Profile

Cover photo
Verified name
بریتانیا برای ایرانیان
446 followers|78,561 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
این که شش جوان ایرانی به خاطر رقصیدن با آهنگ «شاد» فرل ویلیام در ایران بازداشت شدند خیلی ناراحت کننده هست. بریتانیا برای ایرانیان خواستار آزادی فوری این افراد هست. جوانان مسلمان بریتانیایی هم پیش از این ویدیوی مشابهی ضبط و در یوتیوب منتشر کردن، اما به جای دستگیری و بازداشت ویدیوی اونها صرفاً مجالی برای بحث و گفتگو در این باره پدید آورد. به امید آزادی هرچه زودتر#خوشحالها #freehappyiranians
 ·  Translate
5
Ben Lee's profile photoaryan nikbin's profile photo
2 comments
 
Thanks dear UK!!!
Add a comment...
 
پنجشنبه این هفته، ۱۰ آوریل، ویلیام #هیگ، وزیر امور خارجه #بریتانیا طی مراسمی جدیدترین گزارش سالانه حقوق بشر و #دموکراسی وزارت امور خارجه بریتانیا را منتشر خواهد کرد که رویدادها و فعالیت‌های سال ۲۰۱۳ را در بر می‌گیرد. این گزارش هر سال با هدف افزایش آگاهی درباره نقش بریتانیا در حمایت و گسترش #حقوق_بشر در سراسر جهان و همچنین تشویق دیگر کشورها به تلاش بیشتر در جهت رعایت تعهدات حقوق بشری خود منتشر می‌شود.
 ·  Translate
2
Add a comment...
 
روز گذشته دولت‌های #بریتانیا و #ایران به توافق رسیدند تا مسایل دوجانبه را به طور مستقیم و از طریق کاردارهای غیرمقیم دو کشور و مسئولان مرتبط پیگیری کنند. به این ترتیب دولت بریتانیا از این پس دفتر حفاظت منافعی در ایران نخواهد داشت. این مرحله پیشرفتی دیگر در جهت بهبود گام به گام روابط دو جانبه بریتانیا و ایران است.
 ·  Translate
6
Mohammad Reza Agha Khan Beygi's profile photo
 
همه چی برگشت به روز اول؟ دلار و پوند هم میشن ۹۰۰تومن؟
 ·  Translate
Add a comment...
 
« #آلمان شریکی ثابت قدم در زمینه همکاری برای دستیابی به توافق موقت #هسته‌ای با #ایران بوده است. من و فرنک والتر خواستار رسیدن به توافقی جامع [در قضیه هسته‌ای ایران] هستیم.» این بخشی از سخنان #ویلیام_هیگ، وزیر امور خارجه #بریتانیا در دیدار با همتای آلمانی خود، فرانک والتر اشتاین مایر است که دوشنبه این هفته به #لندن سفر کرده بود. در کنفرانس مطبوعاتی مشترک دو وزیر، آقای هیگ همچنین گفت: «طی دو هفته آینده که مذاکرات [هسته‌ای ایران] از سر گرفته شود، ما به همکاری با یکدیگر ادامه خواهیم داد».
 ·  Translate
2
Ben Lee's profile photo
Ben Lee
 
no England for Iran leave us aloneeeee,
Add a comment...
 
به خانم کریمی به خاطر این که جزو ده بازیکن برتر فوتسال در سال 2013 شدن تبریک میگیم و امیدواریم فهرست افتخارات ورزشی زنان (چه ایرانی و چه بریتانیایی) در سال 2014 بلندتر و درخشان تر بشه.
 ·  Translate
5
Add a comment...
 
#ویلیام_هیگ، وزیر امور خارجه #بریتانیا، روز سه شنبه تلفنی با جواد #ظریف، وزیر امور خارجه #ایران گفتگو کرد. در این گفتگو آقای هیگ از اجرای توافق موقت #هسته‌ای با ایران استقبال کرد و گفت بریتانیا آماده است در زمینه مناقشات #سوریه بر ساس بیانیه پایانی #ژنو یک با ایران همکاری کند. در این گفتگو درباره روابط دو جانبه ایران و بریتانیا هم صحبت شد و دو طرف بر پیشرفت گام به گام و متقابل روابط تاکید کردند.
 ·  Translate
3
Add a comment...
Have them in circles
446 people
 
بریتانیا برای ایرانیان عید پاک رو به تمام کسانی که این روز رو جشن میگیرند در ایران و بریتانیا تبریک میگوید. (عکس از IRINN)
 ·  Translate
9
1
Alireza Dehghanpir's profile photo
Add a comment...
 
نوروزتان پیروز، پیام ویدیویی ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا به مناسبت فرا رسیدن نوروز و سال نو:
 ·  Translate
20
4
Johnnie Lenone's profile photoArdeshir T's profile photo
Add a comment...
 
#المپیک زمستانی ۲۰۱۴ از امروز در شهر #سوچی روسیه آغاز می‌شود. پنج #اسکی باز به نمایندگی از #ایران و پنجاه و شش ورزشکار از #بریتانیا در این رقابت‌های شرکت می‌کنند که برای همه آن‌ها آرزوی موفقیت می‌کنیم. (عکس از وبسایت رسمی رقابتهای المپیک برداشته شده در: (http://www.sochi2014.com/en/)
 ·  Translate
3
Add a comment...
 
سِر نیکلاس براون (نیک براون) دیپلمات و سفیر اسبق #بریتانیا در #تهران هفته گذشته پس از یک دوره طولانی ابتلا به بیماری پارکینسون در سن ۶۶ سالگی درگذشت. آقای #براون سال‌ها در زمینه سیاست‌های مربوط به ایران فعالیت می‌کرد و مدتی نیز در تهران در پست‌های دیپلماتیک از جمله به عنوان سفیر بریتانیا خدمت کرده بود (او همچنین نگارنده گزارشی تحلیلی درباره انقلاب ایران در سال ۱۹۸۰ بود که در سال ۲۰۱۰ از مجموعه اسناد طبقه بندی شده خارج و در این صفحه نیز منتشر شد). همسر و چهار فرزند نیک براون در قید حیات هستند.
 ·  Translate
2
Add a comment...
 
در هفته‌ای که گذشت وزارت امور خارجه بریتانیا جدیدترین گزارش دوره‌ای (سه ماهه) از وضعیت #حقوق_بشر و #دموکراسی در #ایران را منتشر کرد که براساس آخرین گزارش‌ها تا پایان ماه دسامبر تهیه شده است. متاسفانه بر اساس این گزارش هیچ پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در زمینه وضعیت حقوق بشر در ایران طی این مدت مشاهده نشده است. ایران همچنان بالاترین نرخ سرانه اعدام را در جهان دارد و دومین زندان بزرگ روزنامه‌نگاران به شمار می‌رود. فقدان آزادی عقاید و مذاهب در ایران همچنان از جمله موارد نگرانی است و آزار و ایذاء اقلیت کرد و مصائب مهاجران افغان نیز بر این نگرانی‌ها افزوده است. در این گزارش، منشور حقوق شهروندی نیز مد نظر قرار گرفته و چنین نتیجه گرفته شده که بدون تغییر قوانین و بدون تغییر رویکرد قوه قضائیه و نیروهای امنیتی هرگونه تحول حقیقی صرفاً بر اساس این منشور بعید به نظر می‌رسد. بریتانیا امیدوار است که دولت ایران با نهادینه کردن تغییرات لازم، زمینه را برای برخورداری تمام ایرانیان از حقوق خود بر اساس قوانین بین‌المللی و قانون اساسی ایران فراهم کند.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
شب یلدای شما مبارک. #یلدا طولانی‌ترین شب سال هست و در نتیجه روزش کوتاه‌ترین روز سال؛ می‌دونستید که بریتانیایی‌ها هم از قبل از ورود مسیحیت به بریتانیا این روز رو جشن می‌گرفتن؟ بریتانیایی‌های عهد باستان احترام زیادی برای خورشید قائل بودن و تص...ور می‌کردن که خورشید در این روز دوباره متولد می‌شه. هرچند این جشن «انقلاب زمستانی» دیگه به اون صورت در #بریتانیا برگزار نمی‌شه اما هر سال روز ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر) افراد زیادی به محل بنای باستانی «استون هنج» می‌رن تا طلوع خورشید رو تماشا کنن. خیلی از سنت‌های این جشن هم وارد جشن #کریسمس به شیوه‌ای شده که امروز بریتانیایی‌ها جشن می‌گیرن؛ مثلاً دروییدها (کاهنان کیش مرسوم بریتانیا پیش از مسیحیت) شاخه‌های سبزی از درختان داروش و بلوط رو به نشانه تداوم زندگی و حیات در زمستان می‌بریدند در مراسم استفاده می‌کردند(مثل درخت کریسمس) یا این که کنده‌ای از درخت رو آتش می‌زدن که بسوزه و نیروهای اهریمنی رو دور نگه داره (که امروز بیشتر کیکی به شکل کنده درخت درست می‌کنند و در شب کریسمس می‌خورند).
 ·  Translate
7
1
بریتانیا برای ایرانیان's profile photoRamin Farzad's profile photo
 
یک لینک جالب درباره این مراسم از سال گذشته:
http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-wiltshire-20797129
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have them in circles
446 people
Contact Information
Contact info
Address
سفارت بریتانیا در تهران تعطیل است. خدمات کنسولی محدود برای اتباع بریتانیا در بخش حافظ منافع بریتانیا ارائه می شود. سفارت سوئد در تهران پلاک 27 خیابان نسترن خیابان بوستان تهران ایران
Story
Tagline
این صفحه متعلق به وزارت امور خارجه بریتانیا است. برای اطلاع از سیاست‌ها و ارتباط با ما مطالب این صفحه را دنبال کنید.
Introduction
                 
                 
                 

این صفحه متعلق به وزارت امور خارجه بریتانیا است. برای اطلاع از سیاست‌ها و ارتباط با ما مطالب این صفحه، وبسایت، فیسبوک و توییتر ما ‌را دنبال کنید