičať si :-)  Čakajú na Vás:
- A Midsummer Night's Dream. Ware : Wordsworth Classics, 1993. 83 s. ISBN 1-85326-030-4. - Hamlet. Ware : Wordsworth Classics, 1993. 138 s. ISBN 1-85326-009-6. - Julius Caesar. Ware : Wordsworth Classics, 1993. 108 s. ISBN 1-85326-022-3. - Kráľ Lear. Bratislava : Tatran, 1976. 200 s.
- Macbeth. Ware : Wordsworth Classics, 1993. 100 s. ISBN 1-85326-035-5. - Othello. Ware : Wordsworth Classics, 1993. 147 s. ISBN 1-85326-018-5. - Richard II. Ware : Wordsworth Classics, 1993. 112 s. ISBN 1-85326-042-8. - Richard III. Ware : Wordsworth Classics, 1993. 161 s. ISBN 1-85326-055-X.
- Romeo and Juliet. Ware : Wordsworth Classics, 1993. 139 s. ISBN 1-85326-014-2. - The complete works. William Shakespeare. 1st paperback publ. Oxford : Claredon Press, 1994. 1274 s. ISBN 0-19-818284-8.

Príďte, určite neoľutujete :-)
 ·  Translate
1

SlPK pri SPU v Nitre

Shared publicly  - 
 
A tento (e-časopis) poznáte?
Rozvoj poznania prináša zároveň aj potrebu prezentovať výsledky tak, aby boli dostupné čo najširšej verejnosti. Iba tak sa vedec dostáva do povedomia verejnosti, či už odbornej, alebo tej takzvanej laickej. No a samozrejme, najefektívnejším prostriedkom sú primerané médiá. Jednou z tém, ktorá aktuálne rezonuje je bioekonomika a udržateľný rozvoj. A tak si dnes predstavíme časopis, ktorý sa na túto oblasť špecializuje. Hoci vydavateľom je Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, je výsledkom spoločnej spolupráce univerzít v rámci krajín V4 a kooperujúcich regiónov. Je to Visegrad Journal on Bioeconomy and Sustainable Development. 
 ·  Translate
1

SlPK pri SPU v Nitre

Shared publicly  - 
 
Prevádzka počas veľkonočných sviatkov
V dňoch 18. až 21. apríla 2014 bude knižnica zatvorená. Vo štvrtok 17.4. bude otvorené v štandardnom režime do 18:00 h. Žiadanky na dokumenty odoslané v systéme počas sviatkov budú vybavené 22.4. (utorok) po 12:00 h.
Želáme všetkým našim návštevníkom a priaznivcom pohodové sviatočné dni a tešíme sa na ďalšie stretnutia v knižnici.
 ·  Translate
1

SlPK pri SPU v Nitre

Shared publicly  - 
 
Zaostrené na digitálne knižnice
V dňoch 1. až 3. apríla 2014 sa v Jasnej už tradične stretli odborníci, ako aj ďalší záujemcovia o informácie, na medzinárodnej konferencii Digitálna knižnica. Bohatý program je dôkazom o význame problematiky, ktorá je hlavnou témou konferencie. Čo rezonovalo na podujatí? Prezentácie určite zaujmú...
http://www.schk.sk/wordpress/digital-library/konferencne-prezentacie/
 ·  Translate
1
Have them in circles
26 people
Beata Bellerova's profile photo
Vladimir Vietoris's profile photo
Janette Guzmická's profile photo
Michal Šimončík's profile photo
Jozef Hrachovský's profile photo

SlPK pri SPU v Nitre

Shared publicly  - 
 
Brána (aj keď nie hviezdna)
Určite to poznáme všetci - hľadáme knihu, alebo iný informačný zdroj a tak klikáme a snažíme sa v katalógoch knižníc dopátrať k nejakému výsledku.  Keby sa tak dalo hľadať z jedného miesta... Dnešný svet takéto riešenia už pozná, niekedy sa zjednodušene označuje ako súborný katalóg.  Jeden z takýchto produktov na Slovensku ponúkame na otestovanie.  Nie je to síce brána k cudzím svetom, ale k informáciám určite. Ďalšie príklady a možnosti doma aj v zahraničí si budeme postupne predstavovať.
 ·  Translate
1

SlPK pri SPU v Nitre

Shared publicly  - 
 
Voľne dostupné e-publikácie v češtine
Městská knihovna Praha patrí medzi priekopníkov filozofie "knihy pre všetkých". Rieši niekoľko projektov, výsledkom ktorých je unikátna zbierka plnotextovo dostupných dokumentov, ktoré sú výsledkom digitalizácie v samotnej knižnici. Napriek tomu, že sa orientujú najmä na národný literárny priestor, nájdeme v ponuke aj zaujímavé tituly prekladov, napríklad hviezdu anglického logického myslenia v boji proti zločinu, Sherlocka Holmesa :-) Možno nájdete niečo, čo zaujme.
Informácie o všetkých projektoch sú na:
http://www.mlp.cz/cz/projekty/
 ·  Translate
1

SlPK pri SPU v Nitre

Shared publicly  - 
 
Nesprevádzajú ho síce oslavné príhovory...
... ale to neznamená, že by mal zostať bez povšimnutia. 24. apríl je Svetovým dňom laboratórnych zvierat, známy aj ako Svetový deň proti vivisekcii. Jeho význam spočíva v poukazovaní na alternatívne možnosti testovania či už vyvíjaných produktov v rôznych oblastiach priemyslu alebo medicíny, alebo skúmania určitých javov spojených so živými organizmami. Často sú to malé tvory, avšak s veľkým významom. Nepotrebujú extrémne prejavy našej pozornosti v podobe ich vypúšťania z laboratórií, postačí dôstojný prístup ako k živej bytosti.
 ·  Translate
1

SlPK pri SPU v Nitre

Shared publicly  - 
 
Deň Zeme
Viete, že 22. apríl je Medzinárodným dňom Zeme, ktorý má dokonca svoju vlajku? Jeho história siaha do r. 1969 a pôvodne sa spájal s oslavou jarnej rovnodennosti. Význam tohto sviatku sa postupne posunul do súčasnej podoby ekologického podtextu, kedy by si každý z nás mal uvedomiť vplyv a dopad zásahov človeka a jeho činnosti na životné prostredie. Tento dopad totiž nie je lokálny, o globálnych rozmeroch environmentálnych problémov dnes už nikto nepochybuje. Tak prispejme k oslavám aspoň v minimálnom rozsahu svojich dnešných skutkov. 
 ·  Translate
1

SlPK pri SPU v Nitre

Shared publicly  - 
 
Obohatenie ponuky zdrojov knižnice
Jedným zo spôsobov, ako sa môžu používatelia oboznamovať s dostupnými elektronickými informačnými zdrojmi, sú časovo obmedzené skúšobné prístupy, ktoré môžu knižnice získať od rôznych poskytovateľov rôznych databáz. SlPK pri SPU má aktuálne niekoľko takýchto (nie nezaujímavých) trial prístupov. treba len vyskúšať.
Bližšie informácie na:
http://www.slpk.sk/datajour/skusobne-pristupy.html
 ·  Translate
1

SlPK pri SPU v Nitre

Shared publicly  - 
 
Novinky vo fonde 03/2014
Sledujete aktuálne dianie na poli prírastkov vo fonde knižníc? A patrí SlPK do okruhu, ktorý Vás zaujíma? Tak potom sú tu novinky vo fonde našej knižnice za mesiac marec 2014. V prípade, že nájdete niečo zaujímavé, stačí navštíviť náš online katalóg.
http://www.slpk.sk/novinky/docs/novinky032014.pdf
 ·  Translate
1
People
Have them in circles
26 people
Beata Bellerova's profile photo
Vladimir Vietoris's profile photo
Janette Guzmická's profile photo
Michal Šimončík's profile photo
Jozef Hrachovský's profile photo
Contact Information
Contact info
Phone
Štúrova 51, 949 59 Nitra, +421-37-6415030
Email
Story
Tagline
Máš chuť na niečo dobré? Daj si dobrú knihu!
Introduction
Som Slovenská poľnohospodárska knižnica pri SPU v Nitre. Hoci sa nepatrí pri ženskom rode spomínať vek, ja som pyšná na to, že v roku 2011 som oslávila 65 rokov. Cestičky života boli niekedy krivoľaké a prekonala som aj dosť slušnú vzdialenosť -- pôvodne som sídlila v Košiciach, no napokon som zakotvila v Nitre.

V súčasnosti patrím k Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, ale svoje služby ponúkam okrem študentov a zamestnancov aj iným záujemcom od 15 rokov veku. Vo svojom fonde mám skutočne bohatú ponuku rôznych dokumentov -- knihy, časopisy, elektronické dokumenty a pod (s ľútosťou však priznávam, že chýba úplne ponuka knižiek vkladných s nejakým tým zaujímavým obsahom)... V zrekonštruovaných priestoroch (plastická operácia už bola nanajvýš potrebná) na Štúrovej ulici č. 51 (dobre známy kruháč) ponúkame modernú výpočtovú techniku a služby. Nebudem nosiť drevo do lesa, všetky informácie sú na webe -- idem s dobou, aj keď sa niekedy zadýcham.
Ale načo veľa rečí -- lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Vítaný je každý hosť.
Ak teda máte chuť na niečo dobré, príďte si k nám pohľadať dobrú knihu. Určite ju napokon nájdete. A určite aj dobrých ľudí k tomu.

Vaša knižnica na konci Štúrovej ulice.
Links